Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez Soviet w 25 Gru 2011, 15:56

Stalker Rambo napisał(a):Kupując grę chcę mieć świetnie wykonany tryb single player. Musi być w miarę długi, mieć ciekawą fabułę i to coś wyjątkowego, że zechcę zagrać jeszcze raz na trudniejszym poziomie.

To po co kupujesz Modern Warfare? To nie jest jakaś wielka tajemnica o co w tej serii chodzi.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez Fender w 25 Gru 2011, 16:25

Oczywiście DLC kupować nie trzeba, ale te mapy powinny być od początku, a nie sprzedawane po 60 zł. poza tym czuję się jakbym dostał 2/3 gry. Dla mnie, samego z siebie, DLC czy dodatek to jest jakiś nowy wątek w single, 5-10 misji w spec opsie, kilka nowym pukawek, jakieś nowe dodatki do broni, kamuflaże, może nowe strony konfliktu i 5-6 mapek multi, a nie do jasnej cholery 4 mapeczki, które będą po uj wie jakiej cenie sprzedawane. Dostajemy kawałek gry, a żeby mieć wszystko w pełni musimy dokupywać nowe kawałki. To tak jakby wydali do stalkera DLC "droga do prypeci". Aby wejść do miasta musisz zakupić DLC za 80 zł. Potem kolejny dodatek "podziemia elektrowni", aby zbadać kilka korytarzy elektrowni musisz kupić DLC za 70 zł. Następnie jeszcze jeden pod koniec, bo nowa część gry wychodzi- "grzech" wstąp do frakcji grzech i przeżyj nową niesamowitą przygodę składającą się z dwóch misji, jedynie 80 zł.

Za ten post Fender otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Call of Duty

Postprzez Stalker Rambo w 25 Gru 2011, 17:16

Soviet napisał(a):To po co kupujesz Modern Warfare? To nie jest jakaś wielka tajemnica o co w tej serii chodzi.


MW 2 kupiłem bo miałem nadzieję, że będzie co najmniej tak samo dobra jak pierwsze MW. MW 3 (tak samo jak BF3) nie kupię dopóki cena nie spadnie. I to tylko z sentymentu do serii.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Call of Duty

Postprzez Szpagin w 25 Gru 2011, 17:16

@Fender: właśnie opisałeś zawartość MW3 w porównaniu do MW2.

Po pojawieniu się informacji o zamknięciu GSC gadałem z kumplem-fanbojem CoDa, między innymi o tym, że upadają ambitne projekty, a gry takie jak CoD dalej istnieją. Poruszyłem temat braku progresu w obrębie serii. Odpowiedź? "Po co zmieniać coś, co jest dobre?" Jego zdaniem seria osiągnęła taki poziom perfekcji, że nie ma już czego zmieniać, tylko wypuszczać nowe mapki i fabułę. OK, ale po co w takim razie kupować nową część, skoro wszystko będzie po staremu? "Stalker też się dużo nie zmienił, grafika jest taka sama". Komentarz zostawiam wam.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Call of Duty

Postprzez Stalker Rambo w 25 Gru 2011, 17:40

Przecież twórcy gier ciągle coś zmieniają w kolejnych odsłonach swoich gier. Niestety na gorsze. Ciekawi mnie co twój kolega mówi o usunięciu opcji wychylania się w MW 2? Albo dołączeniu tłumików do strzelb w MW 2 i chyba BO też? Albo o nieśmiertelności pana Price'a (nie zrozumcie mnie źle, lubię gościa ale on zginął i to dwa razy). "Po co zmieniać, coś co jest dobre" - z takim nastawieniem twój kolega zostanie Ministrem Obrony Narodowej.

No i komentarz o grafice. Po prostu miodzio. Faktycznie gra bez porządnej oczoje*nej grafiki jest tyle warta co podstawka pod doniczkę. <- SARKAZM.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 26 Gru 2011, 13:34

Wskaż mi teraz współczesną strzelankę , długim, według ciebie, singlem. W najnowszych strzelankach chodzi tylko o MULTIPLAYER. Nie mówię o mixach gatunkowych takich jak Borderlands, tylko o zwykłe strzelanki. Chyba nie liczycie, że CoD nagle stanie się sandboxem w stylu Far Cry'a, tylko dlatego, że części ludzi się już przejadła forma stosowana we wszystkich CoDach? Póki zarabiają, niczego raczej rewolucyjnego nie wprowadzą.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez KoweK w 26 Gru 2011, 14:12

Z tego, co mi wiadomo, to Serious Sam 3: BFE starcza na kilkanaście godzin. Mówię o samej kampanii, bo mamy jeszcze tryby survival. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 26 Gru 2011, 14:29

I ma taaaaaką wciągającą fabułę .... W SE chodzi tylko o rozwałkę wszystkiego co się rusza i biegnie w twoją stronę. Poza tym, co jak co, ale dla mnie też magia SE wygasła już przy wersjach HD. Więc podobna ytuacja co przy Codach dla niektórych
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez Fender w 28 Gru 2011, 11:07

single player można jeszcze wybaczyć, chociaż i tak nic nie zastąpi genialnego wątku w CoD 4. Największym grzechem który zrobili twórcy i przez to bynajmniej ja nie zakupię żadnego nowego CoD-a dopóki tego nie zmienią są ciasne mapy multi, oraz ograniczenie liczby graczy do 12 (ojej, w 2 trybach 18) osób. Przez to magia CoD-a traci. Pamiętam jaka była przednia rozwałka na mapie "Bloc" w MW 4, gdzie w grze uczestniczyły bodajże 64 osoby. Wiem że powiecie"kampienie", ale moim zdaniem to był właśnie urok CoDa w multi. Nie biegałeś jak idiota po klatce napieprzając w przeciwników, a spokojnie ostrzeliwałeś się z nimi z obydwu stron. To była dopiero gra! Wtedy w dwóch naprzeciwległych blokach, nie dość że był prowadzony ogień zaporowy, to jeszcze trzeba było chronić wejść. Dla mnie było to naprawdę imitacją rzeczywistego konfliktu. Jak leżałem na podłodze i 20 metrów dalej widziałem jak kompan dostaje kulę w łeb i pada na ziemie. To było coś. To w zasadzie tyczy się prawie każdej z map. Nawet na takim "shipment", gdzie było 64 osób było fajnie :D Podobnie wspominam piątą część Call of Duty. Te wielkie potyczki na otwartych, rozległych mapach. Można było poczuć się jak snajper. Co prawda w MW2 okroili liczbę graczy, ale aż tak nie rzucało się to w oczy ze względu na otwarte i ciekawe mapy (afghan, wasteland, favela). Niby w BO można było grać bodajże w 32 graczy, ale to i tak nie było "to". Kiedyś o każdy fragment mapy toczyły się zacięte potyczki. Można było odczuć moc starcia obydwu stron. Pomimo owego "kampienia" (które moim zdaniem i tak było głównym urokiem Coda, bo kto naprawdę w realnym konflikcie będzie jak głupia parówa latał z bronią za przeciwnikami) gra miała tą niebywałą moc i taką pewnego rodzaju magiczną nutę w sobie. A teraz bieganina naokoło. Ciągła zmiana spawnów. Więc i tak nawet teraz, pomimo że MW3 zbiera kurz na półeczce, ja gram w MW. Druga taka gra nie powstanie. Ale kolejny przykład na to, że dopóki ludzie nie mają milionów potrafią zrobić coś, co będzie pamiętane przez długie długie lata.

Za ten post Fender otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Damianox,
Negative caleb59.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Call of Duty

Postprzez Stalker Rambo w 28 Gru 2011, 13:20

No Call of Duty 4, według mnie to najlepsza część serii. A jeśli chodzi o "kampienie", to w sieci jest jeszcze gorsze zjawisko (na szczęście w MW już nie występujące). Jumping. Jak widzę takiego kretyna co całą mapę skacze jak pajac to mnie krew nagła zalewa i piorun siarczysty strzela :mad: . Niech taki debil poskacze z prawdziwym karabinem. Ciekawe ile razy skoczy zanim padnie z palpitacją serca. Tacy goście wkurzali mnie w pierwszym CoD. Skakał z mauserem z lunetą i jeszcze bezproblemowo wszystkich zabijał. Ciężko mi uwierzyć w takie umiejętności.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Call of Duty

Postprzez KoweK w 28 Gru 2011, 13:30

Pewnie dużo grał w Quake'a. Tam to jest na porządku dziennym.

Fender napisał(a):Wiem że powiecie"kampienie", ale moim zdaniem to był właśnie urok CoDa w multi. Nie biegałeś jak idiota po klatce napieprzając w przeciwników, a spokojnie ostrzeliwałeś się z nimi z obydwu stron. To była dopiero gra!

Lepiej przerzuć się na BF 3 i będziesz miał to, o czym piszesz...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Call of Duty

Postprzez Gizbarus w 28 Gru 2011, 13:31

Rambo, co do Bunny Hoppingu, to plaga w KAŻDEJ strzelaninie - zaczynając od CS-a, idąc przez BF, a na CoD kończąc. Nienawidzę czegoś takiego - celność podczas skoku przecież powinna zbliżać się mniej więcej do 2-3%, a tymczasem taki gracz potrafi robić uniki, skakać jak naćpany i do tego robić headshoty co sekundę... Może po prostu tak gadam, bo jestem fanem realizmu - ale z drugiej strony jak widzę CS-a który to ponoć jest "super ultra realistyczny", a co sekunda widzę takiego kretyna odstawiającego hopping po całej mapie, to tracę wiarę w realizm :| W CoD jest tak samo i być może dlatego właśnie nie przepadam za tą grą - próbuje w Hollywoodzkiej oprawie sprzedać nam coś, co w domniemaniu miało być super realistyczne.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości