Gry Wszechczasów

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Najlepsza gra wszech czasów

Postprzez Dżuz w 17 Lis 2011, 19:27

Trochę dziwny temat moim zdaniem, bo gatunków gier jest sporo i każdy ma jakiś swój ulubiony, i tym się kieruje - pewnie nieświadomie - przy wyborze "najlepszej gry wszech czasów". Więc odrobinę jest ten plebiscyt niewymierny, bo w pewnym sensie zachwala jeden gatunek a inny deprecjonuje - to tak jakbyśmy chcieli powiedzieć, która piosenka/ utwór muzyczny są najlepsze. Jeden będzie lubił rock, ktoś inny heavy metal, a ktoś jeszcze inny muzykę folkową. A przecież - tak jak w muzyce czy filmie - tak i w grach, każdy gatunek skupia się na czym innym i nie sądzę, żeby któryś miałby być gorszy bo porusza inne tematy i daje inne możliwości rozrywki. Oczywiście, można się spierać o to co jest ważniejsze - świetnie opowiedziana historia czy na przykład realizm, i co to mówi o graczu. Kończąc ten wywód i reasumując - żeby uznać jakiś tytuł za najlepszy, trzeba by najpierw ustalić jakieś kryteria, tylko jak to zrobić przy tylu gatunkach? To tak jakbym ja chciał zrobić plebiscyt na najlepszego rysownika komiksowego :) Ale do rzeczy. Są bardziej uniwersalne cechy, jak choćby grafika, ilość błędów, rozmiar, poziom trudności; tylko czy one przesądzają o wielkości jakiejkolwiek gry komputerowej? - nie wiem. Tak więc powinniśmy raczej mówić jaki tytuł zrobił na nas największe wrażenie (lub coś tego typu), aniżeli pytać o najlepszą grę wszech czasów, bo nie sposób tego zmierzyć. Jeszcze prościej i krócej - dla każdego coś innego jest w grze najistotniejsze.

Dlatego powiem, że dla mnie, to jest kogoś kto najbardziej lubi RPG, najlepszą grą wszech czasów w tym gatunku będą exe quo: Gothic 2 (za humor, ciekawych bohaterów, wspaniały klimat, wciągającą historię i niezłą jak na tamte czasy oprawę graficzną; pierwsza część też mi się podobała, ale mniej mnie wciągnął tamten klimat) i Morrowind (za rozmach, wykreowanie najbardziej rozbudowanego świata w grze, za wyjątkową i specyficzną atmosferę i niebanalną historię, i za masę możliwości, jakie ta gra oferuje).
A i tak ktoś może się z tym nie zgodzić, bo na niego bardziej oddziałują, na przykład, klimaty wiedźminowskie :wink:

Co chciałem przez to powiedzieć? Będzie kolejna okazja do spamowania i nabijania postów, a najlepszej gry wszech czasów i tak nie znajdziemy :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Najlepsza gra wszech czasów

Postprzez KoweK w 17 Lis 2011, 20:00

Eh, Dżuz... to żaden konkurs. Po prostu piszemy, która gra WG NAS na taki tytuł zasługuje.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Najlepsza gra wszech czasów

Postprzez Dżuz w 17 Lis 2011, 20:15

Wiem, że nie konkurs :E Choć tak wygląda. Tak czy siak, kolejny mało konstruktywny temat - to chciałem powiedzieć. Nikt nikogo raczej do niczego nie przekona, bo uważanie czegoś za najlepsze jest chyba jedną z najbardziej subiektywnych spraw. A w końcu się zacznie robić off-top, bo ktoś powie jakąś - w mniemaniu kogoś innego - głupotę i się zacznie :E
Ale nie ja tu decyduję. Wyraziłem jedynie swoją opinię na temat tego tematu :wink:

Koniec off-topu z mojej strony, co by się Soviet nie rzucał więcej :P

:arrowd: Tylko strzelanki? :o :/ :E :wink:
Ostatnio edytowany przez Dżuz, 17 Lis 2011, 20:41, edytowano w sumie 1 raz
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Gry Wszechczasów

Postprzez Realkriss w 17 Lis 2011, 20:39

To ja też napiszę swoich ulubionych 6, tak jak w prehistorii tego tematu można było kilka, a tyle mi się uzbierało. Gram kilka lat, więc nie mam takiego spektrum i wyboru, jak Wy. Kryterium jest uczucie, jakim darzę grę:
1. S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla
2. Mass Effect 1
3. Mass Effect 2
3. Bioshock
4. Fallout New Vegas
5. Half Life 2
6. Deus Ex Human Revolution

I żeby mi się teraz żaden nie zaczął wymądrzać, że "tylko strzelanki"... itp., bo polecę Xioncem :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Gry Wszechczasów

Postprzez wobes w 17 Lis 2011, 21:55

Wszyscy wymieniają tutaj wielkie hity, na których produkcję wydano n milionów dolarów i które rozeszły się w ogromnej liczbie egzemplarzy. Ja również bardzo lubię Stalkera, Half Lifa czy Prince of Persia, w które grając zmarnowałem sporą część życia, ale szczególne miejsce zajmuje u mnie coś zupełnie innego. Większość osób z tego forum pewnie uśmiechnie się pod nosem, bo to klasyczna przygodówka point & click, mianowicie Syberia. Żadna inna historia nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak ta z tej niepozornej na pierwszy rzut oka gry. I choć pierwszy raz grałem w nią parę ładnych lat temu, to nadal chętnie do niej wracam, mimo że jest liniowa do bólu (jak to przygodówka) i jestem już w stanie przejść ją z zamkniętymi oczami.
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Gry Wszechczasów

Postprzez Junx w 17 Lis 2011, 22:28

1. Wizardy 8 (Jest gry na co najmniej na dwa tygodnie): Stara gra w stylu turowego RPG z domieszką dobrej fabuły. Stara, ale jara do tej pory są miło wspominam.

2. Adventure Island ("Jaskiniowiec"): Kolejna stara gra tym razem na Pegazusa, chodziło jaskiniowcem, aby uratować żonę z rąk UFO. Ciepłą też wspominam grę można grać tygodniami.

3. Gothic (1+2 z dodatkiem): Tego RPG, chyba nikomu nie trzeba fanowi RPG. Klimat, fabuła, aż chciało się grać cały czas.

4. Stalker (3 części): Każdy z forum zna ten tytuł :wink:
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: Gry Wszechczasów

Postprzez Tormentor w 17 Lis 2011, 22:55

Gdy tylko zobaczyłem wątek na myśl przyszło mi do głowy kilka tytułów.


Jeżeli chodzi o strategie to bez namysłu piszę Command & Conquer tych części było od groma ale Tiberium Dawn to było coś, przełomowa gierka w świecie RTS.

Abe's Oddysee unikalna gra, która swoją innowacyjnością, klimatem fabułą powaliłaby nie jeden film.

Medal of Honor szał pi*dy gdy ta gra wyszła :D tego się nie zapomni.

Counter Strike również gra wszech czasów, najpopularniejsza strzelanka sieciowa, dziecko Half Life'a zresztą.

GTA 3 mimo, że nigdy nie maniaczyłem za specjalnie w tę grę to jednak na tytuł "gry wszechczasów" zasługuje.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Gry Wszechczasów

Postprzez CONAN w 20 Lis 2011, 21:40

A to moje 10 gierek :

1.Max Payne 1,2
2.GTA 3 , Vice City
3.Soul Raver
4.Larry 7
5.Motryr
6.S.T.A.L.K.E.R.
7.Mafia
8.NFS Underground 2
9.Resident Evil 4
10.Gears of War

:wódka:
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Gry Wszechczasów

Postprzez PeterHD w 13 Mar 2012, 11:03

Ja swoje 5 też mam:
1- Minecraft- Dla mnie grafa się nie liczy, a w grze wraz z odpowiednimi modyfikacjami można przechodzić od CSa do God of War.
2-Assassin's Creed: wszystkie części- Gra ma świetną i zaawansowaną fabułę, wartką akcję i duży wybór rozwiązania danego problemu- Ukryte ostrza, bomby dymne czy też skradanie się i sunięcie po linach w najnowszej części.
3-Prototype- Swoboda w poruszaniu się po mieście i bycie praktycznie niezniszczalnym- to jest to!
4-Metro 2033- Mam do niej duży sentyment. Mimo, że gra krótka i mało wymagająca to bardzo wciąga. No i nigdy nie wiesz kiedy zza narożnika wybiegnie grupa żądnych krwi mutantów.
5-S.T.A.L.K.E.R- Tego już chyba nie muszę tłumaczyć

Jak widzicie, w grach zależy mi najbardziej na rozwiniętej fabule.
PS. To jest lista gier, a sposób ich ułożenia ( Typu dopiero na piątym numerze Stalker) jest zupełnie przypadkowy
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości