[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Axideus w 09 Sie 2010, 13:52

Istotnie jeśli dezo przywróci stare dźwięki [rzecz jasna z wyczuciem] to kroi się najbardziej atmosferyczny mod :P .
Już nie mogę się doczekać. Popędzać jednak nie zamierzam :wink: . Kulturalnie poczekam na premierę :E .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Alvarin w 09 Sie 2010, 15:38

kultura kulturą, ale gdzieś tam w dołku ciśnienie rośnie, żeby już zagrać ;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 09 Sie 2010, 18:39

Dźwięki owszem, fajne są (w utAMKu sporo ich z wersji alfa) - ale nie przesadzajmy - pozycja broni w rękach, dźwięki otoczenia... kurcze, no ludzie - naprawdę tego oczekujecie po modzie?... Tak niewiele Wam potrzeba do szczęścia?...

To samo, jeśli chodzi o owe słynne "przywrócenie z alfy" - nie chciałbym, aby np. pojawiła się na sztywno zrobiona pogoda, tak jak to było w alfie właśnie.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Axideus w 09 Sie 2010, 18:49

Utak3r zgadzam się. Wiesz trudno mi opisać właściwie ile rzeczy bym od doskonałego moda oczekiwał. Od kilku lat zbierają mi się pomysły :D . Teraz mam ich tyle że właściwie trudno by było je wszystkie wymienić :P . Wszyscy oczekiwali od stalkera czegoś innego :| . Gra miała być cudem. Najlepsze że jest klimatycznym cudem. Żadna gra nie ma tego co stalker. Niestety co do reszty GSC spartoliło sprawę. Dobrze jednak że w ogóle gra wyszła :D . Trudno jest opisać nawet stalkera wymarzonego. Co tylko potęguje niedosyt i niezadowolenie. Grasz któryś raz z rzędu i wiesz że czegoś grze brakuje :( . Przynajmniej klimat GSC ekstra zrobiło :D .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 09 Sie 2010, 23:42

utak3r napisał(a):pozycja broni w rękach, dźwięki otoczenia... kurcze, no ludzie - naprawdę tego oczekujecie po modzie?... Tak niewiele Wam potrzeba do szczęścia?...

Zdziwiłbym się, ale takie drobnostki bardzo cieszą. Dla mnie stare pozycje broni są the best tak samo jak dźwięki otoczenia - to buduje atmosferę, choć dla niektórych ciężko w to uwierzyć. :D A jeśli komuś się nie podobają... po prostu je kasuje z gamedaty i ma stare, vanilliove z SoC'a. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 02:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 09 Sie 2010, 23:59

To nie o to chodzi, że wszystko jest be - ale trzeba czerpać z głową... dźwięki np. faktycznie są fajne i robią klimat. Ale chodzi mi o dwie rzeczy tutaj:
- po pierwsze, sporo osób (w tym starzy wyjadacze tutaj... nie będę się znęcał i wskazywał palcami) cały czas gada tylko właśnie o takich pierdołach, które można samemu w godzinę zrobić, a są tak naprawdę nieistotne.
- po drugie, selektywność - nie wszystko, co było w alfie, było dobre! A jeśli ktoś sądzi inaczej, niech gra w alfę, proste jak drut... Czerpać owszem - ale z głową! Przykładem jest właśnie owa nieszczęsna pogoda, która w alfach jest żenująco beznadziejna (znów nie będę pokazywał palcem, kto sobie masuje przy tej pogodzie :P )
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez thebesciak125 w 10 Sie 2010, 00:53

Nie no zgoda,oczywiście że nie tęsknie za pogodą statyczną/sztywną jak to ujął utak3r,jak w 1510 czy 1580 :) tylko za normalną dynamiczną jak w ShoCu czy chociażby w 1935 (tam już była na szczęście zmienna i na dodatek można było sobie przyspieszyć cykl dnia i nocy no i pogody tym samym :P )
Zgadzam się również,iż nie wszystko w alphach było kolorowe,niemniej jednak sporo rozwiązań było naprawdę fajnych,nie będe tu wymieniał bo i tak każdy ma własne odczucia,niemniej jednak wszystko powinno być zrobione ze zdrowym rozsądkiem oczywiście.
Mnie np. bardziej podobała by sie prypeć z 1580,ale niestety jest zbyt mała,niedokończona by nadawała się na mapę do tak zacnego moda,i dopiero po zagraniu zobaczyłem jak wiele znaczy montaż klipu/trailera,gdzie ta prypeć wydawała sie o wiele większa niż ta z ShoCa,w rzeczywistości było zupełnie odwrotnie.
NIemniej jednak przerobiona przez teatm Dez0 ShoC'owska Prypeć w ostatnim trailerze bardzo mi się podoba,i myśle że nie ma co narzekać.

Co dla zaś mnie najbardziej oddaje klimat oglądając trailery z LA to,wbrew pozorom właśnie ta PIĘKNA POGODA i zachody słońca,a nie ciągle tylko ponuro,ciemno i deszczowo,jak sie przyjrzycie starym właśnie screenom z OL to przeważa słoneczna,piękna wieczorna pogoda,dla mnie to rewelka i ciesze się że w LA nie będzie jak w Zewie czyli non stop ponuro,ciemno i deszczowo,bo ta ładna pogoda w takim miejscu również jest potrzebna,oczywiście nie na sztywno jak w w/w przeze mnie na początku buildach :)

Moja chyba już ostatnia nadzieja związana z LA to aby dodane poziomy,były MNIEJ WIĘCEJ "wklejone na swoje miejsca" tj. tak jak nam ukazuje to mapa w ShoCu czyli np. Dead City koło Magazynów Wojskowych,tam gdzie jest zamazany obszar,Darkscape bodajże między Kordonem a Doliną Mroku,Generatory bodaj za NPP a WarLab pod nimi. (nie jestem tu pewien kolejności).
Jeśli to mniej więcej tak będzie wyglądać,to będe MEGA MEGA HEPI :)
Pozdro :)
Awatar użytkownika
thebesciak125
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 31 Paź 2009, 11:44
Ostatnio był: 27 Wrz 2024, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 10 Sie 2010, 01:27

thebesciak125 napisał(a):tylko za normalną dynamiczną jak w ShoCu czy chociażby w 1935 (tam już była na szczęście zmienna


Nie! W 1935 pogoda była na sztywno! To, że o każdej godzinie inna, to nie znaczy, że była zmienna - zauważ, że codziennie jest tam identyczny przebieg pogody - np. 16:30 - deszcz, 18:00 - słońce. To jest cholernie nienaturalne i np. mnie kompletnie wybija z jakiegokolwiek klimatu. Na dodatek, pewne levele mają na sztywno jedną pogodę ustawioną, co prowadzi do takich idiotycznych kwiatków, że jak przechodzimy, dajmy na to, z Rostoku do Jantaru, to w Rostoku świeci słoneczko i nagle, ku*wa jego mać, w Jantarze leje. Obrzydliwość i kompletne pozbawienie gry tego tak przez was tu wszystkich hołubionego "klimatu". Mam szczerą nadzieję, że chłopaki z dez0wave przegłosują wśród siebie wprowadzenie normalnej, dynamicznej pogody, która nie zabije ducha gry.
Image

Za ten post utak3r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 10 Sie 2010, 01:32

Mi tam pogoda wisi. A co do rzeczy, które w alpach są skoszone... znalazłoby się parę rzeczy na pewno. Z tego, co pamiętam, dez0wave mówili, że wprowadzą parę "systemów" pogody... dynamiczną, tą dla directx9 oraz taką, że każdy level będzie miał swoja pogodę (charakterystyczne chmurki np. z agropromu albo wysypiska ;)).

utak3r napisał(a):Obrzydliwość i kompletne pozbawienie gry tego tak przez was tu wszystkich hołubionego "klimatu".

utak3r... GUST.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive pzengota.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 02:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez thebesciak125 w 10 Sie 2010, 09:40

może i w 1935 faktycznie pogoda była sztywna,niewiem nie zwróciłem uwagi,niemniej jednak chłopaki z dez0 robią świetną robote jak sie patrzy na trailery,i widać że wiedzą co robią,bo stosunkowo mało jest narzekań,no chyba że na nieznaną datę premiery :P
Awatar użytkownika
thebesciak125
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 31 Paź 2009, 11:44
Ostatnio był: 27 Wrz 2024, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 10 Sie 2010, 16:06

thebesciak125 napisał(a):widać że wiedzą co robią,bo stosunkowo mało jest narzekań


A na co tu narzekać, skoro nikt moda na oczy nie widział ;)
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 11 Sie 2010, 07:39

Macie :E

Image
Image
Image
Image
Image

Cicho tam u3 :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MatrixSTR, Alvarin, The Witcher, Skreedi.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości