Gry MMO

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Eligium: Wybraniec

Postprzez Wojas21 w 21 Gru 2011, 18:00

Wiedzę Conan że przez ten czas nie próżnowałeś tylko testowałeś ;) Kurka, ładne screeny, gra nieźle wygląda, tylko gdy, zobaczyłem nazwę studia gry, przypomniała mi się smutna historia z Runes of Magic.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Eligium: Wybraniec

Postprzez CONAN w 21 Gru 2011, 18:14

tia a mi z Mythosem jak zamkneli serwer Europejski ; / tyle co serca i kasy wlozylem w postac ; /
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Eligium: Wybraniec

Postprzez Zari w 21 Gru 2011, 19:05

*wzdycha* Kolejny japoński MMO wyglądający jak cała reszta takich gier? Bo na takiego wygląda.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Ether Fields

Postprzez paintball_0 w 21 Gru 2011, 21:27

Ether Fields. Ktoś o tym słyszał? Ktoś w to grał? I czy ktoś potrafi na poczekaniu wymyślić głupszy tytuł dla gry MMO osadzonej w czymś na kształt Średniowiecznej Euroby a'la Wiedźmin, plus grafika rodem z Two Worlds, robionej przez niezależne studio z Polski? ;)

Gierka jest w fazie alpha, ale można już teraz ściągnąć to, co do tej pory zrobiono i samemu trochę poekspić.

Krótki filmik (11 min) jak to wygląda i o co w tym dokładnie chodzi (tylko UWAGA, bo lektor strasznie słodzi komentując!!): Klik!
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Gry MMO

Postprzez CONAN w 21 Gru 2011, 22:53

No i ? Każda gra sie czymś różni ;) pograj w kilka różnych mmo a zobaczysz ;) Nie grałeś nie oceniaj ;)
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Gry MMO

Postprzez Tajemniczy w 22 Gru 2011, 08:53

:arrowu: CONAN
Te wszystkie MMO od Koreańczyków to kopie Metina2 tyle że zmieni się nazwy profesji, mutantów, skilli lub mapek... :facepalm: . A silnik graficzny czy AI mutantów jest takie same. Jak chcecie pograć sobie w dobre MMO to polecam Wow-a. Sam nie gram i nigdy takich gier nie ruszę ale paru znajomych gra parę lat i sobie chwalą. A te koreańskie MMO to wylęgarnia neosów i głupich filmów na YT w stylu "nabijanie 1 lvl surom" lub łzawe historyjki o "chłopaku" lub "dziewczynie" z Metina2...
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Gry MMO

Postprzez Gizbarus w 22 Gru 2011, 09:55

Tajemniczy, teraz podobno WoW to już nie ta jakość co kiedyś. Osobiście nie znoszę MMO, ale z tego co widzę i czytam, Blizzard zaczyna tracić zyski (wielu graczy przerzuca się na co innego), a co się z tym wiąże - zaczyna olewać temat. Znajomy ma dożywotnie konto w WoWie (skurczybyk ma szczęście do konkursów... :E) i jest lekko zawiedziony każdymi kolejnymi updejtami, przy okazji podobno niezbyt częstymi.

Co do MMO innych niż te Japońskie slashery czy WoWo-podobne kombinacje - podobno EVE Online jest całkiem niezłe. Kumpel zniknął z życia na miesiące, czyli musi wciągać :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Gry MMO

Postprzez CONAN w 22 Gru 2011, 15:16

Ja właśnie zaczne grać chyba w wow-a i będę płacił ten abonament co miecha , co mi zalezy zresztą przemyśle to ;)
tak nawiasem jeśli ktoś ma oryginalnego wowa na sell (pudełko plyte itp) bez klcza aktywacyjnego) to mógłbym odkupić bo nie widzi mi się pobieranie wow-a i dodatków :)


Tajemniczy napisał(a):Te wszystkie MMO od Koreańczyków to kopie Metina2


Co ty bredzisz ?


Zobacz np gre Dekaron , lub Battle Of The Immortals , Metin2 przy nich wysiada ;)
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Gry MMO

Postprzez Gizbarus w 22 Gru 2011, 15:46

Niby teraz jest jakaś promocja, że w WoWa można grać za darmo, ale do 20 levelu (nie mam pojęcia czy to długo czy nie), przy okazji ze wszystkimi możliwymi ograniczeniami rozgrywki :P No ale cóż, dobre żeby się przekonać czy w ogóle warto w to grać i czy wciąga. Jakby nie patrzeć, to prawie jak wersja demo :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Gry MMO

Postprzez Terminus w 22 Gru 2011, 16:12

Jak nie przepadałem za grami MMO to ostatnio pogrywam w Fallen Earth, który od jakiegoś czasu jest darmowy [oczywiście są mikropłatności, konta premium i te sprawy].
Całkiem fajny postapokaliptyczny klimat, niezłe niektóre lokacje i to co mnie chyba tam najbardziej trzyma - crafting. Zbieram surowce, rozwijam wiedzę, kupuję lub wynajduję schematy i buduję sobie wszystko od skarpetek po samochód.
Póki co to jedyna gra sieciowa, co mnie na dłużej wciągnęła.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gry MMO

Postprzez Lucjusz w 22 Gru 2011, 16:22

Dla mnie MMO jest zayebiste z założenia ale chciwość wydawców gier i głupota sporej części graczy sprawia, że MMO kojarzy mi się źle. Grałem trochę ale nie mam czasu ani cierpliwości do tego rodzaju gier. A i doszedłem do wniosku, że lepsze są gry na abonament bo koniec końców i tak wychodzi taniej niż te f2p (jak ktoś chce coś osiągnąć) i wyższy poziom kultury wśród graczy, chociaż wszędzie się znajdzie taki xionc :wink:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Gry MMO

Postprzez Kudkudak w 22 Gru 2011, 17:14

MMO - samo zło :). Cóż, nie zawsze moi mili padawani - mimo iż kojarzy się z wydatkami rzędu 150 zł za 3 miesiące grania rozpikselowanym "knajtem" i walenia "aksem" i "spelami" w potworki, jest to całkiem innego jeśli zabrać się za darmowa półkę - oczywiście mogą być mikropłatności, bo Bozia tak zrobiła, że ludziom się w łebkach poprzewracało i biorą kasę nawet za durne podplusowanie broni z większym procentem na szanse udanego plusowania czy teleport w różne miejsce; można się bez tego obyć, a jak ale dla przykładu:

1.Chcę dojść do wioski z drabem dla którego miałem przytargać x jelit wilczków i zabić y niebezpiecznych dzików.
a) Pójdę tam na piechca i zacznę podziwiać widoki, które w grach MMO potrafią być naprawdę ładne :).
b)Zapłacę kilka złotych(to jest tak powyżej 10zł żeby zyski ze specjalnej waluty nie były zbyt małe ;))aby dostać ze 100 diamentów czy Shakesowych grzybków :), za które potem kupie runę teleportacji za 6 diamencików :P.

Nie każdy przerzuci się na całkowite pozostawienie tej garści złociszy na słodycze czy książkę, a wyda to na specjalna walutę - oczywiście ja w życiu nie wydałem w grach MMO ani grosza na taka kasę i chyba tak zostanie, bo ja takim super fanem gry jeszcze nie jestem ;).

Jedyne co mnie wkurza to eventy, kalibracje i konserwy :D.

Gry MMO jednak pozwalają poznać nowe osoby i nauczyć się trochę kultury :). Poznać nowe zainteresowania, zawody, przepisy kuchenne, rośliny i wreszcie przyjaciół i przyjaciółek; Blizzard dla przykładu(choć to droższa pólka :D) ma nie jeden punkcik w rankingu rozwoju populacji ludzkości; zaczyna się od handlu wymiennego, kilku rajdów a kończy na ślubnym kobiercu :D.

Ale wpadłem natomiast w dwie gry MMO - zapewne znane Runes of Magic i League of Legends. Te pierwsze to standardowe MMORPG o ludziach i elfach(ale bez zbytniego rasizmu jak to było w Aionie ze rasy się biły nawzajem :)) a LoL to taka jakby strategia taktyczna, w której polega na zniszczeniu wrogiej bazy pięcioosobową ekipą - fajne jest to, ze żaden bohater się nie powtarza i łącznie 10 osób ma każdą inna postać :).
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości