Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Wheeljack w 13 Kwi 2011, 20:34

Słowo od eksperta robót na wsi. :E
Stalkier_100 napisał(a):Ja proponuję wyjazd na wieś... Praca w przenoszeniu snopków albo worków z owsem dla koni wyrabia takie muły.... Coś dużo lepszego niż siłownia... Nie wygłupiam się, poważnie... :)

Snopki siana/słomy są lekkie, no chyba, że ktoś ma 10 lat. Osobiście polecam wory ze zbożem, albo z pyrami. Wystarczy załadować/rozładować siedmiotonową przyczepę worków po 30kg żeby zaobserwować efekty. :P
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 20:51
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Jarexxx w 13 Kwi 2011, 20:51

Nie będę pisał co i jak, ale jest pięknie rozpisany trening.
Nie będę też pisał ,,ile to ja mam w łapie", ani co myślę o przyroście masy mięśniowej.
O tym niech wypowiadają się ,,eksperci".
Ja podam tylko linki do tych stron, napisze tylko, że widać efekty.
http://www.100pompek.pl
http://www.miesniebrzucha.pl
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Stalkier_100 w 13 Kwi 2011, 20:57

Jeśli tych snopków przeniesiesz 500 to przypakujesz nieprawdaż? A wory ze zbożem też są ciężkie... Ja wcale ekspertem od robót na wsi nie jestem. :E Cholera... I następna dyskusja na temat snopków się rozpoczyna... Sorry za offtop...
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Wheeljack w 13 Kwi 2011, 21:02

Niee, od 500 snopków to tylko dłonie od sznurków bolą. :P
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 20:51
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Stalkier_100 w 13 Kwi 2011, 21:16

Wiem.... Takie plastikowe, cienkie... Podczas noszenia to potrafiłem się pociąć aż zacząłem nosić rękawiczki "rowerówki". :E Ok skończmy tą dyskusje, tak to sobie na czacie pogadać możemy... :)
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 22:07

Ja rozumiem, że można siły i w ogóle na tym zdobyć, ale śmieszy mnie porównywanie siłownia kontra wieś. No ku*wa. To może zamiast wykupować karnety na siłownie, to będziemy zapie*dalać na polu, przy którym nie wyćwiczymy nawet wszystkich mięśni? :P

A ten program do brzuszków kiepawy. Brak czegokolwiek na skos. Choć dla początkujących może się przydać co by tłuszcz spalić albo by w ogóle mięśnie się pojawiły jakiekolwiek. :P Poza tym jestem całkowitym przeciwnikiem brzuszków, bo bardziej przy nich ćwiczy kręgosłup niż sam brzuch. Polecam wspięcia i kontrolę mięśni, a nie brzuszki, które gówno dają!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 13 Kwi 2011, 22:29

Taaa. Najlepiej to zapierniczać na budowie i dźwigać wory z cementem. W tedy każdy mięsień po dupie dostaje. W lato naprzeciw szkoły dziewczyny budowali WDS i jak na nią czekałem to aż zazdrościłem tym robocopom bicepsów... A większość to byli młodzi faceci, nie wiem 25-30 lat. Wiadomo, Ci starsi to już brzuszki piwne i takie tam, ale kurcze, taka budowa ładnie potrafi "Zbudować" mase :D
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 22:34

Przy robocie jest jeden duży minus - asymetria ciała. Zawsze jedna część ciała jest widocznie większa/mniejsza od tej drugiej. Potwierdzone na wielu kumplach, którzy pracują na budowach, etc. :P

Poza tym, uwierz mi, że nie każdy mięsień dostanie "po dupie".
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Dżuz w 13 Kwi 2011, 22:34

Byś się Kowek zdziwił. Co prawda, z miasta jestem, ale do 5000 mieszkańców, to prawie jak wieś - rolnictwem sporo osób się tu zajmuje, a ja sam mam zimioki koło domu :E Bez urazy, ale rochę byś w polu poje*ał, to byś się przekonał, że sporo mięśni można zaangażować. A siłownia jest głównie dla tych co idą bardziej w estetykę własnego wyglądu, bo jak się chce siły trochę zdobyć, to można sobie darować :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 22:38

je*ać siłę, ja tutaj o budowaniu sylwetki mówię! :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 13 Kwi 2011, 22:48

Dżuz - Trochę się nie zgodzę, że siłownia jest tylko dla symetrii ciała. Siłownia jest dla osób, które nie mieszkają na wsi i nie pracują na budowie czy w jakimś innym fizycznym zawodzie.

Kowek - Nie "je*ać Siłę". Z Twojego postu wywnioskowałem, że ćwiczysz tylko po to, żeby ładnie wyglądać. No dobra. Dajmy na ten przykład coś takiego.

Uprawiasz barabara z dziewczyną i ona mówi "no skoro jesteś taki silny to utrzymaj mnie w górze, a ja Ci gałgana obalę w zwisie. Podnosisz ją i co? Prutusru, dziewoja na glebie. Jeżeli chcesz wyglądać i nie mieć siły to napakuj sobie syntholu w łapy. Odrobina szczęścia i będziesz wyglądać bosko, a 5 kg ziemniaków do domu nie doniesiesz.

Według mnie ładny wygląd jest tylko dodatkiem do siły. A co powiesz o tych leszczykach którzy mają 30 cm w bicu, a mają pie*dolnięcie jakby chodził z 6 lat na siłkę? Mięsień jest zrobiony z włókien. Po każdym treningu część z nich ulega zniszczeniu. W czasie regeneracji stare się regenerują i przy okazji powstają nowe. Tak rośnie mięsień. Ale jeżeli ćwiczysz siłowo, to dodatkowo te mięśnie się tak jakby zbijają. Są twarde niczym stal mimo małych rozmiarów i są bardziej wytrzymałe. Im większa łapa i im mniej na niej żył, tym większa siła. Przykład?

Pudzian - żyłek to ma malutko i łapy ma mniejsze niż dajmy na to "Hardkorowy Koksu (Robert Burneika), a jest najsilniejszym człowiekiem świata. Wątpię, żeby Robert podniósł tyle co Pudzian mimo, że jest od niego dużo większy...

A po za tym brzuszki dużo dają jeżeli robisz je prawidłowo. Wielu ludzi zamiast brzuchem podciąga się nogami, pomaga se przy tym nogami i w tedy; masz rację, kręgosłup dostaje po dupie. Mięsień brzucha przypomina gąsienicę. On się... Nie wiem jak to opisać. Po prostu on się zwija, a nie zgina. Trzeba odpowiednio wyizolować brzuch, każde powtórzenie robiąc od samej podłogi i powoli przesuwać się ku udom. Przekonałem się na własnym doświadczeniu, że nie warto robić pełnych brzuszków, a podciagać tylko barki z tej samej pozycji z rękoma za głową. To już naprawdę izoluje tylko brzuch i na dodatek "zwija" ten mięsień tak jak powinno być. :wink:
Ostatnio edytowany przez Nyguz, 13 Kwi 2011, 22:55, edytowano w sumie 1 raz
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.

Za ten post Nyguz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz, Kuballa44.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 22:55

Nyguz napisał(a):Z Twojego postu wywnioskowałem, że ćwiczysz tylko po to, żeby ładnie wyglądać

Brawo. Odgadłeś po co to robię. :) Gdybym ćwiczył siłowo, robiłbym 5 powtórzeń na serię, a nie 10.

Nyguz napisał(a):Uprawiasz barabara z dziewczyną i ona mówi "no skoro jesteś taki silny to utrzymaj mnie w górze, a ja Ci gałgana obalę w zwisie. Podnosisz ją i co? Prutusru, dziewoja na glebie. Jeżeli chcesz wyglądać i nie mieć siły to napakuj sobie sytholu w łapy. Odrobina szczęścia i będziesz wyglądać bosko, a 5 kg ziemniaków do domu nie doniesiesz.

Moja natychmiastowa reakcja, gdy to przeczytałem:
Image

Nyguz napisał(a):A co powiesz o tych leszczykach którzy mają 30 cm w bicu, a mają pie*dolnięcie jakby chodził z 6 lat na siłkę?

Nic. Mam wyje*ane.

Nyguz napisał(a):Ale jeżeli ćwiczysz siłowo, to dodatkowo te mięśnie się tak jakby zbijają. Są twarde niczym stal mimo małych rozmiarów i są bardziej wytrzymałe. Im większa łapa i im mniej na niej żył, tym większa siła. Przykład?

Pudzian - żyłek to ma malutko i łapy ma mniejsze niż dajmy na to "Hardkorowy Koksu (Robert Burneika), a jest najsilniejszym człowiekiem świata. Wątpię, żeby Robert podniósł tyle co Pudzian mimo, że jest od niego dużo większy...

Nie porównuj siłacza do kulturysty, który stosuje dietę, masę sterydów, a czasami nawet viagrę, by owe żyły były bardziej widoczne. Oni zbijają tłuszcz wokół mięśni i dlatego wszystko jest tak widoczne. Nie wiem skąd teoria dużo siły = zanik żył. :D Przykład i teoria niestety troszkę z dupy wzięta.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości