Komiksy - kto lubi?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Terminus w 15 Wrz 2011, 14:06

Hmmm... Ja na tym filmie zasnąłem :E

No dobrze. Jak jesteśmy przy komiksach to co myślicie po początkach mojego świątecznego? Rysować dalej czy dać se spokój?
PIERWSZE KARTY
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 15 Wrz 2011, 14:38

Ja tam uważam, że rysować. Lubię Twoje delirki o tematyce forumowej, ale to jest grubsza sprawa.
Zresztą, masz na naszym forum grono wiernych odbiorców, które czeka na dalsze produkcje, więc warto nawet dla nich.
Mnie się święty Mikołaj - mutant bardzo podoba.
Plus też za nieregularne rozłożenie okienek, bardzo to lubię w komiksach, uważam, że Andreas - twórca Rorka doszedł w tej sztuce do perfekcji.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez utak3r w 15 Wrz 2011, 22:00

Nom, Andreas stworzył własne nowe reguły podziału okienek, uczynił z tego kolejny element opowieści, czasem bardzo frapujący i dający szczyptę pieprzu do przekazu.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Dżuz w 13 Lis 2011, 19:47

Terminus napisał(a):No dobrze. Jak jesteśmy przy komiksach to co myślicie po początkach mojego świątecznego? Rysować dalej czy dać se spokój?


Rysuj, rysuj. Niezła kreska. Ciekawy pomysł.

---------------------------------------------------
Dzisiejszej nocy nie mogąc spać oglądnąłem po raz enty "Miasto Grzechu" Roberta Rodrigueza. Film podobał mi się jeszcze bardziej niż poprzednim razem (to połączenie mrocznego klimatu rodem z kina noir z elementami pulp fiction zawsze lubiłem) i pomyślałem, że warto w końcu sięgnąć po pierwowzór rysunkowy tego filmu. Przeczytałem jedną część noszącą tytuł The Hard Goodbye (to ten, w którym Marv tropi morderców prostytutki o imieniu Goldie) i muszę przyznać, że komiks jest świetny. Adaptacja filmowa jest rzeczywiście bardzo wierna względem oryginału i choć nie przepadałem nigdy za taką prostą i niechlujną kreską, to zaczynam pomału zmieniać zdanie - tutaj ona świetnie pasuje i się sprawdza, a gra światła i cienie jest kapitalna. Bohaterowie są soczyści i dobrze zarysowani a historie bardzo dobrze się czyta, mimo że są mi już w miarę znane. Może komuś ten komiks się wyda banalny, tandetny, mało oryginalny i przereklamowany, ale mnie się spodobał i to mocno. Już się zabieram za kolejne części :)
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 31 Sie 2024, 11:35
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 14 Lis 2011, 12:22

Zgadzam się z tobą w całej rozciagłości, seria Franka Millera jest świetnym komiksem, a film na niej oparty jest majstersztykiem.
Czy wiesz, że Rodriguez nakręcił pierwszą scenę z Joshem Hartnettem, jako płatnym mordercą i wysłał to Millerowi, żeby dał mu odpowiedź, albo mu się podoba i zgadza się na nakręcenie całego filmu na podstawie własnych komiksów, albo mu to nie odpowiada i niech sobie zostawi tę etiudę na pamiątkę?
Miller był zachwycony i dał Rodriguezowi zielone światło na adaptację.

Inną świetną adaptacja komiksu Millera jest film 300.
Frank Miller jest najzdolniejszym amerykańskim twórca komiksowym.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Gizbarus w 14 Lis 2011, 13:44

Jeśli już mówimy o Millerze... Ktoś z was kojarzy nasze rodzime "48 Stron"? Między innymi parodiują tam styl Franka Millera i robią to obłędnie...:D Jak dla mnie komiks bomba, pamiętam go jeszcze we fragmentach z czasów "Resetu" (niech gnije w czeluściach:P) - specjalnie odkładałem kasę na obie części;)

A co do innych komiksów, to kiedyś wpadły mi w łapki dwie części "Ultimate Spider-Man" - jestem mile zaskoczony jakością i klimatem, zwłaszcza w porównaniu z nudnawym i płytkim filmem...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 14 Lis 2011, 14:13

Batman ma więcej szczęścia, nie wiem, czy ktoś z Was zetknął się z kolekcjonerskim wydaniem Batmana "Black and white". Świetna rzecz, czarno-białe komiksy o Batmanie, rysowane przez najlepszych, w tym najlepszego rysownika Lobo, Simona Bisleya.

No właśnie, Lobo, kto go lubi? Ja bardzo, jest taki niepoprawny politycznie. Mój ulubiony amerykański anty-bohater komiksowy.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez jos w 14 Lis 2011, 14:59

Ktoś z was kojarzy nasze rodzime "48 Stron"? Między innymi parodiują tam styl Franka Millera i robią to obłędnie...:D Jak dla mnie komiks bomba, pamiętam go jeszcze we fragmentach z czasów "Resetu"

Ja:P Mam obie trzy cześci, brakuje mi jeszcze czwartej i piętej. Niestety poziom mocno spadał z części na część. Jak dla mnie pierwsze 48 stron jest jednym z lepszych polskich komiksów (Podobnie jak Reset wśród czasopism o grach na pc z tamtych lat:P) zważywszy, że nie ma on sensu:D
Późniejsze fragmenty (Franky Krova, Kij Bij i Maciek) były publikowane w jakimś innym czasopiśmie o grach, nie pamiętam już jakim.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Przemek77 w 15 Lis 2011, 10:12

Realkriss napisał(a):No właśnie, Lobo, kto go lubi? Ja bardzo, jest taki niepoprawny politycznie. Mój ulubiony amerykański anty-bohater komiksowy.

No ja go lubię. Nie czytałem co prawda jakiejś straszliwej ilości komiksów z nim - ale to co znam podoba mi się w 100%. Szczególnie "leję" z tej historii gdy trafia po śmierci do Nieba i swoim zwyczajem robi tam rozpierduchę.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 15 Lis 2011, 10:34

Ta jest! To "Kontrakt na bouga", tez jedna z moich ulubionych części, pamiętam też, jak Lobo wcielił się w św. Mikołaja i wołał "ho ho ho kurde bele ho!".
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Przemek77 w 15 Lis 2011, 10:48

No "Kontrakt na Bouga" też świetny, ale z tą rozpierduchą w Niebie i Piekle to co innego, to jakoś się inaczej nazywało. To właśnie w tej historii uczyniono Lobo nieśmiertelnym, aby więcej nie zjawił się w zaświatach, bo niemal rozpieprzył całe Niebo i Piekło. Tego o Mikołaju nie kojarzę, ale jak mówię - nie czytałem Lobo za wiele.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 17 Lis 2011, 16:35

No może faktycznie, pokiełbasiłam dwie części Lobo ze sobą.
A czy zachowałeś przezornie swoje stare komiksy dla swej Potomności? Moja córka jest już po Thorgalach (do Pietna wygnańców, dalej za hardkorowo dla 10 latki), uwielbia Asteriksy, Arię, Kajki i Kokosze, Tytusy oraz komiksy Baranowskiego np. "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa"...
A cierpliwie czekają na półce staruszki, antykwaryczne wydania: Pelisa, Skarga Utraconych Ziem, Rorki, Szninkiel, Yans...
Łza mi się w oku kręci, jak widzę skupione dziecko z wypiekami na twarzy pod lampką z dwudziestoletnim Thorgalem, całym w strzępach.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości