Borderlands

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Borderlands

Postprzez kis104 w 30 Wrz 2011, 21:47

Nie no nie chwaląc się znam Borderlands nawet lepiej niż Stalkera czy Mass Effecta w ktróre mam naprawdę sporo przegranych godzin i muszę przyznać, że to zdecydowanie jedna z najlepszych gier ostatnich lat. Szczególnie z dodatkami (i na PS3 ;P). Nie chodzi w niej o jakieś "wypukłe i pełne" postacie drugoplanowe ani o super-niewiadomojaką - fabułe (która w gruncie rzeczy nie jest zła), a o szaloną rozwałkę setkami tysięcy generowalnych automatycznie broni. W tym tkwi siła tej gry. Oczywiście jeszcze lepiej jest w CoOpie ale o tym chyba nie muszę wspominać ;) Gra jest rozbudowana i posiada ogromny świat. Ktoś wcześniej napisał, że to zwykłe mapy z UT3 ... Chciałem już odjąć kozaka za ten teskt, ale uznałem, że kolega grał chyba nie w tą grę, która jest aktualnie opisywana ... Albo nie grał w Bordera, albo w UT ... Ew. w żadną ;P Co do dwójki to jestem na nią nastawiony bardzi pozytywnie zwłaszcza, że postacie (główne: brick, roland, siren i mordecai) pojawią się jako NPC "do uratowania" ;D
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.

Za ten post kis104 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Glaeken.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Borderlands

Postprzez KOSHI w 31 Gru 2011, 20:38

Grę zakupiłem, potłukłem trochę i przyznam, że to jest Diablo tyle, że zamiast lać mieczem czy młotem kasujemy gości z giwer i innego sprzętu typu bazooka czy granat (przeważnie). Fabuła - powiedzmy, że jej nie ma, nawet nie czytałem zadań. Świat nijaki, choć przyznam, że szczególnie daleko nie zaszedłem, tak z 1/4 gry ? Tyle co widziałem mi starczyło, pustynia, pałętające się potworki i bandyci, zero interakcji z otoczeniem. Rozwój postaci jest, tyle, że mało ciekawy - w Diablo był o niebo lepszy. Poza tym bohater nieśmiertelny, cechy może sobie zmieniać jak chce (może to i lepiej, nie trzeba się zastanawiać w co pakować i że się zgineło i straciło przedmioty). Amunicja wala się wszędzie a broń ładnie czeka w skrzyniach na znalazcę. Tzn. bazyliardy spluw jak to twórcy się wyrazili. Na dobrą sprawę jest to jedno i to samo, gnat czerwony ze zwiększonym magazynkiem czy zielony z lepszym celownikiem, ale mniejszym magazynkiem. Po jakimś czasie nudne się to robi. Realizmu w grze 0, zwykła napier....ka. Jeśli ktoś lubi hack and slash to szczerze polecam, żeby nie było, że gra jest kompletnie do bani. Lubię potłuc czasem, bez większego zastanawiania ale jakoś tak gierka szybko mnie znudziła, za mdłe to dla mnie.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Borderlands

Postprzez Stalker Rambo w 31 Gru 2011, 22:09

Tu przyznaję kompletną rację. Oprócz fajnej grafiki (mi się podobała), to gra jest nudna. Bazyliardy broni w tym że każda taka sama, różni się tylko szczegółami takimi jak kolor i na przykład wspomniane wyżej celowniki. Fabuła to... tam wogóle była jakaś fabuła? Ogólnie na grze się mocno zawiodłem. Gra jest jak ferrari z silnikiem od malucha. Pierwsze wrażenie piorunujące, wygląd przepiękny, ale przyjemności z jazdy żadnej i żałowanie z kupna. Ale to tylko moje zdanie i zgadzać się z nim nie trzeba :)
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Borderlands

Postprzez Gizbarus w 31 Gru 2011, 23:48

Cóż, mnie gra przypasowała, mimo że nie znoszę hack n'slashy... Chociaż fakt, że tylko na jedno przejście - potem sens grania jest tylko w coopie - acz jedynie w dwie osoby, powyżej tego mikrofony nie ogarniają... :| A komunikacja bez mikrofonu w środku walki jest bez sensu. Ale mimo wszystko, będę czekać na dwójkę. Może nie z jakąś wielką niecierpliwością, ale raczej z ciekawością spojrzę jak ją zrobili i czy warta gry :)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Borderlands

Postprzez Michu w 01 Sty 2012, 12:42

Lol, większość wypowiedzi widzę chyba z trybu single? W single było mi tak nudno, że tej gry nie ruszałem bo się po prostu nie opłacało...

To tak jakby dawali Ci kanapkę i dodatki do niej, masło, szynkę, ser, pomidor. Ale Wy byście wzięli tylko suchą kanapkę i zjedli. Tak wygląda ta gra bez Co-Op'a z jakimiś dobrymi znajomymi, dziewczyną czy przyjacielem.
Jak ktoś lubi rozwijanie postaci i te całe pierdółki z tym związane, tryb FPS i dobrą sieczkę a do tego może zabawić się w to z kimś - to będzie w niebo wzięty. Tak jak ja byłem ową gierką :)
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Borderlands

Postprzez KOSHI w 06 Sty 2012, 14:22

Singiel czy nie singiel pal licho skoro samemu grając gra mi się strasznie średnio podobała, tym bardziej nie urzekłaby mnie grając w 2 czy więcej osób. Ale to kwestia gustu. Pomijając + i - gry ciekaw jestem kim gracie. Ja grałem żołnierzem, zdolność działko nawet ciekawa, często ratowała mi dupę jak byłem bliski padnięcia. Niezły odwracacz uwagi. Zagrałbym Hunterem (może bardziej bym się przekonał do gry), jakoś te umiejętności jego ciekawsze mi się wydają, poza tym ten ptaszek + dobrze dobrane umiejętności i mamy podobno postać mniej więcej jak czarodziejka na MF w Diablo 2. Happy looting :E . Warto tym Hunterem zagrać?
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Borderlands

Postprzez Gizbarus w 06 Sty 2012, 15:32

Koshi, ja grałem Hunterem, level bodajże 52 (razem z DLC) i mam jedno do powiedzenia - z odpowiednim levelem i artefaktem Bloodwing jest maszyną do zabijania. Puszczasz go, odstrzelisz parę głó, Blood dobije to co zostało. Do tego looting nie jest jakąś niezbędną umiejką, ale przydaje się podczas gry w Co-op. Mnie hunterem grało się świetnie, z jednym minusem - kule ze snajperki lecą za wolno, a umiejkę od ich przyśpieszenia ma Siren... :-/
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kis104, KOSHI.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Borderlands

Postprzez kis104 w 06 Sty 2012, 21:52

Popieram Gibarusa. Po ukończeniu edycji GOTY, wbiciu levela 61 (Ahh te niezapomniane walki z Crawmeraxem [od razu porada na szybkie levelowanie - jeśli macie Secret Armory (DLC) dołączcie do jakichś kolesi na około 60 levelu i idźcie z nimi na Crawmeraxa (bo tak naprawdę każde lobby z tym DLC, to walka z nim ; )). Wbicie maxymalnego levela po kilku walkach murowane ; )] ) chciałem zagrać inna postacią, ale grało mi się słabo. Fakt Hunter do 10 levela jest BEZNADZIEJNY. Bloodwing nie zabija za jednym hitem każdego, a jedynie osłabia. Po 20 levelu i wbiciu umiejętności z ptakiem na maxa, można powiedzieć, że zabijał więcej ode mnie. Dodatkowo bodajże prawa gałąź, posiada umiejętność szybkiego CoolDownu i po zabijaniu wrogów, skraca się czas ładowania Bloodwinga. Naprawdę Hunter jest świetny a dodatkowo nie ma przymusu grania snajperkami, ani (tym bardziej ;f) rewolwerami. Chociaż wiadomo, że niektóre perki do snajperek są świetne (choć jak naprzyklad ta z większym magazynkiem nie realistyczne ; p).
Ja polecam Huntera, oraz po części też BRICKA, który z ulepszonym szałem, też jest postacią naprawdę świetną. Żołnierz jak dla mnie jest od początku do końca taki sam. Radocha z grania się zbytnio nie zwiększa i nie ma uczucia postępu. Bloodwing jak na początku skosił jednego to było fajnie, ale jak na maxymalnym ulepszeniu kosi 5 jest lepiej ; )
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Borderlands

Postprzez KOSHI w 06 Sty 2012, 21:58

Ja miałem level 22 żołnierzem, potem mi wena odeszła do grania jakoś, chociaż najwyższy poziom miałem snajperek zamiast karabinu w tej klasie. I tu właśnie wychodzi, że może powinienem hunterem grać. Do 7 poziomu snajperek dobiłem ale to pewnie żaden wyczyn, ale sporo potworów i ludzi zakończyło życie jak tylko miałem większe przedpole. Korzystałem jeszcze z karabinów, SMG, wyrzutni i granatów. Reszty prawie nie używałem. Do broni obcych nie dotarłem. Może się jeszcze skuszę tyle, że zmienię nastawienie do gry z: pogram na radośnie ponapier***am przez 2 godz. do czasu, aż najdzie mnie kolejna żądza mordu. :wink:
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Borderlands

Postprzez Junx w 06 Sty 2012, 22:01

Popieram Was, Dla mnie Hunter jest najlepszy grałem im od początku do końca (miałem 4 dodatki), fakt na początku jest "be", ale potem to maszyna do zabijania, nawet snajperki nie zmieniałem, bo nie było po co. W dalszej częsci gry było już lepiej, podstawony zestaw mój: Snajperka, Reworwer, karabin szturmowy + dwie na zmianę. Bloodwing bo ulepszeniach nie miał sobie równych, kosił na raz 4-5 chyba, dawno grałem. Inni jakoś mi nie przypadli do gustu.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Borderlands

Postprzez KOSHI w 06 Sty 2012, 22:19

To chyba się skuszę tym Hunterem bo Soldier jakiś bardzo bezbarwny był, nawet mi nie zależało na awansie na nastepny poziom, bo wisiało mi w co dam.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Borderlands

Postprzez Michu w 22 Lut 2012, 15:31



Oj będzie dobra kontynuacja :)
No i apropo muzyki, niedawno się ktoś sprzeczał że to przypadek iż developerzy wrzucają dubstep (czy tam zmixowane wiertarki, idk) do trailerów, a tutaj kolejny przykład. Przecież to głowa odpada jak się tego słucha... ale teraz taki wymóg, dzieci szczają w gacie.

Dla porównania jedna z kilku klimatycznych piosenek które znalazły się w jedynce, ta była z intra :3



Wybaczcie za nerwy, się musiałem rozładować bo jedną z ulubionych gier które szanuję i chcę się rozkoszować trailerem zasyfiają mi taką muzyką :U Anyways, kolejny must have na ten rok!
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości