Battlefield

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Battlefield

Postprzez Darth ReX w 10 Lip 2011, 23:05

Akurat argument z kompatyblinością programów można troszkę o dupę rozbić, bo większość z nich to są stare programy, które można odpalić przez DOSBox. Tyle offtopa ode mnie.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Reklamy Google

Re: Battlefield

Postprzez MatrixSTR w 11 Lip 2011, 00:22

Ale głupoty piszecie...

djcycu napisał(a):Czy Vista i Siódemka jest pod gry? ZAPOMNIJCIE! Ten system stworzono dla ludzi lansu i bajeru... Dodatkowo jest to system wyłącznie do pracy nad papierami i netem bo gra chodzi przynajmniej 30% gorzej jak na XP.


O Viście nie będę nawet pisał bo to faktycznie syf. A co do siódemki to cóż... Mam chyba jakiś zepsuty komputer bo gry mi tak samo działają na 7 jak i na XP i to praktycznie wszystkie...

djcycu napisał(a):Vista razem ze Siódemką też niekiedy wymagają instalowania rzeczy na C bo czemu? Bo nie będzie działać... I sam kurde nie kapuję czemu. Zatem wolę pozostać na XP z 20GB na C niż bić się ze sumieniem że 100GB na C mi się kisi a nic nie ładuję bo boję się że stracę po awarii systemu (nie mam zamiaru się bawić z przenoszeniem poza systemem bo to długa procedura)...


Jakoś siedziałem cały rok mając na C tylko 18 GB i wszystko instalując na innej partycji i jakoś nie miałem problemu z ŻADNYM programem...

djcycu napisał(a):Siódemka i jej głupie opisy na sieci to już totalna porażka. Jaki on wspaniały, szybki i wgl... A kij prawda! Chodzi jak Vista tylko ciut stabilniej a tak to żadnego porównania z XP...


No faktycznie działają tak samo, nawet mimo tego że na P4 i 1.5 GB Ramu na Viście nie dało się nic zrobić a Siódemka działała jak marzenie (może to ta stabilność? )
djcycu napisał(a):Jedynie co powiem to tyle iż pasek Visty czy Siódemki można mieć przy XP i płynność nie spadnie na tyle ile w seryjnej Viście i Siódemce powypychanych po brzegi zbędnymi pierdołami do lansu...

Taaa, bawiłem się w to kiedyś... Tylko że takie dodatki mulą bardziej od normalnej Siódemki

djcycu napisał(a):Ach gdzie te lata kiedy system miał być programem operacyjnym pobierającym jak najmniej zasobów i ważącym tak mało by praca i serwisowanie były przyjemne...


Nie wiem czy wiesz ale siódemka gdy masz mało RAMu i odpalisz grę potrafi zużywać tylko jakieś 90 MB RAMu i to bez żadnego bawienia się w opcje. Na super wydajnym i odpalającym się na pralkach XP udało mi się zejść z zużyciem do 140 MB...
caleb59 napisał(a):Kończąc Wasz offtop dodam, że od zawsze uważałem, że bez 4GB RAM i procka minimum dwurdzeniowego nie ma co podchodzić do Visty czy Windows 7,

O tym pisałem już nie raz na SB, ale wiem że mam zwalone poczucie płynności a Fraps mnie oszukuje podając tylko góra 5 klate mniej na Win 7 niż na XP w grach :(
djcycu napisał(a):To jestem jedwabiście ciekaw który komputer uruchomi i zamknie Vistę czy 7 tak szybko jak XP...

Nie wiem jak Tobie ale jakoś tak Siódemka i XP uruchamiają mi się z tą samą prędkością, ale to może akurat być wina tego że jestem debilem który co miesiąc robi defragmentację połączoną z optymalizacją partycji systemowej :(
A co do wyłączania to ja potrafię wyłączyć Siódemkę w sekundę, a na XP takie wyłączenie zawsze owocowało modlitwą czy się czasem system nie posypie...Siódemka podczas zabaw z OC i innymi takimi resetowała się po kilka razy dziennie czasami i ani razu nie miałem problemu że coś się z systemem stanie, za to na XP po kilku takich akcjach miałem naprawy błędów i posypały mi się profile...
djcycu napisał(a):Masz starszy program który działał na 98, XP no ale na Viście czy 7 to nie możliwe bo cóż...

Nie wiem o jak bardzo stare programy Ci chodzi bo ja jeszcze z żadnym nie miałem problemu. Jedynie z SDK ale to akurat wina tylko i wyłącznie autorów...

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Siódemki i nigdy na nię nie miałem okazji do narzekania. System do lansu? Jakoś nie mogę zauważyć co w niej jest takiego lansiastego.
Zaraz pewnie będę jechany od jakiś fanbojów ale cóż, na siódemkę przesiadłem dlatego że większość programów które używałem na starym kompie lepiej na niej chodziła, a że gry działały prawie tak samo jak na XP i na dodatek w DX10 to też było na Plus...

Za ten post MatrixSTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Battlefield

Postprzez vandr w 16 Lip 2011, 11:32

Czy można w jakiś sposób wyczyścić swoje kolekcje broni oraz przekaźników, tak aby zdobywać je od nowa? Kupiłem sobie BF:BC2 i pomimo reinstalacji oraz rozpoczęcia nowej gry miałem w kolekcji wszystkie bronie oraz przekaźniki.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Battlefield

Postprzez matekfpol w 22 Lip 2011, 10:21

@Vandr - załóż nowy profil.

BF3
:


Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: Battlefield

Postprzez Soviet w 26 Lip 2011, 11:43

Troszkę pisdoletów:



r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Battlefield

Postprzez SaS TrooP w 26 Lip 2011, 14:27

Zastanawia mnie dlaczego inne gry nie są w stanie wprowadzać tak dobrych dźwięków jak Battlefield...
Za cicho wprawdzie, śmiesznie cicho, ale mówię o samym brzmieniu.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Battlefield

Postprzez adziu_92 w 26 Lip 2011, 18:58

Flash suppressor= latarka :facepalm:

Ogólnie fajne filmiki, tylko tę mapkę widzieliśmy już wcześniej. Szkoda że zmniejszyli ilość specjalizacji(względem Battlefield 2), ale możliwość dostosowania broni wg. własnych upodobań robi wrażenie-ciekawe co można będzie zamontować do pojazdu :D. Dwójnóg ciekawie zapowiada się.

To są jakieś testy nieoficjalne czy co?
Awatar użytkownika
adziu_92
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Lip 2010, 08:10
Ostatnio był: 11 Maj 2017, 16:51
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Battlefield

Postprzez Kontroler w 09 Sie 2011, 20:18

Image

:E

Za ten post Kontroler otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, lektors.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Battlefield

Postprzez Zari w 09 Sie 2011, 20:36

I tak prędzej kupię MW3 bo BF mi nie wejdzie :E
A jeżeli chodzi już o odwieczną walkę bf-a i cod-a, to myślę że w tym roku znowu wygra CoD. Autorzy mówią że wrócili do starych schematów i w ogóle, a w BF-ie jedyne co dobre to silnik który wymaga niestety ogromnej mocy obliczeniowej. No i te 30fps :facepalm:
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image

Za ten post Zari otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adamus966,
Negative Szpagin.
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Battlefield

Postprzez KoweK w 09 Sie 2011, 20:43

Kahitan, ty naprawdę wolisz gorszą jakość grafiki i 60 fps, czy wszystkiego więcej i lepiej, tylko w zamian dostajesz - nadal płynne - 30 fps?

A to, że COD pobije BF-a pod względem sprzedaży jest oczywiste. Nie ma co się sprzeczać w tym temacie. A to, która gra będzie lepsza przekonamy się na jesieni.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Battlefield

Postprzez Zari w 09 Sie 2011, 20:51

Kovku, FPS ma być dynamiczny a na tych marnych 30fps-ach dużo nie zdziałasz. Poza tym, ci co mają gorsze kompy i tak będą doświadczali mniejszych ilości klatek więc mają kredki krótko mówiąc. :-/
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Battlefield

Postprzez atikabubu w 09 Sie 2011, 21:01

Kahitan napisał(a):<gaworzenie>


A nie pomyliwszy się coś milordowi, iże tylko motłoch konsolowy ograniczenie FPS mieć będzie, iżby ich machiny ducha nie wyzionęły?

Linka uświadczę, albo waść oddali się ode mnie...
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości