"Rimejki" oldskulów

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Czy jesteś za "rimejkami" HD ?

Zdecydowanie Tak, ale tylko jeśl nie zostanie zminione nic poza grafiką
18
58%
Tak, łącznie z mechanizmami
10
32%
Nie
3
10%
 
Razem głosów : 31

"Rimejki" oldskulów

Postprzez kis104 w 20 Mar 2012, 16:47

Chciałem tutaj poruszyć temat remake'ów, na jakie ostatnio wybuchła moda. Chciałbym tu poznać wasze zdanie na ten temat. Moje jest jak najbardziej pozytywne, ja sam nie mam zbyt wielu lat na karku, nie grałem we wszystkie starsze produkcje po prostu nie mam na to czasu, a czasem nawet niestety chęci. Odstraszają też czasami podstarzałe mechanizmy, do których przyzwyczajone moje pokolenie może nie być. Chciałbym też wiedzieć na jakie też rimejki czekacie, ktore obecne już wam się pdobaja, a których nie chcecie widziec, bo zniszczyłoby to klimat gry.
Te które mi się podobają:
-Shadow of Colossus HD (juz nawet bez HD była świetna na ps2, wiec tutaj ta grafika nie byla nawet tak potrzebna ; ))
-MGS HD - nie przeszedlem narazie wszystkich ale sama proba odtworzenia takiej serii (ktorej nigdy nie ukonczylem) w wersji HD jest godna pochwały, chociaż tak po prawdzie to możliwe, że nawet wersje z PS2 by mi się tak samo podobały ; )
Te na które czekam:
-Baldurs Gate (juz pisalem dlaczego pod postem z Baldurem)
-Rayman 3 HD - najlepsza gra dziecinstwa, teraz w HD ; 3
-Silent Hill HD - tu komentarz zbedny chyba :D
Te które bym chciał:
-Fallout HD - tyle ze w wersji izometrycznej, a nie FPS ; )
-Unreal Tournament HD (pierwszy UT, nie pierwszy Unreal ; ))
Nie tykać:
-JAGGED ALLIANCE - po obejrzeniu filmiku i poczytaniu jak to teraz wyglada ... :facepalm:
-Planescape Torment - nie tykać, kwintesencja tej gry łączy ze sobą wszystko z grafiką ręcznie malowaną łącznie !

A teraz wasze zdanie ; )
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez djcycu w 20 Mar 2012, 17:04

Ja bym chciał tylko Project IGI z takim klimatem jak było w jedynce no i w pierwszych 7 misjach dwójki... Stare dobre czasy, klimat, fabuła, typ rozgrywki no i przede wszystkim to napięcie. Nie potrzeba więc nam żadnych kosmosów, Crysis'ów, CoD'ów, HoH'ów, Battlefield'ów itd... To takie moje wieeeelkie marzenia.

Póki co na żaden inny rimejk nie liczę i nie czekam bo ciężko mi niestety trafić w gust. Jak wyżej napisałem nie potrzebuję nie wiadomo czego a zwyczajnej, zawiłej pełnej zwrotów akcji fabuły z ogromną nutą adrenaliny i prostej mechanicznie akcji (idziesz i strzelasz tak by miało to sens).
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez fosio w 20 Mar 2012, 18:26

Napiszę krótko, zwięźle i wprost.
Gothic 1.
Czekać czekam i się nie doczekam.
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez Soviet w 20 Mar 2012, 18:33

I bardzo dobrze, bo Gothic ssie.

Ja jestem przeciwny robieniu jakichkolwiek rimejków. Żaden z nich nigdy nie dorówna nawet w połowie oryginałowi. Grafikę można podciągnąć, ale sentymentu i klimatu nie da się podnieść do wyższej rozdzielczości. Producenci niech się lepiej zabiorą za tworzenie nowych tytułów, które może także staną się legendarne.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu, Glaeken.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez Allistdead w 20 Mar 2012, 18:50

Pomijając pierwsze zdanie to Soviet właściwie ma racje. Dobry oryginał jest strasznie trudno przebić. Potem tylko jest zawodzenie fanów, że nie tego się spodziewali, że chcieli więcej/mniej zmian i tak dalej. Na żaden rimejk nie czekam choćby z tej przyczyny, że kompa mam nie najnowszego i jak nagle przejdą w HD czy 3D, albo okaże się że w wymaganiach jest procesor wielordzeniowy to może mi nie pociągnąć takiej gry.

:arrowd: Łatwiej iść utartym szlakiem niż wytyczać nowy.
Ostatnio edytowany przez Allistdead, 20 Mar 2012, 22:01, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez djcycu w 20 Mar 2012, 19:00

I ot chyba dlatego mi nie można dogodzić z grami :D Ciągle się przewlekają jakieś pierdoły ostatnio... Malutko ciekawie rozbudowanych i oryginalnych pomysłów. Zwykle cały czas widać jeden schemat... Wystarczy tylko by jakaś gra porządnie zapunktowała i zarobiła i już lecą i robią identyczny prawie tytuł ale już w innej firmie. Kiedyś to wychodziły perełki które grafiki mieć nie musiały. Wystarczyło tylko wciągnąć fabułą i klimatem a reszta sama już się prowadziła...

Dobrym wznowieniem jakie znam to był Hitman 3. Przecież pierwowzorem była jedyneczka...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez Tormentor w 20 Mar 2012, 21:27

Ja czekam tylko na dwie pierwsze części Oddworlda w HD. Reszta mnie nie interesuje. :) Choć prawdopodobnie szlak trafi te wszystkie projekty...
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez fosio w 20 Mar 2012, 22:51

Soviet napisał(a):I bardzo dobrze, bo Gothic ssie.


Na jakiej zasadzie?

Klimat wraz z grafiką potrafią iść w parze. Dokładniej utalentowany twórca moda tudzież już pełnoprawnego remake'u potrafiłby (potrafiliby) stworzyć arcydzieło oddając klimat dodając do tego nowocześniejszą grafikę.

Napisz mi jaka jest Twoja jedna z bardziej sentymentalnych gier. Też napiszę że "ssie" (posysa aż po same kule).
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez Cysiu w 20 Mar 2012, 23:27

W tym oto temacie w pełni zgodzę się z Milordem Sovietem i kolegą Allistdead. Remake'i niektórych gier są lepsze lub gorsze, ale nigdy nie są w stanie dorównać oryginałowi... Jako mój przykład podaję nasze stare, kochane "lobaki", tj. Worms World Party i ich remake w postaci Worms Reloaded (lub jak kto woli - Worms Armageddon 2). Grafika jest w tej grze naprawdę śliczna, dość cukierkowa, jak na wormsy przystało, ale niestety klimatu nie trzyma ni cholery. O ile można pograć z kolegami na komputerze (w tej roli Wormsy zawsze były najlepsze i nie pyskować!), to single player, za przeproszeniem, ssie paukę Atika. Cóż, misje w WWP miały (!) jakąś tam fabułę i starały się rzeczywiście ją odwzorować (choć na prostych schematach), natomiast w W:Reloaded opiera się ona jedynie na deathmatch'ach.
Taka sama sytuacja występuje w przytoczonym już przykładzie Gothic'a. O ile pierwsza i druga część rządziły na całej linii, to kolejne już tylko leżą i kwiczą. Niestety, nawet fabuła trzyma się w nowych częściach już tylko na przeciętnym poziomie.
Jeszcze jeden przykład, co by post wydłużyć: Znany dobrze mi i BJ'owi "Wulfensztajn":, czyli RTCW i nowy Wolfenstein. RTCW miało bardzo dobrą fabułę, która prowadziła nas przez misje Herr Blazkowicza, dobrą grafikę (jak na tamte czasy) oraz niezłe udźwiękowienie. Klimat rył czachę wspaniale, czego niestety nie można powiedzieć o nowym Wolfenstein'ie, gdzie największym momentem grozy może być co najwyżej starcie z niewidzialnym przeciwnikiem lub lecące na nas pokraczne potwory. Owszem, pewien klimat w tej grze jest i ona sama jest dość dobra (a mogłaby być zdecydowanie BARDZO dobra, bo nie wyciągnięto z niej nawet połowy jej potencjału), to jednak to już nie to samo... I ten medalion Thule...
No cóż, wygląda po prostu na to, że producenci muszą się bardziej postarać, bo niestety, jest coraz mniej nowych pomysłów, a nikt odgrzewanych kotletów nie lubi...
Na tym posta zakończę. Amen.

Za ten post Cysiu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet,
Negative fosio.
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez jalkavaki w 20 Mar 2012, 23:28

Nie da się wejść do tej samej rzeki. I to już starożytni wiedzieli.
Nie wyobrażam więc sobie starych gier, przy których upłynęła nie jedna godzina mego dzieciństwa, w nowej szacie i z nowymi pomysłami. Najlepszymi przykładami takiej porażki są Wormsy i Cannon Fodder (ma ponoć trójka się pojawić - zobaczyłem filmik o tym i złapałem się za głowę :facepalm: ).
Edit: O widzę nawet kolega powyżej, co razem ze mną pisał wspomina o Wormsach. Dodam więc tylko od siebie, że na myśli miałem Wormsy bez żadnego dopisku. Tą wersję z 1994 roku gdzie za robaka robiło pięc pikseli na krzyż :E
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez SaS TrooP w 21 Mar 2012, 00:48

Dajcie mi RTCW i IGI w trybie coop i będę szczęśliwy...
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: "Rimejki" oldskulów

Postprzez Przemek77 w 21 Mar 2012, 08:33

Jak już pisałem w innym temacie - "rimejki" starych klasyków powinny polegać jedynie na podbiciu grafiki, dźwięku, ewentualnie interfejsu (jeśli w oryginale był niewygodny lub męczący) - z pozostawieniem 100% oryginalnego gameplaya. Oczywiście to podbicie grafiki też powinno odbyć się ze smakiem, z zachowaniem klimatu i bez przesady, bez wpieprzania wszystkiego w "czyde".

Ideałami są tu dla mnie nowe wersje klasycznych "Monkey Island", "Gobliins", "Another World", Exult (Ultima 7)...

Robienie gry od nowa, niestety pociąga za sobą zmiany.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Następna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości