Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez vandr w 04 Cze 2012, 08:15

Opinie są różne. Ja zacząłem od F3, później przesiadłem się na New Vegas(które wynudziło mnie sromotnie, ale o gustach...).
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 04 Cze 2012, 08:25

Zdecydowanie radzę Ci zacząć od 3, bo New Vegas jest słaby.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 07:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 04 Cze 2012, 08:51

@Xentogimbus
To zależy. Mi osobiście bardziej podobała się trójka. Dlaczego? Przede wszystkim za klimat. Pomijając bugi przy misjach, bugi z odpaleniem (patrz wyżej) i latające ciała przeciwników po śmierci (tak, często się zdarza). Pomimo iż ta gra ma masę błędów (New Vegas też ma ale o wiele wiele mniej) mi osobiście trójka bardziej się podobała. Przed wszystkim klimat - Stołeczne Pustkowia wyglądają świetnie moim zdaniem. Kojarzy mi się od razu pierwsza część Fallouta. Obraz po nuklearnej wojnie, wszędzie pełno zgliszczy. Sam często łapię się na tym, że łażę bez celu po tych pustkowiach i pomimo iż tę grę przechodzę już któryś raz z kolei, odnajduję jakieś ciekawe miejsce. Owszem ktoś może się przyczepić : gruzy, gruzy i gruzy ale czy w pierwszej części nie było podobnie? Więc łażę po tych pustkowiach, ja i mój Ochłap (pies znany z pierwszej części) przy włączonym radyjku w którym Three Dog (Krzysiek Skiba) zapodaje co chwilę jakieś ciekawe informację i puszcza klimatyczną muzyczkę. Duża część osób patrzy na tę grę jako FPS z elementami RPG, owszem, coś w tym jest, mi osobiście jednak wskazówka idzie czasem bardziej pod RPG, bo w zasadzie dużą część zadań możesz wykonać na różne sposoby np. zadanie w Canterburry Commons czy wiele innych. Z reguły możesz opowiadać się po stronie dobra lub zła. To jak wybierzesz decyduje co "otrzymasz" w końcówce.
Co do New Vegas - tu jest bardzo podobnie ale więcej tu możliwości wyboru, jest coś takiego jak frakcje Legion Cezara, Nowa Republika Kalifornii, Pan House, Pan Tak, mnóstwo opcji do wyboru. To jaką ścieżką podążysz zależy od ciebie. Pod tym względem New Vegas bije F3 na głowę. Jednaj po pewnym czasie z nadmiaru opcji i możliwości zacząłem się zwyczajnie gubić i pomijałem wiele misji. Lepiej też zrobiono system perków, reputacji zależnej od miejsca/ugrupowania i lepiej rozwiązano rozwój postaci (np. sztuka przetrwania). Szkoda tylko, że wg mnie grę odarto trochę z klimatu - łażenie po pustyni Mojave nie jest już takie fajne jak po zgliszczach stolicy. Sama fabuła też mnie nie przekonuje, gdyż w zasadzie chodzi tylko o to aby przejąć kontrolę nad Zaporą Hoovera. Mi się wydaje, że fabuła z trójki jest o wiele lepsza i bardziej przemawia do mnie pogoń za ojcem i Projekt Oczyszczenia.
W New Vegas jest wiele nawiązań do pierwszej (np. Mroczni) i drugiej (np. Cass - córka Cassidiego, Marcus) częsci Fallouta) - szkoda, że w F3 nie ma tego aż tyle (jest ochłap i Enklawa). New Vegas skończyłem w zasadzie tylko po to, by ją skończyć. Fallout 3 skończyłem gdyż wciągnęła mnie fabuła i niesamowity klimat, której w ogóle nie czułem w NV.
Generalnie mi bardziej podoba się F3 ale jest jeden warunek - dodatki - w dodatki do NV nie grałem ale te z F3 są świetne - szczególnie podoba mi się Dzióra oraz Point Lookout - głównie ze względu na klimat, który jest w tych obu dodatkach bardzo mroczny i tajemniczy.
Mi bardziej podoba się trójka ale jest wiele aspektów rozgrywki, które lepiej rozwiązane są w New Vegas.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.

Za ten post szczypiorofix otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, vandr, Xen.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez jos w 04 Cze 2012, 09:16

szkoda, że w F3 nie ma tego aż tyle

Może być to spowodowane tym, że tzw. trójkę robili nieodpowiedni ludzie:D
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Fallout

Postprzez Szpagin w 04 Cze 2012, 09:42

Jeśli chodzi o mechanikę, to zarówno F3, jak i F:NV bardzo mi się podobają (ten drugi w szczególności). Inną sprawą jest klimat. Jako że jestem osobą, dla której pierwszym spotkaniem z klimatami post-apo był Stalker, trudno mi "kupić" alternatywną rzeczywistość Fallouta, gdzie króluje styl lat 50 i pulpowych opowiadań sci-fi (karykaturalne roboty, powszechna broń energetyczna, wszechobecne zastosowanie technologii jądrowej i termojądrowej itd.). Fallout jest dla mnie zbyt niepoważny, choć mam nadzieję dać mu jeszcze kiedyś szansę.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 04 Cze 2012, 10:11

@Szpagin : w tym cały urok Fallouta :) karabiny plazmowe, pancerze wspomagane i supermutanty a z drugiej strony styl lat 50tych (muzyka, samochody, stroje) - zupełnie jakby na tych latach czas się zatrzymał.

Może być to spowodowane tym, że tzw. trójkę robili nieodpowiedni ludzie:D

No nie wiem, czy Obsidian jest aż taki dobry ;) chociaż moim zdaniem parę gier im się udało np. Neverwinter Night 2 (i dodatki) czy SW:KOTOR 2.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 04 Cze 2012, 12:27

Jeżeli ktoś woli shootery z małym miksem cRPG wybiera trójkę. Jak ktoś woli bardziej prawdziwego Fallouta i cRPG wybiera NV, bo fabuła, dialogi i cała reszta elementów RPG jest po prostu lepsza. Jak ktoś gustuje w shooterach, to się nie dziwie, że wynudzacie się przy NV. Owszem, w NV też mamy sporo strzelania, ale nie, ku*wa, tyle co w trójce, nie wspominając o beznadziejnej końcówce.

Co do dodatków do NV to Old World Blues (Smutki Starego Świata) to kwintesencja świetnych dialogów, naprawdę. Sama początkowa rozmowa z "tubylcami" trwała u mnie prawie bitą godzinę, dialogi były naprawdę rewelacyjne.

Swoją drogą, ostatnio zaglądałem na metacritic i Fallout 3 ma większe oceny od Fallout 2, mało z krzesła nie spadłem. :facepalm:

Jak czwartą część Fallouta będzie robić Bethesda to ja podziękuje. Obsidian zrobi to sto razy lepiej i chociaż nie będzie żerował na marce...

Btw. bardzo chciałbym Fallouta 3 z mechaniką New Vegas! Średnio podobają mi się te pustynne tereny. :D
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez vandr w 04 Cze 2012, 12:34

Kowek, osobiście mi nie zależy na strzelaniu, ale na atmosferze gry i samej przyjemności z grania. A dla mnie przyjemność, to nie jest napier*alanie do wszystkiego co się rusza(braciak na przykład wywalił grę, bo dla niego była zbyt monotonna, zero akcji itp..). NV zrobił na mnie fajne pierwsze wrażenie- ładne scenerie, coś innego od F3- jest ok. Lecz z czasem okazało się po prostu, że gra nie ma w sobie tego czegoś co miało F3, co przykułoby moją uwagę na dłużej. Jakoś nie mogłem doszukać się tej atmosfery, ale jak to mawia Pan Znak- de gustibus...;)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 04 Cze 2012, 12:43

Ja nie mówię oczywiście, że Fallout 3 był złą grą, bo nie był, fajnie mi się w to grało, ale brakowało mi właśnie tej ogromnej swobody wyborów (dwie ścieżki na krzyż to za mało wg mnie) i wpływu Twoich działań na świat - było to w starych Falloutach, w 3D pojawiło się to dopiero w NV.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 04 Cze 2012, 12:46

Ja bym powiedział, że ilość strzelania w obu częściach jest porównywalna ale ok, mogę się mylić. W F3 na prawdę dużą część zadań można wykonywać za pomocą retoryki, ale skoro ktoś woli strzelać to jego wybór. W F1 i F2 było podobnie z resztą. Tam też ogólnie sporo było strzelania.
Co do swobody - owszem w NV jest więcej opcji jeśli chodzi o ścieżkę w wątku głównym, którą postać może podążyć. Tu się zgadzam.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Fallout New Vegas brak towaru ?

Postprzez mimi215 w 04 Cze 2012, 19:14

Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu napisałem temat. Od razu mówię że nie znalazłem niczego podobnego na google. Otóż sprzedałem u handlarzy masę rzeczy i teraz nie mają kasy by coś odkupić ode mnie. I nie mają nic na sprzedaż bo kupiłem większość ciekawych rzeczy. Stimpaki, amunicję itp. I teraz przespałem się już z 7,8 dni i nadal nie mają dostawy towaru ani kapsli. Tak jak by nie respawnował im się towar. Trochę to wkurza. Wiecie może dlaczego ? Albo czy jest jakiś mod który by zmieniał ilość gotówki u handlarzy albo respawnował im kasę i itemy co np. 24h ? Gram na bardzo trudnym i bez ammo ani stimpaków jest ciężko trochę. Nie jestem strasznie daleko w grze. Obszedłem wszystkich spotkanych handlarzy i żaden nie miał nic nowego. Na jakiejś angielskiej stronie pisało że towar pojawia się po 72h. No ale czekałem więcej i nic. Nawet wyłączałem,włączałem grę i nic. Dzięki wielkie.

Uwagi moderatora:

Takie pytania zadawaj w temacie gry. - Soviet
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Fallout

Postprzez Krzysu_Pl w 04 Cze 2012, 20:17

:arrowu: Idź dalej z fabułą, lecz jeśli grasz na trybie "jestem hardkorem" to dziwi mnie, że
wszystko możesz sprzedawać za tyle pieniędzy.
Moja rada jest taka: Szukaj schowków, wyrzucaj to, co nie jest Ci potrzebne,
zbieraj stimpaki, sunset sarsaparille itp. jeśli idzie Ci naprawdę trudno.
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość