W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prypeci

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez vandr w 07 Cze 2011, 16:31

PRO TOMORDEN pl napisał(a): kłutni


Piszesz w notatniku? Każda przeglądarka oraz edytor tekstu dysponuje podkreślaniem takich błędów- niczym na sprawdzianie w podstawówce. Druga porada: jeśli masz jakiegoś znajomego, który jest biegły w pisaniu opowiadań- po prostu mu przedstaw swoje historie, niech wskaże Ci wszystkie błędy i staraj się je później eliminować. Poczytaj o stawianiu przecinków, weź pierwszą lepszą książkę, i zwróć uwagę na to jak są budowane zdania.
No i czytać, czytać, czytać...książki to podstawa.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez PRO TOMORDEN pl w 07 Cze 2011, 17:26

Dobra vandr heh dzięki za radę :E przypomnę że mam zepsutą klawiature i nie pisze [zi] :( i wiem o tym co potkreśla błędy,a co do przecinków to jedna z moich słabych stron z lekcji j.polskiego :-/
Wale to forum

Za ten post PRO TOMORDEN pl otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kubekpop.

PRO TOMORDEN pl
Wygnany z Zony

Posty: 25
Dołączenie: 17 Kwi 2011, 20:10
Ostatnio był: 10 Cze 2011, 15:15
Ulubiona broń: --
Kozaki: -3

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez Universal w 07 Cze 2011, 18:10

Poświęcę się i narażę na wypicie Kozaka za nieprzychylną "recenzję", pal to licho. Jeden da, drugi bierze...

Sam nie jestem wzorem, jeśli chodzi o opowiadania/książki, czy jak to zwał. Ale jak widzę takie coś...

Meweq chciał, bym ocenił, co stworzył. Wobec tego - nie bierze mnie koncepcja krótkich historyjek, które w zasadzie mnie nie śmieszą. Może mam specyficzne poczucie humoru, nie wiem. Napisane z grubsza dobrze (jakieś rzadkie powtórzenia), chociaż fabularnie nie porywają. Chcesz, to pisz.

Ale Ty, Tomorden... Daj sobie spokój. Nie pisz. Nie nadajesz się do tego, weź gitarę, kartkę z akordami i graj na niej. Jeśli nie wyjdzie, to kup w zabawkarskim paczkę gliny/plasteliny i coś ulep. Albo chiński ołówek za 20 groszy i kilka kartek A4, na tym rysuj. Ale pisania się nie tykaj.

Leżą i kwiczą: ortografia, interpunkcja, opisy, realizm. Nieco lepiej ze składnią zdania, chociaż i tak... Nieważne. Powtórzenia też są.
A teksty typu "może tobie się nie spodoba, ale innym tak!" traktuję jako upór dzieciaka, do którego nie dociera, że czegoś nie umie, czy nie rozumie. Uprzedzam tym samym fakty.

I ta krytyka nie "jest po to, byś pisał lepiej", tylko po to, żebyś sobie dał z tym spokój i nie robił sobie nadziei. Bo to beznadzieja.
=====

:arrowd: Ująłeś to zbyt delikatnie, ale Twoja wola. Z tego nic nie wyjdzie. To musi się "przetrawić". I naprawdę, nie każdy musi pisać.
Ostatnio edytowany przez Universal, 07 Cze 2011, 19:10, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kubekpop, PRO TOMORDEN pl.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez kubekpop w 07 Cze 2011, 18:42

@Universal ma racje co do interpunkcji, np. to zdanie:
Hahahaha udało się nie wierze jesteśmy wolni !-powiedział szczęśliwy Łukasz

powinno wyglądać tak:
Hahahaha! Udało się! Nie wierzę, jesteśmy wolni! - powiedział szczęśliwy Łukasz

Poducz się trochę pisania i interpunkcji i wtedy wróć do pisania. Userzy, którzy tu pisali mają rację. Zanim tu wrzucisz opowiadanie, daj komuś do sprawdzenia pod kątem interpunkcji, powtórzeń, ortografii itp. Czasami to decyduje o tym, czy ktoś doczyta dzieło do końca. Niektóre z Twoich zdań zniechęcają do czytania. Albo zapisuj to w jakimś zeszycie/na dysku, i po np. roku, kiedy twoja wiedza z polskiego będzie większa, przeczytaj to i popraw błędy.
Czytałem urywki opowiadań i są w porządku :D , tylko te błędy (m.in. interpunkcyjne) :( ...
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez meweq w 07 Cze 2011, 19:45

Dzięki za ocenę Univ! :) Wiesz może to ja mam dziwne poczucie humoru, że piszę takie opowiadania :E . Przepraszam za pyskowanie.
Co Tomordena: Koledzy wyżej mają racje. Odpocznij, zapisz te opowiadania na dysku, pisz dalej itp. Jak za jakiś czas (może nawet całkiem długi) przeczytasz te prace będziesz się śmiał z błędów, które teraz robisz.
METAL UP YOUR ASS!!!

OAZA
:

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=85&t=17331&p=209245#p209245
Awatar użytkownika
meweq
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 03 Lip 2010, 16:15
Ostatnio był: 02 Lis 2014, 13:29
Miejscowość: Przelazłem przez płot.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez PRO TOMORDEN pl w 07 Cze 2011, 21:09

Dobra :D w sumie to sam czasem widzę że mam błędy,ale co do tego komenta universala to nie zjem mu głowy,nie wypije wszystkich kozaków i nie zacznę wyzywać bo nie jestem dzieckiem neo. :wink:
Wale to forum

PRO TOMORDEN pl
Wygnany z Zony

Posty: 25
Dołączenie: 17 Kwi 2011, 20:10
Ostatnio był: 10 Cze 2011, 15:15
Ulubiona broń: --
Kozaki: -3

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez meweq w 07 Cze 2011, 21:33

Nie musisz tego udowadniać ;)
Ale skoro w sumie sam czasem zauważasz błędy to chyba zawsze je poprawiasz co?
METAL UP YOUR ASS!!!

OAZA
:

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=85&t=17331&p=209245#p209245
Awatar użytkownika
meweq
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 03 Lip 2010, 16:15
Ostatnio był: 02 Lis 2014, 13:29
Miejscowość: Przelazłem przez płot.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez PRO TOMORDEN pl w 07 Cze 2011, 21:45

Heh wiem nie jestem noobem ani neosem.Pewnie będzie nudno na tym kanale że tak powiem bez moich 'nie dorobionych'opowiadanek :E mam nadzieję że szybko powrócę i nikt nie będzie się nudził,nie cierpliwił itp. :wink:
A i Junx :arrowu: nie wiem czy to jest dobre :-/ np.
ble ble ble[-]powiedział
Wale to forum

PRO TOMORDEN pl
Wygnany z Zony

Posty: 25
Dołączenie: 17 Kwi 2011, 20:10
Ostatnio był: 10 Cze 2011, 15:15
Ulubiona broń: --
Kozaki: -3

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez Universal w 07 Cze 2011, 21:49

Po prostu kup MS Office'a, lub ściągnij Open Office'a i tam pisz. Lub, jeśli masz tak jak ja, że potrzebujesz odpowiedniego tła i dlatego standardowy edytor tekstu Ci przeszkadza, pisz tu, kopiuj tam i tam poprawiaj błędy. Potem zapisz na dysku do wydzielonego folderu i przetrzymaj jakiś czas. Tydzień, miesiąc. Wtedy przeczytaj, oceń krytycznie sam siebie i dopiero wrzucaj. Lub nie pisz wcale i znajdź coś innego.

Ja nie rozumiem, co drugi chce być Mickiewicz. Sam grałbym na gitarze, czy coś, ale nie umiem. A nie chce mi się uczyć.

Co do picia Kozaków, to jestem lekko przewrażliwiony na punkcie osób nierozumiejących krytyki. Przyznać muszę, że taką nie jesteś, co się chwali. Za to innych komentujących, wybaczcie, masz słabych, bo zamiast Ci to wytknąć, to leją wodę, że jest świetnie. A tu roboty tyle co w kopalni.

Finito.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez Junx w 07 Cze 2011, 22:04

Jak kto uważa ja kiedyś swoja opowieść skończę bo na razie nie mam weny twórczej :E
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez PRO TOMORDEN pl w 08 Cze 2011, 08:06

Ja też skończę kiedyś ale nie będę was męczyć błędami :E .A ty Junx mam nadzieję że szybko odzyskasz wenę twórczą :wink:
Wale to forum

PRO TOMORDEN pl
Wygnany z Zony

Posty: 25
Dołączenie: 17 Kwi 2011, 20:10
Ostatnio był: 10 Cze 2011, 15:15
Ulubiona broń: --
Kozaki: -3

Re: W Cieniu Czarnobyla pod Czystym Niebem słychać Zew Prype

Postprzez Junx w 08 Cze 2011, 08:23

E tam na razie i tak tam nie było nic ciekawego z opinii innych więc nie ma co pisać na razie :wink:
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

PoprzedniaNastępna

Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości