"Legendy Zony" by Śliski

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

"Legendy Zony" by Śliski

Postprzez Śliski w 25 Sie 2010, 21:51

Traaaach!! Granat wybuchł pod okopem sierżanta Markowa i jego oddziału. -Kryć się!- dziesięciu żołnierzy usłyszało komendę,
ale tylko siedmiu udało się schylić przed zabójczą salwą z PKM-u. Dwóch zginęło od razu, jeden zwijał się z bólu na ziemi starając się utrzymać swoje wnętrzności na miejscu, jego cierpienie zakończyła lufa Marthy sierżanta. Salwa ustała, pewnie przeładowują –Teraz żołnierze!- trzy ak47, dwa obokany, dwa SGI 5k otworzyły ogień do zorganizowanej grupy stalkerów, która okopała się w przedszkolu w Prypeci i na jego podwórku.
Kiedy pierwszy żołnierz wychylił się zza okopu, hełm jego przebił nabój snajperski, a krew obryzgała żołnierzy obok.
- Jednostka Delta. Odbiór, słyszycie mnie?!
- Tak słyszymy. Odbiór.
- Tu sierżant Markow, potrzebujemy natychmiastowego wsparcia! Gdzie jesteście?! Odbiór
- Zaraz będziemy, przeszzzz sztszzzzyjcie pszzzzzcję. AAAAAAAAAAA.
- Słyszycie mnie?! Odbiór.
-Sszsszsszsssssszzzzzszssssszszszszszszszszszszszszsszszszszsszszszszszszzzzzzzzzszzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz.
- Sierżancie połączenie zostało przerwane- Powiedział radioman.
- Cholera, połącz mnie z posterunkiem w hotelu.
- Tak jest!
-UWAGA GRANAT!!!!!- Krzyknął wojskowy, wszyscy zdołali odskoczyć, właściwie prawie wszyscy, jeden nieszczęśnik
poleciał na dwa metry dalej, a jego lewe ramię na pięć tylko w przeciwnym kierunku.
- Poruczniku Popow, potrzebujemy natychmiastowego wsparcia! Odbiór.
- Markow, mogę wam wysłać sześciu ludzi. Mamy tu istne piekło! Odbiór.
- Zrozumiałem. Bez odbioru.


- Udany rzut Luneta!- Zawołał Terminator.
- Dzięki.
- Misza! PKM gotowy?- Spytał Vlad
- Jak najbardziej! Żryjcie to dranie!!!!!- Misza otworzył ogień, zobaczył jak jeden żołnierz pada na ziemię od jego salwy.
- Hej widzę sześciu żołnierzy zbliżających się od strony hotelu do naszych „kumpli”.- Zauważył kot.
- Misza.- Powiedział Vlad, a ten już wiedział co ma zrobić. Po chwili do okopu Markowa biegło sprintem czterech żołnierzy.
- Chłopaki słyszeliście? – Spytał nerwowym głosem Iwan.
- Stary o co chodzi? – Zapytał Vlad.
- YYYYEYYEYYYYRRMM – Teraz wszyscy usłyszeli.
- Co do…? – Spytał Dudek.
W cieniu grupa stalkerów zobaczyła cienie mamroczących ludzi powoli człapiących w ich kierunku……

- Już od paru minut nie otwierali ognia, -Koniec amunicji?- spytał sierżanta jeden z ludzi.
- Nie wiem, a żeby się dowiedzieć trzeba sprawdzić. Idziemy.- odparł sierżant.
Jedenastu żołnierzy wyskoczyło zza okopu, ale nie natrafili na żaden opór. Poszli więc do przedszkola zapalili latarki zobaczyli ślady krwi jakby wleczono ciało. Naglę otworzyły się drzwi, a zza drzwi wypadła krwawa horda!

Dalszy ciąg „Legend Zony” wkrótce no i co podobało się, piszcie. :E :E :E :E :E :E :E Pozdrawiam Śliski
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Reklamy Google

Re: "Legendy Zony" Część pierwsza

Postprzez apg2312 w 25 Sie 2010, 21:56

1 a o co w ogóle tu chodzi :?:
2 salwa z PKM-u ? no popatrz, a ja zawsze myślałem, że karabiny maszynowe strzelają seriami...
I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?
Awatar użytkownika
apg2312
Tropiciel

Posty: 322
Dołączenie: 28 Wrz 2009, 21:41
Ostatnio był: 18 Wrz 2019, 08:49
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: "Legendy Zony" Część pierwsza

Postprzez Śliski w 26 Sie 2010, 09:26

1 To zalążek historii.
2 Jak ci się nie podoba to pisz nie będę płakał tylko będę wiedział żeby nie fantazjować bo i tak się nie spodoba
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: "Legendy Zony" Część pierwsza

Postprzez Wszechmocny w 26 Sie 2010, 17:20

Z nieba spada żelazny orzeł, z którego wypada jakaś zalana wódką i krwią postać w łachmanach identyfikująca się jako "Wszechmocny". Ogólnie wiadomym jest, że narzeka on, ględzi i "zgredzi" ale to tylko dlatego, że mu zależy na poziomie literackiej twórczości stalkerów.

Po tym godnym mnie wstępie przejdę do rozwinięcia buraczej wypowiedzi:

Śliski - Przedmówcy chodziło raczej o to, że termin "salwa" oznacza jednoczesny wystrzał z wielu broni palnych. Gdyby owych PKM'ów było kilka to określenie byłoby prawidłowe. A tutaj był tylko JEDEN także mógł co najwyżej serią strzelać. Być może uwaga apg2312 miała nieco sakrastyczny posmak, ale nie ma się o co obrażać.

Było napisać, że to prolog po prostu i nikt by się nie czepiał co do fabuły et cetera.

Przechodząc do samego tekstu w punktach się wypowiem:

* Zawsze narzekam, że jest krótko, ale tu jest bardzo krótko.
* Opisy! Ludzie! Budujcie opisy! Tutaj momentami jest ich tak mało, że ciężko w ogóle szukać klimatu.
* Ku mojemu zdziwieniu z interpunkcją i ortografią jest okej - oczywiście błędy są, ale jest ich o wiele mniej niż w innych tekstach umieszczonych na Stalker.Pl
* Czasem pojawiają się błędy graficzne - tekst źle jest ułożony.
* Tak mi pod koniec L4D2-em zajechało. Rly dunno why.

Ogół? Za mało tego bym mógł ocenić. Napisz coś jeszcze to się szerzej wypowiem. I pisz, bo może coś z tego być. Jest jakaś iskra w tych dialogach. Popracuj jeszcze nad nimi, wczuj się w żołnierzy i w ten szaleńcy klimat i zamień rozmowy żołdaków w wieli atut swoich tekstów.
Amen.
ImagePiszę poprawnie po polsku.

Za ten post Wszechmocny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive apg2312.
Awatar użytkownika
Wszechmocny
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Maj 2010, 20:42
Ostatnio był: 04 Lis 2014, 17:37
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Re: "Legendy Zony" Część pierwsza

Postprzez Mcrash w 27 Sie 2010, 07:29

Radioman? - chyba radio telegrafista
Mcrash
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 30 Maj 2010, 13:33
Ostatnio był: 01 Paź 2010, 22:56
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: "Legendy Zony" Część pierwsza

Postprzez Czujny w 03 Lis 2010, 15:50

Przestańcie zrzędzić !
Jak umiecie to napiszcie lepsze opowiadanie. Rozumiem konstruktywne uwagi ale to jest po prostu szukanie dziury w całym.
Awatar użytkownika
Czujny
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 07 Lip 2010, 18:50
Ostatnio był: 14 Cze 2011, 21:47
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 2

Re: "Legendy Zony" Część pierwsza

Postprzez Śliski w 03 Lis 2010, 16:25

Czujny.
Mi też sie to opowiadanie nie podoba jest za krótkie i napisałem je na szybko, bez pomysłu na ciąg dalszy. Dzięki krytyce będe mógł napisać lepiej i będę wiedział jakich błędów nie popełniać :D
Edit
Wszechmogący nie grałem w L4D ani Left4Dead2 sam wymyśliłem
Opowiadanie krótkie to fakt ale je wykorzystam
Awatar użytkownika
Śliski
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Maj 2010, 13:55
Ostatnio był: 21 Kwi 2016, 20:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: "Legendy Zony" Część pierwsza

Postprzez Wszechmocny w 03 Lis 2010, 21:58

Czujny napisał(a):Przestańcie zrzędzić !
Jak umiecie to napiszcie lepsze opowiadanie. Rozumiem konstruktywne uwagi ale to jest po prostu szukanie dziury w całym.


Czujny. A to byl właśnie głupi, nic nie wnoszący do tematu post, którym nikomu nie zaimponowałeś.

Śliski. Wykorzystaj to opowiadanie, ale co najwyżej do własnej refleksji. Jeżeli chcesz to robić i lubisz to pisz dalej. To jedyna opcja. I pochylaj głowę przed owym "zrzędzeniem" bo one naprawde pomaga.
ImagePiszę poprawnie po polsku.
Awatar użytkownika
Wszechmocny
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Maj 2010, 20:42
Ostatnio był: 04 Lis 2014, 17:37
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6


Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość