Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Michu w 27 Lis 2010, 22:05

Ta gra musi mieć w sobie mroczny klimat oraz budzić w nas uczucie niepokoju. Fakt faktem, przechodzenie enty raz cienia nie robi na mnie już wielkiego (cholera, będzie rym) wrażenia, jednak sprawił mi o wiele więcej radości i pozostawił więcej wspomnień niż Zewuś, którego tez lubię i posiada wiele zalet nadających grze smaku. Ale, ale - to jednak nie to samo. Nie podobają mi się te nowe lokacje, prócz Prypeci i gdzieniegdzie Jupitera. Taki zaton, skadovsk - miał być odpowiednikiem Baru. Tylko że w barze zawsze lubiłem przebywać bo było tam bezpiecznie, ciekawie i co robić, a tutaj to wieje nudą, pustką i ogółem nothing special.


Cholernie ciekawi mnie koncepcja dwójki.
No i dodam jeszcze, tak - call of pripyat był o wiele bardziej dopracowany i grało się na pewno 'sprawniej'.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez jaras76 w 28 Lis 2010, 09:11

Na komputerze mam zainstalowany cień i zew. Zew powala swoim wyglądem ale to cień włączam częsciej i gram, co prawda jest to gra z modem ale dla mnie jest to gra numer najlepsza numer jeden.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez rolers w 04 Gru 2010, 20:46

Każda z części Stalkera ma swoje wady i zalety. Zacznę może od nieuwzględnionego w temacie Czystego Nieba - podążanie śladami Strieloka było całkiem fajnym pomysłem, a sama mechanika gry również dawała radę - oczywiście po odłożeniu poprawki na bug mode (nie mylić z god mode ;]), choć do białej gorącczki doprowadzało mnie idiotyczne spawnowanie postaci metr od gracza.
Porównując SoC i CoP uważam, że fabuła i klimat przemawiają na korzyść tego pierwszego. Z drugiej jednak strony interfejs i kilka drobnych modyfikacji sprawiają, że sama zabawa jest dużo bardziej przyjemna w CoP (choć przyznaję, ze gry jeszcze nei skończyłem). Oczywiście porównanie dotyczyczy standardowych wersji gier - z wszystkimi łatkami, ale bez żadnych modów.
Gdyby SoC poszukiwanie artefaktów przypominało to z CoP, gdyby były możliwe ulepszenia broni i pancerzy, sensowna noktowizja i freeplay, zagłosowałbym na pierwszego Stalkera bez wahania. Niestety, tak nie jest, i o ile, jak wspomniałem wczesniej, za fabułę bardziej cenię SoC, to dużo większą frajdę z gry daje mi Zew Prypeci...

A w ramach drobnego offtopu wciąz nie mogę zrozumieć, dlaczego zabijając gostka w Sevie albo Egzo przy przeszukaniu trupa znajduję jedynie guna i trochę dupereli... Sensownie zrobione (jakoś by to trzeba zbilansować, aby nie było za łatwo) i niewymagajace modów obdzieranie trupów z pancerzy dodałoby grze sporo uroku. ;]
Awatar użytkownika
rolers
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 22 Sty 2010, 13:02
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 13:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez jaras76 w 05 Gru 2010, 17:59

Mimo wszystko do zewu jakoś trudno mi się przekonać, jestem w Zatonie i wykonuje misję poboczne, wkurza mnie gdy mam sporo broni a kupcy chcą kupować tylko stan idealny, tu gsc przegieło, druga sprawa to poziom promieniowania jest troche za wysoki. Niestety klimat gdzieś uleciał. Ze spraw technicznych to zabezpieczenie zastosowane przez Cenege, dla mnie pochrzaniony system aktywacji i dezaktywacji.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 05 Gru 2010, 18:30

Rzecz względna, jak widać... akurat dosłownie wszystko, co wymienił jaras, IMO jest właśnie zaletą CoP, nie wadą... Od nieskupywania złomu po nowe zabezpieczenie - szkoda, że nie było ich w SoCu...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez m4st3r w 06 Gru 2010, 18:54

Heh... jeszcze się pytacie. Cień Czarnobyla oczywiście.
PLUSY:
-Fabuła
-Klimat
-Świetne wrażenia...
Ogółem:
Nic dodać ,nic ująć...

MINUSY:
-Grafika (ale tu chodzi o fabułę xD )
POZDRO all!
:P
m4st3r солдат затмение ... Присоединяйтесь к нам!
Awatar użytkownika
m4st3r
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 05 Gru 2010, 21:41
Ostatnio był: 08 Paź 2011, 22:42
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez laske w 09 Gru 2010, 20:35

Wybieram Call of Prypiat ze względu na klimat, ciekawe zadania poboczne (bardziej rozbudowane niż w poprzednich częściach), miasto Prypeć (o wiele lepsze niż w Shadow of Chernobyl). Szkoda tylko, że w Prypeci nie zrobiono więcej zadań, gdyż możliwości tej mapy są duże.
Do minusów zaliczam główną fabułę a także Free Play, w którym właściwie nic się nie dzieje.

PS. To mój pierwszy (i mam nadzieję, że nie ostatni) post, więc witam wszystkich fanów gry S.T.A.L.K.E.R.
"Nie wiem czy postąpiłem właściwie,
pewnie nigdy się nie dowiem,
ale udało mi się,
i z tego chyba powinienem się cieszyć"
Awatar użytkownika
laske
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 23 Paź 2009, 11:38
Ostatnio był: 29 Maj 2011, 13:33
Miejscowość: Lębork
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez kwazorek w 21 Gru 2010, 20:52

Według mnie SHOC jest lepszy pod względem klimatu, a COP jeśli chodzi o fabułę. Trudno wybrać ale COP dałbym na 100% ok. 62%, pozostałe 38% dla SHOC.
kwazorek
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 01 Gru 2010, 17:33
Ostatnio był: 22 Gru 2010, 21:35
Miejscowość: Zielona Góra
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez PMG w 22 Gru 2010, 12:36

Trudno było mi wybrać, ale ostatecznie zagłosowałem na Zew Prypeci. Czuję w nim wielką swobodę. Zadania są ciekawsze no i jeszcze Freeplay. Lokacje są ogromne i jest w nich dużo ciekawych miejsc np. fabryka Jupiter czy Laboratorium X8. W SoC fabuła może i jest ciekawsza, ale najbardziej ze wszystkich S.T.A.L.K.E.R.ów przypadł mi do gustu CoP.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 01 Sie 2024, 15:05
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez SVDstriker w 22 Gru 2010, 17:57

Tak jak kolega powyżej mam to samo zdanie. Obie te gry są bardzo , bardzo fajne i klimatyczne lecz o ciut wole Zew Prypeci. Czuć taką swobodę że teraz jestem tu , a zaraz mogę iść tam... I fabuła jest rozległa. W Cieniu fabuła jest liniowa , a za fabułą liniową nie przepadam za bardzo bo to oznacza że szybciej kończy się grę. Więc Zew Prypeci najlepszy. Mi w ogóle się nie znudzi... Gram już chyba z 11 raz (Chodzi o kampanie : Od Zatonu po koniec Prypeci.)
Image

Za ten post SVDstriker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
SVDstriker
Tropiciel

Posty: 255
Dołączenie: 15 Lis 2010, 11:37
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 20:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 52

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez bezimienny4 w 02 Sty 2011, 12:20

Hmm...

Cień Czarnobyla mam od niedawna, ale już pierwsze misje bardzo mnie do niego przyciągnęły. Priboi Story i inne mody też są do niego ciut lepsze od tych, do Zewu Prypeci. Tej części jeszcze nie ukończyłem.

Zew Prypeci dawał swobodę i mniej ciekawy wątek fabularny. A jednak - zawsze uwielbiałem do niego mody...i nawet bez modów freeplay. Dodatkowo ta część w ogóle mi się nie zacina na laptopie.

Zagłosuję na Zew Prypeci, gdyż jeszcze nie znam w pełni SoC'a :D
"Kill him"
Awatar użytkownika
bezimienny4
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 04 Cze 2009, 19:31
Ostatnio był: 21 Wrz 2013, 12:49
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Sabas w 02 Sty 2011, 16:37

Dla mnie obie gry są świetne SoC ma trochę lepszy klimat ale w CoPie są lepsze questy i tak dalej brakuje mi trochę tych stalkerów przy ogniskach
Aks-74u (w grze Akm-74/2U)-broń która jest mała i waży prawie tyle co długi kałach, ogromny rozrzut, na 100 metrów nie trafisz nie ma bata, odrzut jak ze śrutówki ogólnie prawie same wady ale i tak kocham tą broń
Awatar użytkownika
Sabas
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 02 Sty 2011, 11:36
Ostatnio był: 24 Mar 2015, 17:36
Miejscowość: Taki domek w Kordonie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości