SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez pepuga w 25 Sty 2012, 01:20

Na kwejka, demoty itd. ani nawet na Twarzksiążkę nie wchodzę więc nie bardzo wiem co się tam wyprawia, aczkolwiek ACTA jest strasznie ogólne i mimo, że jest napisane tak*, to może znaczyć co innego.

*tak- czyli wpisz sobie co chcesz np. słoń ma obowiązek oglądać obrazki z kwejka
Image
Awatar użytkownika
pepuga
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Sty 2010, 15:33
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 19:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez xionc w 25 Sty 2012, 14:05

Szpagin dlaczego odwiedzasz gimbusowe portale?
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Puszek.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Run4Life w 25 Sty 2012, 17:46

Wyobraź sobie Szpagin, że teraz nawet odkrycia muszą mieć prezentację multimedialną bo komu będzie chciało się czytać 300 stron dokumentacji, przeglądać obliczenia i wykresy skoro można obejrzeć 5 minutową prezentację na której końcu będą pokazane kotki, cycki czy co tam sobie chcecie. Już widzę jak udziałowcy czytają tą dokumentację. :E
A jak nawet ktoś będzie musiał to czytać to pewnie jakiś "Kowalski" z księgowości (bez obrazy jeśli ktoś z forumowiczów ma tak na imię i trudni się księgowością) by później ochrzanu nie dostać, że przez niego firma straciła. :P
"Nie sprzęt, a technika zrobi z Ciebie desantnika."
Image
Awatar użytkownika
Run4Life
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 18 Gru 2011, 16:41
Ostatnio był: 24 Kwi 2014, 19:20
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 20

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Szpagin w 25 Sty 2012, 18:55

No sorry, ale mi chodzi o to, że jak jest oryginalny dokument, to trzeźwo myślący człowiek powinien sam sprawdzić, o co to całe halo, a nie opierać się na opinii i interpretacji innych ludzi. Bo z tego, co zauważyłem, ACTA wielu myli się z SOPA, a ludzie, którym nie chce się przeczytać tych kilkunastu stron, nieświadomie rozpowszechniają te błędne teorie.

Mam świadomość, że dokument napisany jest cholernie trudnym i niezrozumiałym dla większości językiem. Mimo wszystko radzę samemu przeczytać ten tekst, a nie opierać się na opiniach innych. Sam tak robiłem (patrz - moje wcześniejsze posty), ale po przeczytaniu zrozumiałem, że cała ACTA to tak naprawdę dokument wskazujący kierunek do dalszej walki z podrabianym towarem - nie tylko pirackimi plikami, ale także podróbkami ubrań czy leków. Ani jedno słowo nie dotyczy cenzurowania internetu, dokument zapewnia, że walka z podrabianym towarem nie może ograniczać praw obywatelskich czy wolnego handlu. Nie nawołuję do popierania dokumentu. Nawołuję do zasięgnięcia opinii ze źródła.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Zari w 25 Sty 2012, 19:15

http://www.tvn24.pl/-1,1732609,0,1,przy ... omosc.html
Jeszcze jest nadzieja, panie i panowie. :)
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 25 Sty 2012, 20:20

@Szpagin

Właśnie chyba tu jest problem - "kierunek do dalszej walki z podrabianym towarem". Tak, jak wciskają niektóre przepisy rzekomo wymuszane przez UE (a Bruksela nic takiego nie narzuca), tak teraz będzie powód "bo tak było w ACTA". I po co ukrywali prace nad tym dokumentem, jeśli on nic nie zmienia i nie ma w nim nic niestosownego?

http://wiadomosci.wp.pl/title,Zamieszki ... omosc.html <- i się bydło doczepiło do manifestacji :|
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 25 Sty 2012, 20:29

Run4Life napisał(a):Wyobraź sobie Szpagin, że teraz nawet odkrycia muszą mieć prezentację multimedialną bo komu będzie chciało się czytać 300 stron dokumentacji,

Już widzę, jak biorąc 300tys zł kredytu na mieszkanie prosisz bank, by Ci przygotowali prezentację dotyczącą umowy, bo przecież nie chce Ci się czytać tych wszystkich stron drobnym maczkiem :facepalm:

Czy się komu podoba czy nie umiejętność rozumienia tego co się czyta, czy to są akty prawne czy umowy o kredyt/pracę są PODSTAWOWĄ umiejętnością w DOROSŁYM życiu. Więc darujcie sobie takie teksty bo się zwyczajnie ośmieszacie.

I dajcie spokój z "tajnością"... Od roku wałkowali ACTA w polskim parlamencie i żaden z tych co teraz protestują się tym nie zainteresował. A teraz larum i działania, które tylko dają rządowi pretekst do podpisania, bo "nie ulegną szantażowi". O czym zresztą pisałem w pierwszym swoim poście...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive zdzicho.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Szpagin w 25 Sty 2012, 20:41

@Universal: kibol powód do rozróby znajdzie wszędzie. Poza tym, na facebookowym profilu akcji było o "cichym przemarszu"...
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez meJKu w 25 Sty 2012, 22:25

Właśnie wróciłem z protestu w Katowicach. Wspaniała atmosfera, tyle mogę powiedzieć. Po pikiecie urządziliśmy sobie marsz pod spodek, policja mimo zezwolenia ładnie wszystko zorganizowała i nas odprowadziła aż do celu. W Katowicach było nas około 1500-2000.

http://wroclaw.naszemiasto.pl/galeria/o ... ,t,tm.html

http://wroclaw.naszemiasto.pl/galeria/o ... ,t,tm.html

Jeśli rząd się nie ugnie to możemy oficjalnie mówić o upadku polskiej demokracji... A wtedy będę częściej wychodzić na ulice.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: SOPA

Postprzez BartusiekS w 25 Sty 2012, 22:29

Papa Mobile napisał(a):
działa działa obejrzyj w YT jak masz jeszcze okazję, >>>V jak Vendetta - Cenzura Internetu w Polsce <<<


Może lekki off-top, ale teraz tak się jakoś spostrzegłem: skoro ACTA była tak świetnie utajniona, trzymana i opracowywana w tajemnicy (zgodnie z tym co mówią) itp.
To jakim cudem w filmiku z 4 lutego 2010 jest o nim wzmianka? :D

Chyba, że coś źle zakapowałem i to "nie ta" ACTA, albo z datą filmiku jest coś pokiełbaszone :wink:
BartusiekS
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 07 Lut 2010, 16:21
Ostatnio był: 09 Lip 2023, 16:20
Miejscowość: Oświęcim
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Method w 25 Sty 2012, 22:38

Bo ACTA była opracowywana przez jakiś rok, była jawna i zapewne przeszłaby bez echa (no, może w "wiadomościach" byłaby wzmianka o podpisaniu), ale ktoś się skapnął że coś tu nie gra i podniosło się całe zamieszanie- moim zdaniem o wiele za późno by móc coś zdziałać.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 25 Sty 2012, 22:47

http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki- ... omosc.html

Nie czaję. Tak, wiem, że poseł Partii Piratów będzie ciągnął na swoją stronę.
---
No, ACTA jawna, tylko że gdzieś na portalu dla geeków była wzmianka i nigdzie indziej tego nie widziałem. Poinformowano tylko o prowadzeniu jakichś prac nad "czymś", żadnych konkretów. A tu nagle pac - umowa międzynarodowa.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości