Simson

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Simson

Postprzez MałyGłód w 23 Maj 2011, 15:10

Więc tak. Chciałbym sobie kupić motorower marki Simson, ale niestety nie wiem jaki model powinienem wybrać. Bardzo zainteresowały mnie jednoślady tej marki. Podsuńcie mi jakieś propozycje, zdjęcia konkretne modele. :E
Image
Podstawą szczęścia jest WOLNOŚĆ, a podstawą WOLNOŚCI odwaga.
Awatar użytkownika
MałyGłód
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 06 Mar 2011, 11:20
Ostatnio był: 14 Paź 2011, 22:36
Miejscowość: Galaktyka Kurvix
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: Simson

Postprzez Method w 23 Maj 2011, 20:13

Jeśli motorower Simsona to tylko S51. Najbardziej popularny, a więc łatwo dostępne części, łatwość obsługi (praktycznie cały remont generalny zrobiłem w przydomowym garażu), do tego na necie jest sporo poradników naprawy owego modelu, a jak sobie z czymś nie będziesz dawał rady to pierwszy-lepszy mechanik motocyklowy zrobi naprawę. Pali nie za dużo (3l/100km max), bardzo spokojny i przewidywalny w prowadzeniu (co ma wpływ jeśli to Twoje pierwsze moto). Na dobrze utrzymanym Simku po drobnych "poprawach" można wycisnąć 80km/h, więc wszelka konkurencja tej klasy (Jawki, Ogary) a także "chinolki" nie mają szans. No i bardzo duży plus - taniość. Moto w dobrym stanie można kupić za ~1000 (za ok. 1500 można znaleźć egzemplarze w naprawdę idealnym stanie), do tego tanie części - zarówno nowe jak i używane.

Jeśli chodzi o zdjęcia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Simson_S51
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet, MałyGłód, caleb59, dorian.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Simson

Postprzez djcycu w 23 Maj 2011, 21:57

Dokładnie tak. Skutery wszelakie odpadają bo mimo prędkości (Aprille. Yamahy itp) palą w piździec a że mam to zaświadczam :) Simsona mieli moi koledzy. Wszędzie tym można było jechać. Mankamenty to chyba tylko pierścienie jak go przygrzejesz lecz gdy będziesz jeździł według wskazań to motorek będzie na pewno służył :) Części do niego są tanie i dostępne praktycznie wszędzie. Samego tłoka z pierścieniami kupisz za głupotę. Co do modelu SR51 (skuter) to też można kupić ale jest wolniejszy no i mniejszy tak że jazda po fosach już nie przejdzie :) Poza tym ciężej się go naprawia bo trzeba obudowy ściągać. Warto też patrzeć na modele ze skrzyniami 4 biegowymi bo "trójeczki" wiadomo że więcej spalają i pracują na wysokich obrotach tudzież jadą wolniej :) Ciekawostką jaką miałem okazję poznać jest fakt że skrzynie są bardzo wytrzymałe bo zbijając z 3 na 1 przy wysokich obrotach wcale nie jest takie szkodliwe jakby się wydawało :) Z kumplem kończyliśmy takiego starego Simsona po wypadku (krzywy, lejący i brak kupców było) więc się przekonaliśmy że to czołg. Naprawdę porządny motor i za godziwe pieniądze a to że stary to cóż... To tylko gwarancja jakości :) Dziś już takich motoczołgów nie robią. Możesz się też rozejrzeć za wersją Enduro. Jest to zwykły S51 tyle że ma regulowane tylne amortyzatory i podwyższoną rurę wydechową :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości