Mass Effect

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mass Effect

Postprzez Zari w 12 Mar 2012, 21:42

No niestety w spoilerze. :)
:

Zakończenie te jest złe bo zamiast zamykać wszystkie wątki całej trylogii ME, zamyka tylko wątek Żniwiarzy i Przekaźników. Wręcz przeciwnie, otwiera masę nowych wątków i pytań. Nie chodzi o to że Shepard ginie (tak czy inaczej), bo robi to z "poświeceniem" dla całej galaktyki.
Ale fakt, że owe zakończenia są jak biblia tzn. każdy człowiek interpretuje je nieco inaczej powoduje że ludzie marudzą bo niczego się nie dowiadujemy, ani nie zamykamy.
Faktem też jest to że nie ważne jak się staramy i jaką potęgę zbierzemy, ujrzymy to samo zakończenie tylko w innym kolorku. heh :E

Poza tym, po "ENDINGU" (Pol. ZAKOŃCZENIE!!!) zostajemy COFNIĘCI przed nie. Czyli tak czy inaczej nie ukończyliśmy wojny ze Ż.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Reklamy Google

Re: Mass Effect

Postprzez Soviet w 12 Mar 2012, 21:45

:

Shepard nie musi zginąć, ale masz pirata i nie możesz nabić punktów w co-opie żeby to zobaczyć :E. Tak jak 90% z tych narzekających na zakończenie.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Mass Effect

Postprzez Zari w 12 Mar 2012, 21:49

Droogi Sofciu. :E
:

"Shepard nie musi zginąć" A jak ma przeżyć?
W jednej wersji mamy pokazany nieśmiertelnik z (prawdopodobnie) gruzów Cytadeli, dryfujących sobie pośród mgławic i planet. Patrząc na jego rany mogę stwierdzić że raczej nie przeżył czegoś takiego.
Mam 79% Gotowości galaktycznej więc potem dobiorę się do dupska endingowi raz jeszcze.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Mass Effect

Postprzez Soviet w 12 Mar 2012, 21:51

:

Ale klata się rusza.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Mass Effect

Postprzez Zari w 12 Mar 2012, 22:07

:

I tak się wykrwawi :P
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Mass Effect

Postprzez StalkerCiastek w 12 Mar 2012, 22:21

Ściągnąłem w piątek demko Mass Effecta 3... po godzinie, gdy kończyłem - opad szczeny do podłogi. Demo lepsze od 3/4 gier jakie widziałem. Nie spodziewałem się niczego szczególnego, ot, chciałem tylko zobaczyć czy mi ruszy na złomie. Ale wrażenia porównywalne do jedynki i dwójki. Najbardziej miażdżąca scena?

:

Jak Shepard na pokładzie Normandii odlatuje z Ziemi. Gdy podlatują transportery Przymierza i ewakuują ludzi. I przychodzi ten wielki Żniwiarz i ich niszczy. Potem panorama niszczonego miasta i - według mnie najlepszy moment - kiedy na orbicie ziemi widać szczątki okrętów Przymierza. Przepołowione wraki, rozgrzana do czerwoności metal. No i tam muzyka w tle! Za takie momenty kocham Mass Effect. A schowajcie się Stalkery wszystkie! Muzyka która wtedy leci:
http://www.youtube.com/watch?v=ndENMzMBhWc


Walka też jest ciekawa, dużo lepsza niż w ME2 o jedynce nie wspominając. W demie jest jeszcze misja na planecie Salarian - kto śledził przedpremierowe wiadomości ten wie, bo był z niej gameplay.
Demo to świetny pomysł. Mają moje 120 zł w kieszeni. Już mam połowę, z czego 16 jutro rozpłynie się w CD-Action (podkładka!). Może w maju-czerwcu kupię. Warto!


BTW. Jak początek gry i w ogóle zwykłe demo tak miażdży, to co dopiero pełna wersja, albo lepiej - zakończenie! One zawsze były epickie, ale to musi być... miażdżące. I to dużo dużo bardziej niż jedynka (jak dotąd najlepsza pod tym względem).
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Mass Effect

Postprzez marcel w 16 Mar 2012, 00:49

Wszystko w spoilerze.

:

Mówią na mnie Marcel, lubię teatr i dobrą kuchnię. Przed kilkoma minutami z mojej winy unicestwiono siedemnaście milionów istnień.

Ku*wa.



Los całej, cholernej razy zależy w tej grze od jednego kliknięcia. Bóg mi świadkiem, puściłem mysz i poszedłem wziąć prysznic i spokojnie pomyśleć nad decyzją, jaką powinienem podjąć. Wcześniej tylko Wiedźmin i... ME1 zmusiły mnie do takiego zachowania.

Panie, panowie - ta gra jest wielka.

Późniejsze rozmowy z EDI o sensie życia syntetyków, i Garrusem, z jego ponuro-ironicznym komentarzem na sam koniec. Walka miażdżypaszczy ze Żniwiarzem i żarcik Jokera ("Powinniśmy skonstruować wyrzutnię miażdżypaszcz.")... Świetne. No i sam fakt, że przez te trzy części - a wcale nie jestem twardogłowym fanem serii - mocno przywiązałem się do postaci z drużyny. Niech świadczy o tym autentyczny żal po samobójczej śmierci Tali.

Jak już skończę grać, odczekam z tydzień, pewnie ochłonę, zacznę zauważać wady, których w grze jest niemało. Przy kolejnym podejściu poczuję pobłażliwe rozbawienie na widok "groźnych" min Sheparda. A, no i już nie będę zarywał nocek grając. Nawet ten post wyda mi się beznadziejnie patetyczny i nieobiektywny. Tymczasem jednak jestem pod ogromnym wrażeniem trzeciej części Mass Effecta. Wiem, że to zamierzony, wypracowany efekt i wcale się tym nie przejmuję. BioWare przy wszystkich swoich błędach, w rodzaju Dragon Age'a 2, nadal potrafi stworzyć coś, co porwie człowieka za serce i za gardło, sprawiając, że będzie miał ochotę odpłynąć i przejść do świata, który istnieje przecież tylko na ekranie.

Wracam na Normandię. Out.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Mass Effect

Postprzez xionc w 16 Mar 2012, 13:02

słyszał żem że mają wypuścić dodatek z poprawionym zakończeniem, prawda to?
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Mass Effect

Postprzez JONYK w 16 Mar 2012, 15:13

Możliwe że było, ale .... jestem leniwy i nie chce mi się przekopywać przez wszystkie 23 strony postów, a niestety nie można wierzyć do końca w informacje od producenta zawarte na opakowaniu.
Otóż mam pytanie do tych co kupili ME 3 i grali : gra jest na originie ( podejrzewam że na 1000 % tak , ale chce się upewnić ), jak działa - brat zamówił przedpremierowo BF3 i szczerze mówiąc przez dobre 2 miesiące po premierze to on sobie nie pograł gdyż ciągle miał jakieś błędy i nowe absurdalne problemy generowane przez origina lub grę. A do tego ten @&*^%#$ origin wymagał pobrania CAŁEJ gry z internetu -no przecież miał to wszystko na płycie :( , i do tego jeszcze ten brak możliwości backupu :!: , poprawili to ?
Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
JONYK
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 01 Sty 2010, 18:28
Ostatnio był: 21 Cze 2016, 10:13
Miejscowość: OKOLICE OLSZTYNA
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Mass Effect

Postprzez Przemek77 w 16 Mar 2012, 15:23

Czyli jak zwykle ostatnio - legalni gracze dostaną po dupskach aż się zakurzy a piracięta i tak sobie poradzą? Ech, życie....
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Mass Effect

Postprzez Gavdylenko w 16 Mar 2012, 15:55

Mam takie pytania
Opłaca się kupić Mass Effect 2?
Opłaca się grać w Mass Effect 1?Bo mam w szafie,ale nie pali mnie za bardzo żeby odpalić te grę,pewnie dlatego że nigdy w nią nie grałem.
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Mass Effect

Postprzez xionc w 16 Mar 2012, 16:02

Nie widze sensu grać w 3 bez zapoznania sie z poprzednimi odsłonami
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości