[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Darth ReX w 09 Lip 2011, 11:54

Nie wyrobią. LA jest jak Black Mesa. "Będzie w tym roku, będzie w tym roku!" Przychodzi grudzień i... Sami se dopowiedzcie resztę.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez jalkavaki w 09 Lip 2011, 12:05

No osłabiacie mnie lutki.
Grupa ludzi zebrała się (co już jest osiągnięciem, dla półdebili nie do pojęcia), aby swój wolny czas poświęcić nie napie*dalaniu w kolejne gierki, ale aby zrobić zajebongo moda do STALKERA. Dodatkowo nawet grosza/centa/hrywny za to nie zobaczą.
A tu ci penis jeden z drugim będzie poganiał, zamęt siał i kocopały jakieś prawił...
Nie podoba się to won!
PS. Błędy ort. i wulgaryzmy celowo.
EDIT: ciekawa polityka administracji forum: do słowa "napie*dalaniu" nie ma zastrzeżeń, ale do staropolskiego "kótas" (ó zamierzone), które ni mniej ni więcej znaczy zwis, to automatycznie zastępuje: "przepraszam jestem idiotą". Do słowa penis już nie. Gdzie tu sens, gdzie logika?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.

Za ten post jalkavaki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, The Witcher.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 09 Lip 2011, 13:09

jalkavaki napisał(a):Dodatkowo nawet grosza/centa/hrywny za to nie zobaczą.

Nawet nie wiesz w jak wielkim błędzie jesteś. Takie projekty to niesamowita reklama swoich umiejętności. Autorów takich modów z chęcią przyjmuje się do wielkich studiów deweloperskich. Jakiś przykład? Chociażby mod Insurgency (taki do hl2), gdzie w jakiś czas po premierze około 75% autorów rozeszło się do profesjonalnych studiów. Oczywiście, za sam mod nic nie dostaną ale otwiera on szerokie perspektywy przed autorami. Można powiedzieć, że twórcy Lost Alpha, Black Mesa, Raindrop i wielu innych mają zagwarantowaną pracę w przyszłości.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez smoq2 w 09 Lip 2011, 13:20

Po raz kolejny odsyłam Pana ViSa (i inne marudy) na stronę 99 w tym temacie:

viewtopic.php?f=53&t=4484&p=154808&hilit#p154808
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 09 Lip 2011, 13:20

Nie zmienia to jednak faktu, że w większej części jest to spowodowane zamiłowaniem do gry S.T.A.L.K.E.R.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 09 Lip 2011, 13:59

Nie zmienia to faktu że pieniądze zazwyczaj zatracają talenty takich modderów. Niby nauczyłem się świetnie modelować 3D i stworzenie ciężarówki czy naczepy albo nawet kokpitu nie stwarza mi problemów... *uj do mnie pisał w tej sprawie kiedy na przykład prace wymodelowane w 3DS Maxie za jedyne 199$ wyglądają jak pozbijany z desek model! Nie przechwalam się bo takich jak ja nie brakuje i znajdą się lepsi ale napieprzaliśmy ZA FREE! lepiej niż jakiekolwiek studio (i nie pier*olić mi że robią słabe modele dla płynnego działania bo nie zawsze jest to prawdą)... Same wymiary już się nie zgadzały co dopiero reszta bajerów. Oświetlenie w modelach kokpitów stworzyliśmy zawsze na real a nie na odpi*rdol... Nikt nie przyszedł... Wszystko zależy dla jakiej produkcji robisz moda no a potem od twoich umiejętności...

EOT

Do Dez0wave nie mam nic. Niech robią to co chcieliśmy zobaczyć od GSC. Mogli by dać jakąś przybliżoną i planowaną datę premiery aby ludzie nie zwątpili. Jednak ja nie wątpię, poczekam bo jest na co a tyle czasu co przeznaczyli w koszu nie spłukają.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Soviet w 09 Lip 2011, 14:19

Śmieszne macie argumenty. Że niby nie mamy nic wymagać? Gdyby sobie siedzieli cicho gdzieś na Węgrzech i klepali modzika o którym nikt by nie widział, to może miałoby to jakiś sens. Ale skoro obiecali, że robią (i zrobią) takiego moda, to chyba mamy prawo oczekiwać, że dotrzymają słowa danego czekającym na premierę fanom?

LA nie będzie.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez jalkavaki w 09 Lip 2011, 14:23

@meJku: ale o co Ci chodzi? Bo skupiłem się na tym, że za zrobienie moda nikt nic nie dostanie? Myślę, że mniej więcej ogarniam świat i systemy, zasady jakimi on się rządzi.
A co później z autorami się stanie to już o tym o nie wspominam. Że mają jakieś perspektywy? Owszem. Ale najpierw niech się zaprezentują. Jak bracia Mauser: pierwszy karabin zrobili za swoje, potem już im armia płaciła.
EDIT:@Soviet: Ależ oczekujemy! Ino drugą sprawą są pretensje do autorów kierowane przez znudzonych graniem ludzi, aby Ci się pospieszyli z wydaniem. No do raszpli chędożonej miejmy szacunek też do czasu innych ludzi.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez MatrixSTR w 09 Lip 2011, 14:55

Swoją drogą każdy może ich wspomóc finansowo, więc pisanie że nic z tego nie będą mieli jest trochę błędne

Za ten post MatrixSTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive meJKu.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 21:56
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez meJKu w 09 Lip 2011, 14:57

jalkavaki napisał(a):@meJku: ale o co Ci chodzi?

O to mi chodzi, że takie "argumenty" jak "oni nie zarobią ani grosza" można rozbić o kant sam wiesz czego ; ) I nikt tu raczej nikogo nie pośpiesza, bardziej mnie denerwuje ciągłe podawanie terminów, których autorzy i tak nie są w stanie dotrzymać.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 09 Lip 2011, 16:25

Mi nikt grosza za moda żadnego nie zapłacił (i nie zapłaci). A to dlatego, że kłóci się to z moim 'kodeksem moddera' i przekonaniem, że mody powinny być za darmo. Nie mówiąc już o stanowisku GSC
A już pobieranie opłat za nie swoją robotę (vide datki dla 'autora' Complete-a) uważam za jawne chamstwo.

Ostatnio na jakimś ruskim forum wyczytałem, że GSC mnie sponsoruje (i, że jestem anglikiem). Ubawiłem się setnie :E
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive atikabubu.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Fender w 09 Lip 2011, 16:33

Nie biorąc pieniędzy za moda, autorzy mają wolną rękę w działaniu i to jest w zasadzie święta i niezaprzeczalna prawda. Owszem, mogliby po cichu tworzyć modzika, ale spójrzcie na to ze strony "głosu ludu". My jako gracze i napaleńcy na oblivion losta i inne zamierzchłe alphy, dajemy autorom pewnego rodzaju siłę i chęć do pracy. Ludzie tak mają, że lubią być doceniani, a wtedy praca staje się bardziej efektywna. Gdyby nie gracze, którzy wspierają dobrym słowem ( jak i ponaglają autorów do działania ) z pewnością nie mieli by oni tylu chęci. Bo jest różnica robić moda dla siebie, tracić poniekąd czas, a realizować projekt na który oczekują tysiące. Żadna społeczność nie jest ze sobą w pełni zgodna i znajdą się entuzjaści którym do rozpieszczenia zmysłów wystarczy screen o zachodzie słońca, lecz znajdą się również tacy, którzy nawet po 10 minutowym trailerze będą marudzić "że za mało pokazane", "że za dużo tego, tamtego, owego". Jednak i jedni i drudzy są takim, powiedzmy kołem napędowym dla całej pracy. Autorzy wiedzą że to co robią ma sens i przyniesie im uznanie w oczach graczy. A to czy zostaną zauważeni przez poważne studia etc to już jest inna bajka. Tak czy inaczej mogliby podać datę premiery. Choćby tą najdalszą. Przynajmniej będziemy wiedzieć że to nie przepadło :wink:

Za ten post Fender otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kpuc, Cromm Cruac, Wheeljack, Pyr0.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości