[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [Total Faction War]

Postprzez damian15 w 30 Gru 2010, 22:57

Siema.
Mam 2 pytania:
1.Dlaczego rozpoczynamy grę w Wojskowych Magazynach w wiosce pijawek bez żadnej broni?
2.Jak zrobić kąpana?

Liczę na szybką odpowiedż.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
damian15
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 29 Paź 2010, 14:42
Ostatnio był: 02 Lip 2014, 16:44
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Total Faction War]

Postprzez k4r00 w 30 Gru 2010, 23:09

Wziuuuuuuum. Odpowiedź nadeszła szybko jak rakieta :P
1. Zaczynamy tam bo tak chciał autor :) A broń zdobyć łatwo - wystarczy uciec pijawkom i dobiec do posterunku, który mamy zaznaczony na minimapie.
2. Wykąpana to jest moja mała siostra i właśnie idzie spać :P A tak na serio to kompanów można dobierać dopiero po dołączeniu do jednej z frakcji.
Pozdrawiam
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: [Total Faction War]

Postprzez elldan w 30 Gru 2010, 23:35

Na wstępie napisze że mod jest świetny, z nicierpliwością czekam na nową wersje.
A teraz konkrety gram sobie gram chce przejść z Jantaru do Instytutu badawczego i nagle czarny ekran i BugTrap rejestruje takie.

xrEngine.exe caused ACCESS_VIOLATION in module "D:\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\bin\xrGame.dll" at 001B:05C31290, CDialogHolder::shedule_Scale()+1811488 byte(s).
Treść loga [error][ 8] : W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.

Uruchamiam grę ponowie nie chce załadować żadnych zapisów ciągle wyskakuje ww błąd.
Gram w wersje TFW 2.0 i patchu 1.5.10.

Z góry dziękuje za odpowiedz.
Ostatnio edytowany przez elldan, 31 Gru 2010, 10:12, edytowano w sumie 1 raz
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona.....
Awatar użytkownika
elldan
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 25 Gru 2010, 17:33
Ostatnio był: 06 Gru 2011, 22:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Total Faction War]

Postprzez Fender w 30 Gru 2010, 23:57

te foldery trzeba scalic [polaczyc ] w koncu to jest patch :)


Czyli gamedata z patcha wrzucićdo gamedaty moda? :D przepraszam że tak męczę ale nie ogarniam za bardzo :)

EDT. jeszcze jedno pytanie, jak dojść do Limańska? trzeba chyba zająć posterunek przy moście, ale skoro jestem samotnikiem na razie to jak to zrobić? :wódka: za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [Total Faction War]

Postprzez Drewno w 31 Gru 2010, 10:52

kontynuuj fabułę, samo do siebie dojdzie, później dostaniesz zadanie by pomóc typkom z czystego przejąć most
:

nic ciekawego tu nie znajdziesz
Awatar użytkownika
Drewno
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 21 Sty 2010, 16:54
Ostatnio był: 27 Lut 2014, 23:20
Miejscowość: Zaton
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1

Re: [Total Faction War]

Postprzez Fender w 31 Gru 2010, 11:01

Ale jaką fabułę? nie dołączyłem do żadnej frakcji i jestem samotnikiem, więc po prostu poczekać aż stanę siętakim prawdziwym "loner" bo jeszcze mam w opisie frakcji najemnika :P bo główne zadanie to dołączyć do frakcji, lub zostać samotnikiem
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [Total Faction War]

Postprzez k4r00 w 31 Gru 2010, 12:24

Tak. Narazie poczekaj, wykonuj misje niezależne, a po jakimś czasie będziesz miał upragnione "Loner" :P
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: [Total Faction War]

Postprzez OmegaPL w 31 Gru 2010, 14:05

Drewno napisał(a):kontynuuj fabułę, samo do siebie dojdzie, później dostaniesz zadanie by pomóc typkom z czystego przejąć most


hmmm jestem bardzo ciekawy jaka fabule :P
jak narazie to fabula jest taka ze #%@*$_!@% i potem dolaczasz do frakcji i masz opanowac cala zone

te bugi sa ciekawe .... kiedys mi sie zbugowalo ze nie moge wogule wyjsc z bagien wiec se odpuscilem na jakis czas stalkera a pozniej mysle se a co tam jeszcze raz sprobuje .... no i poszlo


k4r00 napisał(a):Tak. Narazie poczekaj, wykonuj misje niezależne, a po jakimś czasie będziesz miał upragnione "Loner" :P


ja jeszcze nie gralem lonerem .. fajnie jest ? :E
sa jakies nowe zadania czy tylko znajdz artefakt przynies mi mozg czegos tam i nie wiem co jeszcze ? ;P

ps patrzylem po pliczkach moda i tam chyba jest zadanie zabicia jakiegos innego stalkera czy cos
nie mialem szansy wykonywac go jeszcze

@smoq kto sie zajmuje u was mapkami i czy mogl bym zaczerpac jakas rade? bo w dziale do tworzenia modyfikacji ludzie nie sa zbyt gadatliwi :E

ps 2 hmm w tej wiosce pijawek na samym poczatku gry chyba nie ma pijawek :D niby wrzeszczy jakas jedna ale mi sie nie zdazylo spotkac jakas boja sie mnie czy co
OmegaPL
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 30 Gru 2010, 00:04
Ostatnio był: 03 Lut 2015, 02:09
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

Re: [Total Faction War]

Postprzez smoq2 w 31 Gru 2010, 14:54

No to piszemy...

a skoro mowa o strzelaniu w kompana to zrobcie zeby on sie nie rzucal odrazu na nas gdy przez przypadek do niego strzelimy [jego nie da sie zabic !! kilka razy probowalem to on zawsze dochodzi do okolo 60 % a ja juz nie mam apteczek i juz umieram , strasznie wolno schodzi mu to hp :E ]


System zdrowia kompanów jest dostosowany tak aby gracz przez przypadek go nie zabił, stąd otrzymują od gracza tak mało obrażeń. Nie zdążyliśmy tylko dopracować "warunków" przy spełnieniu których kompan się buntuje, stąd pozostawiliśmy standardowe(dla innych NPC) 1-2 strzałów. W wersji nad którą teraz pracujemy jest to już poprawione.

1.Dlaczego rozpoczynamy grę w Wojskowych Magazynach w wiosce pijawek bez żadnej broni?
2.Jak zrobić kąpana?


k4r00 mnie wyręczył.

Na wstępie napisze że mod jest świetny, z nicierpliwością czekam na nową wersje.
A teraz konkrety gram sobie gram chce przejść z Jantaru do Instytutu badawczego i nagle czarny ekran i BugTrap rejestruje takie.

xrEngine.exe caused ACCESS_VIOLATION in module "D:\S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky\bin\xrGame.dll" at 001B:05C31290, CDialogHolder::shedule_Scale()+1811488 byte(s).
Treść loga [error][ 8] : W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.

Uruchamiam grę ponowie nie chce załadować żadnych zapisów ciągle wyskakuje ww błąd.
Gram w wersje TFW 2.0 i patchu 1.5.10.

Z góry dziękuje za odpowiedz.


Dziękujemy. Słowa pochwały zawsze miło się czyta. :)

Niestety 2.0 jest wersją beta i bugi rozwalającą całą grę się pojawiają. Mogę tylko poradzić uporządkowanie własnego systemu, bo jest to pewnie problem z pamięcią, ponowną instalację CS, sprawdzenie czy pomogło a jak nie to rozpoczęcie nowej gry. Na pocieszenie powiem, że wersja nad którą pracujemy działa o niebo lepiej, wiec jest na co czekać.

Czyli gamedata z patcha wrzucićdo gamedaty moda? :D przepraszam że tak męczę ale nie ogarniam za bardzo :)

EDT. jeszcze jedno pytanie, jak dojść do Limańska? trzeba chyba zająć posterunek przy moście, ale skoro jestem samotnikiem na razie to jak to zrobić? :wódka: za odpowiedź :)


Rozpakowujesz moda i wrzucasz folder Gamedata tam gdzie masz fsgame.ltx. Później rozpakowujesz patcha i wrzucasz folder Gamedata z patcha w to samo miejsce. Przy pytaniu czy nadpisać pliki dajesz tak, i po sprawie.

W wersji 2.0 nie da się dojść do Limanska. W następnej już będzie się dało. Co was tak tam ciągnie? Na chwilę obecną nic tam nie ma. :D

kontynuuj fabułę, samo do siebie dojdzie, później dostaniesz zadanie by pomóc typkom z czystego przejąć most


Jeżeli masz fabułę w swojej grze to albo nie używasz moda, albo źle go zainstalowałeś.

nie dołączyłem do żadnej frakcji i jestem samotnikiem, więc po prostu poczekać aż stanę siętakim prawdziwym "loner" bo jeszcze mam w opisie frakcji najemnika :P bo główne zadanie to dołączyć do frakcji, lub zostać samotnikiem


Zbieraj XP nie dołączając do żadnej frakcji a po osiągnięciu wyższej rangi dostaniesz status "Loner". Nie da ci to jednak możliwości dostania się do Limanska. Za to za zadania u handlarzy będziesz zarabiać więcej.

ja jeszcze nie gralem lonerem .. fajnie jest ? :E
sa jakies nowe zadania czy tylko znajdz artefakt przynies mi mozg czegos tam i nie wiem co jeszcze ? ;P

ps patrzylem po pliczkach moda i tam chyba jest zadanie zabicia jakiegos innego stalkera czy cos
nie mialem szansy wykonywac go jeszcze

@smoq kto sie zajmuje u was mapkami i czy mogl bym zaczerpac jakas rade? bo w dziale do tworzenia modyfikacji ludzie nie sa zbyt gadatliwi :E

ps 2 hmm w tej wiosce pijawek na samym poczatku gry chyba nie ma pijawek :D niby wrzeszczy jakas jedna ale mi sie nie zdazylo spotkac jakas boja sie mnie czy co


Zależy czy lubisz styl "open gameplay".
Na razie dostępne są tylko te od handlarzy neutralnych, tj: -Przynieś art/nóżkę/mózg/itd -Oczyść punkt -Zabij stalkera(Mogłeś się z nim nie spotkać dlatego, że jest dość rzadkie, a to zależne jest od tego jak uformowało się alife w twojej rozgrywce.
W wersji nad która pracujemy są już dostępne nowe typy misji dla Loner'ów u handlarzy frakcyjnych:
-Misja kurierska (Zanieś przedmiot do handlarza neutralnego i przynieś inny przedmiot z powrotem.)
-Misja wyeliminowania celu z innej frakcji
-Misja odzyskania PDA poległego zwiadowcy z terytorium wrogiej frakcji
Oraz ulepszone misje od dowódców oddziałów. Podobne do tych w waniliowym CS, tylko bardziej dopracowane, np. Oddział atakujący wrogą frakcję pozwala się graczowi do nich przyłączyć.
Mapkami zajmuję się obecnie ja. Pytaj, może pomogę.
Poczekaj chwilę po ryku a się pojawią. :)
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive elldan.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Total Faction War]

Postprzez jalkavaki w 31 Gru 2010, 16:29

damian15 napisał(a):1.Dlaczego rozpoczynamy grę w Wojskowych Magazynach w wiosce pijawek bez żadnej broni?

Przecież to jest wyjaśnione w pierwszej rozmowie z dowódcą posterunku w magazynach. Zaraz po rozpoczęciu rozgrywki.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: [Total Faction War]

Postprzez elldan w 31 Gru 2010, 16:48

Przeinstalowałem i rozpocząłem nową rozgrywkę, na razie wszystko działa jak powinno zobaczymy co będzie dalej.
Co do nowej wersji moda.
Czy przewidujecie wizualizacje obrażeń? (dziury po kulach oderwane kończyny widoczne stróżki krwi ect.)
Coś więcej poza noktowizorem, może jakaś podczerwień.
Ulepszony system ukrywania się postaci (kamuflaż) podkradanie się do NPC z nożem :D
Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to na pewno zapytam:)
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona.....
Awatar użytkownika
elldan
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 25 Gru 2010, 17:33
Ostatnio był: 06 Gru 2011, 22:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [Total Faction War]

Postprzez smoq2 w 31 Gru 2010, 18:24

elldan napisał(a):Czy przewidujecie wizualizacje obrażeń? (dziury po kulach oderwane kończyny widoczne stróżki krwi ect.)
Coś więcej poza noktowizorem, może jakaś podczerwień.
Ulepszony system ukrywania się postaci (kamuflaż) podkradanie się do NPC z nożem :D
Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to na pewno zapytam:)


Nie. TFW to mod zmieniający przede wszystkim elementy Alife. Wszyscy z teamu są jak najbardziej zadowoleni z obecnej mechaniki gry i efektów wizualnych. Namówienie nas do dodania nowych broni zajęło więcej niż rok zanim się ugięliśmy, a i tak większość członków TFW się nawet tym nie interesuje. Ja szczerze to nie mam pojęcia czy RoboMook ruszył coś w tę stronę. Na dodanie elementów wizualnych, czy zbytnich zmian w działaniu broni, czy 2000 różnych lunetek do karabinów nie ma mowy. Lubimy styl oryginalnego stalkera takim jakim nas obdarzyło GSC.

W skrócie, staramy się iść bardziej w stronę RPG i RTS niż FPS.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość