Mass Effect

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mass Effect

Postprzez MOS w 14 Wrz 2011, 21:56

W sumie co do Kasumi masz racje jeszcze się nie zaczęło na dobre a już się kończy, coś jak z Zaeedem mała lojalka wykonana dla niego i na tym koniec a szkoda.
Lipne DLC to dla mnie też te z projektem Młot(ten poduszkowiec) odwalałem tylko dla tego żeby odhaczyć jako wykonane zero frajdy w sumie.

DLC które sprawiły mi frajde no i po 30min się nie skończyły to:
Kryjówka handlarza cieni, ten pościg latającymi taksówkami w mieście coś jak z filmu Piąty element - miodzio.
Do tego ten fenomenalny widok otaczającej nas burzy na statu handlarza cieni jak się przedzieramy po kadłubie.
Nadzorca końcówka iście a`la Matrix, no i latamy poduszkowcem oraz rozwalamy na piechotę gethy rożnej maści czyli się nie nudzimy monotonnością.
Specjalnie wiozłem Legiona na tą misje a on nic ciekawego nie powiedział przez cały czas jej trwania a w końcu dotyczyła jego pobratymców też nie jako wielka szkoda.
Przybycie to wariacja na temat misji w ME z Asteroidy X57 tu akurat zamiast wyłączyć silniki fuzyjne mamy je odpalić....
Awatar użytkownika
MOS
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 15 Paź 2009, 10:54
Ostatnio był: 15 Mar 2020, 20:45
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Mass Effect

Postprzez kis104 w 01 Paź 2011, 10:47

Nie grałem tylko w Arrival po szczerze mówiąc boję się, że bedzie to kasa wyżucona w błoto. Już i tak byłem na siebie troche zły, że kupiłem Kasumi. Nie zawiodłem się za to na Handlarzu Cieni. Zdecydowanie najlepsze DLC (poza Undead Nightmare do RDR na PS3 :P) roku 2010. Świetna fabuła, świetne widoczki (to co napisał ktoś już wcześniej, burza na statku Handlarza. Wgl tak się zastanawiam
:

jak twórcy pogodzą ME3 z tym doatkiem, bo przecież dodaje do gry coś nad wyraz ważnego. W końcu nowym Handlarzem zostaje ktoś bardzo nam bliski więc ...Może jakiś sojusz i pomoc w trójce ;D?
Na Zaeedzie i Hammerheadzie się nie zawiodłem bo ... nic nie płaciłem ;P w końcu dostaje sie je za darmo gdy się ma kod Cerberusa. Inne fajne małe dodatki do tej gry to uzbrojenie. Wiele fajnych broni i pancerzy (poza pancerzem Cerberusa, przez który gra się za łatwo ...). No cóż trzeba teraz czekać do marca na trójkę ; / p.s. jak ktoś ma Mass Effecta 1, to polecam obydwa dodatki dostępne do niego: Bring Down the Sky i Pinnacle Station (tylko w wersji ENG bo oficjalnie w Polsce nie ujrzał światła dziennego). Ten drugi jest o tyle ciekawy, że lądujemy na wielu arenach, w których musimy m.in. walczyć z setkami przeciwników na czas. Gdy ukończymy możemy otrzymać karabin, snajperke, shotguna, pistolet, armor lub omni klucz (tylko jedno z tych do wyboru). tyle, że najlepsze w grze ;) Polecam bo jest dużo zabawy i frajdy ;D
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Mass Effect

Postprzez moso362 w 06 Lis 2011, 22:52

Jeśli ktoś chciałby mieć lepsze tekstury w Mass Effect 1,to polecam mod-Mass Effect 1 New Texture Updates/Improvements-http://social.bioware.com/project/5275/-szczerze polecam.Instalacja jest prosta jak drut:(ze strony-http://social.bioware.com/forum/5/topic/275/index/8567659/1)
1. Sciągasz sobie TexModa i mody ( wypakowujesz ). Odpal program ( działa bez instalacji, więc najlepiej zrobić sobie skrót na pulpicie ).
2. Kliknij na „Package Mode”.
3. W lewym górnym rogu okna kliknij na ikonkę folderu z oznaczeniem „target application” i wkaż plik MassEffect.exe ( znajduje się w folderze z zainstalowaną grą ).
4. Teraz kliknij w tą mniejszą ikonkę foldera znajdującą się po środku okna aplikacji i wskaż plik „.tpf”, który chcesz wykorzystać ( np. ME1 Update Pack.tpf ).
5 ) W podobny sposób dodaj pozostałe ( jeśli chcesz uruchomć więcej modów ) i naciśnij „run” u dołu okna programu TexMod.

Nie trzeba zaczynać nowej gry
moso362
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 18 Gru 2009, 19:26
Ostatnio był: 29 Lis 2015, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 11

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 25 Lis 2011, 16:34

Jak dla mnie, Mass Effect to jedna z najlepszych serii ostatnich lat - epicka i wciągająca fabuła, świetnie zarysowane postacie niezależne i kompani, walki szybkie i efektowne (zwłaszcza w dwójce w sumie...) ale i tak wymagające myślenia i planowania, całkiem ciekawe dlc (co niektóre...:P Ale i tak większy odsetek niż w wypadku innych gier:P) i sensowny bohater/bohaterka.

Nie żałuję wydanej kasy na jedynkę i dwójkę... Zastanawiam się tylko, skąd wziąć kasę na trójkę...:P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez kis104 w 27 Lis 2011, 16:52

Nie no na zakończenie serii to trzeba będzie się na kolekcjonerkę szarpnąc ;D A co do taktycznego podejścia: hmmm gdy podchodziłem do gry na Szaleńcu do wymiękłem, a już na Twardzielu trzeba stosować wszelakie taktyki, należy korzystać dobrze z umiejętności towarzyszy co jest naprawdę ważne po wiadomo, że gdy zmieszamy biotykę, technologie i to wszystko dobijamy siłą bojową żołnierza, to nawet kroganin po 2 takich "strzałach" padnie zabity.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Mass Effect

Postprzez Realkriss w 28 Lis 2011, 10:22

Ja już się psychicznie nastawiłam na to, że mogę nie dojeść w miesiącu, gdy wyjdzie trójka i nie zapłacę Komitetu Rodzicielskiego.
Trudno. Garrus nie może czekać, aż będę miała pieniądze.

Obliguje mnie także to, że dałam swojemu kotu, ukochanemu przybłędzie na imię Garrus Vakarian i biedna weterynarz do dziś nie pamięta, jak to zwierzę ma na imię. Garrus kocha ze mnę grać w ME, nawet jeśli sprowadza się to do wsadzania ogona do nosa. Nie mogę go zawieść.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Mass Effect

Postprzez wiko123 w 08 Gru 2011, 17:32

Nie sądzicie, że gra jest trochę przegadana i czasami nudzi? Bo ja szczególnie nienawidzę początku ME1 to gonienie za Tali, rozmowy z Radą...
wiko123
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 23 Lis 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Sty 2018, 17:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 08 Gru 2011, 18:09

Wiko123, wiesz, może minimalnie zanudzały windy etc, ale z drugiej strony to nie jest CoD (całe szczęście!) żeby wszystko działo się od akcji do akcji z drobną przerwą na akcję, albo bez żadnej przerwy, bo właśnie jest akcja między akcją i poza akcją... To jakbyś narzekał na UT "że tam tyle strzelania i w sumie to wolałbym jakieś dialogi i rozterki wewnętrzne bohaterów..." - bez jaj, proszę cię... :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez wiko123 w 08 Gru 2011, 20:12

Albo wszyscy tacy jacyś sztywni :P Na przykład ten cały fan Conrad Verner niesamowicie podnieca się prostym prologiem. No i te ubrania i styl... Ogólnie nie potrzebuję duzo akcji np. Fallout- nie ma w nim zbyt dużo akcji (szczególnie w 1 i 2), ale dostarczył mi niesamowitego doświadczenia i CoD, ME, BF, Assassin's Creed mogą mu buty czyścić :P Może być dużo rozmów, dialogów, czytania, napisów, owszem sprawia mi to ogromną przyjemność (często większą niż akcja), ale jeżeli jest to ciekawe, a ME tego nie spełnił- jest po prostu nudny...
wiko123
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 23 Lis 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Sty 2018, 17:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 08 Gru 2011, 22:05

wiko123 napisał(a):ME tego nie spełnił- jest po prostu nudny...


Kwestia gustu, no nie? Jednak w ogólnym rozrachunku jesteś w mniejszości, czyli coś w tym musi być :wink: Ja jestem po całości za serią, według mnie to był jakiś powiew świeżości w skostniały gatunek cRPG :wink:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez The Witcher w 12 Gru 2011, 19:38

Wczoraj skończyłem przygodę z Mass Effectem 2...

Jedynka była "zaledwie" bardzo fajną grą i mile mnie zaskoczyła, dwójką jestem zauroczony, wspaniała fabuła, postacie, poprawiona walka, gra ponad dwa razy dłuższa i jest freeplay, choć nieco ubogi. Fajny pomysł z misjami dla członków załogi, szkoda tylko że starej załogi nie było ze mną w całości, bo się do nich przyzwyczaiłem. Ta gra jest jak film, czy zaje*ista książka, grałem z wypiekami na twarzy nie mogąc się doczekać, co będzie dalej. Muszę przyznać, że wywarła na mnie większe wrażenie niż Wiedźmin 2.

Czekam na trójeczkę.
Właściwie to CZEKAM, niech się pośpieszą do cholery. :P

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss, Gizbarus.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Mass Effect

Postprzez kis104 w 12 Gru 2011, 22:56

Nowy trailer/gameplay z VGA 2011. Jeszcze wiecej akcji ale cos mi sie wydaje ze mniej RPG w ME3. Jak dla mnie lepiej, bo jednak seria nie jest jakims tam rasowym RPG xd Ale to co sie dzieje na ekranie ; ooooooooooo ODLOT...
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.

Za ten post kis104 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive fosio, The Witcher, Realkriss.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość