Total War

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Seria Total War

Postprzez The Witcher w 18 Sty 2010, 19:38

Możemy kiedyś pograć w Medievala 2 wersję 1.3 MP, jeśli ktoś jest chętny pisać...

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 08:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Reklamy Google

Re: Seria Total War

Postprzez MalinaOSG w 15 Lut 2011, 17:47

Shogun Total War. Ta cześć była kiepska. Mapa na której działa się cała akcja była słaba. A bitwy jeszcze gorsze nie żebym nie lubił pikseli wyglądających jak jednostki, no dobra nie lubię. Co do Rome Total War, tu już jest wielki przełom. Grałem przez bardzo długi czas Juliuszami, podbiłem Galów, połowę Germanów i Dacji. Ale i tak Brutusi mieli większy teren :(. Potem grałem Galami to zająłem Juliuszów i Senat. Następnie Brytami zająłem Galów i Połowę Germanów. Choć i tak najfajniej grało się Azjatyckimi krajami. A dzięki pewnej zmianie w plikach możliwość gry wszystkimi frakcjami. Co do 1 dodatku tam mi nikim nie szło chociaż tak, frakcją o nazwie Berberowie która jest ogólnie nie dostępna. Zająłem nimi cała Hiszpanie i brakowało ostatniego miasta by wygrać rozgrywkę. Moje wojska płyną do ostatniego miasta i sru. Bunty w całym kraju, powracało do właścicieli albo buntowników i zostałem z dwoma początkowymi prowincjami. Medival Total War. Ogólnie się rozczarowałem jeśli chodzi o bitwy to nie widać praktycznie walki a poza tym trwała parę minut. Ogólnie nawet fajne, najwięcej grałem Egiptem i tym krajem pod księstwem papieskim nie pamiętam nazwy. Jeśli chodzi o dodatki to wypowiem się w którego grałem najdłużej czyli Ameryka. Grałem nie pamiętam nazwy ale to było plemię mieszkające w namiotach a jak się kogoś pobiło np francuzów to nowe jednostki się robiły dostępne z bronią palną zająłem jakieś 12-13 terenów, 2 razy pokonałem francuzów bo za 1 razem jak ich zniszczyłem to jakiś czas potem się resneli i musiałem znów ich pokonać. Grałem na bardzo trudnym jak zawsze i jak wysłałem szpiegów i zobaczyłem armię jakiegoś tam kraju to podziękowałem. Przez jego tereny szła armia 15 pełnych flag tak około i wtedy się zrezygnowałem :(.
Zona jest darem tego świata, a my wolność jesteśmy jej obrońcami, będziemy ją chronić bezapelacyjnie do samego końca a wrogowie zony będą skończeni gdy my z nimi skończymy.

Cytat. Życie jest jak bycie stalkerem zawsze trzeba walczyć oto by móc żyć oto by móc stać się kimś lepszym.

Cytat. Negatywne skutki picia radioaktywnej wódki.
Awatar użytkownika
MalinaOSG
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 28 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 20 Kwi 2012, 08:40
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: Seria Total War

Postprzez Greyeeh w 20 Lip 2011, 17:33

Ze znajomymi robimy turniej 2 versus 2, w związku z tym poszukujemy osób chętnych do grania, więcej info na PW!
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Medieval II Total War

Postprzez Gavdylenko w 16 Mar 2012, 00:48

Gra ktoś w te grę??Bo jak nie to naprawdę polecam,kupiłem ją za około 60 złotych dwa lata temu i nie nudzi mi się do teraz.Gra zalicza się do gier strategicznych z okresu średniowiecza stworzona przez brytyjskie studio Creative Assembly.Jaką frakcją najlepiej lubicie grać?Ja to najchętniej gram Polakami dlatego że w późniejszym okresie naprawdę fajne jednostki.Chciałbym także poznać wasz sposób na przejście kampanii bez cheata na kasę bo jak na razie to bez kodu na kasę u mnie jest krucho
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Medieval II Total War

Postprzez Krige w 16 Mar 2012, 12:47

Bez obaw, takich jak Ty jest więcej. Ja swój egzemplarz kupiłem dopiero rok temu i sam pojąć nie mogę, dlaczego tak późno (choć się przymierzałem do tego sporo, sporo wcześniej).

Gram Anglią. Po podbiciu Szkocji i Francji zostałem wciągnięty w wojnę z Duńczykami, a że trochę mnie poniosło to zatrzymałem się na Helsinkach. Stamtąd to rzut kamieniem do Polski, której to urwałem kilka prowincji. Niestety pomiędzy Anglią we Francji a Anglią w Polsce jest jeszcze coś takiego ja Cesarstwo Niemieckie więc w tej części Europy nie planuję zbytnio wojować. Druga armia zdobyła Płw. Apeniński, kilkukrotnie miałem przyjemność walczyć z oddziałami papieskimi i udało mi się ich przegonić na Korsykę. Problem jest jednak taki, że Płw. Apeniński choć zdobyty, to jednak armia jest znacznie oslabiona, a na morzach panuje niepodzielnie Mediolan. Nie wiem więc, czy ujrzę Jerozolimę.

Grałeś może w Third Age 3.0?
Krige
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 16 Lut 2011, 11:48
Ostatnio był: 24 Lut 2016, 00:33
Kozaki: 3

Re: Medieval II Total War

Postprzez Gavdylenko w 16 Mar 2012, 15:48

Jeszcze nie grałem w tą grę,a u mnie to wygląda tak:
Gram obecnie Polakami na początku dosłownie rzuciłem się na Niemców,Ruś i Cesarstwo Bizantyńskie,lecz to trzecie państwo jest tak cwane że zawarło sojusz z moimi dwoma sojusznikami więc na razie zostawiłem ich w spokoju.Po podbiciu tych dwóch pierwszych państw,postanowiłem zaatakować byłych sojuszników,nie było to trudne,ponieważ była to Dania i Szkocja,w tej chwili idzie na mnie krucjata sojusznicy się odwrócili i walczą przeciwko mnie.Największy problem mam z podbiciem Mediolanu i Francji,ponieważ u tych pierwszych to sami kusznicy a u tych drugich konnica(ja walczę głównie ciężką piechotą).I tak jak u ciebie tak u mnie na morzu dominuje Mediolan :mad:
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Total War

Postprzez Krige w 16 Mar 2012, 23:57

Nieźle. W sumie, ja grając Polską raczej bym uciekał na południe niż na zachód, ale rozumiem, że Francja tak się jakoś napatoczyła :P Mediolan najłatwiej pojechać dobrą jazdą, w jakiś sposób rozproszyć ich, bo w pojedynkę nie są mocni. Jednak samą piechotą... kurczę, pokombinuj z trebuszami etc., bo bez konnicy będzie cholernie ciężko. Podobnie Francuzi. Ja ich najpierw zasypywałem czym tylko miałem pod ręką :D
Krige
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 16 Lut 2011, 11:48
Ostatnio był: 24 Lut 2016, 00:33
Kozaki: 3

Re: Total War

Postprzez Bubciu w 17 Mar 2012, 00:08

Jeżeli grasz Polską, to dziwie się, że nie używasz konnych kuszników, na ciężką jazdę nadają się jak mało kto :D Tak samo na piechotę

Bubciu
Wygnany z Zony

Posty: 27
Dołączenie: 01 Lip 2008, 20:29
Ostatnio był: 29 Sie 2013, 21:46
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Total War

Postprzez Gavdylenko w 17 Mar 2012, 00:20

Mam dwa pytania dotyczące serii tej gry,
Opłaca się kupić Rome Total War?
Czy jeśli kupie dodatek Królestwa do M2TW to będę mógł grać tylko tymi państwami z dodatku czy będę mógł grać dalej w M2TW np.Niemcami?
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Total War

Postprzez PeterHD w 05 Kwi 2012, 09:52

Mam i Rome:Total War i dodatek. Kupiłem wraz z oryginalną grą jakiś czas temu, doszło dopiero wczoraj. Z tego co się orientuję, to nawet z dodatkami staniała o jakieś 20 złotych. Rome:Total War ma więcej strategii w bitwach, za to mniej opcji- nie ma księżniczek, handlarzy i kapłanów/imamów. Do świty częściej dochodzą nowi ludzie, jest za to mniej cech. Mimo tego spędziłem przy tamtej grze dużo czasu i usatysfakcjonowała mnie. Tam grałem Gotami lub Sarmatami, a to w Medievalu jeszcze nie wiem kim grać.
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: Total War

Postprzez Gavdylenko w 05 Kwi 2012, 12:09

A z tym dodatkiem "Królestwa" można grać np. Niemcami bo z tego co przeczytałem na różnych stronach to można grać chyba Templariuszami,Krzyżakami itd.Ale czy można później znowu np.pograć sobie frakcjami typu:Niemcy,Ruś itd.
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Total War

Postprzez The Witcher w 05 Kwi 2012, 14:30

Po zainstalowaniu dodatku w każdej chwili możesz włączyć podstawową grę. Dodatek działa jak mod i jest podzielony na cztery kampanie, z których każda jest uruchamiana jako osobna aplikacja.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gavdylenko.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 08:22
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości