Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez RT_NR w 24 Lip 2011, 01:42

@up

Książka jest zabawna, ale ostatni zapis/zapisy w pamiętniku psują to uczucie. Ja mimo wszystko, obstaję przy "Kochanku Wielkiej Niedźwiedzicy", w sumie czytając tę książkę, czułem momentami podobieństwo do akcji w Stalkerze. Słownictwo momentami jest lekko denerwujące, lecz naprawdę czyta się tą książkę niesamowicie szybko, więc jeszcze raz polecam, świetna wakacyjna książka. Inne książki Piaseckiego są już nieco gorsze, 'Bogom nocy równi", uchodzi za książkę szpiegowską, lecz w sumie najważniejszy jest tam motyw miłosny, działania wywiadowcze, schodzą na drugi plan.

Uwagi moderatora:

Nie cytujemy wcześniejszego posta w całości
RT_NR
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 02 Sie 2010, 11:51
Ostatnio był: 21 Gru 2011, 22:46
Miejscowość: Bielsko-Biała
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez CONAN w 25 Lip 2011, 17:25

Ja aktualnie czytam "S.T.A.L.K.E.R "Piknik na skraju drogi"
^^ Fajna książka warto poczytać ;) Chyba nie muszę jej nikomu przedstawiać ;P
:wódka: <-Dla wszystkich "Na zdrowie"
"Jeśli nie możesz znaleźć czegoś dlaczego
chciałbyś żyć, postaraj się znaleźć coś,
za co chciałbyś umrzeć"
Tupac Amaru Shakur
Image
Awatar użytkownika
CONAN
Weteran

Posty: 639
Dołączenie: 13 Lip 2011, 16:29
Ostatnio był: 16 Sty 2024, 21:27
Miejscowość: Amsterdam
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 101

Re: Co czytacie?

Postprzez Wayathin w 25 Lip 2011, 21:08

No to ja ostatnio czytałam "Metro 2033", teraz szarpię się z "Piknikiem na skraju drogi". Ale całkiem interesujące są książki Cejrowskiego, czytałam "Gringo wśród dzikich plemion" i "Rio Anaconda". Właśnie zbieram się na przeczytaniu kolejnej części(bo jestem na 99% pewna, że jest) tylko nie pamiętam jaki miała tytuł. Zastanawiam się także nad "Spiralą" Mceuen'a. I kolejną częścią "Sprawiedliwości owiec".

Ej, czytał z Was ktoś może książkę pt.: "Ofiara w środku zimy"?
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Co czytacie?

Postprzez paulus43 w 22 Sie 2011, 18:06

Moją ulubioną książką jest ''Przypadki Robinsona Kruoze'' Daniela Defoe..
Też Harry Potter od 1-7 części..."Kafka nad Morzem" Haruki-ego Murakami.
Też czasopisma z "Militaria"

Jak sobie coś przypomne to dopiszę
Awatar użytkownika
paulus43
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 25 Mar 2011, 12:25
Ostatnio był: 03 Mar 2016, 19:34
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 3

Re: Co czytacie?

Postprzez szm w 22 Sie 2011, 18:30

Ja wziąłem się ponownie za powieści T. Dołęgi-Mostowicza. Wczoraj skończyłem Karierę Nikodema Dyzmy, a dziś zacząłem czytać Prokurator Alicję Horn. Kapitalne powieści. Jest w nich wszystko, miłość, gangsterka, przekręty, strzelaniny, żydzi, gwałty, związki dojrzałych mężczyzn z maturzystkami, w innych powieściach Dołęgi-Mostowicza są również komuniści, szpiedzy etc. Wszystko to oczywiście dzieje się na warszawskich salonach lat 30tych. Miód i orzeszki.
Do tego, może nie czytam, a raczej oglądam, dwa albumy: Wojsko Polskie 1935-39. Zbiory Muzeum Wojska Polskiego., oraz Białostocki Garnizon Wojskowy 1919-1939. Katalog zbiorów Muzeum Wojska w Białymstoku.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 18 Wrz 2024, 09:10
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Książki warte przeczytania...

Postprzez Tajemniczy w 22 Sie 2011, 20:28

PiterForce5 napisał(a):Ja natomiast polecam wam obie części książki pt."Sopel" Paweł Kornew.
Książka opowiada o człowieku zwanym Soplem który żyje w krainie zwanej Przygraniczem. Jest to obszar przypominający Syberię. Nasz bohater stawia czoła wyzwaniom każdego dnia(są to np.bandyci,niebezpieczne stworzenia itp.) do momentu kiedy zostaje wkręcony w spisek za sprawą przedmiotu jaki posiada.
Ogółem książka opowiada o twardych ludziach walczących o przetrwanie w skrajnie trudnych warunkach, gdzie większość problemów załatwia się bronią lub magią...

No przeczytałem tą książkę i muszę powiedzieć że nawet ciekawa. Fajne połączenie powieści fantasty których nie lubię z postapo np bohaterowie zamiast artefaktów używają amuletów wystęują magowie, czarodzieje, magiczne bronie ale występuje też i broń palna np poczciwy kałasz . Jedynie zakończenie było dosyć dziwne i niezrozumiałe dla mnie ale i tak świetna książka dla miłośników postapo. A obecnie zaczynam czytać "Ojca chrzestnego" Mario Puzzo.

Uwagi moderatora:

Nie cytuj ostatniej wypowiedzi. - Wheeljack
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Co czytacie?

Postprzez Borgan w 22 Sie 2011, 21:11

Powiem wam zapaleńcy zony co warto poczytać wszystko o JAKUBIE WĘDROWYCZU :wódka: Książki Andrzeja Pilipiuka są niesamowite a seria opowiadań o " Jakub Wędrowycz, kłusownik, bimbrownik, egzorcysta w gumofilcach, naczelny Wojsławiczanin. Absolutnie fantastyczny! " Naprawde polecam, ubaw po pachy te książki się chłonie ja nawet na kiblu czytałem. Seria zawiera sześć tomów, jeden lepszy od drugiego, no i najlepsze zagadka z którą boryka się od zarania dziejów Jakub Wędrowycz to UWAGA: JAK PĘDZIĆ BIMBER Z TROCIŃ :E PERPETUM MOBILE

Za ten post Borgan otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szpagin.
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Co czytacie?

Postprzez Szpagin w 22 Sie 2011, 21:31

Heh, też czytałem książki o Wędrowyczu, polecam. Przygody bohatera są absurdalne i to stanowi o sile serii. Choć obiektywnie muszę przyznać, że najlepsze są opowiadania - dłuższe teksty były już gorsze. Wyjątkiem były "Pola trzcin" z tomu "Wieszać każdy może". Czegoś tak posranego dawno nie czytałem.

Co do innych książek, to polecam Jacka Dukaja. To chyba jeden z najlepszych współczesnych polskich pisarzy SF. Czytałem "Perfekcyjną Niedoskonałość" - historię kosmonauty z końca XXI wieku, który został odrodzony w wieku XXIX. Aktualnie jestem w trakcie lektury "Czarnych Oceanów", czyli powieści o świecie wojen ekonomicznych, zaawansowanej inżynierii genetycznej i podobnych spraw. Jacek Dukaj tworzy wspaniałe światy, tak inne od tego, który znamy, ale opisane z takimi szczegółami, jak życie społeczne, rodzinne itd. W najbliższym czasie planuję przeczytać inną jego książkę, "Lód", ale aktualnie nie ma jej w bibliotece.

"Poniedziałek zaczyna się w sobotę" braci Strugackich - takie nagromadzenie absurdów, że ze świecą można by szukać.

To wszystko (i jeszcze trochę) przeczytałem w te wakacje, w czasie roku szkolnego zajmuję się głównie lekturami, na czytanie dla relaksu nie mam, niestety, czasu.
Ostatnio edytowany przez Szpagin, 22 Sie 2011, 21:39, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Co czytacie?

Postprzez Daro93 w 22 Sie 2011, 21:36

Aktualnie czytam książkę Wiedźmin - Ostatnie życzenie. Polecam ponieważ wciąga ;)
Image
Awatar użytkownika
Daro93
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 20 Sie 2011, 17:30
Ostatnio był: 11 Cze 2012, 21:17
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Co czytacie?

Postprzez Wojas21 w 22 Sie 2011, 22:47

Ja lubię czytać książki historyczne i fantastyczne. Ostatnio czytałem:
Verdun 1916,
Somma 1916,
Stalker Piknik na Skraju Drogi.

A zabrałem się za-Passchendaele Kampania we Flandrii 1917.
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 22 Sie 2011, 23:12

Seria Bellony?
Czytałeś fundamentalną "Pierwsza Wojna Światowa 1914 - 1918" Janusza Pajewskiego ? Jak nie to polecam. Kapitalna pozycja.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Co czytacie?

Postprzez Woland w 22 Sie 2011, 23:19

Bellona?

Ja kiedyś czytałem co nie co z tego wydawnictwa ale co nie pamiętam. Na 100% "Wcielenia Zła". Autor to chyba Rodney Castleden. Napisał on też książkę "Seryjni Mordercy". Fajnie się je czytało. O wiele lepsze od "100 Największych Zbrodniarzy" (tu akurat w ogóle [pisze się W Ogóle czy Wogóle??] autora nie pamiętam).

Ciekawa jeszcze jest książka "Dzieje Kanibalizmu" (też autorów nie pamiętam :/)
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość