[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 20 Cze 2011, 20:30

Kiedy będą dodane te Helikoptery? Rozumiem, że helikopter, a raczej załoga nie będzie widziała mnie jak się schowam w gęstych krzakach. Czy będzie coś cięższego do niszczenie helikopterów? Jeżeli będzie to najlepiej coś dostępne na czarnym rynku, a w miarę drogie żeby się nie opłacało do ludzi strzelać. Np. Stinger.

"Światowa "kariera" Stingera rozpoczęła się w czasie wojny w Afganistanie, dokąd wyrzutnie te trafiły w ramach amerykańskiej operacji Cyklon. Po raz pierwszy użyto ich tam 26 września 1986, zestrzeliwując dwa szturmowe śmigłowce Mi 24" (Mi 24 to śmigłowce ze STALKERa)


Edit:

W m.in Magazynach Wojskowych są anomalie elektryczne na pewnej wysokości. Helikopter je będzie "rozpoznawał" czy raczej nie?
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Victor0 w 20 Cze 2011, 21:29

A może by tak troche lepiej wyposażeni handlarze i technicy frakcyjni. Gram najemnikami i cieniutko u nich z dobrym sprzętem. Tylko stalkerzy są nieźle wyposażeni.
Victor0
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 17 Maj 2011, 00:37
Ostatnio był: 10 Wrz 2013, 08:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 20 Cze 2011, 22:09

@ KPBMacho - Obawiam się, że silnik CS nie obsługuje samonaprowadzających pocisków, czyli stinger odpada. Być może przywrócimy RPG ale jeszcze się nad tym nie zastanawiałem. Skok w krzaki powinien zdać egzamin, ale czasami jednak nie maskuje zbyt dobrze gracza nawet przed innymi Stalkerami. Problem polega na tym, że silnik czasami nie rozpoznaje krzaka jako obstrukcji widzenia. Co do anomalii to helikopter raczej tak nisko nie lata więc nie powinien wlatywać w anomalie. Nawet jeśli to nie ma on tzw. "collision box", czyli najzwyczajniej przeleci "przez" jakiekolwiek przeszkody tak jakby go tam nie było. Więc jeśli coś takiego się już wydarzy to jedynym mankamentem będzie to, że będzie to wyglądać trochę nienaturalnie.
Helikoptery powinny przylecieć z następnym patchem, ale na razie nie mam czasu go wrzucić. Niestety działa to tak, że albo dodaje nową zawartość do moda, albo robię patcha. Na chwilę obecną wybrałem to pierwsze.

@ Victor0 - Najemnicy są najtrudniejszą frakcją do grania gdyż nie mają swojego własne handlarza do momentu przejęcia budynku A w Agropromie. Pamiętaj też, że jeżeli grasz frakcją to musisz zdobywać jak najwięcej ciemno-niebieskich punktów. W przeciwnym razie będziesz jechał cały czas na podstawowym wyposażeniu.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 20 Cze 2011, 22:42

A tak jak już o tym helikopterach ( osobiście uważam za świetny pomysł ) - czy stalkerzy będą na ich pojawienie się reagowali ucieczką czy ogniem? Czy może będzie on atakował tylko gracza?
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 21 Cze 2011, 02:34

Chowają się w za czym się da, w krzakach lub jeśli nie ma gdzie, to nawet kładą się na ziemi w trawie. Pokażę screeny później. Jest to jednak tylko AI kosmetyczne, gdyż helikopter i tak ich ignoruje. Zrobiłem to w taki sposób, gdyż nie mieli by szans w walce z helikopterem i jeden potrafiłby zdziesiątkować całą bazę.

[EDIT 02:47 21.06.2011]

Właśnie tak stalkerzy się chowają przed helikopterami:

Image Image Image

A jeżeli ktoś uważa, że nie wygląda to wiarygodnie, to niech zobaczy z punktu widzenia helikoptera i wskaże widocznych stalkerów:

Image
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez jalkavaki w 21 Cze 2011, 05:49

Fajne. Half Life się od razu przypomina :)
Mam pytania:
1/ Czy tylko na gracza tak alergicznie reaguje?
2/ Czy tylko pojawia się w określonych sytuacjach (np. zaatakowanie przez Durada patrolu wojskowego).
3/ A co jeśli jestem samotnikiem i mknę sobie po Zonie nie mając nawet wykałaczki w zębach? Też atakuje?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 21 Cze 2011, 08:21

smoq2 napisał(a):Chowają się w za czym się da, w krzakach lub jeśli nie ma gdzie, to nawet kładą się na ziemi w trawie. Pokażę screeny później. Jest to jednak tylko AI kosmetyczne, gdyż helikopter i tak ich ignoruje. Zrobiłem to w taki sposób, gdyż nie mieli by szans w walce z helikopterem i jeden potrafiłby zdziesiątkować całą bazę.


Fajnie by było jakby mimo wszystko walczyły z NPC również, a na bazy, o ile można tak zrobić, mam lekarstwo. W każdej bazie można by dać popularne radzieckie działka plot "zwalczające opancerzone cele cele nisko lecące" http://pl.wikipedia.org/wiki/ZU-23-2. Mogło by nawet samo strzelać a przy nim z 2-3 kolesi postawić...Takie 2 działka z helikoptera zrobią ser szwajcarski...
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 21 Cze 2011, 09:45

Dołączam się do 3 pytania jalkavaki i dodaję jeszcze - a jeśli biegamy w wojskowym pancerzu? Np. Berylu który można dostać u handlarzy?
I czy istnieje możliwość strącenia go skoro nie ma RPG?
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rieekan w 21 Cze 2011, 09:49

Może cięższymi karabinami, albo granatnikiem doczepianym.

A byłaby taka opcja, że jakiś npc "zapomniał by" się schować albo zaczął to robić z opóźnieniem i śmigłowiec by go załatwił z działka, a ukrytą resztę zostawił, albo żeby chociaż kontrolnie puścił ze dwie rakiety na ślepo w kierunku ukrytego oddziału?
Po prostu myślę, że przydałby się przynajmniej 1 trup po przelocie takiej maszyny. Może dałoby się ustawić jakiś procent, jaka jest szansa że śmigłowiec zauważy enpeca i będzie się starał go ukatrupić?
Image
Awatar użytkownika
Rieekan
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Sie 2010, 18:07
Ostatnio był: 08 Maj 2013, 14:58
Miejscowość: Nołłer
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 8

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 21 Cze 2011, 10:59

1/ Czy tylko na gracza tak alergicznie reaguje?


Na razie tak. Zakładamy, że żadnego innego NPC nie widzi.

2/ Czy tylko pojawia się w określonych sytuacjach (np. zaatakowanie przez Durada patrolu wojskowego).


No właśnie po to to wszystko zrobiłem, żeby spotkanie z helikopterem było jak najbardziej losowe. Nie mam jednak jeszcze skryptu, który by określał ten moment. Myślałem jednak aby działo się to regularnie, z dwa razy dziennie. Np. jeden patrol losowo miedzy 9:00 a 12:00 a drugi losowo między 17:00 a 20:00.

3/ A co jeśli jestem samotnikiem i mknę sobie po Zonie nie mając nawet wykałaczki w zębach? Też atakuje?


Z tego co wiem, to generalny rozkaz wojska jest "strzelać do intruzów bez rozkazu", więc raczej i tak trzeba będzie się schować.

Fajnie by było jakby mimo wszystko walczyły z NPC również, a na bazy, o ile można tak zrobić, mam lekarstwo. W każdej bazie można by dać popularne radzieckie działka plot "zwalczające opancerzone cele cele nisko lecące" http://pl.wikipedia.org/wiki/ZU-23-2. Mogło by nawet samo strzelać a przy nim z 2-3 kolesi postawić...Takie 2 działka z helikoptera zrobią ser szwajcarski...


Nie mamy modelu takiego działka. A poza tym nie wiem skąd nagle prowizoryczne bazy miałyby stać się fortecami.

a jeśli biegamy w wojskowym pancerzu? Np. Berylu który można dostać u handlarzy?


Nic to nie da. Zakładam że każdy helikopter wojskowy może się w każdej chwili skontaktować z bazą jak zobaczą pojedynczego człowieka w ich mundurze i zapytać się czy w okolicy są jakieś inne patrole. I nici z podpuchy.

I czy istnieje możliwość strącenia go skoro nie ma RPG?


RPG wróci do gry. Ale chyba będzie dostępne tylko dla gracza i dla kompanów. Zawsze można też wyciągnąć snajperkę i walić w wirnik lub wloty powietrza.

A byłaby taka opcja, że jakiś npc "zapomniał by" się schować albo zaczął to robić z opóźnieniem i śmigłowiec by go załatwił z działka, a ukrytą resztę zostawił, albo żeby chociaż kontrolnie puścił ze dwie rakiety na ślepo w kierunku ukrytego oddziału?
Po prostu myślę, że przydałby się przynajmniej 1 trup po przelocie takiej maszyny. Może dałoby się ustawić jakiś procent, jaka jest szansa że śmigłowiec zauważy enpeca i będzie się starał go ukatrupić?


Nie wiem. Zobaczę na ile to możliwe.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 21 Cze 2011, 11:06

Jak już drążymy - a jak to wygląda w czasie walki pomiędzy oddziałami dwóch frakcji? Przerywają i kryją się czy walczą dalej nie zwracając uwagi?
Rozumiem też, że nasi towarzysze kryją się automatycznie jak przed emisją?
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez v4ndal w 21 Cze 2011, 12:30

wiecie co by było wspaniałe? tworzenie własnej frakcji, pewnie nie jest to możliwe w żaden sposób, aby wprowadzić to w tym modzie, ale byloby super
Take no prisoners comrades.
Awatar użytkownika
v4ndal
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 20 Maj 2011, 21:38
Ostatnio był: 22 Sty 2012, 12:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości