Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout - seria

Postprzez dorian w 09 Lis 2010, 16:19

Mikrotus:
Właśnie chodzi o to, że F3 to durny FPS, to shooter


Moja odpowiedź dla Ciebie, co do strzelania w F3:
:-/

Mikrotus:
Nie dorosłeś do poprzednich falloutów po prostu. Zobacz sobie w necie bo mi się nawet szukać nie chce ile stron tekstu masz w F3 a ile w F1 lub F2. Do tego przejdź F3 bez oddania strzału, życzę powodzenia (F1 sam przeszedłem w ten sposób) dało się. Trójka została uproszczona w wielu miejscach jak choćby rozwój postaci statystyki itp.


Dlatego napisałem:
Jeśli nie będzie można go przejść bez oddania strzału, to go nie przejdę - wyrzucę na śmietnik i tyle, a mocno intelektualne zadania w grach zostawiam takim graczom jak Ty.


Czy coś tu jest jeszcze nie jasne..
:-/
P.S. To poprawiam się, miało być:
JEŚLI BĘDZIE można go przejść bez oddania strzału, to go nie przejdę - wyrzucę na śmietnik...
Ot, o to nieszczęsne "NIE" za dużo.
:E

Za ten post dorian otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive k4r00.
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Reklamy Google

Re: Fallout - seria

Postprzez Wave w 13 Lis 2010, 20:00

Kto z Was gra w FOnline? Gierka fajna, ale na pocztk. trudna, za dużo rusków, co czekają na słabych (postacią) graczy, by ich obłupić i zabić. Mam zamiar znowu w to pograć, ale przekombinowali, trzeba bawić się troszkę w plikach, ale teraz wiem co i jak. To kto z Was gra?
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Fallout - seria

Postprzez Mafioso w 15 Lis 2010, 20:47

W 95 % zgadzam się z wypowiedzią Kowka.
New vegas jest podrasowanym falloutem3 ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
-masa nowych itemków, przeeciwników
-ciekawsza fabuła
-poprostu jest zaje...
Jedynym i bardzo niewielkim dla mnie znaczeniu minusikiem jest grafika. Nie przeszkadza mi ona, ale byłem zaskoczony że jest tak bardzo zbliżona do F3.
Poza tym to naprawdę udana produkcja która znacznie przewyższa F3 klimatem jak i grywalnością.
I wreszcie celujmy przez szczerbinkę :wink: .
Acha no i jescze minuskiem jest to że czsopisma przestają działac jak dla mnie to trochę głupkowate :-/

Jak znam życie i siebie narąbałem masę baboli i proszę o wyrozumiałośc bo mam opinię o Dysleksji czy czymś takim
Mafioso
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 01 Lis 2010, 14:53
Ostatnio był: 15 Gru 2011, 12:04
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 0

Re: Fallout - seria

Postprzez Husher w 16 Lis 2010, 09:41

Czasopisma przestają działać po jakimś czasie. Można jednak znaleźć książki (nazywają się jak w poprzedniej części np. "Spluwy i kulki") które podnoszą umiejętność na stałe, o 3 punkty.
Awatar użytkownika
Husher
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 04 Lip 2010, 13:57
Ostatnio był: 26 Cze 2016, 16:42
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Fallout - seria

Postprzez Michu w 20 Lis 2010, 00:38


Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive roc.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Fallout - seria

Postprzez Mafioso w 30 Lis 2010, 08:50

Bardzo fajna ciekawostka :wink: .
I kolejna ode mnie:
http://fallout.wikia.com/wiki/Fallout_Wiki

Fallout-owa wikipedia niestety po angielsku ale mnie jeszcze nigdy nie zawiodła :)

Pojawiła się tu ale postanowiłem jeszcze raz podac link żeby nie trzeba było szukac.
Mafioso
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 01 Lis 2010, 14:53
Ostatnio był: 15 Gru 2011, 12:04
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 0

Re: Fallout - seria

Postprzez accerone w 16 Gru 2010, 23:25

Zdecydowanie przychylam się do wspomnianej wcześniej opinii że F3 jest falloutem ale innym.
Jest w nim masa klimatu z poprzednich części - a że jest uproszczony - no cóż znak czasów. Ale jest bardzo grywalny, zwłaszcza po dograniu paru modów wedle uznania.
Co do New Vegas - własnie w niego pykam, mam nabite już ponad 50 godzin, watek główny odłożony nawet do samego Vegas jeszcze nie wszedłem - chodzę sobie eksploruję, gadam z ludźmi robię zadania poboczne.
Ale ogólnie co do NV mam mieszane uczucia.
Jest dużo fajnych questów i ciekawych postaci, jednak zbyt dużo lokacji jest niewykorzystanych. Budynki do których nie da się wejść, ogólnie tych budynków do zwiedzenia jest mało, jak już są jakieś to są dość małe - tutaj F3 wypadał zdecydowanie lepiej. ścieżka dźwiękowa też bardziej mi pasowała z F3 - więcej klimatycznych kawałków w radiu leciało - ogólnie było lepiej. Natomiast na korzyść NV przemawia mnogość i jakość zadań pobocznych - ciekawszy scenariusz dla wątku głównego. Jak by połączyć F3 z F:NV była by świetna gra. A tak w moim mniemaniu obie są bardzo dobre.
Nigdy żadnego Fallouta nie próbowałem i nie zamierzam próbować przejść bez oddania ani jednego strzału, dla mnie to burzy klimat - w końcu to niebezpieczny świat post-apo, pełen mutantów, bandytów, zwyrodnień. Znalezienie się w nim to między innymi walka. A ta moim zdaniem i w F3 i w F:NV jest bardzo fajna i daje wiele radochy. Narzędzi zniszczenia jest wiele, od walki wręcz, broń białą, palną, energetyczną po wyrzutnię miniatomówek - świetna sprawa. Vats też jest fajny chociaż ostatnio w NV jakoś rzadko z niego korzystam.
Ogólnie wszystkim normalnym graczom można obie te gry polecić, a zatwardziałym fanatykom F1 i F2 można tylko próbować tłumaczyć, że to inne gry w tym samym uniwersum. Jak tego nie zrozumieją - ich strata nie pograją w fajne gry które w zestawieniu z innymi produkcjami powstającymi w obecnych czasach są znacznie lepsze i starczają na dłużej.
Grafika w grze jest równie ważna jak wszystkie inne jej składowe, niczego nie należy traktować po macoszemu. Tak uważam, w której grupie procentowej graczy jestem ? :D
accerone
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Sty 2010, 07:23
Ostatnio był: 07 Sty 2011, 15:39
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 10

Re: Fallout - seria

Postprzez Mroczny w 05 Lut 2011, 17:20

Ja po odłożeniu znacznej sumki kupiłem wreszcie New Vegas. Szczerze jakoś żałuję wydanej kasy, optymalizacja kiepawa, jak to jest że F3 z identyczna grafika chodzil mi na moim archaiku na full detalach a tu sie tnie na srednich ?:P Ale to do przeżycia grafa nie jest najważniejsza. Dalej... nuda, muzyka kiepawa świat denny, pograłem troszku i mi się znudziło. F3 mnie wciagnal, dodatki, watek glowny zaliczylem, a w NV przestalem grac! Za mało post-apo w grze ktora powinna go mieć dużo. Teraz robią TES V chłopaki mam nadzieję, że się nie zawiodę jak na Gothicu 4 którego bije na łeb na szyje polska produkcja Two Worlds 2
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Fallout - seria

Postprzez KoweK w 05 Lut 2011, 17:29

Wygląda na to, że dla większośc post-apo = masa strzelaniny... New Vegas aktualnie odłożyłem, czekam na DLC i jakąś edycję, w której będzie wszystko złożone w jedną całość. Zastanawiam się też nad kolejnym ukończeniem genialnego Fallouta 2...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout - seria

Postprzez LavosCore w 08 Lut 2011, 08:13

F3 to dla mnie wielka porażka i pokaz zupełnego braku inwencji ze strony Bethesdy, która tak, przychylam się do tej niesławnej opinii - zrobiła mod do Obliviona, wciskając tylko na niego postapokaliptyczną skarpetę. NV ma ciekawe i potrzebne nowinki, ale czy naprawdę musiano robić dla nich całą grę od nowa? Graczy się doi z kasy, rozumiem, ale czy aby to nie przesada?
Awatar użytkownika
LavosCore
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:02
Ostatnio był: 08 Mar 2011, 00:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Fallout 3 Soundtrack

Postprzez per-kac w 24 Lut 2011, 15:29

Znalazłem trochę klipów z JuTuba z soundtrackiem z gry Fallout 3 i postanowiłem je tu wrzucić, ponieważ uważam, że to naprawdę dobra muzyka warta uwagi na takim forum. Który utwór podoba sie wam najbardziej?

:

I dont want to set the World on Fire


Im Tickled Pink

Into Each Life Some Rain Must Fall

Boogie Man

Dear Hearts and Gentle People

Easy Living

Fox Boggie

Jolly Days

Lets Go Sunning

Maybe
[YouTube][/YouTube]http://www.youtube.com/watch?v=xorWgC8vf3I&feature=related

Mighty Mighty Man
http://www.youtube.com/watch?v=TkhFoxwJ ... re=related

Rhythm for You
http://www.youtube.com/watch?v=4roOuDyL ... re=related

Swing Doors
http://www.youtube.com/watch?v=MKBSAzpy ... re=related

Way Back Home
http://www.youtube.com/watch?v=QSBco8kV ... re=related

Butcher Pete
http://www.youtube.com/watch?v=EcA24RTm ... re=related

Anything Goes
http://www.youtube.com/watch?v=17ZWrcL9 ... re=related

Niestety tych kilku ostatnich utworów nie mogłem wziąć w [YouTube][/YouTube] z [powodów technicznych. Przepraszam, ale ankiety też nie będzie - zbyt wiele opcji!
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Re: Fallout - seria

Postprzez PrzemoC w 27 Lut 2011, 11:17

Mam na płytce z Sagi Fallout cały soundtrack w mp3. Jak w New Vegas usłyszałem muzykę
z "jedynki", to się łezka w oku zakręciła... Może w wolnej chwili odkopie te płytę i wrzucę gdzieś
OST, jak ktoś chce pisać na PW.
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość