Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Kumpel111 w 08 Paź 2010, 11:16

SoC lepszy gdyż wg. mnie ma lepszy klimat i wogóle. Nawet przerywki filmowe ma lepsze :wink:

Za ten post Kumpel111 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BigChees.
Awatar użytkownika
Kumpel111
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 24 Wrz 2010, 18:23
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 08:31
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Zombie
Kozaki: 22

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez lektors w 15 Paź 2010, 21:33

Dla mnie Zew, pomimo że mi strasznie zamula na komputerze, to pod względem złożoności, poziomu trudności i grafiki bije SHoC na głowę. SHoC ma dobrą fabułę i ciekawe przerywniku filmowe ale wspominając słowa ( bodajże Kowka ) bez modów wypada bardzo ubogo
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez BigChees w 16 Paź 2010, 18:08

Wg mnie lepszy jest SoC poniewarz to dzięki niemu poznałem Zone i jej zakamarki.
CoP może nie jest grą złą samą w sobie ale straciła klimat który towarzyszył nam przy przechodzeniu SoC.
Awatar użytkownika
BigChees
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Cze 2010, 09:24
Ostatnio był: 13 Sty 2012, 23:09
Miejscowość: Kaznów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez ElfikZły w 16 Paź 2010, 18:58

Dla mnie Shoc gdyz kocham go za jego fabule i klimat.W CoP jest wiecej opcji ale nie daje tego samego co Przejscie kolo elektrowni pójscie do labolatoriów i innych fajnych rzeczy.
Awatar użytkownika
ElfikZły
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 15 Paź 2010, 14:06
Ostatnio był: 03 Maj 2011, 20:57
Miejscowość: Pogorzyce
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Kastet w 22 Paź 2010, 17:00

Cień Czarnobyla tak jak inni koledzy:
-Fabuła
-Klimat
-Stalkerzy
Image
Awatar użytkownika
Kastet
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 01 Paź 2010, 15:15
Ostatnio był: 30 Paź 2010, 12:05
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Lucjusz w 04 Lis 2010, 23:12

dla mnie SoC za fabułę, klimatyczne filmiki, bar "100 radów" i zakończenie, ach jak sobie przypomnę te emocje i klimat gdy 1szy raz przechodziłem SoC :) CoP jest gucio i bardzo mi się podoba: można ulepszać giwery, questy poboczne fajne, spoko NPC, duże mapy itd ale SoC było pierwsze
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Ravex w 07 Lis 2010, 16:15

ttrudno powiedzieć bo w Cieniu Czarnobyla jest znacznei więcej akcji, więcej zadań i ogólnie jest taki KLIMAT że w żadnej grze takiego nie ma i ma ciekawszą fabułę i lokalizacje a natomiast Zew Prypeci jest bardziej dopracowany, ma więcej możliwośći i fabułę nie wiele gorszą od Cienia ale jedna rzecz mi sie podoba najbardziej, gdy skończysz gre możesz dalej grac i to mi się podoba jak nie wiem, ale jednak w Zewie nie ma Elektrowi Jądrowej czyli najważniejszej lokalizacji która jest w Cieniu Czarnobyla. Mi się bardziej podoba Cień Czarnobyla ale Zew jest nie wiele gorszy!
Awatar użytkownika
Ravex
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 07 Lis 2010, 15:27
Ostatnio był: 01 Kwi 2013, 22:42
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Afrose w 07 Lis 2010, 19:41

Moim zdaniem lepsze jest CoP. Może nie ta fabuła co w SoC, która polepsza zupełnie tę gre ale dla mnie lepsze jest CoP
Awatar użytkownika
Afrose
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 04 Lis 2010, 16:10
Ostatnio był: 16 Lip 2019, 18:35
Miejscowość: Stacja "PROSPEKT MIRA"
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 54

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Bloodhacker w 08 Lis 2010, 16:40

Shoc'a przeszedłem bardzo dużo razy i przejadło mi się :| Znam wszystko na pamięć.

Moim zdaniem Zew Prypeci jest lepsze :) Nie odkryłem jeszcze wszystkiego a przeszedlem grę :E Teraz przechodze jeszcze raz i jest tak samo fajne. :)
Bloodhacker
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 07 Lis 2010, 16:06
Ostatnio był: 11 Gru 2010, 09:38
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez KOSHI w 08 Lis 2010, 21:59

SoC przeszedłem do połowy. Dalej straciłem motywację. Mini mapki ogrodzone drutem kolczastym, walające się pod nogami artefakty, handel bronią - taszczymy co chwilę jakieś karabiny, miejscami nuda i liniowość i masakryczne zadania (n-ty raz pomóż ziomkom na wysypisku itp. pierdoły). Skutecznie mnie to zniechęciło do dalszej gry. Teraz gram w CoP. Nie twierdzę, że jest idealny - jest trochę rzeczy do zmiany wg. mnie, ale dla mnie liczy się swoboda i możliwość eksploracji świata, możliwość freeplay`u, a nie ganianie z pkt. A do B. Także mój głos na CoP.

Ps. co do klimatu to SoC znacznie lepiej wypada ... W Zewie brakuje tego brudnego środowiska powstałego po wybuchu. No i jak na razie promieniowanie nic nie znaczy - radioprotektor i heja, ale przeszedłem na razie małą cześć gry - gł. Zatoń, także nie wiem jak jest do końca. Może są miejsca b. silnie napromieniowane. W Soc tak było, wszedłem gdzieś, poleciało 15 leków na promieniowanie, parę apteczek, i nie zdołałem wyjść. Promieniowanie mnie zabiło w paręnaście sekund. I jeszcze jeden plus dla Cienia, żeby nie było, że chwalę jedno - bandyci nie są pokojowo nastawieni, tylko każdy pruję do ciebie.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Eddy w 09 Lis 2010, 22:36

trudno wybrać :-/ SoC ma dobrą fabułę ,długi , spoko questy , a CoP jest krótki ale dobry jest alternatywny świat ( troche lepszy od SoC ) i sporo misi pobocznych ale CoP lepszy
Awatar użytkownika
Eddy
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 08 Lis 2010, 22:22
Ostatnio był: 25 Kwi 2014, 21:19
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: -7

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Pudzianos w 12 Lis 2010, 20:10

Na początku witam wszystkich Stalkerów na stronie, to mój pierwszy post (;
Mam niemały dylemat, wart kilkadziesiąt złotych, a mianowicie - czy zakupić CoP? Długo zastanawiałem się nad zakupem Czystego Nieba, w końcu kupiłem. I co? Zawiodłem się. To znaczy, znalazłem to, czego szukałem, ale nie do końca. Zabrakło mi Prypeci (dla niej kupiłem CS! 'Podziemia Prypeci' z okładki skutecznie mnie zmyliły), ta zamknięta formuła (idź z jednej mapy, do drugiej, i nie wracaj, bo po co? itd.). Kiedy ja chciałem pochodzić sobie po Prypeci, po wioskach. Przyczaić się pod krzakiem, pooglądać przyrodę, bądź zapolować na dzikiego zwierza. Pobiegać po Prypeci, u stóp Bloku Czwartego, przez Czerwony Las. I to wszystko okraszone wspaniałym klimatem. W CS znalazłem tylko klimat... Te piesze podróże wzdłuż spękanej ulicy, mijając wraki samochodów, opuszczone gospodarstwa, gdy szumi wiatr, słońce znika za chmurami, kłosy traw lekko falują... To było to.
Stąd moje pytanie do Was - czy warto wydawać kolejne pieniądze na CoP? Czy znajdę to, czego szukam? Wolności, i klimatu? No i czy gra działa płynniej, bo CS ciął się jak rasowe emo? (;
Pudzianos
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 12 Lis 2010, 19:55
Ostatnio był: 17 Lis 2016, 21:57
Kozaki: 11

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości