Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

Platforma Obywatelska
10
11%
Prawo i Sprawiedliwość
9
10%
Sojusz Lewicy Demokratycznej
2
2%
Kongres Nowej Prawicy (UPR-WIP)
20
22%
Polska Jest Najważniejsza
0
Brak głosów
Ruch Poparcia Palikota
8
9%
Liga Polskich Rodzin
1
1%
Polska Partia Pracy
0
Brak głosów
Inna partia
3
3%
Nie głosuję (czyt. mam wy*eb*ne)
40
43%
 
Razem głosów : 93

Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentalnych?

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 00:44

Jak w temacie. Dyskusja mile widziana!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Darth ReX w 23 Maj 2011, 01:44

A co za różnica, przecież to jest jedno gówno. Żaden polityk nie zrobi dobrze dla Polski.
Rozpiszę się tu szerzej, jak już wybuchnie flamewar. :E
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:00
Kozaki: 224

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez KoweK w 23 Maj 2011, 01:47

Darth, czy chociaż zainteresowałeś się troszkę tematem, czy tylko trollujesz bez sensu? Bo nie wiem jak odebrać tę wypowiedź.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez The Witcher w 23 Maj 2011, 07:29

Nie zagłosuję, ale w ankiecie nic nie zaznaczyłem. Nie mam wyje*ane, po prostu brak sensownych partii, Darth ma rację.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 18:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 07:38

Ja na Korwina. Głównie z przekory. Mam poglądy chadeckie [chrześcijańsko-demokratyczne], w związku z tym nie mam na kogo głosować na polskiej scenie politycznej:
PO - zupełne rozczarowanie dla mnie jako liberała, brak realnych działań w gospodarce, polityka sprowadzająca się do "i tak wygramy, bo ludzie i tak nie zagłosują na PiS".
PiS - partia niedemokratyczna, z liderem wykazującym objawy choroby psychicznej. Zupełny brak zaplecza intelektualnego szczególnie w zakresie specjalistów od gospodarki. Brak jakiejkolwiek wizji politycznej, poza realizacją osobistych resentymentów i prezesa. Fasadowy patriotyzm i instrumentalnie wykorzystywana powierzchowna religijność.
SLD, PSL - partie postkomunistyczne, SLD zupełnie bezprogramowe i bezideowe, na siłę kreujące się na obrońcę uciśnionych "mniejszości", PSL to kolejna partia bezideowa, której głównym celem są konfitury polityczne w jakiejkolwiek koalicji.

Reszta nie warta wzmianki
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir, caleb59, Alchemik, KoweK.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez von Carstein w 23 Maj 2011, 07:40

Ruch Poparcia Palikota.

Z całego grona błaznów on wydaje mi się największy (wibrator, małpki itd) i co najważniejsze - bynajmniej się z tym nie ukrywa, ergo uczciwy. Do tego o posiadaniu broni coś mówi i fajnie wygląda.
[url]
http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 24&bih=602[/url]

Jak widać choćby na powyższej fotografii pan Janusz prowadzi politykę miłości, której jest gotowy bronić do ostatniej kropli krwi. Ofiarny i wrażliwy i czuły.

PS. Wiem iż jego partia nie wlezie do sejmu najprawdopodobniej, więc nie zrobi nikomu krzywdy - a ja będę miał satysfakcję iż nie oddałem głosu na Donka i Bronka lub Jego Królewską Mość (JKM).

Za ten post von Carstein otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive szm.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Lucjusz w 23 Maj 2011, 08:37

A ja tradycyjnie w ramach protestu nie pójdę na wybory bo kuźwa odkąd mam prawa wyborcze to jeszcze żadna partia mnie nie przekonała do siebie. Lewicy nienawidzę jak wszystkiego co czerwone a poziom prawicy jest żenujący. Dla mnie w Polsce nie ma prawdziwych polityków ani partii jest tylko beton. A najbardziej mnie wku.wiają telewizyjne spoty z pseudo gwiazdami z seriali nakłaniające do głosowania. Taa nie bądź pipa idź oddaj głos nie ważne na kogo ale oddaj. Albo teksty w stylu "jak nie głosowałeś to nie masz prawa krytykować (nie)rządu" a podatki na nich to kto kur.a płaci? Co to za głosowanie gdzie można wybierać pomiędzy mniejszym złem? Zmuszanie ludzi do dokonania złego wyboru. Powinna na kartach być jeszcze jedna opcja tj "żaden/żadna z powyższych" wtedy jak okazało by się że do sejmu wchodzą ze dwie partie, które ledwo przekroczyły próg to może dałoby tym darmozjadom coś do myślenia.

"...pie.dolę system w tym jestem mistrzem, dobro rodziny memu sercu najbliższe..."
Ostatnio edytowany przez Lucjusz, 23 Maj 2011, 09:11, edytowano w sumie 1 raz
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Universal w 23 Maj 2011, 08:47

@Lucjusz - albo dopisywanie nazwisk/partii na listach wyborczych :D

W gruncie rzeczy, skoro nie mam jeszcze praw wyborczych, nie powinienem się odzywać... Mniejsza.

Pewnie wahałbym się między Palikotem lub JKM. Palikot ma sensowny program, nie licząc obcięcia wydatków na wojsko, wycofania kapelanów i związków partnerskich (da się to załatwić inaczej). Wojsko i tak jest biedne, o kapelanów niech się zapyta żołnierzy. Reszta jak dla mnie w porządku.
Z WIP-em trochę się nie zgadzam, ich program wydaje mi się zbyt odrealniony, ale niektórym daleko wybiegającym planom wprowadzenia monarchii właściwie nie mam nic przeciwko. Zawsze "coś nowego".

PO, PiS - wywodzą się z UW czy AWS, więc to jeden pies. Teza o reprezentowaniu przez PiS polskiej prawicy jest śmieszna, wręcz żenująca. To nie prawica.
SLD - były PZPR, pseudo-liberalni.
PSL - arbuzy, którzy wchodzili w koalicję już z każdym. Jak tu takim ufać?
PJN - niczym większym nie różni się od PiS-u

LPR i Samoobrona są dla mnie przegrane na zawsze. Chyba nie muszę tłumaczyć.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Damianox w 23 Maj 2011, 09:05

Ja nawet jakbym mógł głosować to bym nie głosował bo tyle sie złego słyszy. Gdybym miał już głosować to na PO,
ale to by mim musiał ktoś zapłacić, w tym PiS'ie tam są podobno porąbani goście.
Awatar użytkownika
Damianox
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 17:41
Ostatnio był: 29 Wrz 2019, 11:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 11

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez impulse_101 w 23 Maj 2011, 10:38

Glosuje na JKM, inne partie już były przy władzy i się nie sprawdziły wiec po co znowu na nie glosować? Trzeba się wyłamać ze schematu bo jak będziemy się kręcić miedzy sld,po,pis i psl to nic się nie zmieni. To są ci sami ludzie którzy tylko na zasadzie osmozy wędrują miedzy partiami. A co do JKM to podoba mi się jego "kiełbasą wyborcza" bo zamiast obiecywać ze on nam da to i owo mówi ze po prostu przestanie nam zabierać co jest logiczne :E Co mi po jakiś bonuso-zasiłkach od państwa skoro sam za te bonusy place w postaci podatków i innych haraczy a władza jeszcze robi łaskę ze oddala mi pieniądze chwile wcześniej zabrane.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez szm w 23 Maj 2011, 11:12

Inna partia. Jaka? Tego jeszcze nie wiem, mam kilka na uwadze np: Sztandar Matki Boskiej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski, Krajowe Porozumienie Emerytów i Rencistów Rzeczypospolitej Polskiej, Porozumienie Pokoleń, Jedność Rzemieślniczo-Kupiecka, Ruch Odrodzenia Gospodarczego im. Edwarda Gierka ( :E przekozaki), Polska Patriotyczna (Polska P :E). Ale najprawdopodobniej żadna z nich nie wystawi swoich kandydatów...

A teraz na serio: "Ani jednego głosu na jakąkolwiek partię!", Ernst Jünger. Dziękuję za uwagę, dobranoc.
NA KOWNO!

Za ten post szm otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentaln

Postprzez Darth ReX w 23 Maj 2011, 12:14

xKoweKx napisał(a):Darth, czy chociaż zainteresowałeś się troszkę tematem, czy tylko trollujesz bez sensu? Bo nie wiem jak odebrać tę wypowiedź.

Ja mówię poważnie. Nieważne, kto wygra wybory, to będzie tylko wybór między mniejszym, lub większym złem. Teoretycznie głosowałbym na PO, ale ich reformy są nieudolne i wywołują tylko kontrowersje, jak np. reforma uczelni wyższych. PiS tutaj akurat jest lepszy, co nie oznacza, że w pozostałych aspektach przoduje. No i nie podoba mi się teoretyczny przyszły premier... A reszta? SLD coś świruje z konkordatem, samodzielnie podcinając sobie skrzydła, zaś PSL nie ma żadnego pomysłu na KRUS. I tyle w temacie.

A, tak w ogóle, to ten temat to trolling sam w sobie, Kowciu.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:00
Kozaki: 224

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości