Ulubiona lokacja, miejscówa

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez stalker417 w 26 Lip 2011, 19:59

Moją ulubioną lokacją jest bar dlaczego? Jest tam towarzystwo z którym można wypić kozaka.Jest to miejsce spokojne idealne na odpoczynek i jest tam dużo stalkerów.
Awatar użytkownika
stalker417
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 17 Maj 2011, 21:04
Ostatnio był: 22 Cze 2015, 11:52
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Upiór w 05 Sie 2011, 13:27

Rostok. Ogółem. I wschodnia część, z ukochanym Barem, którego widok w środku nocy tak bardzo raduje serce stalkera. Wie, że już jest bezpieczny. Może w spokoju wymienić u Barmana łupy na bochenek trochę już czerstwego chleba, na dwie sztuki kiełbasy znajdującej się na skraju terminu ważności, na garść kulek do wysłużonego AKm'a i - przede wszystkim :D - butelkę 'Kozaka' :D
Zachodnia część też nie gorsza. Dzicz. Banda najemników(z ukochanymi TRs-301 :D) na budowie, trochę bliżej, za zardzewiałym wagonem i skupiskiem elektro - grupka bandytów. A jak będziesz nieostrożny, to w każdej chwili może wyssać Cię do cna jakaś Pijawka albo zagryzą psy. A jak będziesz uciekać na oślep przed takim stadem, to wpadniesz w Spalacz czy inne dziadostwo. Albo zdejmie Cię jakiś snajper. Miodzio :D
"Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono" - Jacek Kaczmarski, "Stalker"
Awatar użytkownika
Upiór
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 02 Sie 2011, 23:40
Ostatnio był: 22 Lut 2013, 13:46
Miejscowość: Ghost Town
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 14

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Woland w 05 Sie 2011, 15:08

Choć w grze nie ma freeplaya to ja sam sobie go urządzam :E
Ganiam po zonie i robię co chcę i mam gdzieś zadania :E
Bardzo często przebywam na terenie Dziczy. Bo się fajnie strzela z dachów. I artefakty i ludzcy wrogowie i mutanty a na dodatek respawn co 15 minut. Szkoda że artefakty to mają respawn raz na ruski rok :/
Tak sobie myślę że zadomowię się w wiosce pijawek. Fajne miejsce na kryjówkę. Takie mroczne i straszne. Czyli takie jakie mi pasuje :)

Niezła atmosfera w Prypeci. Ciekawie jest nim się pójdzie przejść po niej. Baza monolitu, przedszkole, kino. Naprawdę robi ogromne wrażenie. Aż szczęka opada!!!
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez szczypiorofix w 11 Sie 2011, 12:25

Najbardziej ulubiona lokacja to zdecydowanie Jantar, za : klimat, snorki, zombiaki i genialną muzykę. Najlepiej grać po zmroku (zarówno w grze jak i w realu), można się wystraszyć. Świetne efekty wizualne (po wyłączeniu urządzenia w laboratorium oczywiście, inaczej długo nie można tam spacerować ;) ). Lubie łazić po tych ruinach i odnajdywać nowe schowki, wdrapać się na samą górę dźwigu i strzelać do snorków lub nibypsów ;)
Bardzo fajną lokacją jest także Dzicz - duża mapa, mnóstwo skrytek, schowków i zakamarków, można się przyczaić gdzieś w ukryciu i celować do mutantów. Podoba mi się ten rozbity płonący helikopter.
Reszta lokacji też jest nawet fajna np. Prypeć, Czerwony Las (dużo skażonych terenów i no Mozgozwęglacz oczywiście)
Najgorzej z tych lokacji wypada chyba Dolina Mroku - poza fabryką nie ma tam nic interesującego - dużo lepiej ta lokacja wygląda w CN.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.

Za ten post szczypiorofix otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wheeljack.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Bizmucik w 11 Sie 2011, 13:56

Najbardziej ulubione miejsce? Jantar: nie jest za duże, może i dzikie ale za to jakie klimaty :)

P.S: Czy tylko ja tam widzę kolorowe snorki?
Szukasz książki o Zonie? Zapraszam do lektury " Ziemia Zapomniana"

Bizmucik
Wygnany z Zony

Posty: 47
Dołączenie: 05 Gru 2010, 17:41
Ostatnio był: 21 Paź 2011, 15:35
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 6

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Gabriel w 12 Sie 2011, 14:19

Moje ulubione miejsce to też Jantar. Kipie tam od klimatu, zaszczucie jest obecne w każdym zakątku prócz bunkra Sacharowa, ale ma swój unikatowy styl. Wiecie, inna trawa, ziemia i budynki, zwłaszcza laboratorium. Gigantyczny kompleks zawładnięty przez zombie i snorki pod dowództwem kontrolera kryją nie jedną straszliwą tajemnicę. Zaginiony duch, kanały czy wrak helikoptera to atrakcje turystyczne Jantaru, ale ciekawe są też krzyże stalkerów czy bagno z brudnym sejfem na środku, który kryje mikę. Pełno ciekawych schowków, snorki z odsłoniętymi kręgosłupami nie raz spowodowały, że kląłem ze strachu w tym laboratorium. I na dodatek zombie które polują na samotników i żołnierzy Powinności. Najciekawiej wypada właśnie laboratorium X16 i jego okolice, niż zielone lasy Kordonu czy zalane ludźmi uliczki Baru. Ten teren idealnie pasuje do klimatu stalkera.
Pamiętaj, by śmiać się z innych wpierw naucz śmiać się z własnych niedoróbek i nieczystości. Jeśli ktoś postrzega Cię jako idiotę, nie liczy się zdanie innych, bo dla innych będziesz zawsze zajebistszą osobą niż osoba wyzywająca Cię - ona z kolei będzie owym idiotą. Liczy się to za kogo ty się uważasz. Ciesz się wolnością i nie żyj pod mocą innych - poczuj smak zerwania kajdan.
Awatar użytkownika
Gabriel
Tropiciel

Posty: 234
Dołączenie: 02 Sie 2011, 10:00
Ostatnio był: 14 Gru 2011, 17:11
Miejscowość: dlzkcmsfj afgva rwet 9a/7
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Czarnobyl w 12 Sie 2011, 22:03

Moja ulubiona lokacja to Dzicz. Tam można zarobić najwięcej kasy na zabijaniu bandytów i najemników, a potem sprzedawaniu ich broni. Jest też, tam trochę artefaktów, czasem można spotkać snorka lub pijawę.
Czarnobyl
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 12 Sie 2011, 16:30
Ostatnio był: 16 Sie 2011, 22:26
Miejscowość: Chełmica Duża
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez ławca snorków w 20 Sie 2011, 23:45

Moją ulubioną miejscówką jest Bar.Nic się tam złego nie dzieje,można odpocząc od Zony.Jednym słowem Bar wymiata :D

ławca snorków
Wygnany z Zony

Posty: 19
Dołączenie: 17 Sie 2011, 13:28
Ostatnio był: 14 Sie 2012, 11:38
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -11

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez mustanggt500kr w 23 Sie 2011, 04:01

mi się podoba dzicz.. dobra mapka .. zawsze jakaś rozruba jest mutanty. są fajne zakamarki. i lubie w barze walczyć o przeżycie :):) wystarczy do kogoś strzelić:):)
Awatar użytkownika
mustanggt500kr
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 21 Sie 2011, 21:42
Ostatnio był: 25 Lis 2013, 21:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Gabriel w 23 Sie 2011, 09:28

Kolejna miejscówka za którą przepadam bardziej od innych to oczywiście Czerwony Las i Magazyny Wojskowe. Czerwony Las oczywiście przed wyłączeniem Mózgozwęglacza, gdyż roi się tam od zwid i Monolitian, którzy atakują nas z każdego miejsca. Tam można poczuć się jak w survivalu, walcząc o przeżycie. Na dodatek są tam ciekawe bunkry i zakamarki w lesie, pełne anomalii, promieniowania, artefaktów i zwłok. Są też snorki i nibypsy, szturmujące na każdym kroku. Natomiast Magazyny bo są tam żołnierze Wolności i Powinności, mini wojna, jest obóz zwykłych stalkerów i najemników, wieża ciśnień z kontrolerem i pijawkami oraz bariera broniąca Wolność przed mutantami i Monolitem. I jeszcze zakamarki z artefaktami oraz rozbity helikopter. I bagno z psychopatą w środku chatki. Uwielbiam te miejsca bo oprócz życia w niebezpieczeństwie można sobie porozmawiać z Wolnościowcami.
Pamiętaj, by śmiać się z innych wpierw naucz śmiać się z własnych niedoróbek i nieczystości. Jeśli ktoś postrzega Cię jako idiotę, nie liczy się zdanie innych, bo dla innych będziesz zawsze zajebistszą osobą niż osoba wyzywająca Cię - ona z kolei będzie owym idiotą. Liczy się to za kogo ty się uważasz. Ciesz się wolnością i nie żyj pod mocą innych - poczuj smak zerwania kajdan.
Awatar użytkownika
Gabriel
Tropiciel

Posty: 234
Dołączenie: 02 Sie 2011, 10:00
Ostatnio był: 14 Gru 2011, 17:11
Miejscowość: dlzkcmsfj afgva rwet 9a/7
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 23

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Provski w 27 Sie 2011, 12:21

Kordon... Dla mnie najbardziej klimatyczna miejscówka w Stalkerze.

Uwagi moderatora:

Jesteśmy zaszczyceni, ze poświęciłeś czas na napisanie takiego wyczerpującego posta. - Wheeljack
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Ulubiona lokacja, miejscówa

Postprzez Spyrok w 22 Paź 2011, 18:25

Kordon

Przede wszystkim podoba mi się wygląd całej mapy.

Mapa ta zawiera mnóstwo drobnych miejsc, które lubię. Są to : most, tunel, miejsce gdzie leży ranny stalker- Lis i budynki obok niego, zabudowania niedaleko mostu, zabudowania gdzie siedlisko mają mięsacze, mnóstwo terenów odkrytych wokół tychże miejsc, tunel gdzie leży kombinezon Żwawego, ognisko (znajdujące się na prawo jak idzie się od strony tego tunelu i przejdzie kawałek drogi) i tereny wokół niego, tereny wokół wioski kotów pełne krzewów i trawy, siedlisko promieniowania (to na lewo od bunkru Sidorowicza), obszary w pobliżu mostu i wagonu (tego gdzie znajduje się ukryta broń bm16).

Innymi słowy mogę wymieniać i wymieniać. Praktycznie nie ma w Kordonie miejsca, które by nie było klimatyczne i ciekawe.

Następną rzeczą, która mi się na tej mapie podoba to ustawienie zadań głównych i pobocznych i to, że gra zaczyna się właśnie w tymże miejscu.
No i dodatkowo świetnie pasująca ścieżka dźwiękowa.

Jeśli chodzi o ulubiony, niewielki obszar to jest to teren zabudowań niedaleko mostu (te zabudowania, gdzie można znaleźć kurtkę bandytów).
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości