Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout - seria

Postprzez Andrzeju w 27 Lut 2011, 12:11

@przemoC
jakby się dało to wrzuć, miło będzie posłuchać tych kawałków, świetne sa, zwłaszcza I don want to set the world on fire :D
Co do F3. Wątek główny ukończyłem, niestety zawładnęły mną pokusy tamtego swiata hahah:D Wiecie, Megatone wysadziłem itd xd No i za pierwszym razem coś pomyliłem te dialogi i ta panna z Bractwa weszła do komory :/ Ale fajnie że jest kilka zakończeń, ogólnie gra bardzo ciekawa, temat może jakiś nieszczególny z tym ojcem i w ogóle jednak może się podobać. Grafa, optymalizacja i to wszystko raczej nie rzuca na kolana. Grałem na średnich wym. ale mogłoby to wszystko lepiej wyglądać, zresztą co tu wymagać od mojego setupu : / Wracając, ciekawa i intrygująca gra, podoba mi się klimat takiego kombinowania i braku wszystkiego. Daję 8/10 ! Pozdrawiam!
| AMD Athlon II X2 240 2.8 >> 3.03 |
| MOBO Gigabyte M61PME-S2P |
| Gigabyte HD 4650 1GB DDR2 128 bit ATI OC //
| HDD Samsung 500GB |
| Realtek HD Audio Device |
| 3GB RAM DDR2 667MHz |
Andrzeju
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 21 Sty 2011, 01:26
Ostatnio był: 03 Kwi 2011, 21:05
Miejscowość: Anomalia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Fallout - seria

Postprzez atikabubu w 27 Lut 2011, 13:06

Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Fallout - seria

Postprzez BJ Blazkowicz w 02 Mar 2011, 00:22

Muszę się w końcu wypowiedzieć o NV, bo przeszedłem ową grę chyba z 8 razy a nie napisałem jeszcze ani słowa.

Czymże jest Fallout: New Vegas? Ano podrasowaną "trójką" ale podrasowaną w dobrą stronę. widać to chodźby po naszych kompanach i szybkim zarządzaniu nimi pod postacią "Companion Wheel". Sam co prawda używałem może 3-4 opcji, reszta wydała mi się zbędna. Kompani nie blokują się i nadążają za nami co jest bardzo dobrym rozwiązaniem (czasem się zatną ale to nieliczne przypadki). Nie był bym sobą jeżeli nie wspomniał bym o broni. A ta jest miodna. Ciekawe upgrade'y, dobrze wykonane animacje, celowanie za pomocą przyrządów celowniczych (największy plus) samych upgrejdów jest masa a jest mod na jeszcze większą ich ilość. Denerwujące jest to że nie poprawili animacji starych broni bo bardzo odstają od tych nowych. Wreszcie są podawane oddzielnie obrażenia na sekundę i obrażenia. Wytwarzanie i przerabianie amunicji też jest genialne (trochę zaśmieca inwentarz ale to szczegół), amunicja przeciwpancerna jest genialnie wykonana, dużo lepiej niż w stalkerze.
Co do fabuły... hmmm... no mogła by być bardziej spektakularna (przypomnę tu akcję z Liberty Prime'm).
Niema też tego... "UMPF!" jakie się odczuwało po wyjściu z krypty w Falloucie 3. Chociaż start rakiet z REPCONN'u
też robi wrażenie (o bombowcu przy tamie na końcu nie wspomnę). Ogólnie to czuć klimat dzikiego zachodu i w sumie dobrze. Questy poboczne są ciekawe, questy kompanów też są ciekawe, pozwalają bardziej poznać naszego kompana.
Aaaaaaaaa... właśnie, najważniejsze. Muzyka. Muzyka która w porównaniu do "trójki" jest kompletnie do dupy, nie da się tego słuchać, jakiś gówniany Mr. New Vegas (japie*dole gdzie oni go wykopali?), nawet ambient na pustkowiach jest straszny. W "trójce" często chodzę z wyłączonym radiem bo ambient jest genialny (radio w F3 jest fhuuuuuuj lepsze, nic nie zastąpi Three Doga), w NV spie*dolili go po całości.

adin
Jak najbardziej. Nie jest to RPG samo w sobie - takie hardkorowe. Nowym falloutom bliżej do FPS'a niż do rasowego RPG.
Ostatnio edytowany przez BJ Blazkowicz 02 Mar 2011, 14:31, edytowano w sumie 2 razy
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Fallout - seria

Postprzez adin w 02 Mar 2011, 14:15

Mam pytanie, trochę z innej beczki ale wciąż w temacie. Czy osoba taka jak ja, czytaj bez specjalnych ciągot do RPG itp. będzie czerpać przyjemność z gry w 3 czy NV? Pytam bo mam ochotę na jakąś gierkę na PS3 a niestety nic poza Falloutem nie przychodzi mi do głowy. Jest sens żeby zagłębiać się w któryś z tytułów?
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Fallout - seria

Postprzez jalkavaki w 02 Mar 2011, 17:11

Zależy co uważasz za te "specjalne ciągoty".
Jeśli nie przeszkadza zdobywanie punktów doświadczenia, awansowanie na kolejne poziomy i rozwijanie zdolności, a także wykonywanie zadań bardziej skomplikowanych niż "przynieść - zabij - zdobądź" to myślę, że spodoba się Tobie.
A najlepiej przekonasz się jak samemu zagrasz.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Fallout - seria

Postprzez Fenishi w 16 Mar 2011, 21:31

adin napisał(a):Mam pytanie, trochę z innej beczki ale wciąż w temacie. Czy osoba taka jak ja, czytaj bez specjalnych ciągot do RPG itp. będzie czerpać przyjemność z gry w 3 czy NV? Pytam bo mam ochotę na jakąś gierkę na PS3 a niestety nic poza Falloutem nie przychodzi mi do głowy. Jest sens żeby zagłębiać się w któryś z tytułów?


Moim zdaniem się zawiedziesz - ja się zawiodłem. Twórcy mogli sobie darować wszelkie elementy RPG, bo pomimo tego, że występują, to IMO psują całą zabawę. To już nie jest stary, dobry Fallout, tylko kompletnie inna gra. Rozgrywka wygląda kompletnie inaczej, więc równie dobrze gra mogła wyjść pod innym tytułem. Osobiście wolałbym, żeby twórcy wyje*ali system zdobywania doświadczenia, rozdzielania punktów w statystyki i perki itp. - tak, żeby powstał zwykły, całkiem realistyczny shooter z otwartym światem i możliwością wykonywania questów jak S.T.A.L.K.E.R. W Falloucie 3 brakowało mi realizmu - i tylko niego. Bo w poprzednich częściach zrozumiałe i wręcz normalne było patrzenie, jak nasza postać zabija zwykłego szczura czy skorpiona po czterech strzałach z pistoletu. W "trójce" to razi jak cholera, kiedy walimy bandycie w łeb ze snajperki (a "broń palną" mamy na poziomie 100) z odległości ok. 15 metrów, a dziadowi zostanie jeszcze połowa HP - "bo przecież ma wyższy od nas lvl i o połowę więcej punktów wytrzymałości w statystykach ogólnych". To wkurza jak cholera i odbiera satysfakcję z gry! Tym bardziej mnie, miłośnikowi karabinów snajperskich - po takim zajściu zrezygnowałem ze snajperki i przerzuciłem się na zwykły karabin, a i tak trzeba było wystrzelić we wspomnianego bandziora ok. jednego pełnego magazynka z całkiem bliskiej odległości. Inny paradoks - broń ciężka. Po 3 rakietach dziadostwo zwane "centaurem" dalej sobie pluje w nas rzygowinami... trzymajcie mnie... ogólnie rzecz biorąc gra ma niezłą fabułę, świat jest cudowny, ale elementy RPG psują całą zabawę, pozostawiając uczucie niedosytu. A szkoda, bo niewiele tej grze brakuje do dorównania klimatem S.T.A.L.K.E.R.-owi...
Ostatnio edytowany przez Fenishi, 17 Mar 2011, 17:04, edytowano w sumie 1 raz
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Fallout - seria

Postprzez KoweK w 16 Mar 2011, 22:41

Chłopie, co ty mówisz w ogóle. Najpierw mówisz, że po grze został tylko tytuł i myślę sobie, że wolałbyś starego Fallouta 2 w 3D, a potem piszesz o wywaleniu elementów RPG, perków i tego wszystkiego, co jest falloutowe. Po prostu nie widzę sensu w tej wypowiedzi. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout - seria

Postprzez Fenishi w 17 Mar 2011, 16:57

Chyba niezbyt zrozumiale się wyraziłem :P Chodzi mi o to, że Fallout w 3D to już nie stary, RPG-owy Fallout - więc mogli wywalić z niego wymienione wcześniej elementy RPG na rzecz realizmu czy przyjemności odczuwanej z gry, której nie doznałem takiej, jakiej bym chciał, a która mogła być porównywalna z np. S.T.A.L.K.E.R.-em :E Bo jak pisałem we wcześniejszym poście, strzelanie w RPG-owym systemie z karabinu do przeciwnika w grze 3D trochę dziwnie wygląda, kiedy ginie on po oddaniu salwy, którą wymierzylibyśmy do dziesięciu takich bysiów :P I wygląda to tak tylko dlatego, że "staty mamy za niskie" :P Tylko to mnie irytuje i o to mi chodziło w tym poście :) Cóż - czasem zdarza mi się, ze kiedy wypowiadam się sfrustrowany, to ludzie nie do końca łapią, o co mi chodzi :E Jak widać tak też jest i w tym wypadku, więc sorry za nieścisłości :wink:
Ostatnio edytowany przez Fenishi, 17 Mar 2011, 17:42, edytowano w sumie 1 raz
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Fallout - seria

Postprzez lukasz638 w 17 Mar 2011, 17:35

Ja tam się cieszę z takiego Fallouta jakiego twórcy nam dostarczyli. A gadanie o tym że Fallout w 3D to nie jest już stary dobry Fallout jest trochę dziwne ( może się nie znam). A poza tym chciałbyś zagrać w Fallouta 3 z kamerą umieszczoną w rzucie izometrycznym?
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 01 Gru 2023, 00:05
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: Fallout - seria

Postprzez Fenishi w 17 Mar 2011, 17:40

E? Czyli sugerujesz, że wprowadzenie trzeciego wymiaru nie ma kompletnie żadnego wpływu na mechanikę rozgrywki? To dopiero "jest trochę dziwne" myślenie... i owszem, uważam, że Fallout w rzucie innym niż izometryczny to nie Fallout i tyle. Fallout był RPG-em, a nie shooterem TPP z elementami RPG psującymi realizm i przyjemność. To dlatego gra mogła wyjść pod innym tytułem.
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Fallout - seria

Postprzez KoweK w 17 Mar 2011, 17:40

A czemu nie? Ale nie sądzę, że brak zrzutu izometrycznego sądzi o beznadziejności F3.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout - seria

Postprzez lukasz638 w 17 Mar 2011, 17:48

Chodzi mi o to że czytając recenzję i inne materiały o Falloucie 3 prawie za każdym razem znalazła się jakaś osoba która stwierdziła że przejście w 3D odebrało kilmat tej grze (no może trochę przesadzam). Moim zdaniem wiele osób kieruje się sentymentem do tej serii i za kilka lat będziemy czytali że zastosowanie sterowania myślami jest gorsze od sterowania za pomocą myszki i klawiatury. Bo przecież jak to grać bez tych cennych przedmiotów.
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 01 Gru 2023, 00:05
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości