Komiksy - kto lubi?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Nyguz w 12 Wrz 2011, 21:14

Ja tam zawsze gustowałem w starym dobrym "Kaczorze Donaldzie" po 3,95 w kiosku w każdą środę xD Ah. Miałem ponad 200 numerów i wszystkie poszły się kochać podczas przeprowadzki ;/. Ale to było dawno temu. :D Aż łezka się w oku kręci. Po 4 razy ten sam numer czytałem :)
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Reklamy Google

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Piterxd w 12 Wrz 2011, 21:17

Nyguz ja tak samo, Kaczor Donald ;) Starsze komiksy były lepsze od tych nowszych :D
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez utak3r w 12 Wrz 2011, 23:44

Kaczora Donalda to ja czytałem, ale... po szwedzku :E
Natomiast słowo-klucz w poście powyżej: "przeprowadzka". Pamiętacie komiks z epoki komunizmu, opowiadający o tym, jak pewna rodzinka wprowadza się do nowego mieszkania? Sceny niczym z Alternatywy 4, hehe...

No i - przygody Jonki, Jonka i Kleksa :D
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 13 Wrz 2011, 09:03

Glaeken napisał(a):A co sądzicie o łączeniach typu "Aliens vs Predator" czy tam "Punisher, Batman i Ghost Rider vs Ktos-Tam". Nie mam na myśli gościnnego pojawienia się postaci z jednego komiksu w drugim ale mixowanie/łączenie odrębnych komiksów w jedno ?


Niestety najczęściej takie połączenia - crossover są przygłupie i ja je omijam. Nie daj Odynie, wyjdzie z tego potem taki film jak "Alien vs Predator".
Jest jeden wyjątek ,ale w komiksie europejskim.
Utak3r będzie znał :) , W serii Rork jako jedna z kluczowych postaci pojawia się Koziorożec, który jest jednocześnie bohaterem serii o własnych przygodach, zatytułowanych zresztą "Koziorożeć".

Rork jest wspaniałą serią, jeden z najlepszych komiksów świata, polecam wszystkim wielbicielom s-f i zagadek.
Czekałam na ostatnią część, żeby poznać tajemnicę Rorka, niestety nie ogarnęłam tego.
Jeśli ktoś zna, czytał i wie o co tak naprawdę kaman, będę wdzięczna do grobowej dechy za oświecenie. Utak3r liczę na Ciebie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez szczypiorofix w 13 Wrz 2011, 11:02

Wielkim fanem komiksów nie jestem ale z dzieciństwa pamiętam Kajko i Kokosz. Bardzo fajne i ciekawe komiksy. Lubiłem też oczywiście starego Thorgala. Absolutną klasyką polskich komiksów jak dla mnie jest Tytus Romek i Atomek, głównie za postać samego Tytusa :D . Nie przepadam za nowymi oraz tymi w stylu : "Alien vs Predator vs Terminator" po prostu śmiech mnie ogarnia (chociaż bardzo lubię alienowskie klimaty) . Stare komiksy to było coś...
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez czarny_1988 w 13 Wrz 2011, 11:15

Szkoda że nikt nie wspomniał o "Kapitanie Żbiku" dla mnie był to pierwszy kontakt z komiksem. Mimo całej propagandy jaką ta seria emanowała to chętnie do niej czasem wracam. Obecnie serie które uważam za świetne to na pewno "DMZ" i "Criminal" Są to moi faworyci. Oprócz tego chętnie łapie za Exterminators. To są komiksy które czytam. Bez superbohaterów (chociaż szanuję fanów Silver Surfera itd.) To wolę raczej realia.
Awatar użytkownika
czarny_1988
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 14 Wrz 2009, 21:40
Ostatnio był: 27 Sty 2012, 14:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 3

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 13 Wrz 2011, 11:49

Ja wspomniałam wczoraj, a pamiętacie, kto rysował Kapitana Żbika?
Dwóch polskich najwybitniejszych rysowników, pierwsze części Grzegorz Rosiński, a potem długo długo Jerzy Wróblewski.

Kto pamięta komiksy Wróblewskiego, przygodowe i detektywistyczne, np. niezapomniane "Figurki z Tilos"?
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Przemek77 w 13 Wrz 2011, 12:12

utak3r napisał(a):Kaczora Donalda to ja czytałem, ale... po szwedzku :E
Natomiast słowo-klucz w poście powyżej: "przeprowadzka". Pamiętacie komiks z epoki komunizmu, opowiadający o tym, jak pewna rodzinka wprowadza się do nowego mieszkania? Sceny niczym z Alternatywy 4, hehe...

No jakże. "Kubuś Piekielny" - tom1 "Przeprowadzka", tom 2 "Sąsiedzi". Nawet wczoraj to czytałem bo mam zeskanowane. Były jeszcze dalsze części ale nie dotarłem do nich.

Autorką była pani której "flagowym" dziełem były......

przygody Jonki, Jonka i Kleksa :D


Mam w skanach chyba wszytskie części (komiksy mam w skanach a to z uwagi na kompletne "zaczytanie" oryginałów), najbardziej lubię "Pióro contra Flamaster", "Smocze Jajo" i "Porwanie Księżniczki".

@Realkriss
Jesli chodzi o komiksy kryminalne Wróblewskiego - to ja pamiętam właśnie "Figurki z Tilos", "Skradziony Skarb" i "Czarna Róża" - wszystkie bardzo fajne, no i perfekcyjnie narysowane - kreskę Wróblewskiego rozpoznam wszędzie, bardzo charakterystyczny rysownik. Szkoda, że już go nie ma wśród nas.

Wróblewski popełnił też fajny komiks pt "Legendy wyspy labiryntu" - gdzie w jedną opowieść zawarte zostały wątki z najpopularniejszych mitów greckich.

Był też "wywiadowca XX wieku" - mocno propagandowa historia o Richardzie Sorge - komunistycznym agencie - w odcinkach ukazywało się toto w "Relaxie" potem wydano w całości ale bez kolorów. W ogóle Wróblewski popełnił dla "Relaxu" mnóstwo komiksów - nazwę to - "krótkometrażowych". Polecam.

Co zaś do Żbika - pierwsze trzy części narysował Sobala, potem trochę Rosiński z Sobalą na przemian, kilka numerów narysował Polch i resztę chyba do końca już Wróblewski.

Warto wspomnieć o serii "Podziemny front" - opisywała walki Armii Ludowej (nie mylić z niesłuszną wówczas Armią Krajową) z Niemcami podczas II wony światowej.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Woland w 13 Wrz 2011, 19:18

Tylko Thorgal (ulubiona postać to Kriss) (nie znam wszystkich odcinków) i Kapitana Klossa czytałem też (wszystkie odcinki w tym przypadku :E) Mam jeden czy dwa numery z pierwszych wydań, reszta wydania dzisiejsze.

Thorgal najlepszy :D
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez utak3r w 13 Wrz 2011, 20:16

Realkriss napisał(a):Rork jest wspaniałą serią, jeden z najlepszych komiksów świata, polecam wszystkim wielbicielom s-f i zagadek.
Czekałam na ostatnią część, żeby poznać tajemnicę Rorka, niestety nie ogarnęłam tego.


Andreas miał ponoć przygotowane 100 stron materiału na tę ostatnią część serii. Trudno to było upchnąć to standardowego rozmiaru, zwłaszcza, że zaczętych wątków było co niemiara ;)

Na pewno główny wątek nie jest wyjaśniony wprost, pozostawia jeno nasze własne domysły... wygląda to mniej więcej na to, że Rork został na Ziemię zesłany ze ściśle określonym zadaniem, które udało mu się wypełnić. Poza tym jednak musimy obejść się smakiem, seria pozostawiła więcej pytań otwartych, niż zamkniętych... coś jak Matrix ;) z tą różnicą, że tu efekt był raczej zamierzony, w przeciwieństwie do dzieła braci Wachowskich.

Wypadałoby poutyskiwać też na naszych rodzimych wydawców... gdy ukazały się pierwsze dwa tomy (Fragmenty i Przejścia), które przeczytałem w pierwszej połowie lat '90, musiałem czekać kolejne 10 lat na powoooolne wznowienie wydania (w międzyczasie wydawca upadł itd.itp.). Ech...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez scigacz1975 w 13 Wrz 2011, 20:20

Funky Koval w wydaniu kolorowym - dla mnie za*eb***y, szkoda że tylko trzy zeszyty, natomiast na Wiedźminie się zawiodłem - oczekiwałem czegoś lepszego.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Komiksy - kto lubi?

Postprzez Realkriss w 14 Wrz 2011, 08:38

Święte słowa, jak patrzę na Funky Kovala i Wiedźmina, to nie mogę uwierzyć, że ten sam duet je stworzył (Parowski/Polch), bo Funky jest komiksem świetnym, a Wiedźmin jest taki zły.
Biedny ten Wiedźmin, tak wspaniała opowieść, książkę czyta się jednym tchem, a o filmie lepiej nie gadać i nawet Żebrowski, który był niezły go nie uratował. Komiks też dno i kilo mułu.
Dobrze, że chociaż gra jest udana.

Pamiętasz Ścigacz, jak pisałam przed wakacjami, że Funky pojawił się w księgarniach w twardej oprawie? Oddam nerkę, żeby się dowiedzieć, ile ludzi go kupiło, dwie, trzy?

A pamiętacie serię "Według Ericha von Danikena"? Potem to zostało wydane jako "Ekspedycja" o przygodach dzielnej Ais i jej kolejnych kochanków, którzy obligatoryjnie ginęli.
O kosmitach, którzy przybyli ucywilizować Ziemię i ich przygodach.

Uważam, że to fajna seria była, może dlatego, że lubię tego świra Von Danikena, za dzieciaka przeczytałam wszystkie jego książki.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości