Jeszcze raz..... laptop

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Piterxd w 27 Lis 2011, 13:57

Spora część usterek wychodzi po przegrzaniu laptopa. Niestety takie urządzenie szybko gromadzi kurz w swojej "wentylacji". Pomijam zimne luty bo ostatnio "standard" w sprzętach elektronicznych.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Reklamy Google

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Darth ReX w 27 Lis 2011, 14:11

No co do temperatur Acerów - 15-calowe są ciepłe, 17-calowe są już zaskakująco zimne. Bądź co bądź 17-tki mają znacznie więcej miejsca na rozplanowanie chłodzenia. :) Przykład - Acer 5750 (którego na dniach pewnie kupię) jest gorący, natomiast 7750 (czyli jego 17-calowa wersja) już nie ma tego problemu. Więc owszem, jest to temat do polemiki, ja zaś zbytnio generalizuję.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: Wczoraj, 10:00
Kozaki: 224

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Dżuz w 27 Lis 2011, 19:00

Nyguz napisał(a):A skoro uważasz, ze Asus i Dell się psują to ty chyba HP nie miałeś :D One już padają na półce w sklepie.


A co Ty mi tu bedziesz dupcył... :E :wink:

A tak poważnie, co Wy tak na te HP nadajecie? Ja jeszcze nie spotkałem kogoś kto by na nie narzekał. Z serwisem może nie jest za ciekawie, ale jeśli chodzi o awaryjność to jakichś wielkich narzekań nie słyszałem. Sam mam laptopa HP z serii Compaq 6720s sprzed 5 lat (wtedy za niego dałem raptem 1900 zł) i żadnych poważnych problemów z nim nie miałem, a katowany był bez przerwy (i dalej jest) na różnych grach. Przyznam, że z chłodzeniem nie jest za dobrze i z lewej strony ręki na dłużej nie położy gdy karta i procek są bardziej obciążone, ale spalić się jeszcze nic nie spaliło (chyba :P ). Sam go nawet rozłożyłem na czynniki pierwsze w te wakacje, żeby go wyczyścić i sam złożyłem. Działa nadal, nic się nie zepsuło, jeden gwint tylko w obudowie się rozleciał, ale to moja wina bo za mocno dokręciłem i plastik się ukruszył. Poza tym, wszystko śmiga bez zarzutu. Jedynie z napędem coś jest nie tak od jakiegoś czasu, fochy strzela czasem przy niektórych płytach i nie chce ich czytać, ale to to już nie wiem czym jest spowodowane - czy software czy jakieś uszkodzenie mechaniczne... :/

Tak, że nie marudzę jakoś na tę firmę.
:

Pewnie miałem szczęście z tym modelem :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez meJKu w 27 Lis 2011, 22:39

Za 3000zł naprawdę nie da się znaleźć laptopa wyposażonego w coś lepszego niż GF 540m? oO
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Dzisiaj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Piterxd w 27 Lis 2011, 23:05

Pewnie można coś trafić, ale i7+gt540 za jakieś 2600 to dobra konfiguracja.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Darth ReX w 28 Lis 2011, 08:45

meJKu napisał(a):Za 3000zł naprawdę nie da się znaleźć laptopa wyposażonego w coś lepszego niż GF 540m? oO

Przecież znalazłem tego Acera...
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive meJKu.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: Wczoraj, 10:00
Kozaki: 224

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Xen w 29 Lis 2011, 23:35

Wg. mnie bez sensu kupować laptopa do gier... Podam argumenty:
-Łatwo zaniedbać układ chłodzenia/Chłodzenie zazwyczaj z dupy(jak to ma zazwyczaj miejsce w laptopach :E)
-Drogi
-Trudniej go zmodernizować.
-Kiepski stosunek możliwości laptopów do komputerów stacjonarnych
-O ile nie znajdzie się okazji trudno jest dostać laptopa optymalnego do gier za cenę komputera stacjonarnego.
Oczywiście dużym plusem jest mobilność i głównie za nią płacimy w laptopach. Ja zawsze traktowałem laptopy jako urządzenia do przeglądania WWW, oglądania filmów i ogólnie do pracy.

Niestety jestem wyrozumiały, że dużo osób jest zmuszonych kupić laptopa z powodu częstego przemieszczania się, wtedy trudno sobie pograć to już zostaje wybór kupna tego laptopa za powiedzmy 3000zł, który posiada nieznośne dla mnie wady. To już chyba zależy od osoby czy przeszkadzają jej te wady, czy też nie.
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Terminus w 30 Lis 2011, 10:10

Wg mnie bez sensu kupować jakikolwiek komputer do gier. Kupno piłki do nogi albo do kosza wychodzi taniej.
Poza tym komputer do grania ma nieznośne wady:
-łatwo zaniechać chłodzenie - chłodzenie na boisku jest o wiele wydajniejsze, wystarczy tylko zdjąć koszulkę,
- trudniej go zmodernizować, np. piłką do siatki możesz pograć w nogę,
-Kiepski stosunek możliwości komputera do piłki - twarde, blaszane, kopnięte nie poleci daleko i jeszcze się rozsypie, z główki też tym nie da się zagrać, w otwór w koszu się nie mieści...
-O ile nie znajdzie się okazji trudno jest dostać jakieś resztki komputera optymalnego do gier za cenę piłki do nogi.

Niestety ja nie jestem wyrozumiały, że ktoś w wątku, który służy wybraniu konkretnego modelu laptopa musi się podzielić swoimi niezwykle oryginalnymi przemyśleniami. Dziękujemy Ci Kapitanie Obvious!
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Darth ReX, Pijawol, Damianox, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez dorian w 01 Gru 2011, 00:08

Ja z kolei staram sie być wyrozumiały i akurat zgadzam się z Terminusem, a porównywanie stacjonarnego kompa do laptopa w tym wątku jest jakby bez sensu. Ale jeżeli chodzi już o to całe porównanie i w odniesieniu do propozycji kupna piłki do nogi albo kosza zamiast kompa stacjonarnego do gier to już się z Terminusem nie zgadzam i imo kolega Xenquischisz raczej ma rację.

Za ten post dorian otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Xen.
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Piterxd w 01 Gru 2011, 00:41

Dajcie już sobie spokój z gimbusowymi porównaniami :P
Przy kupnie laptopa do gier wiele osób zapomina o wydajnej grafice. Później jest zdziwienie dlaczego tnie na średnich detalach a tu niespodzianka w postaci gt520, 6370m lub innego badziewia do "offica" :P
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez marcinmg w 01 Gru 2011, 09:34

Są też inne firmy np. MSI, ja mam GE 700, jak go kupowałem to znaczenia miał w miarę mocny procesor, który nie pobiera zbyt dużo energii i by miał wbudowaną kartę graficzną,te wymagania spełniał intel i5. Miał mieć możliwość przełączania karty graficznej - ten ma do tego specjalny przycisk - i w miarę wydajną kartę główną ATI 5730 z dx11. Długo pracować na baterii - ma 9 komorową i wytrzymuje nawet 6 godzin - po dwóch latach 5 :), mieć miejsce do podłączenia drugiego dysku - ten ma, mieć Bluetooth, 17 cali, rozdzielczość optymalną do tej wielkości 1600 : 900. Dodatkowo otrzymałem z nim mysz msi do gier o wysokiej rozdzielczości i plecak też msi. W ciągu 2 lat intensywnej eksploatacji codziennej przeze mnie i mojego syna, padł niestety dysk twardy ale został wymieniony na gwarancji - kopie miałem na drugim dysku w laptopie. Poza tym obudowa nie trzeszczy, martwych pikseli brak, bateria jest w bardzo dobrej kondycji, laptop na karcie intela jest prawie niesłyszalny a zainstalowany przez producenta win 7 działa 2 lata bez żadnych problemów. Tak więc inni producenci też potrafią robić dobre laptopy. Firma MSI robi dobre płyty główne do PC, w moim stacjonarnym też jest płyta tej firmy i złego słowa nie mogę o niej powiedzieć w przeciwieństwie do 2 płyt ASUSA, które niestety padły. http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GE700.31529.0.html
marcinmg
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 14 Lut 2009, 12:04
Ostatnio był: 22 Sie 2024, 22:11
Kozaki: 0

Re: Jeszcze raz..... laptop

Postprzez Nyguz w 01 Gru 2011, 09:56

Piterxd napisał(a):Spora część usterek wychodzi po przegrzaniu laptopa. Niestety takie urządzenie szybko gromadzi kurz w swojej "wentylacji". Pomijam zimne luty bo ostatnio "standard" w sprzętach elektronicznych.



Ale odkopałem cytat :E Ale naprostujmy to trochę. Faktycznie laptop ma tendencję do gromadzenia kurzu w swych wąskich kanalikach, ale tylko wtedy gdy jest non stop w jednym miejscu, np. na biurku albo komodzie, lub nie daj bóg za łóżkiem :D Jak łazi się z nim po chacie i jest on zawsze przy nas to raczej nic mu nie grozi, ale ludzie zazwyczaj pierdzielną go gdzieś, podłączą do prostownika i myślą, że koty :facepalm: Tak czy siak, wystarczy odkurzać w jego otoczeniu minimum raz na tydzień.

Odkryłem ostatnio fajne zjawisko :D Normalnie komp u mnie stoi po lewej stronie biurka na podłodze (nie na dywanie), między komodą, a biurkiem tak więc nad nim nic nie ma, a między komodą, a nim jest około 15 cm, tak więc dla niego jest przestrzeń około no nie wiem, 40 cm. Kiedyś odkurzałem pokój raz na jakieś 2 tygodnie. Tylko kurze przecierałem, (byłem niechlujem) :facepalm: i skutkiem czego był wiecznie grzejący się desktop z kilogramami kurzu w radiatorach i wentylach. Musiałem kompa czyścić co miesiąc praktycznie.
Teraz odkurzam pokój z 2 razy na tydzień i powiem wam, że jak ostatnio (około miesiąc od poprzedniego czyszczenia) rozkręciłem kompa to byłem aż zdziwiony. Tylko lekki meszek z kurzu na radiatorze proca (Hyper Master TX3). Żadnych śladów wrogich dywanów pod wentylem.

Wniosek? Jak środowisko kompa jest utrzymane w czystości, kurz mu nie grozi przez dłuuuugi czas :wink:

I zauważyłem też, że dyskusja z doradzania kupna laptopa przeszła na część ofensywną użytkowników odnośnie marek laptopów. Podsumowując, każdy ma inny gust i szczęście do modeli. To tak jak z procami. Jednemu trafi się sztuka, która się dobrze kręci, a drugi dostanie szajz z którego nawet 100 Mhz nie wyciśnie (to oczywiście przesadzony przykład). Zarówno Asus, Dell, HP, Acer i inne mają swoje plusy i minusy. Nie ma sensu teraz się wykłócać, najlepiej iść do sklepu i zapytać się kogoś kto faktycznie się na tym zna i ma do czynienia z laptopami 24/7 oraz podpytać, który model ma największe powodzenie u klientów. My tu teraz polemizujemy, zaraz się zaczniemy kłócić, kozaki wypijać i jakieś dziecko narzuca kur**mi na pół forum, a admini zamkną temat w piździ*c i tyle z tego będzie. Chłopak na bank już kupił kompa, albo ma upatrzony model.

Proponowałbym założyć osobny temat odnośnie laptopów, netbooków i innego sprzętu przenośnego, żeby tam dzielić się swoimi doświadczeniami i opiniami, a na bank kiedyś ktoś tam wejdzie i znajdzie odpowiedź na nurtujące go pytanie :wink:

Pozdro
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

PoprzedniaNastępna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości