Blood Bowl

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Blood Bowl

Postprzez KOSHI w 04 Maj 2012, 12:00

Grał w to kiedyś ktoś? Kojarzę, że była kiedyś nawet gierka planszowa w tych klimatach. Chyba Troll Football czy jakoś tak się nazywała w Polsce. Kumple moi w to grali i się zaje*iście im gierka podobała. Wyszła też wersja na PC - właśnie Blood Bowl. Blood Bowl to rugby, tyle że w klimatach Warhammera. Mamy orki, elfy, gobliny i inne rasy, które krótko mówiąc radośnie się masakrują na boisku, żeby zdobyć punkty. Tak się właśnie zastanawiam czy nie sięgnąć po tą gierkę. Opinie ma niezgorsze.

Image

Image
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Reklamy Google

Re: Blood Bowl

Postprzez Soviet w 04 Maj 2012, 12:03

Takie tam, trudne :P. Jak lubisz futbol amerykański to można zagrać. A jeśli nie lubisz lub nie znasz to i tak nie ma to większego znaczenia :E.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Blood Bowl

Postprzez Gizbarus w 04 Maj 2012, 12:25

Jak pojawiła się parę numerów wstecz w CDA, to zagrałem z kumplem po necie... Cóż, kiedy ktoś nie zna zasad rugby...:E Powiem tyle - guzik rozumieliśmy, ale był ubaw :P W każdym razie, wydaje się fachowo zrobiona.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Blood Bowl

Postprzez kis104 w 04 Maj 2012, 22:10

Problem w tym, że wydaje sie jakby komputer ciągle czitował :f Ogl gierka fajna, ale na wlasnie takie sesje z kumplem, w ktorym jakos wszystko lepiej idzie nawet jesli sie przegrywa ; )
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Blood Bowl

Postprzez Allistdead w 04 Maj 2012, 23:36

A ja w to gram i bardzo mi się podoba :D Troll Football też mam. Leży gdzieś w pudle. Swego czasu w to pogrywałem ale niestety zasady były trochę niedopowiedziane i wybrałem jakąś taką interpretację co nudna była. Trzydzieści tur na jedną połowę to trochę za dużo ale dzięki temu raz miałem mecz w którym czternastoosobowa drużyna orków skończyła w trumnach a dziewięciu zombi skończyłoby, gdyby nie było żywymi trupami :P
Komputerowa wersja oparta na oryginale jest znacznie lepsza. Mam ją z CDA. Jak komuś za trudne to niech se zmniejszy poziom trudności. Fakt że czasami wierzyć się nie chce w pewne "przypadki" ale na szczęście rzadko występują. Gra jest szybka (choć to turówka ale można też grać w trybie rzeczywistym) brutalna i wciągająca. Nie ma nic lepszego na poprawę nastroju jak wgnieść w glebę paru wrogów a jak przy okazji zdobędziemy punkt to tym lepiej. Do tego dochodzą całkiem śmieszne gadki komentatorów, choć niestety jest ich mało, więc szybko zaczynają się powtarzać. Do gry jest dołączona instrukcja w PDF (tylko po angielsku) z zasadami więc na upartego można nawet grać i bez kompa. Tylko rozłożyć gdzieś na stole kawałek papieru, narysować planszę, porobić jakieś żetony ukazujące zawodników czy coś i można już turlać kostkami z znajomymi.
Polecam tę grę bo jest naprawdę fajna. I pamiętajcie że w Blood Bowl wszystkie chwyty są dozwolone... poza kopaniem leżącego... gdy sędzia patrzy :E

Edit: Parę minut temu moja drużyna zdobyła punkt zostawiając trzech przeciwników na murawie. Resztę zniesiono z boiska z powodu kontuzji i nokautów. Specjalnie zatrzymałem mego gracza z piłką tuż przed linią końcowa aby trochę przemodelować facjaty paru oponentom. I to właśnie nazywam przyłożeniem :D Dla takich chwil warto grać w Blood Bowl.
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości