Next-generation - wasze oczekiwania

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez meJKu w 06 Cze 2012, 09:50

Wraz z każdymi prezentacjami coraz częściej pojawia się wizja kolejnej generacji PC/konsol. Czego oczekujecie od kolejnej generacji? ; ) Ja chciałbym, żeby gry bardziej podążyły w kierunku interakcji ze światem. Grafika może zostać na tym poziomie co jest teraz, ale chciałbym, żeby użytkownik miał większy wpływ na środowisko. Lepsza fizyka otoczenia i żeby więcej się wymagało od gracza.

Tutaj dla przypomnienia parę wizji odnośnie next-genów.
:




Image
Image
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 22:20
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Reklamy Google

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 06 Cze 2012, 11:35

Ja oczekuję Modern Warfare 6, Mass Effect 4, Halo 5, Final Fantasy 28, FIFA 14 i na pewno się nie zawiodę :P.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez MatrixSTR w 06 Cze 2012, 12:01

A ja bym chciał żeby zrobili je w taki sposób, by nie było problemów z przenoszeniem gier między platformami. Jednym słowem, żeby grę zrobioną pod PC bez problemu dało się przenieś na konsole i na odwrót, bez obawy że będą problemy z optymalizacją :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: Wczoraj, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Terminus w 06 Cze 2012, 12:06

Ja podobnie jak sowiet oczekuję nowych "innowacyjnych" i "zaskakujących" gier "roku", "dekady"z coraz wyższymi numerkami i coraz krótszym i prostszym gameplayem. I na pewno będą się ładnie błyszczeć, będzie dużo wybuchów i ogólnie efektów specjalnych.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Kpuc w 06 Cze 2012, 12:12

Również, pragnę większej interaktywności otoczenia na postępowanie gracza.
-Strzelając przez deski, naboje przeszywają je, godząc przeciwnika... Niby taka pierdoła a jednak nie każda gra ma taki system zaimplementowany.
-Rzucając granat na ziemie, czy jakiekolwiek podłoże np. Beton, po eksplozji chce zobaczyć piękną dziurę, uwaga rzucam koleiny granat, dół się pogłębia, ... - Było coś bardzo zubożałego w FarCry, Crysis, ...
-Rośliny, drzewa, ... Można podpalić, ciosać nożem, strzelając do nich dewastować... Niby Crysis coś takiego ma, ale też pobieżne i nie wszystkie drzewa/rośliny ...
-Większa interakcjia rożnego typu ścian, ale głównie muru, na pociski, przecież strzelając z RPG, trudno by na ścianie po spotkaniu i wybuchu pozostała tylko plamka :facepalm:
To samo z rożnego typu karabinów, po jakimś czasie, wy wywaleniu tych ~300 naboi, w końcu przebili byśmy ścianę.

Ja po prostu uwielbiam dewastował wirtualny świat gry :D
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Terminus w 06 Cze 2012, 12:16

Kpuc napisał(a):Rzucając granat na ziemie, czy jakiekolwiek podłoże np. Beton, po eksplozji chce zobaczyć piękną dziurę, uwaga rzucam koleiny granat, dół się pogłębia, ...

Już widzę jak granat odłamkowy robi dziurę w betonie. Nie ma to jak realistyczna fizyka, nie? ;-)

Swoją drogą oczywiście szersza implementacja fizyki samej w sobie w nextgenach byłaby miła. No i oczywiście zakładam, że będzie pełna integracja z sterowaniem typu Kinect i podobne.

:arrowd: To wytłumacz mi geniuszu ja rzucasz sobie pod nogi na ziemie, czy jakiekolwiek podłoże np. Beton granat kumulacyjny. No bo wiesz, głowica kumulacyjna ma działanie kierunkowe i musi być skierowana w miarę prostopadle do przegrody, którą ma przebić. Ach, jeszcze jedno. Taki granat w betonie robi dość małą dziurkę ;-)
Ostatnio edytowany przez Terminus, 06 Cze 2012, 12:35, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Kpuc w 06 Cze 2012, 12:24

Terminus napisał(a):
Kpuc napisał(a):Rzucając granat na ziemie, czy jakiekolwiek podłoże np. Beton, po eksplozji chce zobaczyć piękną dziurę, uwaga rzucam koleiny granat, dół się pogłębia, ...

Już widzę jak granat odłamkowy robi dziurę w betonie. Nie ma to jak realistyczna fizyka, nie? ;-)


A czy ja napisałem odłamkowy ?

Edit:
Nie jestem specem od granatów, za to z 15 lat temu, gdy ojciec służył jeszcze w wojsku, bywałem na poligonie, i widziałem silę granatu. Spora wyrwa po eksplozji powstawała.
Ostatnio edytowany przez Kpuc 06 Cze 2012, 12:46, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 06 Cze 2012, 12:29

A tak serio, co będzie. Konsole już nie będą do gier, tylko staną się centrum multimedialnym z tymi wszystkimi kablówkami, netflixami, ESPNami, z Windows 8 i innymi bajerami. W Polsce oczywiście więszkość z tych rzeczy nie będzie dostępna, jak to przystało na Trzeci Świat. Miesięczne abonamenty na co tylko się da, więcej bezużytecznego kinecta i komunikacji głosowej. PlayStation będzie dalej marginalizowane, a Nintendo po klapie Wii U będzie się mocno zastanawiać nad produkowaniem sprzętu i pewnie zajmię się tylko software.

Gry nie będą wyglądać dużo lepiej - pewnie więcej firm dociągnie do poziomu BF3/Crysis i tyle. Lepszej fizyki nie będzie, bo to nadal mają być gry, więc granaty F-1 o promieniu rażenia 200 metrów raczej by tylko irytowały :). Koszty produkcji gier będą rosły i coraz więcej firm będzie upadać, przy jednoczesnym dalszym wzroście gier niezależnych.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Glaeken w 06 Cze 2012, 13:02

Soviet napisał(a):Konsole już nie będą do gier, tylko staną się centrum multimedialnym z tymi wszystkimi kablówkami, netflixami, ESPNami, z Windows 8 i innymi bajerami.

Obecne konsole już takie są, a przynajmniej PS3 ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez Soviet w 06 Cze 2012, 13:39

Nie fanbojuj.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez xionc w 06 Cze 2012, 13:41

X360 zjada ps3 na śniadanie.
Ostatnio edytowany przez Soviet, 06 Cze 2012, 13:45, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Next-generation - wasze oczekiwania

Postprzez kis104 w 06 Cze 2012, 13:43

Kpuc napisał(a):-Większa interakcjia rożnego typu ścian, ale głównie muru, na pociski, przecież strzelając z RPG, trudno by na ścianie po spotkaniu i wybuchu pozostała tylko plamka :facepalm:
To samo z rożnego typu karabinów, po jakimś czasie, wy wywaleniu tych ~300 naboi, w końcu przebili byśmy ścianę.

Ja po prostu uwielbiam dewastował wirtualny świat gry :D


Mysle ze tego nikt nie zrobi NA 100 %. Czemu? Bo wtedy przechodzenie np kilku budynkow (majac w rekach zalozmy rpg) bedzie polegalo na rozwalaniu scian i przechodzenia po gruzach. Tworcy czegos takiego nie zrobia bo wola wydluzyc czas rozrywki i z tych budynkow uczynic pewnego rodzaju labirynt gdzie albo jakies przejscie jest zawalone itp.

Co do samych nextgenow, najpierw zobaczmy jak wyjdzie Watch Dogs NA OBECNĄ generacje, a pozniej zobaczymy jak wysoko zostanie postawiona poprzeczka :D
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości