Niewyjaśnione historie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Dżuz w 02 Lip 2011, 15:36

Powiem jeszcze raz to samo i mogę powtórzyć to po raz n-ty, bo śmiać mi się chce jak to wszystko czytam. Zwłaszcza to o Smoleńsku; ja pier... :facepalm:

"Your heart's desire is to be told some mystery." To wszystko co mam do powiedzenia na temat niewyjaśnionych historii. Sami możecie się domyśleć co na ten temat myślę.

P.S.
Nie. Dodam jeszcze to, bo też tu pasuje:

"A man's at odds to know his mind cause his mind is aught (=all) he has to know it with. He can know his heart, but he dont want to."
Ostatnio edytowany przez Dżuz, 02 Lip 2011, 16:45, edytowano w sumie 1 raz
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Reklamy Google

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Universal w 02 Lip 2011, 16:00

xKoweKx napisał(a):A co do niewyjaśnionych historii... Smoleńsk... :E Chciałbym znać prawdę o tej katastrofie. A tak naprawdę tej prawny nigdy się nie dowiemy.


Smoleńsk. Jeśli to katastrofa, to jest tak jak w raporcie Millera zapewne. I nie ma sensu się tym więcej interesować.

Jeśli jednak to był zamach, to proponuję zakupić "u rusków na bazarze" (!) kałacha (!) i zastrzelić nim Putina. Jak to zrobić? Pojęcia nie mam. Co za tym idzie, to niewykonalne dla zwykłego szaraka i też nie ma sensu się tym interesować.

Nie ma wojny, to trzeba znaleźć temat zastępczy. Ciekaw jestem, czy w Afryce Makumba z Hassanem rozmawiają na temat zamachu na JFK. Nie, pewnie starają się przeżyć.

:arrowd: Dlatego też nie wierzę w zamach - ani PO ani Putinowi się to nie opłacało. Bo wybaczcie, ale Kaczyński na arenie międzynarodowej nic nie znaczył.
Ostatnio edytowany przez Universal 02 Lip 2011, 16:20, edytowano w sumie 2 razy
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez scigacz1975 w 02 Lip 2011, 16:04

Tylko jeżeli to był "rzeczywiście zamach" to wątpię czy to Putina sprawka. Pomyślcie lepiej kto na tym najwięcej zyskał. A że nie obaj Kaczyniaki - Jaruś pojechał do mamy bo zachorowała. Wiem teorie szpiegowskie itp. Tylko trochę za dużo Pis-u było w tym samolocie. (żeby nie było - nie jestem pisuarem!)
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Terminus w 02 Lip 2011, 21:24

scigacz1975 napisał(a): Pomyślcie lepiej kto na tym najwięcej zyskał.

Najwięcej na tym zyskała Marta Kaczyńska - parę milionów PLN z ubezpieczenia i Jarosław Kaczyński - jakieś 20% poparcia w wyborach prezydenckich.
Skończmy tę dyskusję zanim się zacznie...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Soviet w 02 Lip 2011, 21:43

Ja mam dla was niewyjaśnioną historię:

gdzie jest Crisu?!
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Terminus w 02 Lip 2011, 21:44

Crisu jak Crisu...
Ale gdzie jest krzyż???
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Wheeljack w 02 Lip 2011, 21:48

Wschodni Uzbekistan, więzienie w Taszkent-ie, cela numer 69, łóżko na dole (to wyżej ma jakiś czarnoskóry miły pan).
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1920
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 20:51
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez djcycu w 02 Lip 2011, 23:27

Putin już niejednego w katastrofie czy reżyserowanym zamachem zabił. Zyskał i to wiele bo Kaczyński wszędzie się pchał i wszystkich bronił (Gruzja, Ukraina). Niestety tym już na Kremlu sobie przegrabał. Czy to zamach? Nasuwa się myśl że jednak tak... PO wiele nawyczyniało po śmierci Kaczyńskiego i w ogóle nie kazali nikogo wpuścić z PiS'u na lotnisko zanim się szopki Tusk and Putin nie skończyły. Wszelakie szopki ze skrzynkami, wszelakie błędy, potem seria wypadków ważnych ludzi, przeszukania domów ofiar przez służby zaraz po katastrofie i przejęcie pałeczki przez Komorowskiego zanim ogłoszono że Kaczyński jednak nie żyje... To trochę jest nie tak i dlatego istnieje wiele spekulacji. Aha... Kokpit samolotu zniknął... Ale ciała pilotów i reszta jakoś się znalazła.

PS: Nie obstaję za nikim bo rząd to zaraza ogólna. Każdy chce się nachapać ale PO nic dobrego nie przyniosło a wręcz pogorszyło i to poważnie. Owe spekulacje które przedstawiłem są tylko podkreśleniem tego co mówi o tym że mógł być to zamach. Gadać o tym nie musimy :) Niech spoczywają w pokoju ci co zginęli a my gadajmy o sprawach mniej pokręconych.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kumpel111.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez scigacz1975 w 02 Lip 2011, 23:57

Tak szczerze to dla mnie Smoleńsk jest wynikiem mieszanki wpieprzania się tych co nie powinni do dowodzenia samolotem z zawodną post sowiecką maszynerią.
A to że w jednym samolocie leci połowa generalicji, duża część rządu i inni oficjele to też mieszanka: brak kasy na kilka lotów(ze względów bezpieczeństwa) z niekompetencją ludzi "kompetentnych".
I tyle.

A tak a propos - @Terminus podobno nie cytujemy poprzedników???

Uwagi moderatora:

On zacytował tylko część Twojej wypowiedzi - Wheel
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Terminus w 03 Lip 2011, 10:33

23 stycznia 2008 o godzinie 19:07 podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku wojskowym 12. Bazy Lotniczej w Mirosławcu rozbił się samolot transportowy CASA C-295 M numer 019.
Podczas podchodzenia do lądowania doszło do nieświadomego doprowadzenia przez załogę do nadmiernego przechylenia samolotu, powodującego postępujący spadek siły nośnej, co doprowadziło w końcowej fazie lotu do gwałtownego zniżania z utratą kierunku i zderzenia samolotu z ziemią.
System ILS na lotnisku był niesprawny tj. od momentu zainstalowania w 2001r do dnia katastrofy nie uzyskał sprawności operacyjnej.
W wyniku uderzenia samolotu w ziemię śmierć na miejscu poniosły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie samolotu – 4 członków załogi i 16 pasażerów w tym członkowie Sztabu Generalnego, Dowództwa Lotnictwa, Inspektoratu MON ds. bezpieczeństwa lotów.

Źródło Wiki

Nie było Rosjan. Były błędy pilotów, zły skład pasażerów, lotnisko nieprzygotowane do lądowania w trudnych warunkach.
Nikt nie wyciągnął wniosków. 2 lata później rozbija się kolejny polski samolot wojskowy. Jakieś teorie spiskowe jeszcze?

ściagacz1975: Nie jest zalecane cytowanie CAŁYCH wypowiedzi. Oczywiście cytaty skrótowe są dopuszczalne. To kwestia subiektywna ile cytatów wystarczy.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez djcycu w 03 Lip 2011, 13:54

Tyle że w Smoleńsku zginął gen. Błasik który sprawą Mirosławca się zajmował... Chwilę po Smoleńsku sprawę katastrofy CASY zamknięto... No zależnością jest też ten sam typ katastrofy czyli w lesie i z powodu nadmiernego zniżania. Rosjanie pierwsi złożyli kondolencje itp itd... Czyżby też starali się wtedy o przyjaźń z Polską? Nie jestem rusofobem ale dziwne te rzeczy. Co do Smoleńska to nikt inny nie pilotował z tego co mówią a też sam ówczesny prezydent nie naciskał aby lądować. Mówiono że anteny są nie sprawne a więc myślę że wypadek był spowodowany poprzez zastosowanie meaconingu co po czarnych skrzynkach idealnie widać. Wszystko niby jest ok a chłopaki wyłonili się z mgły w środku krzaków... Piloci to nie idioci... Dobrze wiedzą co robią i zawsze wszystko się udawało aż nagle tego dnia coś poszło źle... Winę zwalono na pilotów, prezydenta, gen. Błasika i wszystko jest cacy... Dodatkowo powiem że na tym lotnisku mogli mieć dwa samoloty strącone bo IŁ też sobie poleciał drzewka poprzycinać... Do tego liny wysokiego napięcia które ściął nasz Tu-154 były według czarnych skrzynek na wysokości 400m... Świetnie! Samo przez się mówi iż to nie był wypadek z winy pilotów skoro oba samoloty sobie szukały lotniska w środku tego jaru...

PS: Nie jestem pewien procedury ale czy na pewno można przyjmować samolot po samolocie minutę po wylądowaniu pierwszego? Przecież nasz Tu zabierał spaliny pozostawione przez Ił'a i przez to silniki słabły... To chyba zaniechanie wieży...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Niewyjaśnione historie

Postprzez Terminus w 03 Lip 2011, 14:03

djcycu napisał(a):Piloci to nie idioci...

Śmiała teza.
Airbus 310 lot Moskwa - Hongkong z 75 osobami na pokładzie rozbija bo kapitan wziął dzieci do kokpitu i dla żartu posadził za sterami...

Jak nazwiesz kierowcę samochodu, który w gęstej mgle pędzi przez las samochodem z rodziną 160km/h nieznaną drogą gminną?
I w związku z tym jak nazwiesz pilota, który z Prezydentem Kaczorowskim i władzami państwowymi w gęstej mgle, bez znajomości topografii terenu próbuje lądować na nieprzygotowanym do lądowania w takich warunkach lotnisku?
Pomijam wieżę mówiącą, że nie ma warunków do ladowania, IŁa-76 który nawet nie próbował lądować, podchmielonego Błasika za plecami i urzędnika Kaczyńskiego mówiącego to co zapisało się w czarnych skrzynkach...

Podsumowując: "Tak lądują debeściaki"
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości