Filmy lub gry, które....

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Filmy lub gry, które....

Postprzez Adriomeniks w 08 Sty 2012, 01:57

Witam wszystkich. Zanim zacznę to mała prośba, proszę w temacie się nienaigrywać, nie kpić, wyśmiewać, pisać głupich czy ironicznych tekstów. Jeśli chcesz napisać coś głupiego nie na temat, to proszę powstrzymaj się, dziękuję....

A więc, oglądając dzisiaj film zdarzyło mi się coś co dla wielu facetów jest dziwne, babskie, wstydliwe do czego po prostu by się nigdy nie przyznali, ale oczywiście zakładam że nie wszyscy faceci są tacy. Ja oczywiście zaliczam się do tych nie wszystkich, a więc po obejrzeniu filmu przyszła mi do głowy myśli połączona z ciekawością którą postanowiłem przekuć na temat w portalu Stalker.pl by podyskutować na temat który wymieniam poniżej, oczywiście jeśli administracja uzna iż to nie jest dobry temat na tego typu portal, no cóż mówi się trudno. Ale z tego co widziałem i przeczytałem to są tu dziwniejsze tematy aczkolwiek takiego nie znalazłem.

A więc do rzeczy, chciałbym żebyście podzielili się w tym temacie informacją na jakich filmach lub grach zdarzało się wam płakać, tak płakać nie przesłyszeliście się. Parę wytycznych których jeśli to możliwe proszę się trzymać, a więc po pierwsze na jakim filmie lub jakiej grze, po drugie trzy filmy i jedna gra w zupełności wystarczy ale oczywiście jak ktoś lubi pisać i chce to może wymienić wszystkie, po trzecie w jakim momencie i o ile znajdziecie słowa, dlaczego tak w kilku słowach.

Dodam, że ja zaliczam się do tych mężczyzn którzy nie boją się płakać, nie ukrywają tego i nie boją czy wstydzą się do tego przyznać, jednocześnie uprzedzając reakcję niektórych, zaznaczam że nie jestem żadną przysłowiową ciotą czy nie umiem przywalić jeśli jest taka potrzeba, dodatkowo zdradzę że moja była bardzo ceniła we mnie tą cechę, a tak przynajmniej twierdziła....

Dobra pora przejść do tych że filmów i gier: Ja dostosuję się i podam tylko trzy i jedną grę, chociaż filmów jest o niebo więcej ale nie przesadzajmy, jak temat się dobrze rozwinie i we właściwym kierunku to jeszcze jakieś dodam. A gra jest tylko jedna, bo tylko tej się udało mnie rozkleić.

1. Das Boot. Końcowa scena kiedy U-96 oraz załoga zostają zbombardowani. Dlaczego, pewnie dlatego iż cała sekwencja jest bardzo dramaturgiczna, do tego ten cały ich trud, heroiczna walka, misja czy cały ten bezsensowny rozkaz przedostania się przez Cieśninę Gibraltarską by dopłynąć do La Spezia i gdy tam już docierają taki koniec.
2. Gladiator. Scena ostatecznej walki z Kommodus-em. Dlaczego, walka po mimo poważnej rany, heroiczna, do tego te przerywniki (wizje z polem jak by kto nie wiedział) do tego ta muzyka.
3. List w butelce. Gdy Theresa dostaje telefon od ojca Garreta informując ją iż zginą na morzu ratując pewną rodzinę. Dlaczego, dokonał wyboru, napisał list w którym żegna się z Christine po czym chciał płynąć do Theresy ale los ułożył inny scenariusz.

Na koniec gra, a jest nią Metal Gear Solid 3: Snake Eater. I cała końcowa sekwencja gdy zwyciężamy w finałowej walce. Dlaczego, tu krótko, po prostu. Paru moich kumpli po moich namowach by zagrali płakało jak małe dzieci, ja osobiście przechodziłem trzy raz i za każdym razem się rozpadałem. Trzeba zagrać, obejrzenie na youtube nic nie da jeśli nie przeszliście gry, bo nie będziecie wiedzieć o co chodzi, to samo tyczy się filmów.

Koniec, pozdrawiam i mam nadzieję że tym razem obejdzie się bez głupawych postów :wódka:
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński

Za ten post Adriomeniks otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.

Adriomeniks
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 17 Gru 2011, 03:20
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 09:27
Miejscowość: Świętochłowice
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez adin w 08 Sty 2012, 02:34

"W swoim życiu obejżałem" mnóstwo produkcji filmowych, różnego rodzaju, nie przypominam sobie jednak by którykolwiek sprawił że uroniłem łezkę. To zależy zapewne od typu mózgownicy, ja jestem dosyć zimnym człowiekiem i mało rzeczy mnie rusza w tym sensie.

Co innego poczucie smutku w jakiejkolwiek postaci podczas seansu, to czasami obserwuję.

Apropos przykładów, duże wrażenie robi na mnie obraz startu wojskowej casy z ciałami pary prezydenckiej startującej z okęcia. Spontaniczne zawachlowanie skrzydłami przez pilota plus ujmujący podkład dzwiękowy działa na mnie rozklejająco.

W celu doznania nowych doświadczeń postaram sie sprawdzić filmy które wypisałeś. Zobaczymy czy się poryczę hehehe ;)

Wysłane z Milestone przy użyciu Tapatalk
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Universal w 08 Sty 2012, 02:53

Ale mając ile lat? Kiedyś to Shrek bodajże czy Epoka Lodowcowa, bo takie filmy oglądałem. I to wszystko było "uronienie łezki", a nie rzewny płacz.

Harry Potter 7/2: Snape trzyma martwą Lily.
Juno
Dekalog II
Zielona mila

W sumie nie rozumiem po co Twój pierwszy akapit. Przecież to niczego nie gwarantuje, a tylko prowokuje :)
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Adriomeniks w 08 Sty 2012, 03:23

Aktualnie mam 28 lat a wczoraj się rozkleiłem na "List w butelce" z Kevinem Costnerem w roli głównej. A wiek tu chyba raczej nie ma nic do rzeczy tak mi się wydaje, ale raczej zakładając temat miałem na myśli dojrzałe kobiety i dojrzałych mężczyzn a nie dzieci. I mi się nie zdarzyło płakać na bajce. A co do płaczu, płacz to płacz tak jak w temacie, na jakim filmie lub grając w jaką grę płakałeś lub płakałaś nie będziemy tu wymieniać jakie są rodzaje płaczu bo nie o tym temat....

No i dodam też Zieloną milę, gdy wykonywali egzekucję i strażnicy płakali to ja razem z nimi :(

P.S. No a jak mam już dodać jak ja płaczę na to proszę sobie obejrzeć Zieloną milę, płaczę dokładnie tak jak strażnik Dean Stanton podczas egzekucji Johna Coffeya.

Pozd :wódka:
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński

Adriomeniks
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 17 Gru 2011, 03:20
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 09:27
Miejscowość: Świętochłowice
Kozaki: 8

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Allistdead w 08 Sty 2012, 06:08

Chyba jestem nieczułym draniem bo jakoś nigdy się nie rozpłakałem na filmie. Dla mnie to jednak zbyt odrealniony świat. Ale pamiętam jeden motyw w grze, który już wspominałem w innym temacie.
Planescape: Torment. Świetna gra i wszystkim polecam. Jest tam takie miejsce. Sale Czuciowców z kamieniami doznań. Cudzych doznań. Jednym z tych doznań jest doznanie Deionarry. To nasza była, która poszła za nami na śmierć w naszym poprzednim wcieleniu (jeśli ktoś nie wie to główny bohater nie może umrzeć, jedynie traci wszystkie wspomnienia). Wiemy co się z nią stało i że to była nasza wina. Wcielamy się w tym doznaniu w nią. Widzimy jej oczami siebie. Słuchamy własnych słów. Wiemy że tamto wcielenie wcale jej nie kocha a jedynie chce wykorzystać dla swych celów. Tamten drań dobiera odpowiednio słowa. Manipuluje jej uczuciami. Choć mówi jej o niebezpieczeństwie to wcale mu na niej nie zależy. On chce jej daru. Ona go kocha a on to bezczelnie wykorzystuje. Chcemy krzyczeć by go nie słuchała, by z nim nie szła, ale to tylko doznanie. Nic nie możemy zrobić. Nic nie możemy zmienić.
A najlepsze że to jest opisane, nie pokazane. Naprawdę ta scena ścisnęła mnie za gardło. Nawet po tylu latach czuję jak mi się serce ściska gdy sobie o tym momencie przypomnę. Chyba znowu zagram w Tormenta :)
Awatar użytkownika
Allistdead
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 05 Sty 2012, 02:05
Ostatnio był: 19 Lis 2013, 07:31
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 15

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Terminus w 08 Sty 2012, 09:08

Scena kolacji w "Ludzie Boga".
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez vandr w 08 Sty 2012, 10:26

Końcowe sceny filmu "Droga". To tak na szybkiego, coś na pewno się jeszcze znajdzie, ale to dopiszę w czasie.

EDIT: Śmierć żony w kuchni w "Dom zły" i przedstawienie "pustkości".
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Isza.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Kudkudak w 08 Sty 2012, 10:42

Końcowa scena śmierci głównego bohatera w filmie "Zielona mila". Serce mi mówi że to niesprawiedliwe i wtedy zaczyna się produkcja łez - polecam film, genialny - książka też niezła. Jeśli przypomnę sobie inne, bo jak na razie to filmy są napakowane amunicją a nie uczuciami(przynajmniej to co oglądałem ;)), to odpiszę.
EDIT: książka "Chłopcy z Placu Broni" końcówka.
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 10 Sty 2012, 12:40, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Isza w 08 Sty 2012, 11:20

Film „Droga” … ma tak wiele momentów, w których człowiek zaczyna analizować własne życie ale chyba najbardziej przemówił do mnie moment gdy Ojciec z synem zostali okradzieni z butów, ubrań , jedzenia … Dogonili złodzieja i w ojcu przeszła jakaś przemiana , kazał mu oddać wszystkie rzeczy w tym buty i nawet skarpetki… Jego syn nie chciał by odbierać tamtemu człowiekowi wszystko na co ojciec zareagował , że albo on albo my …. Do tego na pewno film „Gladiator” dla mnie najbardziej przemówiła scena gdy tytułowy bohater spotyka się z Lucillą (jest juz przetrzymywany w lochach) i wtedy padają słowa „Całe życie byłam sama , tylko nie przy Tobie” wiem, wiem typowo kobiecy moment …

A poza tymi dwoam tytułami, które już wcześniej padały w tym temacie to „Mała Moskwa” i „Czarny Łabędź” – to filmy, które w całości na mnie oddziaływały … I trochę może komercyjny - The Hurt Locker i 9 Kompania ( jak jeden z bohaterów ginie z rąk dzieciaka…) miały motywy, które wprowadzały człowieka w stan zadumy.
" Nie wiem czemu żołnierz idzie do ataku ... ale idzie"
Awatar użytkownika
Isza
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 17 Wrz 2011, 01:53
Ostatnio była: 06 Maj 2015, 12:42
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 35

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Soviet w 08 Sty 2012, 13:28

Śmierć Mufasy w Królu Lwie oczywiście.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alchemik, Krige.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Tormentor w 08 Sty 2012, 13:41

Ja wzruszyłem się na filmie Forrest Gump gdzie Hanks modlił się przy grobie popłakując i Zielona Mila jak John Coffie siadał na krzesło.


W grach niczego takiego nie odczułem :)
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Filmy lub gry, które....

Postprzez Tajemniczy w 08 Sty 2012, 14:03

Nie tyle wzruszyła co została w pamięci- jedna z ostatnich scen w "Idź i patrz" kiedy ten chłopak strzela do portretu Hitlera. Wojna po prostu zabiła w nim dzieciństwo i odtąd jego życie jest tylko walką o przetrwanie i to mnie poruszyło.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości