Pomysł na mutanta

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Nowe mutanty

Postprzez DanieK w 09 Paź 2010, 19:01

Nie wiem jak wam, ale mi wydziały by się ptaki, zmutowane przez Zonę. Ciekawie by to wyglądało, powinny być większe, ostre pazury, a w oczach widoczne czerwone żyły. Występowały by w grupach i atakowały razem. Po za tym fajny byłby wygląd lokacji, np. wchodzisz na Wysypisko, a zastajesz nad składowiskiem maszyn klucz latających kruków :).
Awatar użytkownika
DanieK
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 12 Sie 2010, 21:42
Ostatnio był: 02 Maj 2013, 22:39
Miejscowość: Chełm
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Nowe mutanty

Postprzez Woland w 10 Paź 2010, 17:47

Moja wizja zmutowanych ptaków-jakieś takie paskudne,wyrośnięte.
Były by jednak padlinożercami.
Można by je było spotkać czasami przy trupach stalkerów lub mutantów,jednak wolą ludzkie mięso.
Gdyby stalker chciał podejść do zwłok (powiedzmy na odległość wymaganą do przeszukania) ptak zaczął by wydawać z siebie przeraźliwe dźwięki i trzepotać skrzydłami,mógł by podziobać (nie miałby zbyt silnego ataku).Po odejściu zostawiałby stalkera i wracał do zjadania trupa.
Zabicie go?Słaby niczym rodent z cienia czarnobyla.
Resztę czasu spędzałby w powietrzu latając sobie,przysiadając na drzewie,jakimś domku czy coś,no po prostu jak każdy normalny ptak!
Nie było by tak że na każdym trupie ten ptak.Czasami by się pojawiał,po jakimś czasie odlatywał,potem może ale nie musi pojawić się lub wrócić ten sam.

Jak oceniacie?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Nowe mutanty

Postprzez GonZoo w 11 Paź 2010, 11:12

Chochlik-śmierdziel.
Powszechnie występujący mały,niegrozny twór żywiący się trupami stalkerów. Można spotkać go w skrytkach w pniach drzew. Potrafi upodobnić się np. do kiełbasy i kusić zapachem jałowcowej . W momencie gdy zgłodniały stalker podchodzi by spenetrować schowek ten dla zabawy puszcza potężnego i śmierdzącego bąka. Efektem są długotrwałe torsje a pomaga jedynie wąchanie wódki . Uwaga, Stalker w tym momencie jest zupełnie bezbronny ,przy okazji traci rangę ponieważ ubranie jest trwale ośmierdziałe i nikt nie chcez nim gadać- o wejściu do baru oczywiście nie mam mowy...
jeszcze tu ....zwrócę...
NASZ AMATORSKI FAN-FILM > > > > http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=228842#p228842
Awatar użytkownika
GonZoo
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 13 Lis 2008, 22:47
Ostatnio był: 29 Sie 2019, 18:51
Miejscowość: Słupsk / Krzynia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 23

Re: Nowe mutanty

Postprzez Warsoonclang w 12 Paź 2010, 07:45

Pamiętacie Muminkową Bukę ?
Taka wielce straszna , wszyscy się jej boją a tak naprawdę nic złego nie robi . Może do Stalkera też warto by było wprowadzić potwora , do którego nie trzeba walić ile wlezie tylko go omijać . Buka to zalążek pomysłu . Jak będę miał coś więcej to zmodyfikuje tego posta . ( Achtung !!!!!! buka zarezerwowana )
Не перейдут
Awatar użytkownika
Warsoonclang
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 13 Kwi 2010, 20:22
Ostatnio był: 30 Mar 2016, 09:40
Miejscowość: Bunkier Naukowców w Jantarze
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 18

Re: Nowe mutanty

Postprzez PAnPandeMicalls w 12 Paź 2010, 14:15

Mi się wydaje że fajnie by było gdyby w Stalker 2 dodali takie mutanty jak: Wielki wieloryb (bardzo wysokie promieniowanie) który leżał by jeden na bagnach i rycząc by wypuszczał fale podobne do ''Kontrolera''.
Mógłby być jeszcze taki ''Niby Człowiek'' cały zniekształcony, szybki i prawie nie do zniszczenia.
Tata, Jaś i Małgosia na wakacjach (jedno piętrowe łóżko):
Tata: Ty Jasiu z Małgosiom będziesz spał na górze.
Jaś: Dobrze tato!
Małgosia: Zrobimy to Jasiu?
Jaś: Tak ale jak będzie za mocno to krzycz pączek, pączek...!
Małgosia:Ok!
...
Małgosia: Pączek, pączek, pączek!
Tata: Wpi*rdalać szybko te pączki bo lukier mi się na głowę sypie!
:E
PAnPandeMicalls
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 21:12
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 19:47
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: -6

Re: Nowe mutanty

Postprzez Woland w 13 Paź 2010, 20:15

Stalker będzie wtedy jak prawdziwe życie,jak prawdziwy świat.
stalkerka:
-Czy apteczki używa się za pomocą dwóch kliknięć myszy?
-Czy w życiu masz menu,zapisz,wczytaj oraz wybór poziomu trudności?
-Czy w prawdziwym życiu też ludzie są takimi idiotami że potrafili by się dziesiątkami uzmażyć w ognisku siedząc sobie przy nim?
-Czy w prawdziwym życiu wódka odpromieniowywuje?


Akurat mutanty i artefakty są potrzebne.To one robią z tej gry,strzelaniny, robią lekki horror science-fiction.
Weźmy X19.
Idę puste tunele,korytarze.Myślę sobie-,, Czy wybrałem dobry kierunek?Pusto tu.Może jest gdzieś w ścianie dziura/inny zakręt był na początku?``.A nagle pijawka wyskakuje.
Przypomnij sobie co po wyłączeniu mózgozwęglacza-klimat zepsuty.Laboratorium było dość mroczne i tajemniczę.Pijawki dzięki niewidzialności wyskakujące znikąd.A potem klimat zniknął,zwykła masakra.

----------------------------
Chciałbym jednak zwrócić uwagę odnośnie mutantów że pijawka początkowo była dla mnie straszna.Teraz mnie bawi!Jak widzę jej atak na przykład.
Brakuje tej grze trochę mutantów nawet ale na zasadzie że stalkerzy którzy mają jakieś kłopoty od promieniowania.Deformacje twarzy,coś jak ten z okładki czy coś.Warunki zony są ciężkie.Czemu nie ma żadnych stalkerów którzy po prostu zwariowali?Brak mi poza tym wyciętych mutantów-połamaniec i izlom.Po prostu te zombie są jakieś takie dziwne.Wszystkie z kałachami,wszyscy to stalkerzy.A co z mieszkańcami?

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive JE Józio Biden.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Nowe mutanty

Postprzez Michu w 13 Paź 2010, 20:37

Dokładnie, sam tytuł nie może pozwolić sobie na takie cięcia. Gra to gra, każda ma swój klimat, swoje realia i takie jakie objął stalker są słuszne.

Każda gra posiada wiele nierealnych rzeczy (no prawie każda) i to dzięki nim zyskuje sławę.

A co do mutantów, niektóre z Waszych pomysłów są... "failowe". Mnie tam najbardziej cieszyły zwykli zombie bez broni, to było coś. Nie przepadam za tymi STALKERAMI po mózgozwęglaczu.
Mam nadzieje że i tacy się znajdą w dwójce.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Nowe mutanty

Postprzez Hellknight w 13 Paź 2010, 21:12

Pterohetero (nie umiem wymyślać nazw.. serio)

Latający humanoid z błonami między rękami a tułowiem.
Odsłonięte mięśnie, zrzucona skóra, gdy idzie po gruncie zostawia krwawe ślady.
Rzuca małymi kulkami które po trafieniu wyzwalają promieniowanie 10%+ od trafienia, aż do śmierci postaci.
Zatacza koła o średnicy ok. 200m.
Wypada z niego część ciała "błona".
To chyba tyle xD
(Tak, rodzice już wysyłali mnie na terapię)
Awatar użytkownika
Hellknight
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 02 Paź 2010, 17:07
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 09:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Nowe mutanty

Postprzez Woland w 13 Paź 2010, 21:35

ta końcówka,eksperymenty to chyba przez poganianie prze THQ.Na przykład że ty to Striełok miało się okazać w martwym mieście,gdzie połowa należy do bandytów połowa do najemników.

Wiele więcej miał być lokacji,mutantów ale trudno :( Chimera,burer w CoP to żadna nowość.Miał być w jedynce.X8?Prawdopodobnie Warlab z jedynki
Na szczęściej OL to naprawia.

Co do drzwi itp to świetny pomysł.Dziwne to że strzelam z RPG 7 w samochód a on nic!
Lub granat-jak jakimś cudem zabije to tylko podskakuje przeciwnim w powietrze-wolałbym na przykład zmasakrowana twarz,oderwana kończyna i większa siła granatu powinna być.

Co by nie mówić mutanty MUSZĄ BYĆ.Albo są mutanty albo to nie stalker a wyrób stalkeropodobny :E

PS:I powinna być większa możliwość rozmów s stalkera,dogadanie się z innymi przypadkowo spotkanymi i wspólna wyprawa itp.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Nowe mutanty

Postprzez Woland w 14 Paź 2010, 12:05

Przepraszam też za kłótliwą formę wypowiedzi.

Niektóre rzeczy trzeba na logikę.

Na przykład Świadomość Z potrafi OŻYWIAĆ LUDZI.
Jak?
Pamiętasz trupiarkę?Zmasakrowana twarz trupa.Sidorowicz mówi że trupy są zabierane przez właśnie trupiarki.
A na koniec?Te ciężarówki rozwożą agentów świadomości zbiorowej (to oznacza to Z) po zonie.Poza tym (głowy uciąć nie dam) to z nich tworzony jest monolit (jako frakcja).

Wracając do monolitu teraz na moje oko jest to hologram.Najpierw jest wyświetlany tam monolit.Gdy to zniszczę co się pojawia?Hologram agenta Świadomości Z.Ale zaznaczam to tylko moja opinia i nie mogę tego powiedzieć z całą pewnością że tak jest.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Nowe mutanty

Postprzez Keldorn WistBlade w 14 Paź 2010, 15:01

Skoro rozmawiamy o nowych mutantach to nie można zapomnieć o tym ich flora i fauna nie powinna zawierać "egzotyków" mam tu na myśli skorpiony, gekony, pustynne stworki itp.

Z latających:
Z faktu takiego iż w grze wyraźnie powiedziano iż zdolności do przeżycia tych latających posiadają tylko kruki więc ciężko było by tu zaproponować coś innego. Fantazjując można by poddać mutacji kilka rodzimych gatunków. Co mogły by posiadać takie ptaszki - oprócz zwiększonych rozmiarów nawet to 2 metrów (wiadomo z czym się to wiążę) mógłby też posiadać zdolności np. takie jak warany tj. po ugryzieniu, zranieniu, rana została by zakażona jakimś świństwem co doprowadziłoby do zakażenia krwi itp. bez podania remedium następowałby zgon postaci. Latają nad Zona pożerając padlinę i polując na nieuważnych stalkerów oraz na pomniejsze mutanty. Siadając na ziemi stawały by się narażone na ataki innych większych mutantów - pochodne kotów i psów.

Z pływających:
Hmm tu akurat nie ma co dodać bo nie ma opcji pływania w grze ale to nie zamyka opcji rozmyślań a gdyby... zmutowane rybki ala wiecznie nienajedzone piranie (nom wiadomo piranie żyją w amazonce) ale np. szczupaki groźny myśliwy jezior i płytkich mórz. Poddany promieniowaniu dochodziłby rozmiarami do nawet 3 - 4 metrów a co z tym się wiąże wielka paszcza itp. Wchodzisz do wody po artefakcik, hap i nie ma stalkera. Ze względy że w jeziorach nie ma innych mutantów zdolnych zagrozić pozycji tych zmutowanych szczupaków to nie mają naturalnego wroga.

Z lądowych:
Tutaj mamy całe pole do popisu. Raz kiedyś słyszałem że po katastrofie w Czarnobylu po kilku latach odnaleziono niewyobrażalnych rozmiarów ziemną glizdę a gdyby one zmutowały w jakieś krwiożercze mutanty atakujące z pod ziemi :) ew. jakaś krzyżówka.
Owady, pełno ich, tylko niektóre przeżyły wysokie promieniowanie nie zdołały się przystosować do warunków życia i nie mówię tu o karaluchach choć mogą i one być ale może osy, szerszenie czy inne latające małe dziwadło. Zmutowane pająki, węże występujące w lasach i podziemiach o wielkości psa (w przypadku pająków) i inne milusie.
Marzy mi się mutant posiadający zdolność kontroli nad innymi mutantami coś ala kontroler ale groźniejszy ze zdolnościami przywoływania mutantów z okolicy. Wytrzymały nie posiadający własnych ataków ale mogący kontrolować inne mutanty i "słabych psychicznie" młodych (świeżych) stalkerów - brzmi trochę dziwnie ale nie każdy umiałby się oprzeć jego woli.
Brakuje mi tu mutanta co by siedział na ścianie, suficie czaił się na stalkerów i spadał na nich niczym grom z jasnego nieba - mutant posiadający zdolność adaptacji do terenu na jakim przebywa (coś ala kameleon) szybki zwinny i niebezpieczny. Występujący głównie w opuszczonych budynkach. kanałach i na obrzeżach dawniej zamieszkanych terenów.

Z roślinek:
Coś na wzór rosiczki, kwiat z wielką paszczą, mięsożerny i atakujący znienacka na przechodzące w okolicy mutanty i ludzi. Ew. jakieś dzikie, żyjące pnącza porastające ziemię, zmutowane drzewa ze zdolnościami ataku czy to korzeniami czy samymi gałęziami - heh mam na myśli Enty ale to już zbyt fantazyjne jak na stalkera.

Mamy w Stalkerze całkiem dużo potworków ale można by je podrasować dodając im inne możliwości ataków bo generalnie każdego można wyczaić a działają one schematycznie więc i zapamiętanie wzorców zachowań nie nastręcza problemów. Dodanie im trochę więcej IQ nie pogorszyło by gry przecież. Ten temat ma wielki przedział i można by spekulować miesiącami nad nowymi mutantami :) Nie czytałem wszystkich stron więc sorki jak zdublowałem czyiś pomysł.

Za ten post Keldorn WistBlade otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet.
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Re: Nowe mutanty

Postprzez Hellknight w 16 Paź 2010, 12:36

@xKowekx To że stakerka91 nie używa polskich znaków zauważyliśmy już na chatboxie...

Żeby nie offtopować.
Miałem pomysł na takiego mutanta który miałby budowę ciała humanoidalną, miałby możliwość błyskawicznego budowania tuneli, dzięki czemu mógłby szybko zakopać się w ziemię, a następnie wyskoczyć pod naszym bohaterem i zacząć go pożerać.
No i miałby oczywiście kły jadowe zawierające jakieś związki uranu i plutonu, dzięki czemu tuż po ugryzieni radiacja naszego bohatera skakałaby na 100%.

Uwagi moderatora:

Na Shoutboxie nie wymagam poprawności ortograficznej itd. - xKoweKx
Awatar użytkownika
Hellknight
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 02 Paź 2010, 17:07
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 09:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość