[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez jalkavaki w 16 Lut 2011, 14:41

@ Grave.
Ależ to jest właśnie najlepsze w grze samotnikiem. Jesteś sam od siebie zależny. We frakcjach masz start ułatwiony aż za bardzo (full kasy, pancerz i broń z amunicją na starcie). Nic tylko iść i mordować. I może to się komuś podoba.
Dla mnie ten mod, a właściwie jego najlepszy fragment to gra samotnikiem. Zaczynam z marną kasą i kombinezonem. I co dalej zrobisz zależy od Ciebie. Od twoich wyborów i umiejętności zależy, czy przeżyjesz i jak się wzbogacisz. Można np. kupić sobie pistolet i trochę amunicji, zacząć polować na mutanty, sprzedawać ich ścierwo i pomalutku ciułać ruble, można przyjąć jakieś zlecenie na mokrą robotę. Można także kupić detektor i iść szukać artefaktów, może po drodze też coś innego się znajdzie co będzie można opylić u handlarza. Za zarobioną kasę kupujesz coraz lepszy sprzęt, lub ulepszasz ten posiadany, coraz trudniejsze zadania wykonujesz, ale za coraz większą kasę.
Gra samotnikiem to po prostu kwintesencja klimatu.
Chyba, że ktoś w STALKERA gra strzelać do jak największej liczby przeciwników.

Pytanko do autorów: pendrive z danymi do ulepszeń na coś się w ogóle przydadzą?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.

Za ten post jalkavaki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grave.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Grave w 16 Lut 2011, 15:28

Z tego co dobrze wiem to możesz mieć max 2 kompanów. 1 frakcyjnego i Samotnika. Wyjątkami są sami samotnicy którzy mogą tylko mieć samotnika i bandyci którzy maja w bazie od razu 2 kompanów. Po dołączeniu do powinności nie powinnieneś mieć wojny z samotnikami (Tymi w składzie) masz tylko wojnę z Oporem (Samotnicy w normalnym CS).

Wprawdzie, masz racje dopiero co zaczynam samotnikiem i po prostu chyba zbyt się przyzwyczaiłem do luksusu posiadania kasiory na początku. Już mi się spodobało takie życie, kasy starcza ledwo na chleb i ammo, przeciwko wszystkim stworom mam tylko obrzyna i nóż :D. Po dzisiejszym starciu z kontrolerem jakoś tak to zrozumiałem. :D
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 16 Lut 2011, 16:06

Sorry, ale moim zdaniem, w przypadku tego właśnie moda bycie samotnikiem to jak jazda Ferrari na pierwszym biegu.
Nie bez przyczyny autorzy nazwali go The Faction War i tak rozbudowali wojnę frakcji tj. zarządzanie oddziałami, zdobywanie kolejnych obszarów etc.
Jak będę chciał zostać samotnikiem i ciułać kasę to sobie zainstaluję OGSM-a albo co innego. Ten mod został stworzony do walki.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Grave w 16 Lut 2011, 16:53

Jak dla mnie gra samotnikiem a bycie w frakcji jest tak samo fajne. Jako samotnik możesz poczuć ten trud życia w zonie. A bycie w frakcji to po prostu powolne unicestwianie frakcji i przejmowanie terenów co jest dla mnie tak samo fajne. Dla mnie to dwa inne typy gry. Poza tym ,zawsze trzeba wrzucić ten pierwszy bieg bo inaczej nigdzie nie pojedziesz.

PS. A jeśli ten mod został stworzony do walki, to po co by autorzy umieszczali możliwość bycia samotnikiem?
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 16 Lut 2011, 17:22

Masz rację, po to twórcy po to umieścili tryb samotnika, żeby nim być. Ale nie przez cały czas.
Najbardziej brakuje mi w tym modzie możliwości zmiany frakcji. Można by robić numery a'la 'Straż przyboczna' Kurosawy ('Za garść dolarów' Sergia Leone) :)
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian

Za ten post Cromm Cruac otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grave.
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Grave w 16 Lut 2011, 18:02

Zabawa w marionetki? A potem obie frakcje jak się o tym dowiedzą i zaczynają polować na ciebie. Mi brakuje jedynie możliwości zawiązywania sojuszy. Nie takich miedzy śmiertelnymi wrogami jak Wolność-Powinność czy Opór-Bandyci, ale np. Wolność-Czyste Niebo, Powinność-Najemnicy czy jakoś tak. Dodało to też by klimatu trochę. I tak z jedną frakcją. O wiem! Po przejęciu kontroli w krainie której zaczynamy, dostajemy komunikat ,że dowódca frakcji chce z nami pogadać. Jak gadamy to on nam mówi ,że trudno walczyć w pojedynkę itp. po czym daje nam możliwość wybrania frakcji z która chcemy zawiązać sojusz, lub możemy odmówić i nadal starać się być jedyną frakcją w zonie. Po wybraniu idziemy do nich, zdobywamy zaufanie, pomagamy i na końcu oni zgadzają się na sojusz. Di End. Taka moja propozycja dla autorów. Nie wiem czy uda wam się osiągnąć coś takiego ale jak na razie i tak jest gites. :D
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez wajs94 w 16 Lut 2011, 18:51

Ja mam taki mały problemik gdy chce przejść do podziemi agropromu. Dochodze do przejścia a tam komunikat że nie znam dalszej drogi. Ktoś już próbował tam wejść czy jest możliwość przejścia tam? Jeśli nie to gdzie jest ten neutralny handlarz na mapie agropromu bo bynajmniej wiedziałem że w podziemiach. Handlarz zwany Pustelnik jego nie moge znaleźć.

wajs94
Wygnany z Zony

Posty: 134
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 17 Cze 2012, 13:35
Miejscowość: Radom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 32

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Grave w 16 Lut 2011, 19:11

Z tego co pamiętam, podziemia i inne miejsca takie jak Limańśk i Elektrownia mają być zamknięte aż do pojawienia się wersji z fabuła. Własnie tak btw. kiedy skończycie faubłę?
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 16 Lut 2011, 19:36

Pustelnik jest niejako w podziemiach Agropromu. Znajdziesz go w tunelu pod bazą najemników. Wejście jest pomiędzy czterema dużymi zbiornikami.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wesker w 16 Lut 2011, 20:22

Ponawiam uporczywie jedno z męczących mnie pytań- czy dla samotników istnieje jakieś stałe źródło amunicji snajperskiej 7.62? Skoro już położyłem łapy na SWD, nie chcę, żeby obrastał kurzem.
Awatar użytkownika
Wesker
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 16 Sty 2009, 14:17
Ostatnio był: 06 Lis 2022, 20:15
Miejscowość: Tam, gdzie wrony zawracają
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez wajs94 w 16 Lut 2011, 21:30

Wie ktoś co to jest za cudo????
ten bug trap wyskoczył po chwili gdy oddałem artefakt pustelnikowi.


Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...a.l.k.e.r. - clear sky\gamedata\scripts\tools.script:486: C stack overflow

wajs94
Wygnany z Zony

Posty: 134
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 17 Cze 2012, 13:35
Miejscowość: Radom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 32

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 16 Lut 2011, 22:57

@Wesker w normalniej wersji miał Sacharov i Mitaj, u nich popatrz. A jak nie ma, to trainer :wink:
No i wiadomo część możesz znaleść w schowkach. :E
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość