Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez Przemek77 w 25 Cze 2012, 11:25

Oczywiście, ze są. Badania daktyloskopijne, DNA, zdjęcia nagrania... są rzeczy nie do podważenia,
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez Terminus w 25 Cze 2012, 11:29

Przemek: rzeczywistość to nie telewizyjne "CSI Miami". Dość było przykładów z USA gdzie pomimo zastosowania najnowocześniejszych metod skazywano niewinne osoby. Dowody to jedno a ich interpretacja to drugie.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Kara śmierci

Postprzez lukebuka w 25 Cze 2012, 12:16

W pełni zgadzam się z Terminusem.
Poza tym całe społeczeństwo może spowodować oskarżenie niewinnych osób, na przykład jakiś rok temu po zamieszczeniu listu gończego ze zdjęciem na pewnej stronie, internauci zaczęli szkalować i oskarżać dziewczynę, która miała podobne rysy twarzy. :facepalm:
Musiała zmienić nazwisko, by pozbyć się prześladowań.

Zapewne teraz powiecie, że to był tylko jeden przypadek na milion, ale wierzcie mi, jeśli napiszemy coś nie tak w sieci, może to nabrać takiego rozgłosu, że nastąpią przez to nieodwracalne zmiany.

Dlaczego nie można nigdy brać pochopnych wniosków, ani wierzyć we wszystko, co ktoś napisze.

Kto to w pełni rozumie, zasługuje na co najmniej 1000 kozaków ;)
:wódka:
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Kara śmierci

Postprzez Alchemik w 05 Paź 2013, 19:31

Jak najbardziej popieram karę śmierci, ale jestem człowiekiem rozsądnym i wiem, że skończyłoby to się kupą zgonów niewinnych osób, bo jak ktoś już wspomniał w temacie, ''dość było przykładów z USA gdzie pomimo zastosowania najnowocześniejszych metod skazywano niewinne osoby''. Niestety świat i ludzie nie są idealni, więc zostaje nam budowa więzień o ultra ciężkim rygorze i zaprzęganie drani do roboty. Tylko, że musiałaby to być robota, dosyć specyficzna, ponieważ jak wiecie, ktoś (albo dużo ktosiów) mógłby zacząć narzekać, że bandyci zabierają uczciwym ludziom pracę. Już raz spotkałem się z takim argumentem, jak jeszcze byłem młodym naiwnym lewicowcem i szczerze powiedziawszy zgłupiałem wtedy :D.

:

Kupcie mi płomykówkę. Będę ją karmił, przytulał i nazwę ją Pszemek...
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Kara śmierci

Postprzez biboos w 06 Paź 2013, 12:33

Dla najokrutniejszych zbrodni kara śmierci powinna być zdecydowanie!
biboos
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 06 Paź 2013, 11:39
Ostatnio był: 06 Paź 2013, 12:33
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 0

Re: Kara śmierci

Postprzez MetalowyStalker w 06 Paź 2013, 12:44

Jak widzę w wiadomościach że ktoś zabił małe dziecko to sam mam ochotę zabić. Jak najbardziej tak. Ludziom się w dupach poprzewracało od tego hotelu 6 gwiazdkowego jakim jest więzienie
Image

O ciemności, jeśli tylko w Twych ramionach spocząć mógłbym
Na chwilę i z doczesnymi oczami
Ujrzeć Twój gasnący uśmiech
Awatar użytkownika
MetalowyStalker
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 27 Mar 2013, 10:27
Ostatnio był: 18 Cze 2017, 21:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 12

Re: Kara śmierci

Postprzez Tajemniczy w 06 Paź 2013, 12:54

W Polsce ogólnie więzienia nie są więzieniami. Parę tygodni temu oglądałem "Boso przez świat" WC i był odcinek o więzieniu na Montelupich w Krakowie. Telewizorek, 30 rodzai posiłków, wikt i opierunek za nasze pieniądze podczas gdy np w Meksyku masz żarcie jeśli masz pieniądze za które możesz kupić jedzenie jak nie masz kasy to masz trzy wyjścia - albo pracować w więzieniu i zarabiać albo mieć kasę od rodziny albo żebrać. Wieele lat temu zanim to forumo pewnie powstało oglądałem dokument o jakiejś Polce którą niesłusznie skazali na więzienie w Turcji przesiedziała tam pół roku - był tam moment jak opowiadała że w więzieniu jadła jogurt z robakami... I teraz proszę sobie porównać.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Kara śmierci

Postprzez T-man w 27 Paź 2013, 16:23

A jak dla mnie to każdy kryminalista powinien pracować w więzieniu, żeby móc jeść i liczyć na przedterminowe zwolnienie. Bo co to za więzienie w którym niektórzy bandyci mają lepiej niż we własnym domu?
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości