Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Kuballa44 w 20 Lis 2011, 13:43

Termi, zapewne dlatego ma prawo tak twierdzić, bo obracając się wśród ludzi w swoim wieku, moze stwierdzić, kto zapalił raz, i odstawił, kto pozostał tylko przy paleniu, a kto poszedł w białko i kto czyści kanały.
Każdy z nas zadaje sie z "ćpunami" bądź potencialnymi "ćpunami", i może sobie sam odpowiedzieć, na pytanie czy maryśka ciągnie dalej, obserwując swoich znajomych.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 20 Lis 2011, 13:53

Terminus napisał(a):No tak... Pracujesz z uzależnionymi, leczysz ich, czy prowadzisz ich terapię? Bo nie wiem jakie masz "takie samo prawo" twierdzić jak pracownicy Monaru?


Właśnie - Monaru. Nie umniejszając ich zasługom w leczeni uzależnionych, zapytam raczej: a co oni mają twierdzić innego? To są terapeuci, pedagodzy, psycholodzy - gdyby twierdzili inaczej byłoby to w sprzeczności z ich etyką, straciliby zaufanie. Więc dla mnie ich opinia się nie liczy. Poza ty, ten cały Monar jest tak samo wiarygodny jak ta ich pani prezes, która twierdziła rok temu, że za próbami znowelizowania ówczesnych przepisów stoją grupy przestępcze :facepalm: Więc wybacz, ale zdanie pracowników Monaru nie ma dla mnie większego znaczenia. A badanie prowadzone nad tą 'getaway theory' i ich wyniki są sprzeczne, więc mam prawo twierdzić tak jak twierdzę, pomijając już to co napisał wyżej Kuba.

Mam na dzieję, że wszytko zostało wyjaśnione. Postaram się już więcej w tym temacie nie wypowiadać, bo znowu się zacznie jak przy naszej dyskusji o gejach i pedofilii :wink: To co chciałem najbardziej zaznaczyć, napisałem już dwukrotnie i więcej mi nie potrzeba. Niech się inni wypowiadają :P

Dziękuję, dobranoc.

:arrowd: :arrowd: Powiedziałem Ci już Terminusie dlaczego dla mnie są niewiarygodni i nieobiektywni - innego wyboru nie mają - i dlaczego nie liczę się z ich opinią. Zdania nie zmienię. Czy Ty to uznasz za głupoty to już tylko Twoja sprawa.
Ostatnio edytowany przez Dżuz, 20 Lis 2011, 14:23, edytowano w sumie 1 raz
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 20 Lis 2011, 14:16

Kuballa44 napisał(a):
Każdy z nas zadaje sie z "ćpunami" bądź potencialnymi "ćpunami", i może sobie sam odpowiedzieć, na pytanie czy maryśka ciągnie dalej, obserwując swoich znajomych.


Ja wychowując się w klimatach śródmiejskiej i bałuckiej biedoty widziałem sporo ćpunów i paru kumpli ze szkoły/podwórka skończyło nie tam gdzie powinno. Z życiowej obserwacji wiem, że nie każdy kto zaczyna od marychy kończy na heroinie ale większość która skończyła na dworcu z dziurawymi kablami zaczynała od zwykłego jointa i też gadała, że trawka jest nieszkodliwa. Naprawdę jest b.mało osób które zaczynają od razu od twardych narkotyków.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 20 Lis 2011, 14:16

Nie no.. Wiarygodni są Ci którzy na legalizacji chcą zrobić interes, albo Ci którzy nie chcą aby ich "hobby" nie niosło ze sobą skutków prawnych.
A niewiarygodni są Ci, którzy pracują w ośrodkach uzależnień i zawodowo zajmują się tematem używek...

Papierosy Dżuz też nie szkodzą, bo przecież są różne badania na ten temat :facepalm:

Wiesz, Dżuz czasem okrutne głupoty piszesz...

Ja chyba już też dość w tym wątku napisałem.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 20 Lis 2011, 14:27

:arrowu: Nie mówimy o szkodliwości marihuany, ale o czym innym więc ten argument jest z dupy. Pomijając już to, że wyniki badań nad szkodliwością tytoniu są bardziej jednoznaczne, dłużej prowadzone i lepiej udokumentowane. Więc dalej będę uważał tę teorię, o którą się kłócimy za nie trzymającą się kupy w oparciu o to co wiemy do tej pory. O Monarze pisałem już wyżej, ale wygląda na to, że dalej nie rozumiesz. Poza tym, to, że ktoś działa w dobrej wierze jeszcze nie znaczy, że ma zupełną i niepodważalną rację. A badania nad tą 'gateway theory' to prowadzą pewnie gangi narkotykowe i gimnazjaliści :facepalm: Widzę, że znowu się zaczyna :E

Miał być koniec z mojej strony więc koniec. Amen :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 20 Lis 2011, 14:56

Rozumiem: ktoś działa w dobrej wierze, więc nie jest wiarygodny. Ktoś działa ze względu na partykularny interes: należy pochylić się nad jego argumentami :facepalm:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Soviet w 20 Lis 2011, 15:01

Terminus: to jest niewiarygodne jak ty przekręcasz i wyolbrzymiasz wypowiedzi innych, żeby ci pasowały do argumentacji...
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 20 Lis 2011, 15:08

Ale Ty jesteś niekumaty w tym momencie :/ Czy ja powiedziałem, że jeżeli ktoś działa z myślą o szkodzie dla drugiej osoby to jest z marszu wiarygodny? Powiedziałem tylko, że działanie w dobrej wierze o niczym nie przesądza :facepalm:

Skończymy to lepiej na tym, bo za chwilę zaczną się wyzwiska i nieprzyjemności :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez MatrixSTR w 20 Lis 2011, 15:14

Też to @Soviet zauważyłem...

Znam kilka osób które teraz zażywają jakieś mocniejsze środki i powiem wam jedno, ŻADEN z nich nie zaczynał od marihuany, zaczynali po prostu od Alkoholu, a trawka była tylko jednym z produktów przejściowych, więc skończcie już pie*dolić. To ma taki sam sens jak mówienie że piwo prowadzi do denaturatu, w końcu prawie każdy żuł zaczynał od piwa.

Co do szkodliwości to prawda że zawiera też substancje szkodliwe (smoliste) tylko trzeba pamiętać że zawiera też wiele substancji leczniczych (np. przeciwbólowe) które działają o wiele lepiej niż te dostępne na rynku. Dlatego przemysł farmaceutyczny robił kiedyś wszystko by została uznana za narkotyk, mimo że nim nie jest.

Co do nielegalnej produkcji to oczywiście że będzie nadal. Tylko że większość normalnych ludzi chcących legalizacji będzie wolała kupić w sklepie za więcej pewny towar, niż nie wiadomo co u dilera za mniej. Po za tym ludzie chcący legalizacji to jakieś 30% nastolatków którzy nie wiadomo nawet czy kiedykolwiek palili, ale chcą być fajni, 20% to jacyś debile i 50% ludzi którzy chcą sobie w spokoju palić normalny pewny towar.

A co do tego że legalizacja jest małym problemem społecznym bo mało ludzi jej chce to... no cóż. Ludzi którzy chcą mieć pewną robotę po studiach, też jest pod względem całości społeczeństwa mało, więc to znaczy że ten problem jest błahy?

Za ten post MatrixSTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gandzia.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 20 Lis 2011, 15:14

Przekręcam? Wyolbrzymiam? Raczej dokonałem syntezy sposobu argumentacji Dżuza w postach, powyżej drogi Soviecie.

Wyolbrzymieniem Soviet byłoby czepianie się tego, że nie piszesz zaimków osobowych np. "Ty" z dużej litery :E

Pracownicy Monaru i podobnych instytucji zajmują się problemem uzależnień i skutków działania środków psychotropowych ZAWODOWO. Czyli jest to ich PROFESJA, do pełnienia której mają PRZYGOTOWANIE ZAWODOWE. I prowadzą w oparciu o nie swoją działalność a nie na podstawie "dobrej woli". Rozumiem, że Ty Dżuz kwestionujesz ich wypowiedzi na podstawie swojej: wiedzy, przygotowania zawodowego, profesji?

Wybierz jedną z powyższych odpowiedzi.....
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 20 Lis 2011, 15:30

Nie mówiłem o prowadzeniu badań "z dobrej woli" tylko "w dobrej wierze" - to nie to samo.

Niech sobie prowadzą te swoje badania. Kiedyś mi gdzieś napisałeś, że według pracowników Monaru każdy kto do nich trafił zaczynał od trawki. No wybacz, ale jak Ty w to wierzysz, to ja już więcej nie dyskutuję. O to mi cały czas chodzi z tą ich wiarygodnością w kwestii tej teorii. Nie umniejszam im zasług, ale te ich zapewnienia wkładam miedzy bajki - jeżeli uważasz, że to głupota z mojej strony, nie będę płakał z tego powodu. Tym bardziej nie będę się o to spierał do upadłego, bo mi nawet za to nie płacą :wink: W najlepszym wypadku trafię do Twojej delirki :E

Żeby nie było, że wyssałem sobie Twoją wypowiedź z palca :wink:
viewtopic.php?f=9&t=6256&start=60
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 20 Lis 2011, 16:20

@Termi - pisałeś o papierosach że niemożliwy jest bezpośredni zgon. A słyszałeś może o tym że przez papierosy a konkretniej to bodajże nikotynę kurczą się naczynia krwionośne, porażeniu ulega układ oddechowy? Albo o tym że istnieje coś takiego jak śmiertelna dawka nikotyny? "Dawka śmiertelna nikotyny wynosi od 0,06 do 0,1 grama" - tak widnieje na wielu stronach. Nie pisz głupstw, że nie jest możliwa śmierć po wypaleniu X liczby papierosów.
Przedawkowanie jarania nie jest możliwe, bo nie miałbyś siły ani ochoty dojść do takiej dawki będąc zjaranym(gdzieś czytałem że aby przedawkować potrzeba coś koło 600 jointów jeden po drugim).
Zaczynanie od trawki a kończenie na herze nie jest spowodowane przez marihuanę, ale przez mózg debila, któremu "zielony odlot" przestaje wystarczać, więc sięga po coś mocniejszego. Mam wielu znajomych którzy od dawna palą, i żaden z nich nie ma ciągot do czegoś mocniejszego.
@Lucjusz - Chojny Zatorze/Górniak pozdrawia Łodzianina. Łódź górą ;).
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52

Za ten post Maku otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 2 gości