Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 00:04

Odżywki to suplement diety - bez diety tak naprawdę kupowanie odżywek to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Poza tym mięso w diecie to nie wszystko... :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Lucjusz w 13 Kwi 2011, 09:22

xKoweKx napisał(a):Proponuje:
-podnoszenie hantli stojąc z obrotem nadgarstka 10-12 x3
-podnoszenie sztangi podchwytem 10-12 x3
-podnoszenie hantli chwyt młotkowy 10-12 x3


Ja bym tylko dał dwa ostatnie ćwiczenia, podnoszenie z obrotem bym odpuścił i ważne, żebyś przerwy między seriami robił nie dłuższe niż minute (dla jednych to oczywiste dla innych nie, więc pisze). Musisz dobrać odpowiedni ciężar tak, żeby cie muł palił jak skończysz. Ogólnie podpisuje się pod diagnozą Kowka, przemęczałeś bicho tymi 10 seriami. Tyle serii to można robić ale przy ćwiczeniach na całe grupy mięśni np. pompki, podciąganie albo przysiad ale nie na samego muła. Oprócz tego dieta, białko to budulec ale mięsień sam się nie zrobi potrzebna jest energia czyli węglowodany. Żeby zbudować 1kg mięśnia potrzebne jest ok 5000 nadprogramowych kalorii (czyli jak chcesz w 10dni nabrać kilo mięcha to musisz dziennie 500kalorii więcej jeść). Jeżeli nie będziesz dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości energii to białko, którego tyle pochłaniasz trafi przez kibel do bałtyku :wink: Chyba, że te kalorie masz na sobie w postaci tłuszczu, wtedy jest ciut łatwiej.

P.S
xKoweKx napisał(a): Poza tym mięso w diecie to nie wszystko... :)
Ja unikam mięsa ale nie ze względów ideologicznych w stylu: "nie jem swoich przyjaciół" tylko po prostu gdy wchodzę np. do takiego Kawiksa to mi tam tak śmierdoli, że mi się niedobrze robi. Teraz jem mięso okazjonalnie jak znajdę dobry sklep (żadna firmówka ani hipermarket) albo ktoś ze wsi przywiezie. A białko dostarczam z jajek (chów ściółkowy) i przetworów mlecznych.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Dżuz w 13 Kwi 2011, 10:06

Nie wiem, Lucjusz, dlaczego chciałbyś wyeliminować to pierwsze ćwiczenie z tzw. supinacją nadgarstka - to jest bardzo dobre ćwiczenie, bo angażuje dodatkowo przedramię i inne partie bicepsa, a dodatkowo zwiększa jego kulistość - tak, że to już każdy musi ocenić jaki rezultat chce uzyskać: bardziej krągłe muskle, czy "kwadratowe" :D Ważne też jest, a nie dla wszystkich oczywiste, żeby nie prostować ramion do końca i opuszczać ciężar powoli, tj. wolniej niż podnosić.

Co do diety, to się nie wypowiem, bo nie stosuję :wink: A odżywki to już w ogóle nie dla mnie, wolę wszystko zostawić naturze.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Lucjusz w 13 Kwi 2011, 10:33

Bo dwa ćwiczenia wystarczą, jedno ma podchwytem a drugie "młotkowym" czyli to co zawiera w sobie ćwiczenie z supinacją (zaczyna podchwytem a kończy z obróconym nadgarstkiem). Tym ćwiczeniem plus jakimś innym zastąpiłbym obecne po ok 6 tygodniach, żeby urozmaicić trening.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 13 Kwi 2011, 11:21

No powiem ci, że mam trochę tłuszczyku. Nie jakoś dużo, ale mam 8% zatłuszczenia. Energia jest bo nadmieniłem, ze lubię jeść słodycze i herbatę też słodzę dosyć mocno :wink: Mięcha to ja jem tyle, że Łohohoho. Na prawdę silny ze mnie chłop jak na te rozmiary co mam. Pamiętam jak rok temu byłem najmniejszy z klasy, tak nikt na klatę nie mógł wycisnąć tyle ile ja. A było nas 31.

Po prostu tylko biceps mnie zmartwił ostatnio. Ale mogłem się domyśleć bo triceps rośnie. Ale tak jak Kowek doradził na triceps zawsze robiłem 3 ćwiczenia po 4 serie. Ale ustaliłem sobie priorytet na bica i chyba nie był to dobry pomysł. :-/

No, ale po to napisałem na forum, żebyście mi pomogli, nie? :D No i pomogliście, nie? :D No :E

Dżuz - Od zawsze robię negatywną fazę ćwiczeń wolniej niż pozytywną. Nie ilość, a technika się liczy :wink:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Dżuz w 13 Kwi 2011, 12:56

Lucjusz napisał(a):Bo dwa ćwiczenia wystarczą, jedno ma podchwytem a drugie "młotkowym" czyli to co zawiera w sobie ćwiczenie z supinacją


Hehe, teraz jak na to patrzę, to dochodzę do wniosku, że sam się odrobinę zamotałeś :E Bo skoro już chcesz upraszczać trening, to samo ćwiczenie z supinacją mogłoby zastąpić te dwa inne :D Nieważne, tak już poważnie, to niestety nie jest to takie proste. Zauważ, że zarówno przy uchwycie młotkowym jak i przy podchwycie mięśnie przedramienia tak na prawdę nie pracują w jakimś znacznym stopniu. Przy supinacji już tak nie jest - przedramię wykonuje obrót, i tu jest różnica. Tak więc błędem jest twierdzenie, że ćwiczenie z supinacją zawiera to co te dwa inne wspomniane ćwiczenia. Poza tym, sam biceps pracuje inaczej we wszystkich tych trzech ćwiczeniach, bo w końcu składa się on z różnych elementów, które są odpowiedzialne za różne ruchy; gdyby było inaczej to wystarczyłoby po jednym ćwiczeniu i na biceps, i na każdą inną partię ciała, ale niestety człowiek nie jest tak prostą konstrukcją :D A przedramię warto ćwiczyć, choćby po to, żeby zachować proporcję ciała - nie ma nic bardziej karykaturalnego niż ramię jak bochen chleba i przedramię jak zapałka :E
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 16:37

Klata, biceps... a nikt nie chwali się ćwiczeniem nóg. Strasznie żałosne to jest troszkę, gdy widzę, że procent ćwiczących nogi jest bardzo mały. Ot "kulturyści".
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Dżuz w 13 Kwi 2011, 16:48

:E
Nogami to się mogą panie pochwalić :wink: "klatą" w sumie też, ale w trochę innym rozumieniu :P

Skoro już tak bardzo chcesz wiedzieć to mam uda w ch*j rozje**ne, bo więcej jeżdżę rowerem jak chodzę :D zdjęć nie pokaże :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez KoweK w 13 Kwi 2011, 17:04

Ćwiczenia siłowe, a aerobowe to dwie różne sprawy. Masy na rowerze nie zbudujesz. :P Już widzę uda 70+ cm zbudowane na rowerze. Patrząc na nogi kolarzy to może i wyglądają dobrze, wg mnie wystarczająco, ale nie ma co tego porównywać do ud ćwiczonych na ciężarach.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 13:54
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Nyguz w 13 Kwi 2011, 17:09

Ja tam nigdy nóg nie ćwiczyłem, a są duże i silne. Sam nie wiem od czego, ale akurat jeżeli o nogi chodzi to i bez ćwiczeń są fajowe. Kowek, ja nie chcę wyglądać jak potwór. Póki nogi swoją rolę spełniają to jest git :wink: Ważne, ze podobają się komu mają się podobać :D Nigdy nie traktowałem kulturystyki jako maksymalny rozrost masy mieśniowej. Po prostu nie chcę zarosnąć tłuszczem, a i fajnie wygladać na plaży, no i przyjumać komu trzeba raz a dobrze, bez żadnej zabawy. :wink: Dla mnie podnoszenie 300 Kg to kalectwo. Mam surowo ustalone wymiary jakie chcę osiągnąć i mam zamiar się ich trzymać... Nię będę kulturystyki traktował jako priorytet w życiu :wink:

Nogi? Są dobre i nie mam zamiaru z nimi nic robić, bo nie mam zamiaru być Pudzianem 2. I tak są już duże i ich trening spowodowałbym dysproporcję między innymi pośladków, a nie chcę mieć dupy jak baba :wink:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez Stalkier_100 w 13 Kwi 2011, 19:54

Ja proponuję wyjazd na wieś... Praca w przenoszeniu snopków albo worków z owsem dla koni wyrabia takie muły.... Coś dużo lepszego niż siłownia... Nie wygłupiam się, poważnie... :)

Za ten post Stalkier_100 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Tłuszczyk, mięśnie i siłownia

Postprzez kapucha w 13 Kwi 2011, 20:13

Stalkier_100 ma rację ja od małego pomagam ojcu w robocie przy obrządkach i w lesie, nie stosuje żadnych diet (5 razy dziennie byle co do oporu pompuje w bebechy ale jak najmniej chemii ) odżywek też w ustach nie miałem. I co?
W wieku prawie 17 lat mam 172cm wzrostu, 89kg (trochę tłusty jestem), 110 w klacie, 38cm "bajcepsa", 55-60cm w udzie. Tylko kręgosłup niepotrzebnie boli :mad:
Właśnie poszłem do liceum o profilu policja-straż-wojsko i zacząłem trenować bieganie i z tym mam kiepsko, ale przez 3 lata się nauczę :wink:
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości