Symulator helikopterów

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Symulator helikopterów

Postprzez Przemek77 w 27 Mar 2012, 06:50

Jedyny prawdziwy symulator helikoptera - z uwzględnieniem WSZYSTKICH zasad lotu "wiatrakiem" - to jak dla mnie staruteńki "TOMAHAWK" na ośmiobitowce. Grało się dwoma joystickami i powiem tak - jeśli tam się opanowało zasady i "fizykę" lotu - żaden iny późniejszy symulator helikoptera nie mógł zaskoczyć.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Symulator helikopterów

Postprzez djcycu w 27 Mar 2012, 09:43

Xenquischisz napisał(a):PS. W Flight Simulator X można w pełni wykorzystać cała (elektronikę/przyciski bóg wie co jeszcze) w smigłowcach.

W DCS także :P I to chyba najlepszy symulator jaki może być. Muszę urobić trochę kasy i kupić jakiś PRO joystick bo kupiłem za niecałą stówkę i się grać niestety nie dało... Nawet w arcadowego Wings of Prey którego też bym chciał wszystkim polecić z tą różnicą że to symulator samolotów z Drugiej Wojny Światowej. Świetna grafika, menusy, model lotu też dobry choć uproszczony no i czego tu jeszcze chcieć? Dopowiem jeszcze tyle że Apache jest z tej samej stajni więc i grafikę ma miodną :P

Ja tam zawsze lubię startować od zera. Najpierw radził bym zacząć od arcadówek typu Gunship Tank Killer i zapoznać się jakby z obsługą drążka bo w późniejszych etapach czyli grach poziomu DCS nie będzie czasu na guzdranie się :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Symulator helikopterów

Postprzez lukebuka w 27 Mar 2012, 19:11

djcycu napisał(a):Na rozgrzewkę proponuję ci dwie starsze gry. Operacja pustynny grom


Aaahhhh... mój pierwszy symulator helikopterów z Joystickiem. :D Naprawdę polecam, pod koniec jest naprawdę trudno, polecam tą grę.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Symulator helikopterów

Postprzez Xen w 27 Mar 2012, 20:02

@Djcycu - polecam Logitech 3D Pro, albo Logitech freedom 2.4 coroless joystick oba mieszczą się w cenie 200-250
A tu fajna aukcja dla ciebie.
http://allegro.pl/joystick-logitech-ext ... 24199.html
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Symulator helikopterów

Postprzez MatrixSTR w 27 Mar 2012, 23:22

A ja polecam uskładać 500 zł i kupić X52.

Nie polecam uczyć się na Arcadówkach. Człowiek nabiera wtedy złych przyzwyczajeń i jest mu ciężej grać w bardziej zaawansowane gry :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 22:57
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Symulator helikopterów

Postprzez djcycu w 28 Mar 2012, 01:21

Jeżeli uda mi się to kupić takie ładne czarne to się jednak szarpnę skoro tak gorliwie polecasz :E Ale to potem bo póki co kasy brak na takie rzeczy. Ja niestety sam na własnej skórze się przekonałem że kto kupuje taniej ten kupuje dwa razy... Z padem to samo się stało. W życiu nie sądziłem że można kupić taki luźny tani bubel... Ty mu w lewo a ten po 15 stopniach reaguje w dodatku w minimalnym zakresie ruchu :/ Pamiętam jak sobie grałem na PS1 gdzie pad działał wręcz z chirurgiczną precyzją w porównaniu do tego mojego joysticka jak i pada...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości