Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez Stalker Rambo w 15 Maj 2012, 18:08

Soviet napisał(a):To będzie potężny cios jedynie dla graczy z niskim ilorazem inteligencji :caleb:


Możesz mnie nazywać głupkiem, durniem, idiotą, itd. Spływa to po mnie, a steam i tak ssie, taka jest prawda.

kis104 napisał(a):Rambo, jesli ostatnie 3 czesci CoDów, wymagały Steama, to jak myslisz :facepalm: ? Rzeczywiscie ciezko zgadnac ; p


Eeee..., ale ja zadałem pytanie retoryczne. :/
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez paintball_0 w 15 Maj 2012, 20:30

Steam jest w posiadaniu bodaj dwóch osób. Nie sprzedawali akcji firmy, więc nie muszą się słuchać bandy sukinsynów, których obchodzi jedynie dywidenda. Dlatego jestem spokojny o swoje konto i swoje gry.

Gierki o Wietnamie się nie udawały, bo żadna jak Wietnam nie wyglądała. Do dżungli potrzebna jest technologia i umiejętności. Do Iraku potrzebna jest tekstura piasku i tuzin domków na bazie sześcianu. Wietnam wróci i to niebawem. Obstawiam next-geny i wciskanie nam lasów do porzygu. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 17 Maj 2012, 00:11

Szczerze nie zdziwiłbym sie jakby Reznov żył, bo prawdopodobnie, jest on taką Treyarchowską wersja Capitana Price'a ;)

Steam to nie firma, Steam to usługa. Firmą jest Valve Corporation, prywatna firma Gabe'a Newella i tylko on jest jedynym CEO. Możemy tylko sobie wymyślać i przypuszczać ile kasy już ma na swoim koncie, oraz jak wysoka jest wartość jego i jego firmy, bo jako firma prywatna, nie ma obowiązku publciznie oświadczać o wynikach ; )
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez paintball_0 w 17 Maj 2012, 10:05

Wiem, że to usługa. Miałem na myśli całą firmę, która tę usługę stworzyła i świadczy, czyli właśnie VALVe.

Właśnie sprawdziłem w wikipedii. VALVe ma taki sam status prawny co EA Games: spółka akcyjna. Czyli też sprzedawali akcje i muszą dbać o akcjonariuszy. No to dowaliłem post wcześniej... :facepalm: Tyle, że VALVe traktuje graczy jak ludzi, a EA jak stado baranów. I pod pewnym względem ma rację- ten, kto bezkrytycznie akceptuje ich fanaberie, faktycznie jest baranem.

Ale wracając do tematu. CoD jest grą akcji typu Run'n'Gun. Lecisz na pałę i masz nadzieję, że nie zginiesz. Chodzi w nim o wartką akcję, wybuchy i efektowne sceny. Takie rzeczy szybko się nie nudzą, jeśli zmieniasz dekoracje i od czasu do czasu dodajesz nowe interakcje. Co w CoDzie musiałoby ulec zmianie, żeby dotychczasowym fanom się podobało, przyciągnęło nowych graczy i usatysfakcjonowało hejterów? Szczerze mówiąc mnie wystarczyłoby, gdyby wyłączyli te cholerne nieskończone respawny, dopóki gracz nie przebije się w konkretny punkt na planszy i dezaktywuje skrypt.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 17 Maj 2012, 23:23

W Black Opsie na przykład juz nieskonczonych respawnów w wiekszosci gry nie uswiadczysz... ALE ! za to, praktycznie kadze ponowne przejscie gry wyglada tak samo, bo zabijasz kazdego kolejnego wroga wlasnie tak samo. Zreszta w MW3 tez tych nieskonczonych respawnow nie bylo, a jedyna czesc ktora mi przychodzi do glowy jesli chodzi o to o czym mowisz, to CoD 2 ; ) No i w sumie World at War, jesli chodzi o japoncow bo z nimi to faktycznie...
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez paintball_0 w 18 Maj 2012, 02:08

MW1 i walka w budynku telewizji podczas inwazji na to państwo na bliskim wschodzie. Niezniszczalne siły Rosjan podczas ucieczki z zestrzelonego śmigłowca (SAS). Właściwie każda batalia składała się z nieskończonego potoku wrogich sił, dopóki nie dotrzesz do określonego punktu na mapie, albo checkpointa. Najczęściej obu w jednym.

Nieskończona fala Wietnamczyków pojawiała się w Black Ops podczas misji w Wietnamie. Notorycznie.

Podczas obrony Białego Domu w MW2 nie dało się przejść z punktu A do punktu B bez zaliczenia kilkudziesięciu quick loadów.

Podczas walki o Manhattan trzeba było wytrzymać określoną liczbę fal wroga w budynku banku, czy sklepie jubilerskim (mnóstwo szklanych gablotek, wróg wlewał się przez rozbite okno wystawowe).

W trójce faktycznie trochę się opamiętali, ale ciągle walka w CoDzie wygląda jak wbijanie kija w mrowisko...
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 19 Maj 2012, 17:31

No tak, ale jest to w jakiś sposob ze tak powiem, fabularnie wytlumaczone. W pierwszych czesciach bylo to az zbyt nierealistycznie, bo nie widzialem ze tyle wojakow moze wejsc do jednej malej francuskiej wioseczki, bo tyle trupow bo moim przejsciu bylo.
Nie widzialem zeby ktokolwiek informowal o tym, ale: http://www.cdaction.pl/news-26487/treya ... ops-2.html

Z jednej strony pokazali przez ostatnie lata, ze "cos tam" z kazdym rokiem podrasują i grafika wyglada nieznacznie lepiej, ale niezbyt dobrze to wrozy, na zmiany w samej rozgrywce.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez Szpagin w 19 Maj 2012, 19:01

Lepsza grafika nie jest mi potrzebna. To gra przede wszystkim sieciowa, więc priorytetem powinna być płynność. Niech lepiej wezmą się za optymalizację, bo z tym w BO były problemy.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 19 Maj 2012, 22:55

Tak tylko że czasem jest tak, że nowy silnik graficzny przynosi także zmiany w rozgrywce itp. A to by się CoDom przydało, jednak nie po to, aby sprzedał sie lepiej, ale by gracze odczuli ze cos sie zmienilo poza fabułą ; )
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez Szpagin w 05 Cze 2012, 10:48



Mam mieszane odczucia po obejrzeniu tego gameplaya. Z jednej strony, sama rozgrywka prezentuje się wyśmienicie, widać, że Treyarch ma kupę pomysłów. Z drugiej strony, grafika jest co najwyżej średnia, ale gra działała na X360, więc w wersji pecetowej powinno być lepiej. Czekam teraz na materiały z multiplayera, podobno ma być w dużym stopniu zrobiony od nowa.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Call of Duty

Postprzez Method w 05 Cze 2012, 13:27

Klasyka gatunku- nowe bronie, oskryptowana fabuła na zapewne jakieś 4-5h, bo raczej ciężko jest utrzymać takie tempo dłużej (zwłaszcza twórcom CoD). Czy ktoś jeszcze liczy na jakiś przełom w serii? :P
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Call of Duty

Postprzez Przemek77 w 05 Cze 2012, 13:32

Ja liczę na przełom. Że w końcu ta żałosna telenowela się zakończy.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości