STALKER LARP 14-15.04.2012 www.stalkerseki.fora.pl

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez Realkriss w 09 Lis 2011, 18:21

He, obawiam się, że ze sprzętu to mam jedynie portki moro, a poza tym nic, tam chłopoki to pewnie mają cuda na kiju.
Bym się czuła, jakbym na Sylwestra przyszła w piżamie.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive k4r00.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez jos w 09 Lis 2011, 20:04

Do kwietnia sporo czasu jeszcze ;) Od czego w koncu wyobraźnia jest?:D Przeglądasz fotki z innych imprez, w samej polszy tych większych było minimum 5, patrzysz co ludzie wymyślili, jakie mieli pomysły i co ci się z tego podoba i co mozesz załatwić w swoim zakresie. No chyba, że cię nie kręci aż tak bardzo przenoszenie świata gry do rzeczywistość i bieganie po ruinach z rekwizytami albo idea larpowania:P
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez Realkriss w 09 Lis 2011, 21:48

Trudno mi to ocenić, nigdy nie przemknęło mi przez myśl, żeby w coś takiego się bawić. Ale przeglądałam relacje z Nysy i tam były dziewczyny, więc pewnie też mają z tego rozrywkę. Będę się usilnie zastanawiać, odkurzacz właśnie zamierzam wyrzucić, to rurę już mam jak pierwszy element do mojego stroju stalkerskiego. Bo na tych filmikach na jutubie jak ludzie robią jakieś kostiumy z gier, to odkurzacz to podstawa :E
Teraz serio: jestem zaintrygowana. A Shperacze się wybierają? Na pewno by mi było raźniej spotkać tam kogoś znajomego.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez jos w 10 Lis 2011, 00:54

przeglądałam relacje z Nysy i tam były dziewczyny

No pewnie, że były. A dwie nawet mutantami:D

urę już mam jak pierwszy element do mojego stroju stalkerskiego.

Najprościej jakąś kupić jakaś maskę przeciwgazową typu słoń, po 2-6 złotych chodzą na allegro i mają rury dobre, elstyczne, lepsze niż w odkurzaczu (wiem bo już robiłem z takiej rury coś na larpa postapo:D). Jeśli jest dużo chodzenia to strój powinien być przede wszystkim wygodny. Janosz, którego zdjęcia w dowalonym egzoszkielecie pokazywałem nie wychodził z bazy Monolitu prawie w ogóle, larpował tylko tam, jak przerabialiśmy stalkerów na Agentów :D
http://ipadfiends.com/wallpaper/downloa ... ar-sky.jpg Tu np. jest płaszcz/kurtka z kapturem, jakiś golfik, zwisająca maska (nie wolno zakładać na imprezach z asg bo szkła nie dają żadnej ochrony) jakieś rękawiczki i mamy klimat. Nawet na zdjęcia nie trzeba patrzeć. Do tego jakiś plecak stary na jedzenie/picie inne sprzęty i jest. Trzeba tylko pamiętać, że może być chłodno, w końcu to kwiecień. No i obowiązkowe okulary/gogle ASG. Jest prosto i klimatycznie. Ja planuje właśnie skromny strój stalkera bez wodotrysków, składający się z prostych elementów jakie można znaleźć na oficjalnych rysunkach - spodnie, kurtka, plecak workowy, zwisająca maska.

A Shperacze się wybierają?

Parę osób, w tym ja, jest bardzo chętnych. To jest pierwsza impreza rozpoczynająca „sezon”:D Pojawilibyśmy się tam głównie jako stalkerzy, jedna osoba planuje być naukowcem. Ile osób będzie to jeszcze za wcześnie, żeby określić.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez Stalker Rambo w 10 Lis 2011, 19:30

Cholera. Szkoda, że to tak daleko, Przydałoby się coś takiego zorganizować na pomorzu. Nawet kiedyś chciałem zrobić coś podobnego, ale brak doświadczenia w organizacji strzelanek i brak odpowiedniego miejsca trochę mój pomysł "przygasiło".
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez edimul w 13 Lis 2011, 21:30

Ja też chcę, tylko 21 nie ma ;(. Organizator pisał że chodzi o klimat, więc jakby pertraktować może by się zgodził.
Jestem aktywnym uczestnikiem światka ASG, wiem o co biega, przeczytałem sprawozdanie z imprezy. Jeśli się uda
może spotkam tam kogoś z forum. Na LARP'a natknąłem się na: wmasg.pl

Ogólnie w sprawach ASG służę pomocą, poza tym mam pewien patent na maskę do stalker'a- mogę opisać na priv bądź
jak ktoś sobie życzy napisać i dać linki tutaj :D
edimul
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 05 Lip 2010, 20:59
Ostatnio był: 14 Lut 2017, 19:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez Janosz w 21 Lis 2011, 14:25

Realkriss zawsze możemy coś dla ciebie znaleźć wśród własnych zapasów jeśli chodzi o sprzęt. "Kropidło" ;) czy inne detale nie powinny stanowić problemu. Postaraj się skompletować co się da a czego nie zdobędziesz może będziemy w stanie pożyczyć.
Image
Awatar użytkownika
Janosz
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 26 Paź 2011, 12:24
Ostatnio był: 25 Sty 2013, 10:20
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez Realkriss w 21 Lis 2011, 16:28

Trzymam Cię za słowo :E
Obejrzałam już zylion fanowskich filmów, żeby zobaczyć, jaką ludzie mają inwencję. Mam już pewne pomysły i inspiracje, choć bywały tez dżinsy i vansy.

No i mam kolejny powód dla polatania po sklepach...!

W takim razie, mając obietnicę wsparcia sprzętowego na chwilę obecną wybieram się na bank i może mi tylko przeszkodzić ten koniec świata, co Majowie czy tam inni Aztekowie przewidzieli na 2012.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez Stalker Rambo w 21 Lis 2011, 16:46

Czytałem regulamin imprezy. Co mi się nie podoba w tych wszystkich "LARP-owych" Stalkerach, to narzucanie wolnym stalkerom odpowiedniej (tak przynajmniej uważają organizatorzy) stylizacji. Przy frakcjach takich jak wojsko jest to zrozumiałe i logiczne (to samo się tyczy powinności i wolności, a nawet monolitu). Ale dlaczego bandytom, stalkerom i najemnikom są narzucane "przepisy mundurowe"? Osobiście wychodząc na spacer po Zonie ubrałbym się i wyposażył, na tyle, na ile mnie stać i tak, aby przetrwać w niesprzyjających warunkach. Moim skromnym zdaniem mundur to podstawowa podstawa, więc dlaczego nie mogę w nim brać udziału w zabawie jako zwykły stalker?
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez jos w 21 Lis 2011, 17:15

Ale dlaczego bandytom, stalkerom i najemnikom są narzucane "przepisy mundurowe"?

Dlatego, że jak dasz graczom wolną rękę to przestaną się starać. Wtedy połowy stalkerów nie odróżnisz od wojska bo duża część graczy bawi się w ASG i łatwiej ubrać się jak na niedzielną strzelankę niż poświęcić czas na skompletownie czegoś fajnego. Imprezy są średnio co pół roku i jest czas na zrobienie czegoś w klimacie. No i w grze terenowej ci celownik się nie zaświeci na czerwono albo zielono:P
Kolejna sprawa jest taka, że przez takie ograniczenia przyjadą, ci którym najbardziej zależy dzięki temu poziom wzrasta.
A w grze stalkerzy latają w mundurach?:D

co Majowie czy tam inni Aztekowie przewidzieli na 2012.

Spokojnie, mówili coś o grudniu:P
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez Stalker Rambo w 21 Lis 2011, 19:25

Okej rozumiem, ale nie chodzi mi o to, żeby przebrać się za komandosa sił specjalnych i "robić" za stalkera. Chodzi mi o pewne elementy munduru np. same spodnie, kamizelki lub zasobniki.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: LARP Stalker, woj. świętokrzyskie, kwiecień 2012

Postprzez jos w 21 Lis 2011, 19:49

Wskaż mi gdzie dokładnie jest mowa o tak restrykcyjnych zasadach ubioru stalkerów, nie mogę tego nigdzie znaleźć.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości