Handel ze Stalkerami

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Handel ze Stalkerami

Postprzez nelson82 w 04 Gru 2011, 10:53

Witam wszystkicch i od razu przechodzę do rzeczy. Od jakiegoś czasu skrobię sobie moda na własny użytek (jak efekt końcowy będzie miał wszystkie ręce i nogi to wrzucę go na jakiś serwer) i właśnie edytuję pliki odpowiedzialne za handel. Wymyśliłem sobie, że będę mógł sprzedawać innym stalkerom broń i amunicję. Wiem jak edytować pliki ( te zaczynające się od trade (config/misc), ale mi chodzi o taki efekt by stalkerzy kupowali ode mnie broń tylko wtedy, gdy nie będzie zniszczona i będzie lepsza (chodzi oczywiście o markę) od tej którą na dany moment posiadają. Wiem, że było to w paru modach, ale nie mogę sobie przypomnieć (a naprawdę mocno się skoncentrowałem :D ) gdzie dokładnie. Stąd moje pytanie. Jakie mody dodają tę opcję i które pliki musiałbym wyciąć, ewentualnie edytować.
łatwiej już nie będzie

Za ten post nelson82 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack.
Awatar użytkownika
nelson82
Łowca

Posty: 505
Dołączenie: 16 Paź 2011, 00:09
Ostatnio był: 13 Paź 2019, 11:44
Ulubiona broń: --
Kozaki: 130

Reklamy Google

Re: Handel ze Stalkerami

Postprzez Spyrok w 04 Gru 2011, 14:28

Ja także bym się chętnie dowiedział jak to wykonać, więc dołączam do pytania.
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2

Re: Handel ze Stalkerami

Postprzez nelson82 w 21 Kwi 2012, 13:36

Spróbuję jeszcze raz nakręcić temat "inteligentnego handlu", a to dlatego, że całkiem niedawno znalazłem moda (link), który nieco urozmaica ten element gry.
Modyfikacja dotyczy tylko handlu z NPC (handel z Sidem, Barmanem i innymi bez zmian).
Moje pierwsze obserwacje:
- npc kupią od nas broń, pod warunkiem, że jest lepszej marki niż ta którą posiadają
- npc nie kupią od nas amunicji, jeżeli nie mają dla niej broni
- npc kupią dodatki do broni, jeżeli posiadają odpowiedni dla dodatków oręż
- stan broni nie ma wpływu na decyzję NPC o jej kupnie
Generalnie, mod (testowany na 1.0004) dla niemodowanej wersji gry. Nie wiem jeszcze jak działa w połączeniu z modami na lepsze AI przeciwników. Pierwsze testy pokazały, że NPC nadal używają granatów, ale nie wiem jak jest z używaniem apteczek. Piszę o tym, bo taki AI Tuning Mod dodaje coś od siebie w plikach handlu (config/misc).
Myslę, że ktoś dysponujący odpowiednią wiedzą w skryptowaniu, może jeszcze bardziej podrasować tego moda, tak by uczynić z niego kolejny stalkerowski niezbędnik (jak mody na naprawę broni albo sen).
P.S. Wciąż czekam na wskazówki do pytania, które mody dla SOC urealniają opcje handlu.
łatwiej już nie będzie

Za ten post nelson82 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor.
Awatar użytkownika
nelson82
Łowca

Posty: 505
Dołączenie: 16 Paź 2011, 00:09
Ostatnio był: 13 Paź 2019, 11:44
Ulubiona broń: --
Kozaki: 130


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości