Project C.A.R.S.

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Project C.A.R.S.

Postprzez impulse_101 w 21 Lut 2012, 13:42

Image

C.A.R.S - Community Assisted Race Sim. Jest to powstająca samochodówką której współtwórca może być kazdy z nas.
Podstawowym założeniem jest duży nacisk na fizykę i realistyczny model jazdy który ma deklasyfikowac wszystkie obecne produkcje. Każda osoba może brać udział w tym projekcie i testować oraz proponować własne rozwiązania.
Docelowa platforma są PC (sic!) chociaż twórcy planują również wydać wersje konsolowe.

Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Reklamy Google

Re: Project C.A.R.S.

Postprzez adin w 22 Lut 2012, 23:22

Bez hurraoptymizmu, screeny zachęcają - to fakt. Fizyka jazdy niestety już delikatnie kuleje - prawdopodobnie wszystko przez silnik z shifta. Kto grał w ww. wie o czym piszę - bez wgrania fiksów sterowania możemy zapomnieć o ostrej reakcji wozu na ruchy kierownicy.
Napisałeś o 'wspólnym' tworzeniu gry przez developerów i graczy z licencją, ideaa szczytna ale mam zastrzeżenia. Obiła mi się o uszy informacja że pewien subskrybent został po prostu usunięty za niewygodne opinie nt. gry. Sprawy nie znam dokładnie ale za te pieniądze wymagał bym jednak odrobiny profesjonalizmu od devsów.
Moim zdaniem są na rynku simy dużo ciekawsze, tańsze, przystępniejsze i przede wszystkim 'realistyczniejsze' - tu widzę zwykłe ssanie pieniędzy.

Ja osobiście w dalszym ciągu upalam LFSa, czekając cierpliwie na S3. Dla spragnionych nowych doznań na tym polu: polecam skierować swoje oczy również na projekt Asseto Corsa panów od Netkara - wygląda obłędnie.

Sent from my Milestone using Tapatalk
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Project C.A.R.S.

Postprzez impulse_101 w 23 Lut 2012, 12:01

Shift był portem z konsoli czyli gra robiona głownie na pada ale wiem o czym mówisz, zwłaszcza jak ktoś ma kierownice 900° to się robiła lag-masakra. Na chwile obecna jest to już poprawione pod względem modelu jazdy, pozostaje jeszcze tylko sama animacja obracania kierownicy która nie wpływa na zachowanie auta. Powinni usuną to całkowicie w wersji finalnej. Nie sadze ze będzie to konkurent LFS ale mam nadzieje ze zbliży się do niego w o wiele większym stopniu niż NFS:shift, GT czy Grid.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Project C.A.R.S.

Postprzez adin w 23 Lut 2012, 14:32

Hmmm, ujmę to tak: mamy simy z krwi i kości oraz produkcje wannabe, które posiadają w sobie zbyt dużo naleciałości (uproszczeń innymi słowy) konsolowych by bez skrępowania dzierżyć ten zacny przydomek jakim jest 'sim'.

NFS:shift, GT, Grid czy właśnie pCARS to gry w większym bądź mniejszym stopniu posiadające geny konsol - nie ma w tym do końca nic złego ale w warunkach gdzie wymagany jest realizm w stopniu powyżej przeciętnej przeszkadzają. Gra aspirując do tego miana od początku powinna powstawać z myślą o użytkownikach kierownic, wszelkie pady i inne cuda są pominięte. Gry konsolowe natomiast najpierw stawiają na pady, potem na ew. koła kierownicze. Ja trzymam się zdania takiego - jeżeli traktujesz te hobby poważnie (jak 'piloci" serie MFS) graj na komputerze, symulatorów masz pod dostatkiem; jeżeli to hobby któreś w kolejności - konsole ze swoimi "symulatorami" jazdy powinny wystarczyć, nawet na padzie.

Nie neguję tego że z pCARS wyrośnie godny miana sima produkt. Obawiam się jednak że producenci, na obecnej fali popularności tego typu 'gier' zaczną na siłę wciskać nam swoje twory popierając przy tym zdziercze opłaty a'la iRacing.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości