Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez thainoodles w 05 Kwi 2011, 23:50

Też jestem zdania że zona jest zbyt zaludniona, przez to gra traci naprawde dużo z klimatu. Kordon - najpierw masa wojskowych, potem wioska kotów, bandyci w parku maszyn, znowu kilku żołdaków pod mostem i jeszcze 4-5 stalkerów przy przejściu do wysypiska... itd itp KAŻDĄ mapę można opisać w ten sposób. IMO powinny istnieć dwa centralne punkty - wioska kotów i bar, poza nimi sporadycznie 2-3 stalkerów kręcących sie po mapie, ew jakiś niewielki posterunek. I oczywiście mutanty, ale nie z góry ustalone jakie, ile i gdzie sie spawnują tylko raczej coś na zasadzie random encounters.

To co napisałem można do każdego stalkera przyporządkować, ale to raczej pobożne życzenia... GSC nie zrobi fpsa bez strzelania bo to sie nie sprzeda, będzie garstka fanów rozpływająca sie nad taką grą ale przeciętny gracz chce akcji.
thainoodles
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 14 Lut 2011, 10:28
Ostatnio był: 18 Wrz 2016, 22:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez lukasz638 w 07 Kwi 2011, 13:38

Mi najbardziej brakowało freepaly-a po zakończeniu gry. Fakt były mody dodające tą opcję ale jeżeli chodzi o stalkera bez modów to właśnie tego patentu mi brakowało.
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 01 Gru 2023, 00:05
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Kudłaty w 08 Kwi 2011, 11:07

Brakuje mi najmniejszych podstawowych rzeczy jak przeniesienie ze schowka od razu całą liczbę danego itemu (np. 300 amunicji). Jak schowek jest zapełniony tak, że już mam pasek przewijania i w dodatku amunicję na samym dole, to muszę 2x razy kliknąć, pasek leci do góry i znowu trzeba przewinąć na dół. Jest to bardzo monotonne. Kto nazbierał śmieci ten wie o czym mówię :).
Awatar użytkownika
Kudłaty
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 21:26
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 07:11
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Kamrat w 21 Kwi 2011, 21:22

Witam.
Mnie brakowało lepszych animacji broni - ogólnie.
I przeładowanie kulało (nie u wszystkiego, ale u większości), i animacja strzału, jego dźwięk, i sprint z bronią jakiś taki dziwny...
Poza tym odnosiłem wrażenie (już po 1oo przejściu gry), że mutki są za mało różnorodne, jest po prostu za mało gatunków tych stworzeń...
No, ale nie mniej i tak jest dobrze, skoro seria tych gier to moje ulubione gry...
Tyle na mój temat.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kamrat
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 27 Mar 2011, 20:31
Ostatnio był: 24 Wrz 2017, 16:21
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Zona_Citizien w 21 Kwi 2011, 21:28

Pojazdów, po prostu wpienia mnie to, że musiałem tyle biegać. Na szczęście są na to mody.
A i więcej ciekawych qestów, a nie tylko losowe:
idź tam-wybij wszystkich kretynów-wróć po nagrodę

To się robi nudne, może poprawią się przy dwójce.
"Masz tu artefakt!
Masz tu ananasa!
Granada, pacanie!
Idika mnie!"
Cytaty z serii S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Zona_Citizien
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 03 Kwi 2011, 20:49
Ostatnio był: 19 Maj 2011, 20:26
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 5

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Kamrat w 21 Kwi 2011, 21:30

Ta, masz rację, mnie też to irytowało, jak już zaznaczyłeś - może w Stalkerze 2 będą bardziej różnorodne zadanka, np.
takie jak po części w Zewie...
Awatar użytkownika
Kamrat
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 27 Mar 2011, 20:31
Ostatnio był: 24 Wrz 2017, 16:21
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez kapucha w 22 Kwi 2011, 14:15

To może ja się wypowiem.

Modele broni - bardzo, ale to bardzo denerwuje mnie zamek z lewej strony. Naznaczony chyba lubi brać na klatę i twarz gorące łuski :facepalm: .

Celowanie - jak się celuje przez przyrządy celownicze to wolał bym broń lekko po prawej stronie a nie centralnie na środku ekranu. I celując przez lunetę powinny być widoczne pasek zdrowia i pancerza. Strzelasz sobie ze snajperki a tu nagle :mad: (wiecie o czym myślę :wink: ).

Przeludnienie - tak jak zauważyło kilku Kolegów przede mną zona jest zbyt "przeludniona". Wysypisko jeszcze ujdzie ale Prypeć to "wojna na terenie zurbanizowanym". Moim zdaniem powinna być pustka, a głównym wrogiem powinny być mutanty. I to w całej zonie (oczywiście Bar musi być i do tego 2-3 bezpieczne obozy w stylu bazy Wolności). I na litość boską co robi pojedynczy stalker w np. Czerwonym Lesie? Powinna być pustka, ale ludzie muszą spacerować w 3-6 osobowych grupkach.

Przetrwanie jest zbyt łatwe - nawet na mistrzu amunicji, żarcia i leków jest zbyt wiele. Powinno się rezygnować z kupna nowej broni lub pancerza aby mieć na chleb. Zdobycie konserwy albo redbula powinno być sukcesem. Powinien być duży problem z wyżywieniem Naznaczonego. Ja to widzę tak: żarcie i leki powinny kosztować z 5-6 razy tyle a handlarze mieć ich dostawy raz na 3-4 tygodnie. Jak nie zrobisz zapasu to zdechniesz. Z amunicją tak samo: cholernie droga, ale trochę bardziej dostępna niż jedzonko. Tak żeby trzeba było dokładnie celować, a nie pruć jak z ckm-u.

Co do zadawanych obrażeń - jakim cudem żołnierz bierze na klatę 2-3 magi z ak? I dlaczego amunicja do ak-74 z ak-74 ledwie smyra wroga, a ta sama amunicja w przerobionym thunderze (nie pamiętam jak się pisze) dziurawi aż miło? Amunicja powinna zadawać te same obrażenia, a to z jakiej broni się nią strzela powinno wpływać tylko na zasięg, celność i szybkostrzelność.

Nóż - jego użycie ogranicza się tylko do rozwalania skrzynek. Przydało by się kilka zadań w których zabijasz kogoś po cichu (jak w assassinie), żeby zabicie kogoś w ten sposób nie alarmowało od razu jego kolegów (jeżeli nie widzą i z 10 metrów dalej) i żeby wróg przestał mieć oczy w dup*e i nie wyczuwał nas z 30m. Nie żeby iść, albo biec za kimś 50 metrów niezauważenie, ale żeby ukrycie się za rogiem i dziabnięcie w plecy było możliwe.

I możliwość naprawy broni i pancerzy (numer z 4 bateriami i anomalią znam ale to jeszcze nie to :-/.

Wiem, że wiele z tych rzeczy poprawiają mody i niektóre są dostępne w Zewie i Czystym Niebie, ale mówimy tu chyba czystej, niemodowanej grze.

Pozdrawiam.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Dovchenko w 03 Maj 2011, 19:29

Mi też brakuje naprawy broni i pancerzy. Urealniłoby to trochę rozgrywkę. A co do noża, muszę się nie zgodzić z przedmówcą, gdyż na arenie jest jedna walka, w której musisz nożem powalić gościa z Egzoszkieletem i FM - 200.

Poza tym, brakuje mi jeszcze dołączenia do Powinności w SoC. Wiem, że zapewniają to mody, ale ja mówię o podstawowej wersji.
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Dżuz w 03 Maj 2011, 20:55

Dovchenko napisał(a):A co do noża, muszę się nie zgodzić z przedmówcą, gdyż na arenie jest jedna walka, w której musisz nożem powalić gościa z Egzoszkieletem i FM - 200


A gówno prawda, wcale nie musisz go dźgać tym nożem :!: można granatami typa umorzyć, w końcu po coś one tam są, a w dodatku on ma Egzoszkielet i nie może za bardzo przed nimi uciec. Jakbyś uważnie przeczytał to: viewtopic.php?f=5&t=13357, to byś wiedział!

Sorry za off-top.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 25 Sie 2024, 17:37
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez ławca snorków w 20 Sie 2011, 23:58

Mi zawsze brakowało:
-możliwości przyłączenia się do którejś frakcji
-mechaników którzy naprawiają ekwipunek
To chyba wszystko.

ławca snorków
Wygnany z Zony

Posty: 19
Dołączenie: 17 Sie 2011, 13:28
Ostatnio był: 14 Sie 2012, 11:38
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -11

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Rumcajs93 w 21 Sie 2011, 00:36

Jak dla mnie jedynym mankamentem był brak możliwości naprawy swojego sprzętu.
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Czego wam od zawsze brakowało w rozgrywce ?

Postprzez Spyrok w 22 Paź 2011, 18:46

Najbardziej mi brakowało:
- Dużej ilości mutantów (w tym wprowadzenia chimery i kota) na wszystkich terenach
- możliwości spania i snów (na początku jest wspomniane, że stalkerom śnią się sny)
- promieniowania (Zona jest jak dla mnie trochę za słabo napromieniowana)
- "Spalonego puchu" (anomalia)- teoretycznie ta anomalia jest, ale nie stanowi zagrożenia i ciężko ją znaleźć.
- strzelby TOZ34 i oryginalnej dubeltówki bm16
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości