SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Szpagin w 24 Sty 2012, 21:36

Ja tam nie znalazłem nic niezwykłego. Jedynie twórcy cracków mogą się obawiać, bo ACTA może ich ścigać. Nie ma się czego bać, internauci szukają wszędzie sensacji. W każdym razie: nie ma tam nic o cenzurowaniu internetu.

Odnoszę wrażenie, że niektórym ACTA myli się z SOPA i PIPA, które rzeczywiście mogły być zagrożeniem dla demokracji i wolności słowa.
Ostatnio edytowany przez Szpagin, 24 Sty 2012, 21:48, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez dienonych w 24 Sty 2012, 21:37

http://www.youtube.com/watch?v=PMSzdMQIeNo jeśli było to przepraszam
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 24 Sty 2012, 22:02

Też go czytałem i na pierwszy rzut oka wydaje się być nieszkodliwy ale dzięki wielokrotnym analizom i różnym próbom interpretacji stwierdzam że jest tam pełno pułapek prawnych. Niby umowa ale jest to umowa dogodna dla każdej ręki... Jak na razie nie ma w sumie z tym co tam piszą problemu o ile nie będzie stosowane to w innej wersji a jak sami wiemy bankowe czy też inne prawne umowy są takimi pułapkami najeżone. Czytasz raz i drugi i wygląda na to że jest ok no a jak już masz problem i czytasz to z prawnikiem to się okazuje że faktycznie jesteś w dupie... To nie fikcja i żadne lamenty... Ludzie uczą się na własnych lub czyichś błędach dlatego nasz sprzeciw wobec ACTA jest bardzo dobrze uzasadniony.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dienonych.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 24 Sty 2012, 22:35

Dokument przejrzałem, konkretny paragraf przeczytałem. I jestem powalony liczbą możliwości nadinterpretacji tekstu. Przecież on jest skonstruowany w taki sposób, że można tam upchnąć prawie wszystko.

// http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/2012 ... k_ACTA.pdf - przypomnę link raz jeszcze

Zauważyłem, że politycy gubią się w ocenach tej umowy - raz mówią, że nic nie zmienia, kiedy indziej, że "wprowadza pewne zmiany, ale są zbieżne z prawem europejskim/krajowym"(słyszałem to w RMF FM, więc nie zacytuję dokładnie). To niech się zdecydują, bo wypadają jak zwykle mało wiarygodnie :/

A może ACTA to zasłona dymna dla czegoś innego? :D
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez pepuga w 24 Sty 2012, 22:48

Ja po przeczytaniu stwierdzam, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem.
Image
Awatar użytkownika
pepuga
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Sty 2010, 15:33
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 19:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 24 Sty 2012, 22:53

A ja stwierdzam, że potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale teksty, które są logiczne. Akty prawne często pozbawione są logiki, bo gdyby było inaczej, liczba prawników byłaby zdecydowanie mniejsza. Prawnik jak tłumacz z mandaryńskiego - bez niego mało co zrozumiesz.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 24 Sty 2012, 22:55

Bo do czytania umów i aktów prawnych musisz przejść odpowiednie pranie mózgu - to badziewie jest tak napisane żeby broń Boże żaden szaraczek tego nie zrozumiał :facepalm: .

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Fender w 24 Sty 2012, 23:03

Na podstawie tej umowy mogą obierać linię frontu praktycznie w jakikolwiek sposób zechcą. Jednego udupią tym, innego czym innym. To jest patologia. Pełna inwigilacja społeczeństwa, która nierzadko prawdy dowiaduje się z internetu, a nie z zakłamanych mediów. A tak sobie wybiorą jakie informacje powinny się dostać do uszu obywateli-niewolników.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Method w 24 Sty 2012, 23:04

Nie wiem jak wam, ale mi się wydaje że to jest po prostu napisane językiem prawniczym :P . Polecam poczytać inne ustawy, np prawo konsumenta- napisane w sposób podobny. Dzięki temu później można taką umowę/akt lekko "nagiąć" . Cóż, a że w szkole zamiast poznać jakieś podstawy języka prawników wolą żebyśmy znali na pamięć proces mitozy czy mejozy...
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez wobes w 24 Sty 2012, 23:24

Nie, mi treść ACTA nie wydaje się jakaś trudna do zrozumienia. I raczej nie to może dawać możliwość naginania czy dowolnej interpretacji. Ale ogólnikowość już tak.

Za ten post wobes otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Run4Life.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 24 Sty 2012, 23:26

Bo w szkole zaczynamy pierwszy etap dezinformacji na temat prawdziwego życia tak politycznego jak i prywatnego. Czasem mam głupie myśli że niby te całe bandyctwo po gimnazjach nawet polityków cieszy bo przecież takie młodociane zwyrodnialce (mam na myśli te wszelkie chuliganki z bożej łaski) nie będą się w przyszłości interesować życiem politycznym tylko butami, dresami i ile panienek wyobraca w przeciągu jednej soboty... To brzmi śmiesznie ale bardzo realnie. Sądząc po komentarzach w sieci to tylko takie prostaki wierzą tym wszystkim obiecankom.

Ale schodząc niżej na ziemię to zamiast uczyć w szkołach prawdziwego życia czyli jak sobie w nim poradzić to musimy się uczyć takiej papki... Np. w niedzielę wpadł do mnie kumpel, obaj skończyliśmy technikum. Mama podeszła i pokazała nam ćwiczenie w podręczniku dla pierwszoklasisty podstawówki (należący do mojej siostry). Ma-sa-kra... Zadanie było tak sformułowane i iście debilne że nawet ja i on musieliśmy nad nim podumać... W życiu takich pierdół sobie nie przypomnę z całego okresu edukacji szkoły podstawowej... Takie zdanie a nie inne mam nie tylko ja ale także mój były nauczyciel historii i WoS-u... Twierdził on bowiem że minimum 60% tego co się uczymy nie przyda się w życiu no i wspomniał fakt że na tle innych państw uczymy się aż nadto ale o tym wam chyba mówić już nie muszę :)

Wracając do tematu to jak wyżej, dla mnie ACTA jest elastyczna jak guma... Wprawne ręce, deko sprytu i mamy efekt bardzo nieprzyjemny...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Szpagin w 25 Sty 2012, 00:21

Jezu, jak oglądam obrazki na kwejku/demotach, to szlag mnie przez tą ACTĘ trafia. 80% (albo i więcej) z ludzi, którzy krzyczą, że odbierają nam wolność, nawet nie raczyła przeczytać tekstu porozumienia. Dowiedzieliby się, że nie ma tam ani jednego słowa o cenzurowaniu internetu, wręcz przeciwnie - co krok dokument zapewnia o wprowadzaniu metod niełamiących praw obywatelskich. No ale po co czytać tekst źródłowy, skoro lepiej uwierzyć autorowi tekstu/prezentacji, który również nie przeczytał tekstu, jest miłośnikiem spiskowej teorii dziejów lub go przeczytał, ale źle zinterpretował? TL, DR... Największy problem współczesnych czasów połączony ze zwykłym lenistwem.

Gdyby ludziom chciało się czytać, to wcale nie byłoby protestów, ataków domorosłych hakerów, których umiejętności kończą się na ostrzelaniu serwera z działa jonowego i pewnego geniusza z kwejka, który demonstracje przyrównał do powstania warszawskiego...
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus,
Negative meJKu.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 8 gości