Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

Platforma Obywatelska
10
11%
Prawo i Sprawiedliwość
9
10%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
2
2%
Kongres Nowej Prawicy (UPR-WIP)
20
22%
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Ruch Poparcia Palikota
8
9%
Liga Polskich Rodzin
1
1%
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Inna partia
3
3%
Nie głosuję (czyt. mam wy*eb*ne)
40
43%
 
Razem głosów : 93

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez von Carstein w 23 Maj 2011, 14:28

To są ci sami ludzie którzy tylko na zasadzie osmozy wędrują miedzy partiami. A co do JKM to podoba mi się jego "kiełbasą wyborcza" bo zamiast obiecywać ze on nam da to i owo mówi ze po prostu przestanie nam zabierać co jest logiczne


Zamiast wypijać durnie kozaka to ja pragnę coś zauważyć:
Nie tyle przestanie zabierać co zabierze - np. emeryci i renciści zdychać!
To co nam teraz "zabierają" to podatki. Podatki są na coś przeznaczone - np. fundusz zdrowia, do którego należy dokładać (tzn. państwo). Jego Królewska Mości to wszystko polikwiduje, najprawdopodobniej bez odszkodowania. Składki znikają, pomoc medyczna za "darmo" znika - ludzie też znikają z tego świata. Tak ja to widzę.
Niektórzy całe życie ciężko tyrali na te kilkaset złotych, płacili składki... i co teraz z tym klopsem będzie?
Korwin robi armaggedona...

Tak poza tym - Januszu Palikocie prowadź nas ku zwycięstwu i nowej erze dobrobytu i mocy!
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 15:14

vC: a może zrobi z tym zwyczajny porządek? Może naprawdę nie są nam potrzebne setki funduszy zatrudniające miliony urzędników, jeżeli ich funkcje można zwyczajnie zlecić firmom komercyjnym, które lepiej i racjonalniej obracają pieniędzmi, bo na nich zarabiają?
Jak pokazują przykłady np. z USA czasem taniej jest wynająć policję i służby komunalne niż utrzymywać je na stałe na państwowym garnuszku?
Odbiorcy docelowemu usługi np. medycznej chyba zależy najbardziej na jakości i dostępie do tej usługi a nie na mechanizmach jej opłacania?
Oczywiście niektórzy wolą dać lekarzowi 1000zł w kopercie w państwowym szpitalu niż legalnie zapłacić 500zł w szpitalu prywatnym...
Ci co najbardziej gardłują za państwową służbą zdrowia nawet nie zdają sobie sprawy, że zwykle i tak leczą się w prywatnych przychodniach czy szpitalach [tzw. NZOZ-y].
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 15:26

Ręce mi opadają, gdy czytam takie posty jak Witchera i Dartha. Żadna partia nigdy nie będzie idealna z naszymi poglądami, bo każdy człowiek jest inny - trzeba wybierać tego, kto jest wg nas po prostu najlepszy, wybrać "mniejsze zło" lub jak kto woli "dobro". Nowa Prawica to chyba jedyna partia, która może zrobić porządek, wyróżniają się na każdym kroku od gówien, którym jest PO/PIS itd.

Ja też z Korwinem nie zgadzam się w bardzo wielu poglądach, ale jego poglądy nt. gospodarki są prawie idealne i do spełnienia w naszym państwie. Kwestie homoseksualistów, niepełnosprawnych zostawię w spokoju, bo to są duperele (w porównaniu do tego co się teraz dzieje), którymi nie warto się zajmować.

Darth widocznie widzi tylko 4 partie... smutne, jak 90% polaków.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Darth ReX w 23 Maj 2011, 15:29

A uważasz, że na jakie partie mam zwracać uwagę? Nie daję innym partiom szans, bo i tak na nie nie zagłosuję. Mój głos będzie martwy. Na innych po prostu głosować się nie opłaca. A i tak, jeśli ktoś nowy dojdzie do władzy, to zostanie spaczony i będzie to samo. Demokracja w Polsce jest zwyczajnie niedojrzała.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||

Za ten post Darth ReX otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:00
Kozaki: 224

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez The Witcher w 23 Maj 2011, 15:30

Kowek, smutne jest pieprzenie o tym, że obowiązkiem każdego jest głosowanie w wyborach. Nie ma partii która mi odpowiada, nie znam się na polityce - nie głosuję, bo to może tylko zaszkodzić państwu. Niestety większość Polaków myśli inaczej... Ale nie tylko Polaków, co z resztą wykorzystują wszyscy politycy świata. Dziękuję, dobranoc.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 18:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 15:37

Parę uwag na temat udziału w wyborach:

Nie biorąc udziału w głosowaniu z góry akceptujesz i popierasz wybór tych co poszli na wybory.
To oznacza, de facto, że wybrałeś PO/PiS/SLD czy kto tam inny wygra.
Nieobecni głosu nie mają...
Jeżeli będziemy wychodzić z założenia, "że nic nie możemy zrobić", na pewno nic nie zrobimy. Przegraliśmy przed pierwszym gwizdkiem.
Nie głosowanie na małe partie, "bo i tak nie wejdą" jest niczym innym niż powtarzaniem propagandy Tusków czy Kaczyńskich, dla których takie myślenie w społeczeństwie jest wymarzonym stanem. I znowu tak myśląc przegrywamy na starcie.

Chyba lepiej przegrać walcząc niż oddając z góry pole?
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, Universal.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez The Witcher w 23 Maj 2011, 15:40

Tak Termi, ale chodziło mi o co innego. Taki przeciętny Jan Kowalski nie ma pojęcia o polityce, głosuje na tego kto wydaje się sympatyczniejszy w telewizji, albo na tego który najwięcej obiecuje. Więc lepiej żeby już w ogóle nie głosował, niż ma głosować na partie które najczęściej pokazują w telewizji.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 18:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 15:47

The Witcher: ale czy to jest jakieś usprawiedliwienie "przeciętnego Kowalskiego"?
Z jednej strony jak piszesz "przeciętny Kowalski" de facto na polityce się nie zna, nie rozumie jej mechanizmów, albo zwyczajnie jest zbyt leniwy by wyjść poza proste schematy podawane mu przez upolitycznione media.

Z drugiej strony: nikt jak ten "przeciętny Kowalski" nie będzie zażarcie dyskutował czy kłócił się o politykę, oraz nikt jak on nie będzie miał tylu pretensji i roszczeń wobec polityków. Zagłosował na tych co mu obiecali gruszki na wierzbie i ma pretensje potem, że mu nie wyrosły?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 15:48

http://www.wybory.xaa.pl/

Zainteresowanie się programami partii to góra 30 minut (po kliknięciu w logo macie program partii), więc nie róbcie z siebie leni.

Darth ReX napisał(a):Nie daję innym partiom szans, bo i tak na nie nie zagłosuję. Mój głos będzie martwy. Na innych po prostu głosować się nie opłaca.

To jest najgorsze tłumaczenie jakie może być. "Mój głos nic nie da, bo i tak nie wygrają" - pomyślało 2 mln polaków. :facepalm:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Szpagin w 23 Maj 2011, 15:51

Na wybory oczywiście pójdę, to w końcu mój obowiązek wobec kraju. Ja zamierzam głosować na SLD, ew. Platformę. Czemu? Zacznijmy od tego, że odpadają małe partie - nie mają wystarczającego poparcia, by zaistnieć w polityce. UPR odpada, gdyż, jako socjalista, zupełnie nie zgadzam się z jego podglądami na gospodarkę. PiS jest dla mnie zbyt fanatyczny, mam wrażenie, że forsują wizję wszechpolaka, zapominając o mniejszościach (ze Ślązakami na czele). Zostaje więc PO i SLD. Raczej zagłosuję na Sojusz, choć nie jestem rozczarowany rządami Tuska - za Kaczyńskich było znacznie gorzej - i może dam im jeszcze jedną szansę.

Poza tym szlag mnie trafia, gdy czytam wypowiedzi ludzi w rodzaju "w Polsce jest do dupy, nie ma normalnych partii, więc nie głosuję". Nie głosowałeś, to się nie ciskaj, że jest źle, trzeba było kogoś wybrać. Poza tym, jest powiedzenie: "dwóch Polaków, trzy opinie". Nie da się mieć poglądy, które będą doskonale pasowały kilku milionom ludzi. Brak partii, na którą chce się oddać głos dowodzi nie niedojrzałej demokracji, a niedojrzałości osoby, która to głosi. W życiu niejednokrotnie trzeba iść na kompromis.
Ostatnio edytowany przez Szpagin, 23 Maj 2011, 15:56, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez scigacz1975 w 23 Maj 2011, 15:53

@Witcher mylisz się i to bardzo. Nawet jak nie wiesz na kogo to idź zagłosuj choćby chybił-trafił. Jeżeli wszyscy zaczną myśleć i postępować w ten sposób to się dopiero zrobi chłam. Wybory wygrywa się większością - nie ważne czy z 5000 głosów czy z 5 milionów. A co jeżeli te 5 tysięcy zdobędzie jakaś partia narodowców-neonazistów. Bo oni pójdą i psim swędem wygrają. Zresztą jak się nie znasz na polityce to poświęć chwilę na przeczytanie programów wyborczych - masz je w necie (to w jakim stopniu zostaną zrealizowane to inna bajka) - wystarczy wybrać taką która Ci choć trochę pasuje.

A tak od siebie - doszedłem do przykrego wniosku że od kilku ładnych lat Polacy zmuszeni są przy urnach głosować na mniejsze zło, a nie na lepszą opcję. I jedynym "normalnym" politykiem jest dla mnie w tej chwili Palikot (co nie znaczy że się z nim zgadzam) - dlatego że w normalnym, cywilizowanym kraju demokratycznym polityką zajmują się ludzie którzy mają tyle kasy, że nie muszą się na polityce dorabiać. W Szwajcarii nie wypłaca się diet poselskich - robią to za friko, bo polityka to prestiż i satysfakcja. Ale nie u nas. Każdy biedny "Lepper" po zostaniu politykiem nagle jakoś szybko się bogaci. A my robimy się coraz biedniejsi. POLSKA RZECZYWISTOŚĆ. A Palikot ma tyle kasy że ma w dupie poselskie pensje i politykę uprawia właśnie dla satysfakcji, zabawy i czego tam jeszcze - to już jego zapytajcie. Kiedy dorobimy się więcej takich polityków to może coś się ruszy, a tak to dorwali się do koryta, żrą i tylko stołkami się czasami zmieniają. I nie ma sposobu żeby tych skur***nów od koryta oderwać.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Darth ReX w 23 Maj 2011, 15:54

Kowek, sugerujesz, że ja sam mam jakiś wybór wobec pozostałych dwóch milionów. Do twojej wiadomości - do wyborów pójdę, ale nie wiem jeszcze na jaką partię zagłosuję. To nie jest łatwa decyzja.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:00
Kozaki: 224

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt46, svt66 oraz 8 gości