SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 07 Lut 2012, 23:00

@Dżuz - Tyle, że TRIPS nie zmusza dostawców internetu do szpiegowania ich klientów. Stąd nie tak łatwo wyłapać piratów i całą opozycję przy okazji. Jeśli wejdzie ACTA, to po niej możemy się spodziewać jeszcze gorszych restrykcji. I witaj świecie Orwella! Jest okazja, bo dzięki internetowi i różnym akcjom wielu ludzi dowiedziało się tego i owego. Kiedy ostatnio ktoś widział w naszym kraju na ulicach ponad 100tyś osób? Chyba w 89'... Mówię wam, poczekajcie do wiosny :)

@Paintball - Dobrze, że napisałeś małym drukiem, bo już się chciałem wykłócać :wink:

EDYTOWANKO
''Ogólnoeuropejska'' petycja- http://www.avaaz.org/en/acta
Wiadomości na panoptykonie, dla ciekawych- http://www.panoptykon.org/wiadomosc/biezace-doniesienia-z-frontu-acta
Ostatnio edytowany przez Ilja, 07 Lut 2012, 23:10, edytowano w sumie 1 raz
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Dżuz w 07 Lut 2012, 23:08

Ja nie mówię o szpiegowaniu piratów (i przy okazji innych; w sumie to już dzisiaj można to robić) tylko o straszeniu pospołu tym, że jak wejdzie ACTA to nagle niczego nie będzie (mimo że dzięki TRIPs już by mogło), a na co argumentem były te patenty i zmutowane świnie :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 07 Lut 2012, 23:17

Spoko, mam uruchomiony moduł walki ideologicznej i słabo mi idzie z rozpoznawaniem ironii. :D

Przy okazji szpiegowania, to słyszeliście o nowych zasadach prywatności wuja Google? Jak do tej pory mało kto mógł go nakłonić do pokazania waszych danych, tak teraz ułatwia sobie handlowanie z reklamodawcami i ujawnianie ich władzom :facepalm: . Ewakuowałem się z google - przeglądarkę zmieniłem na firefoxa/operę, wyszukiwarkę na yandex/scroogle/duckduckgo, maila na z gmail na wp. Zostajesz na googlu? No to mają twoje odwiedzane strony, maile i w konsekwencji profil psychologiczny... (czy jak tam to zwać)

Lynki
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/531090,UE-sprawdza-nowe-zasady-prywatnosci-Google-
http://forum.android.com.pl/f12/zmiana-zasad-prywatnoa-ci-w-google-a-telefon-z-androidem-136667/ (nigdy nie lubiłem smartfonów. Według zasady "We've got smart phones and dumb people")
http://antyweb.pl/nowa-polityka-prywatnosci-google-budzi-zastrzezenia-rowniez-w-ue/http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2012/05/google-tlumaczy-sie-ze-zmian-w-polityce-prywatnosci-mamy-sie-czego-obawiac.aspx
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 08 Lut 2012, 00:04

Dlaczego stosujesz półśrodki? Wyłącz neta, wrzuć komórkę do rzeki. Nikt Cię nie będzie podsłuchiwał ani nikt nie będzie Ci wysyłał żadnych spersonalizowanych ofert handlowych jak to robi prawie każdy sklep internetowy.
Będziesz wolny...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez M3Fis70 w 08 Lut 2012, 00:11

@Ilja Usunąłem google+ chociaż tyle.
Czuję się bezpieczniejszy hah, serio.. troszkę...
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez KoweK w 08 Lut 2012, 00:15

Bezpieczniejszy przed czym? Co wy bredzicie. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 08 Lut 2012, 00:39

:arrowu: Google w teorii twierdzi że usuwa twoje dane po dwóch latach. W końcu muszą je trzymać, a sporo tego mają. Ale nie mam ochoty, żeby nagle dajmy na to nasza policja poprosiła o wszystko co robiłem w sieci przez ostatnie dwa lata, o adresy wszystkich znajomych jakich kiedykolwiek miałem (google+) i maile (gmail), bo na przykład ściągnąłem nielegalnie piosenkę, albo podejrzanie mocno angażuje się w walkę z acta.

Terminus napisał(a):Dlaczego stosujesz półśrodki? Wyłącz neta, wrzuć komórkę do rzeki. Nikt Cię nie będzie podsłuchiwał ani nikt nie będzie Ci wysyłał żadnych spersonalizowanych ofert handlowych jak to robi prawie każdy sklep internetowy.
Będziesz wolny...


I będę sam. Nikogo nie przekonam, i nikt nie dowie się jak się bronić przed szpiegostwem. Będe sam w obliczu świata obżerającego się hamburgerami i pilnowanego przez wielkiego brata. W końcu zamkną mnie za myślozbrodnie :-/ .
Nie podoba mi się, sposób w jaki kolejny koncern zmusza mnie do dzielenia się swoimi prywatnymi danymi. I nie lubię jak ktoś sobie kpi na poważny temat.
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 08 Lut 2012, 00:45

Żaden koncern Cię nie zmusza. To Twój wybór. Mniej lub bardziej świadomy. Czytasz umowy licencyjne programów i usług internetowych, czy tylko klikasz "akceptuję"? Używasz telefonu komórkowego od korporacji jak Orange lub T-Mobile z oprogramowaniem monitorującym Twoją aktywność? Wiesz, że można Twój telefon włączyć zdalnie nawet jak go wyłączyłeś? Wiesz, że można na jego sygnał naprowadzić pocisk rakietowy i precyzyjnie Cię zabić jak Dżochara Dudajewa?

Naprawdę łudzisz się, że jakikolwiek "koncern" nie będzie zbierał/skupował danych o klientach obecnych i potencjalnych? Każda przeglądarka kopiuje rozwiązania Google. Każda firma naśladuje sprawdzający się model biznesowy.

Skasowałeś usługi Google? A skasowałeś już Windowsa na kompie? Nie? Przecież to program Microsoftu, który współpracuje np. z władzami Chin w cenzurze internetu. Używasz Linuxa, wspieranego finansowo przez Google? Skasowałeś Facebooka na którym się sprzedaje tysiącami dane użytkowników, którzy się wpisują na stronach "stop ACTA"?

Kpię? owszem. Bo to co piszecie o kasowaniu Google+ i bezpieczeństwie, wybacz, ale nie jest "poważną sprawą" a zwykłą dziecinadą.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 08 Lut 2012, 01:01

Windows nie stanowi dla mnie niebezpieczeństwa, dopóki nie wysyła nigdzie raportów o użytkowniku. Nie mówię, że google to samo zło, niewątpliwie wspieranie linuksa jest w porządku, chociaż wyłącznie z pobudek finansowych (walka z MS). Masz rację z wyborem. Chociaż co to za wybór kiedy możesz się zgodzić, albo w ogóle nie używać danego programu? To nie ma nic wspólnego z wyborem, to monopolizacja. Na razie wykorzystują dane do personalizacji reklam, ale nie wiemy tak naprawdę kiedy zaczną je sprzedawać każdemu chętnemu. Oczywiście zawsze będziemy mogli zrezygnować i w ogóle niczego nie wyszukiwać, bo google zniszczy całą konkurencję. Wystarczy że przekupi kilku amerykańskich kongresmenów, żeby używanie innych przeglądarek stało się przestępstwem. Bądźmy dalej realistami - "i tak nie mamy na nic wpływu", odżegnajmy się od protestów i wróćmy do świata bez wyzwań, za to wygodnego. Żyjmy w świecie w którym to my jesteśmy rządzeni i traktowani jak bydło. Jedno jest pewne - Będzie nam niesamowicie przyjemnie, kłopoty związane ze wszelkimi wyborami zostaną z nas zdjęte przez firmę taką a taką.

Wyobraź sobie co będzie gdy google+ straci kilka, czy kilkanaście procent użytkowników, a ich niezawodni analitycy stwierdzą, że ma to związek z ich nową polityką prywatności. Może i jestem marzycielem, ale to chyba do kogoś przemówi.

:arrowd: No i dobrze, niech ludzie wiedzą z czym mają do czynienia. Może chociaż to ograniczą, w końcu napotkali jakiś sprzeciw.
Ostatnio edytowany przez Ilja, 08 Lut 2012, 02:07, edytowano w sumie 1 raz
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez KoweK w 08 Lut 2012, 01:51

Ich polityka prywatności już dawno taka była. Teraz jakoś ludzie zaczęli przeżywać, a już od paru lat stosują takie techniki jak teraz, tzn. zbierają dane o użytkowniku itd.. Było też o tym "głośno" w Internecie i szybko ucichło, a Google nadal jakoś dobrze sobie radzi i nadal będzie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 08 Lut 2012, 02:42

Mnie to w sumie nie razi że zbierają o mnie różne rzeczy i informacje. Zawsze o tym wiedziałem i jeśli nie będą robić jakichś debilizmów z tymi danymi to spoko. Wkurzać mnie jednak może problem zakładania kont. Pamiętam jak kiedyś o tym było że do każdego serwisu będzie wymóg założenia konta... To z deka irytuje jak na szybko czegoś szukasz a tu musisz jednak robić konto, potwierdzić mailem i ot z 2 minutek na znalezienie danych mamy 10 :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Dżuz w 08 Lut 2012, 08:20

Terminus napisał(a): Wiesz, że można na jego sygnał naprowadzić pocisk rakietowy i precyzyjnie Cię zabić jak Dżochara Dudajewa?


A Dudajew to nie rozmawiał przypadkiem przez telefon satelitarny? :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość