Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez jos w 28 Paź 2011, 23:33

Uwaga, możliwe lekkie spojlery:P
Jak myślicie, jak wyglądają wzajemne relacje członków Monolitu, mutantów i zombie? Czy kiedykolwiek się oni wzajemnie atakują, czy Monolit lub Świadomość Z może wpływać na umysły zombie lub mutantów? Jeśli tak to kiedy? W bezpośredniej odległości od nadajników czy może mutanty są „zaprogramowane” na zawsze i czują, że Monolitowców nie wolno atakować?
Zastanawia mnie ta kwestia od pewnego czasu. W Czerwonym lesie z Cienia Czarnobyla Monolit i Zombie ramię w ramie atakują głównego bohatera. Nie pamiętam też, żeby Monolit musiał się bronić przed czymkolwiek co nie myśli.
Czy ktoś słyszał coś na ten temat? Jakieś oficjalne materiały, plotki, informacje z dialogów?
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Reklamy Google

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez Werewolver w 29 Paź 2011, 00:28

Takie rozwiązanie było w jakimś modzie do Clear Sky (wojna frakcji ale nie jestem pewien). Gdy byłeś po stronie Monolitu mutanty cie nie atakowały, choć to możliwe ze względu na to żeby Monolit też miał jakiś stronników.
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez Pilot w 29 Paź 2011, 08:51

Oni się nie atakują ponieważ bronią zony. Mutanty i zombie powstały na wskutek oddziaływania silnej niekontrolowanej emisji psionicznej która niosła tak jakby program który nakazywał strzelać do wszystkiego i gryźć
co tylko nie jest pod kontrolą monolitu. Ponieważ same niedorozwinięte zombie, słabe mutanty i anomalie nie powstrzymały by stalkerów nacierających na elektrownie zaczęto prać mózgi i werbować prawdziwych weteranów którym się udało dostać w pobliże elektrowni.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez CIERŃ w 29 Paź 2011, 11:02

Mnie dziwi z kąd Monolit ma taki dobry sprzęt, np.w Limańsku na placu budowy musiałem się co chwile chować przed lecącymi granatami,a tak wogule to ktoś wie ile ta frakcja ma członków ??? I skoro tak upodobali se tą elektrownie to jak przeżywają w centrum EMISJI,czekam na odpowiedzi

Uwagi moderatora:

Z kąd?
Awatar użytkownika
CIERŃ
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 29 Paź 2011, 10:44
Ostatnio był: 29 Paź 2011, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez jos w 29 Paź 2011, 13:18

Mnie dziwi z kąd Monolit ma taki dobry sprzęt, np.w Limańsku na placu budowy musiałem się co chwile chować przed lecącymi granatami,

Są sponsorowani przez organizację Świadomość Z. Mają dużo sprzętu, którego nie mają inne frakcje - Wintorezy, WAŁy, FN F2000, Grozy, Gaussy.
I skoro tak upodobali se tą elektrownie to jak przeżywają w centrum EMISJI

Chowając się?:D Już nie pamiętam ale czy w CC ten licznik pod elektrownią nie odliczał do emisji?
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez Pijawol w 30 Paź 2011, 08:42

Zombie i mutanty są efektem działalności Świadomości Zbiorowej, a frakcja Monolit jest " armią " Świadomości-Z. Można by nazwać, że są " spokrewnieni " . Oczywiście to tylko założenia hipotetyczne. :wink:
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 13:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez jalkavaki w 30 Paź 2011, 11:46

Sądzę, że po prostu twórcy gry założyli, aby gracz im dalej idzie w Zonę i im bliżej końca to tym trudniej powinien mieć. Dlatego na początku zmagamy się ze słabymi mutantami i kiepsko uzbrojonymi bandytami, aby potem, wraz z rozwojem fabuły i dostępnością do nowej, lepszej broni strzelać do pijawek, snorków i najemników a na sam koniec, kiedy to mamy Winotoreza i LR 300 zmagać się z kontrolerami i Monolitem.
Ale co ja tam wiem?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez Gizbarus w 30 Paź 2011, 12:26

Jalkavaki, musiałeś tak to spłycić:P Ale taka racja - my dorabiamy do tego ideologię (co bardzo lubię, żeby nikt opacznie mnie nie zrozumiał), a twórcom gry po prostu było tak wygodnie;)
W każdym razie, dorabiając ideologię dalej, uważam, że skoro cała Zona jest robotą Świadomości-Z, to w takim razie Monolit powinien być w pokojowych stosunkach z mutantami i zombie. Wiadomo, część z mutantów może zacząć przejawiać własne cechy osobowości czy zacząć "myśleć" (cudzysłów zamierzony:P) i wyłamać się z tego schematu, jednak ogólnie rzecz biorąc, Monolit jest takim jakby "spec forcem" Zony, a mutki i zombie to zwyczajne mięso armatnie, naturalnie też różniące się klasą:)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez jos w 30 Paź 2011, 17:08

Zona jest robotą Świadomości-Z, to w takim razie Monolit powinien być w pokojowych stosunkach z mutantami i zombie.

Tak, ale Zona powstała pierwsza przez przypadek, a Monolit to twór jak najbardziej świadomy. To chyba nie jest takie hop siup.

Moja teoria polega na tym, że zwierzęta i zombie w jakis sposób wyczuwają Monolitowcow tak jak przedstawicieli swoich gatunkówi ich po prostu nie atakują lub działa już tam z powodzeniem program nad jakim pracowala Świadomość Z od 1989 dzieki któremu mogą oni żyć w pokoju W koncu chyba chcieli osiągnąć taki cel ale na większa skalę. Czyli mniej więcej to co napisał Gizbarus.

Czy mutanty atakują się same nawzajem? Wydaje mi się, że byłem swiadkiem czegoś takiego ale nie pamiętam juz.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez Pilot w 30 Paź 2011, 17:19

Mutanty atakują siebie na wzajem ale tylko bardzo odmienne gatunkowe. Tylko i wyłącznie mutant zaatakuje innego mutanta nie spokrewnionego jeżeli ten wkroczy na jego teren a to zachowanie pozostało tym zwierzętom jako jeden z instynktów których nawet mutacja nie zmieni.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez HaltGorlan w 30 Paź 2011, 18:46

Kiedy by się nad tym głębiej zastanowić Zona jest matką wszystkich mobków i Monolitu . Na początku kiedy droga do sarkofagu nie była jeszcze otwarta Zona broniła się mutantami . Wszystkie mutanty posiadały właśnie wtedy Świadomość - Z i np. W COP jak robiliśmy zadania od naukowców broniła swoje tajemnice przy ich pomocy . Lecz kiedy droga do reaktora została otwarta przez Striełoka Zona utworzyła armie Monolitu by ją chronił i nawet naznaczyła Najemnika Szramę wraz z frakcją Czyste niebo by zaczęło ją bronić , ponieważ Czyste Niebo odkrywało jej tajemnice więc powierzyła tą misję właśnie im . Zona stworzyła Monolit i mutanty oraz zombie by jej bronili właśnie dlatego posiadają Świadomość - Z i się nie atakują bo są z tej samej strony
Awatar użytkownika
HaltGorlan
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 04 Wrz 2011, 15:48
Ostatnio był: 18 Lip 2013, 12:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Frakcja Monolit a zombie i mutanty

Postprzez StalkerCell w 24 Mar 2013, 22:23

jos napisał(a):
Zona jest robotą Świadomości-Z, to w takim razie Monolit powinien być w pokojowych stosunkach z mutantami i zombie.

Tak, ale Zona powstała pierwsza przez przypadek, a Monolit to twór jak najbardziej świadomy. To chyba nie jest takie hop siup.

Moja teoria polega na tym, że zwierzęta i zombie w jakis sposób wyczuwają Monolitowcow tak jak przedstawicieli swoich gatunkówi ich po prostu nie atakują lub działa już tam z powodzeniem program nad jakim pracowala Świadomość Z od 1989 dzieki któremu mogą oni żyć w pokoju W koncu chyba chcieli osiągnąć taki cel ale na większa skalę. Czyli mniej więcej to co napisał Gizbarus.

Czy mutanty atakują się same nawzajem? Wydaje mi się, że byłem swiadkiem czegoś takiego ale nie pamiętam juz.


Z góry sorry za odkop.
Poniekąd masz rację, Jos, ale według mnie frakcję Monolit chroni pewna aura. Jak wiadomo Monolit modli się do...Monolitu, a on daje im ochronę. A z kolei Świadomość-Z kontroluje Monolitem i mutasami.

A te walki mutków są w Stalku CoP :E .
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57


Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości