Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Gabriel w 17 Sie 2011, 14:49

Podsumowanie (według mnie) :
SoC - zalety
1.Klimat wielkiej Zony, wiele lokacji, zwalczające się frakcje frakcje i wiele innych klimatycznych zakamarków.
2.Wspaniała i wciągająca fabuła oraz postacie o unikatowej osobowości.
3.Olbrzymia grywalność i duża ilość artefaktów.
4.Anomalie występujące na skażonym terenie dające klimat grze.
5.Handlarze z unikatowym towarem.
6.Tryb multiplayer.
7.Ciekawy świat gry, unikalne lokacje o swym odmiennym zachowaniu i wyglądzie.
8.Encyklopedia i kontakty w PDA.
9.Fajny inferejs i PDA lepsze niż te z CoP.
10.Masa broni i akcesoria do nich.
SoC - wady
1.Zadania są lipne bez patcha, np nie da się zabić Pogrzebacza.
2.Brak opcji naprawy zużytych przedmiotów.
3.Szybka zużywalność broni i pancerzy.
4.Duża ilość wyciętych przedmiotów.
5.Brak występowania emisji.
6.Brak opcji spania w łóżku i niezbyt skalibrowane PDA.
7.Średnia grafika i AI przeciwników.
8.Brak opcji przynależności do jakiejś frakcji.
9.Mocno ograniczony zakres dyplomacji.
10.Wiele bugów i niedoróbek.
CoP - zalety
1.W miarę dobrze prowadzona fabuła bez "stłuczek".
2.Naprawa i ulepszanie broni i pancerzy.
3.System osiągnięć i możliwość przyłączenia się do jakiejś frakcji.
4.Poprawiona grafika i DX11.
5.Freeplay.
6.Outro jest klimatyczne, ale wolę te z SoC.
7.Rozbudowane zadania poboczne.
8.Nieco mniej bugów.
9.Anomalie są teraz wielkimi obszarami o swoim unikalnym klimacie.
10.Emisje dające artefakty.
CoP - wady
1.Mało artefaktów.
2.Dwa nowe mutanty, ale mogli dodać te nie dodane wcześniej np. izlomy, tarki lub koty.
3.Strategie przeciwników sprowadzają się często do tego samego - atakuj i uciekaj.
4.DX 11 poprawia efekty wizualne w znacznym stopniu, ale taka teselacja potrafi nieźle spowolnić naszego kompa.
5.Brak filmików, tylko pokazówka bohatera podczas czytania ważnych wiadomości.
6.Sokoli wzrok wrogów i wysoka czułość na ruchy gracza.
7.Sztywny bohater, wolę Szramę lub Striełoka.
8.Kiczowate intro.
9.Tylko trzy lokacje i jedna mini miejscówka.
10.Gra nieco zerżnięta z CS, artefakty, broń itd.
Na koniec
Obie gry są idealne, choć niedopracowane, i nawzajem się podsumowują - najlepiej mieć dwie lub Clear Sky.
Pamiętaj, by śmiać się z innych wpierw naucz śmiać się z własnych niedoróbek i nieczystości. Jeśli ktoś postrzega Cię jako idiotę, nie liczy się zdanie innych, bo dla innych będziesz zawsze zajebistszą osobą niż osoba wyzywająca Cię - ona z kolei będzie owym idiotą. Liczy się to za kogo ty się uważasz. Ciesz się wolnością i nie żyj pod mocą innych - poczuj smak zerwania kajdan.
Awatar użytkownika
Gabriel
Tropiciel

Posty: 234
Dołączenie: 02 Sie 2011, 10:00
Ostatnio był: 14 Gru 2011, 17:11
Miejscowość: dlzkcmsfj afgva rwet 9a/7
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez stalker417 w 17 Sie 2011, 22:45

Według mnie jest lepszy Cień Czarnobyla czemu?
1.Niesamowity klimat
2.Główna fabuła i zadania poboczne
3.lokacje typu Rostok
4. Niesamowite zwroty akcji
5. Laboratoria i podziemia agropromu(w CoP brakowało mi tego było jedno lab w ale w porównaniu z X16 i X18 wypada słabiutko)
6.Strejłok (mój ulubiony bohater z stalkera )
Awatar użytkownika
stalker417
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 17 Maj 2011, 21:04
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 11:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Rumcajs93 w 18 Sie 2011, 23:07

No ja też jestem z Cieniem Czarnobyla.

Gra ma klimat. No i świetnie trafiona lokacja Rostok (Bar) - która pełni znakomicie funkcje centralnego ośrodka spotkań stalkerów i interesów w zonie. Dochodzi tutaj jeszcze spora ilość lokacji, i w każdej mamy sporo do zrobienia. Trzeba było się nieźle nabiegać żeby fabułe ukończyć.

W Zewie mamy tylko 3 lokacje i gra jest dość "sztywna" niczym nas nie zaskakuje...
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Upiór w 19 Sie 2011, 12:36

Ja ogółem wolę Cień, ale uważam, że Zew wiele mu nie ustępuje. Rzekłbym, że to podobny poziom. Możliwe, że to, że bardziej lubię Cień to bardziej kwestia sentymentu ;D
Fakt faktem, Cień ma kilka rzeczy, które sprawiają, że Zona jest bardziej autentyczna. Np. broń i pancerze - trzeba naprawdę sporo się nalatać, zrobić sporo misji i mieć szeroko otwarte oczy, żeby dorwać coś godnego. I sporą część gry człowiek się cieszy, że ma chociaż ten lekki kombinezon stalkera i jakiegoś AKMa, a znalezienie apteczki przywołuje uśmiech na strudzonej mordzie :D W Zewie jakoś to takie wszystko bardziej dostępne było.. Poza tym, w SoC Zona wydawała się bardziej.. Dziewicza. Nieznana, niezbadana, pełna tajemnic. W CoP ciągle ma się wrażenie, że to wszystko już było, a wszelkie tajemnice tracą na autentyczności. Wolę tą mroczną Zonę, w której idąc ciemnym tunelem autentycznie czujesz adrenalinę i wiesz, że w każdej chwili możesz dostać kulkę w łeb. Albo spotkać coś gorszego niż ludzie..
Jednocześnie nie twierdzę, że klimat Zony poznanej jest w jakiś sposób podlejszy. To też ma swoją magię. Np. Prypeć. Aż chce się żyć w tej "zewowskiej" Prypeci :D Świat jest bardziej otwarty, możesz dowolnie zwiedzać prawie że każde miejsce. Możliwość zamówienia unikalnych broni. I można biegać w Egzosie :D jest cudowna opcja Freeplay.. A wszystkiemu dodają smaczku emisje :D Głównym problem Zewu jest to, że jest za łatwy, poziom trudności pozostawia wiele do życzenia. Poza tym, ekstra :D
Po prostu S.T.A.L.K.E.R.
"Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono" - Jacek Kaczmarski, "Stalker"
Awatar użytkownika
Upiór
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 02 Sie 2011, 23:40
Ostatnio był: 22 Lut 2013, 13:46
Miejscowość: Ghost Town
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 14

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez smoq2 w 19 Sie 2011, 13:00

Czyste Niebo!
Jak można porównywać gry z tej samej serii pomijając sobie jedną część?

A dlaczego?

1. Najbardziej rozbudowana ze wszystkich części choć nie widać tego gołym okiem.
2. Najlepszy hud. :P
:E
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez scigacz1975 w 20 Sie 2011, 14:22

Akurat huda wolę z Zewu - osobiście przyzwyczaiłem się do używania porządnej snajperki + dobrego szturmowca. Natomiast co do pozostałych zmian - CS rulez - może trochę brak klimatu (ale tylko czasami) za to lokacje zajefajne. A Bagna po prostu wypas.

PS. znowu ciupię w CS-a po raz n-ty

Edit: Ale bardziej zabugowanej lokacji od Limańska to w życiu nie widziałem :!: :( :facepalm:
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Zawisza_Czarny w 03 Paź 2011, 16:16

ZEW PRYPECI !
Wspaniały klimat, wyraziste postacie, wciągająca fabuła :wink:
Image
Image
Ahie et abandonnée, quand il regardait dans les yeux du monstre, soudain, j'ai vu le cœur de l'ennemi, pas de sang dès explosé, mon cœur battait si elle voulait sortir du corps, l'âme a voulu du sang, et aujourd'hui, ce désir est satisfait, le monstre va mourir aujourd'hui parce que je suis un chevalier vengeance!
Awatar użytkownika
Zawisza_Czarny
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 03 Paź 2011, 15:10
Ostatnio był: 16 Lut 2012, 16:25
Miejscowość: France
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Weteran150 w 18 Paź 2011, 16:25

Zew Prypeci moim zdaniem jest lepszy.Lepsze akcje są np przejście do Prypeci tunelem z ekipą.
Jeżeli pomogłem zapodaj kozaka =)

Weteran150
Wygnany z Zony

Posty: 18
Dołączenie: 30 Wrz 2011, 11:49
Ostatnio był: 25 Maj 2014, 21:48
Miejscowość: LOL?
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Spyrok w 23 Paź 2011, 10:28

Zew Prypeci i Cień Czarnobyla są według mnie dwiema najlepszymi częściami gry, ale bardziej podoba mi się Cień Czarnobyla.

Dokonując krótkiego porównania tychże gier:

Klimat
Cień Czarnobyla łączy w sobie kilka typów klimatu: klimat wojskowy, klimat swojskości, klimat horroru, klimat samotnej wędrówki, klimat postapokaliptycznego Czarnobyla i jego terenów, klimat thrillera i doskonałych zagadek, klimat przygody, klimat opuszczenia, klimat tego pierwszego spotkania z Zoną, ogólny klimat Zony i gry (nawet wydaje mi się, że jest ich więcej)

Zew Prypeci również ma ciekawe klimaty: klimat samotnej wędrówki, klimat przygody, klimat thrillera i doskonałych zagadek, klimat wojskowy, klimat opuszczenia, klimat horroru, klimat Prypeci i pozostałych terenów i ogólny klimat Zony i gry. Niestety brakuje w nim trochę klimatu związanego z Czarnobylem i elektrownią jądrową.

Fabuła i misje
W cieniu Czarnobyla fabuła jest świetnie rozbudowana. Misje główne są do samego zakończenia bardzo ciekawe, a kiedy już zakończymy grę mamy 7 zakończeń, które zależą od tego w jaki sposób przeszliśmy grę. Każde zakończenie jest bardzo ciekawe. Doskonale zrobiony jest też filmik początkowy. Misje poboczne są bogate-jest ich bardzo dużo (głównie dotyczą zabicia stalkerów i znalezienia ciekawych przedmiotów).

W zewie Prypeci mamy również doskonałą fabułę- ale niestety pod koniec (wraz z oznajmieniem Striełoka, że przyczyną wszystkich wydarzeń były tylko anomalie) fabuła drastycznie traci na wartości. Zakończenia gry, wraz z filmikiem początkowym są na swój sposób oryginalne, ale można też uznać, że wykonane są tak dlatego iż Twórcy gry do nich po prostu się nie przyłożyli. Jeśli chodzi o misje to są one świetnie dopracowane, bardzo ciekawe i wciągające. Zadania poboczne są niewątpliwie jedną z największych zalet Zewu Prypeci

Mapy
Każda z gier- zarówno Cień Czarnobyla, jak i Zew Prypeci posiada własne niepowtarzalne poziomy.
W Cieniu Czarnobyla było więcej nieco mniejszych lokacji (choć niektóre były bardzo duże i imponujące)
W Zewie Prypeci mamy mniej poziomów, ale za to ich rozmiary są ogromne

Anomalie i mutanty
Tutaj jak dla mnie zdecydowanie prowadzi Cień Czarnobyla ze swoimi starymi modelami mutantów i anomalii, starymi animacjami i parametrami.

Wykonanie NPC- zdecydowanie bardziej podobają mi się modele z Cienia Czarnobyla i pierwsza część jak dla mnie znów tutaj prowadzi.

Broń i pancerze-
Według mnie trochę większa różnorodność broni i pancerzy była w Cieniu Czarnobyla.

Oczywiście istnieje więcej różnic w poszczególnych detalach, ale wszystkich nie opiszę.
Tak więc moim zdaniem Cień Czarnobyla jest lepszy od Zewu Prypeci- z powodu detali, fabuły, misji głównych i przede wszystkim ma przewagę "klimatyczną" nad Zewem Prypeci- w którym nie pojawiła się elektrownia jądrowa.
Jednak muszę stwierdzić, że Zew Prypeci jest doskonałą grą i prawie dorównuje pierwszej części dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi (który jest nieco inny, ale również świetny), ścieżce dźwiękowej, fabule (trochę utraconej pod koniec) i bogatym misjom.
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez NEXUSKK w 11 Gru 2011, 18:46

DLA MNIE LEPSZA CZĘŚĆ STALKERA JEST ZEW PRYPECI :D

Za ten post NEXUSKK otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Krzysu_Pl.
NEXUSKK
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 10 Gru 2011, 19:50
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 09:01
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -5

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Gizbarus w 11 Gru 2011, 22:40

Powiem wam szczerze, że ciężki wybór. Czemu? Bo gdyby wymieszać te dwie części razem, powstałby idealny Stalker, przynajmniej według mnie... ShoC miał o wiele ciekawszą fabułę, podziemia i o wiele lepszy klimat (może po części dlatego, że to było coś nowego...), a za to CoP oferuje stabilniejszy silnik, solidniejsze opisy broni i ekwipunku, achievementy (do tego coś dające!) i o całkiem dobrze rozwiązany system ulepszania sprzętu. To tak na szybko, bez większego zastanowienia :wink:

Anyways - obie części dla mnie mają w sobie to "coś" co mnie do nich przyciąga :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

S.T.A.L.K.E.R. SoCl VS! S.T.A.L.K.E.R. CS

Postprzez Matiziom47 w 29 Gru 2011, 01:29

Hej cho kozaka by się wypiło! Witam serdecznie! W tym temacie, chciałbym porównać wady i zalety gier S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla oraz S.T.A.L.K.E.R Czyste Niebo. Poza tym stwierdzę, która z gier jest lepsza. Zacznijmy od tego, że będę porównywał produkcję za takie rzeczy jak grafika, fabuła, klimat itp. Zapraszam do czytania. :)

Lepiej się nie w nią nie zagłębiać...jeszcze zwęgli mózg!

Fabuła- Obie gry są w tym temacie naprawdę dobre, choć ze sporą przewagą Cienia Czarnobyla- Dlaczego? Ano dlatego, że w tym tytule znajdziemy głębszą fabułę ze znacznie ciekawszym bohaterem. Poza tym, naprawdę przyjemne dla odbiorcy zwroty akcji, oraz bardzo miłe smaczki sprawiają, że całość naprawdę miażdży na tym polu. Co jednak nie znaczy, że Czyste Niebo jest złe- wręcz przeciwnie! Mamy naprawdę fajną odświeżoną fabułę, dzięki której na znane nam wydarzenia o których słyszeliśmy tylko przy, ognisku możemy spojrzeć z perspektywy własnych oczu. Niestety, nie jest ona aż tak powalająca pod względem i bohatera i wątku głównego jak w Cieniu Czarnobyla.

To widać, słychać i czuć!

Grafika/Udźwiękowienie- No i tutaj zwycięską ręką wychodzi zdecydowania Czyste Niebo. Grafia jest naprawdę oszołamiająca, (choć bez przesady). Wykorzystanie Dx10, duże modernizację silnika, przepiękne oświetlenie oraz cudowna fauna i flora sprawiają, że przy Czystym Niebie Cień Czarnobyla schodzi na dalszy plan. Co do udźwiękowienia- W Czystym Niebie słychać i więcej lepiej. Nowe odgłosy broni, trochę nowej muzyki i klimatyczna ścieżka dźwiękowa w wielu miejscach sprawiają, że można się naprawdę dobrze się wczuć. Choć wróć! Co do muzyki w klimatycznych miejscach, to jednak Cień Czarnobyla wypada lepiej. Jednak kolejny argument dla Czystego Nieba, to jeszcze lepszy lektor w wykonaniu Mirosława Utty, który wspina się na wyżyny doskonałości. I to również należy uwzględnić!

O mój Sidoroviczu! To się leje z ekranu!

Kimaat!- Czyli to, co w obu produkcjach najważniejsze. I tu na sam początek mogę stwierdzić- Cień Czarnobyla góruje nad Czystym Niebem- Dlaczego? Już wyjaśniam. W przeciwieństwie do Cienia Czarnobyla, Czyste Niebo polega na wojnach frakcji (o których za chwilę). W Cieniu mamy tak wspaniałe miejscówki jak SPOILER! laboratorium x18, (znacznie bardziej się w nim bałem niż w x16), Barierę, (a co?!) Podziemia Agropromu, oraz Jantar. A jak wspominałem Czyste Niebo to głównie wojny frakcji, jednakże i ono ma swoje klimatyczne miejscówki, takie jak Pchli Targ, Jantar (jeszcze lepszy!) Czerwony Las lub Limańsk bądź też prześwietne bagna. Poza tym, noc w Czystym Niebie jest o niebo (:P) lepsza niż ta w Cieniu. W takowym, biegałem sobie spokojnie podczas np. pierwszej w nocy, zaś w Czystym Niebie przeczekiwałem w każdym sojuszniczym obozie ze strachu... W każdym razie pod tym względem the winner is- Cień Czarnobyla.

Kill Strielok!

Ekwipunek/Broń/PDA/HUD- No i tutaj powiem tak, pod względem ekwipunku, troszkę przeważa Czyste Niebo, choć nie w jakimś bardzo dużym stopniu. Jeśli zaś chodzi o bronie to Czyste jest pod tym względem lepsze-Dlaczego? Ponieważ narzędzi śmierci jest naprawdę więcej, strzela się przyjemniej i można odczuć pozytywną zmianę. Po prostu dobra robota. Ale jeśli chodzi o PDA to Cień masakruje pudełkiem po apteczce wojskowej Czyste Niebo. PDA jest znacznie wygodniejsze w obsłudze. Wygląda fajniej, i miło się z niego użytkuje. Natomiast to w Czystym jest po prostu nędzne ot co! HUD- Nie wiem czemu ale ten z Cienia bardziej mi odpowiadał. Choć licznik Geigera był fajniejszy w Czystym, to w ogólnym rozrachunku Cień był pod tym względem lepszy.

OMG! Zakrzyknął Strielok i zaczął niszczyć świadomość Z.

Wojny Frakcji...- Największa bolączka Czystego Nieba, jednakże o niej możecie się dowiedzieć więcej w moim osobnym temacie poświęconym właśnie nim.

Barman! Szybko chodź na arenę! Zaraz dowiemy się kto wygrywa!

Werdykt! Bez większego przemyślenia, mogę przyznać zwycięstwo Cieniowi Czarnobyla. Był znacznie ciekawszy, bardziej klimatyczny i po prostu przyciągał mnie bardziej, do Zony niż Czyste Niebo. Które, może nie było by takie złe, gdyby nie idiotyczne wojny frakcji. Tak więc pojedynek Nibypsa bez dwóch nóg i połowy głowy oraz kota marzącego o skoku w dal z wagonu zsypu kolejowego wygrywa S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla!

Bardzo dziękuje za przeczytanie Matiziom47. Niech Zona będzie z tobą....
Ostatnio edytowany przez Matiziom47 29 Gru 2011, 11:27, edytowano w sumie 4 razy
Procesor: AMD Phenom II X4 965 BE Karta graficzna: Gigabyte GeForce GT 630 Karta dźwiękowa: Realtek HD Monitor: PHILIPS 1440x900 RAM: 4 GB DDR3

Zoną zarządzają ludzie, nie natura...

Za ten post Matiziom47 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Werewolver, Junx, Realkriss, Gizbarus, Wheeljack.
Awatar użytkownika
Matiziom47
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 02 Lis 2010, 15:56
Ostatnio był: 05 Gru 2018, 02:01
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości