GSC ZAMKNIĘTE?!

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Gulgoi w 14 Gru 2011, 18:18

Dla kasy , dla kasy człowieku przecież według znafców rynku konsole to idealna platforma na której można bardzo dużo zarobić a radość z grania jest nieporównywalna z innymi platformami...brakuje jeszcze auto sprzątania i zmywanie no może Jeszce prasowania i gotowania do pełnego wykorzystania konsoli...
Gulgoi
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 08 Mar 2010, 17:32
Ostatnio był: 20 Wrz 2020, 03:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Nieogarniający w 14 Gru 2011, 18:22

Znafcy polecili by ci użyć tych 2 przecinków i 1 kropki co zapomniałeś
...

Za ten post Nieogarniający otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Dziarsky w 14 Gru 2011, 18:43

xKoweKx napisał(a): Takiej gry nie da rady zrobić, by była tak technicznie idealna jak powiedzmy, no nie wiem, COD, w którym bugów jakichś większych nie ma. Nie ma też takiej drugiej gry jak S.T.A.L.K.E.R. więc nie mamy porównania, czy ktoś mógłby taką grę zrobić lepiej.
Inaczej rozumiemy temat gdyż ja bym się raczej wzorował na Falloucie 3, który swoim modelem rozgrywki powinien być wzorem dla Stalkera. Produkt Bethesdy mimo ogromnej ilości rozwiązań zachowuje pełną kontrolę nad tym co się dzieje na ekranie. Aspekt rozwoju postaci przez eksplorację i interakcję z otoczeniem jest tym co mnie interesowało w Stalkerze, natomiast porównanie do CoD można rozpatrywać jedynie w kwestii podejścia do kontaktowej wymiany ognia (gdzie notabene Stalker zjada CoDy na śniadanie realizmem).

xKoweKx napisał(a):A większość błędów są błędami źle napisanych skryptów i samych plików gry. X-Ray sam w sobie, aż taki awaryjny nie jest. Odpal sobie pustą mapę i zobaczysz jak wszystko płynnie i bez błędów chodzi. Dodaj A-Life, fabułę, NPC-ów, skrypty i dopiero wtedy zaczną się schody. ;)
A więc w pewnym sensie potwierdzasz, że mamy do czynienia z produktem, który nie udźwignął konieczności połączenia w całość wszystkich ww elementów.

xKoweKx napisał(a):P.S. nigdy nie miałem błędu, ani żadnego buga na niemodowanych S.T.A.L.K.E.R.'ach. Albo nie pamiętam...
Chaos w zadaniach pobocznych, błędy ze skrytkami, problemy w nawigacji po ekwipunku, nielogiczne informacje na mapie - jestem widocznie wyczulony na takie kwestie. To moje bardzo subiektywne odczucie.

Kończę odbijanie piłeczki tym postem bo to nie miejsce na taką dyskusję. Powróćmy do żałoby ;).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Szpagin w 14 Gru 2011, 19:54

:arrowu: Grałem trochę w F3 i F:NV. Bug na bugu i bugiem pogania. Przy tych grach Stalker to bezbłędny produkt.

Te bugi, które masz w Stalkerze, to detale, które dałoby się bez problemu naprawić (gdyby tylko przeprowadzono porządne beta-testy), albo optymalizacja. W Falloucie zamiast tego miałem poważne błędy uniemożliwiające zakończenie misji. Co do CoDa, to się zgadzam: w produkcji, w której gracz idzie po sznurku, nie ma czego spieprzyć. W wyreżyserowanej końcówce Czystego Nieba też błędów nie było.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez wobes w 14 Gru 2011, 20:08

Światy Fallouta 3 i Stalkera ciężko jest porównać. W falloucie sztuczna inteligencja każąca robić NPC coś więcej niż w kółko taką samą sekwencję ruchów i żyjący świat praktycznie nie istnieją. Ilość zadań nie ma związku z mechanizmem rozgrywki. W stalkerze problem polega na synchronizacji w pełni randomizowanego, zmiennego świata, w którym NPC, potwory itp. mają wzajemny wpływ na siebie, z fabułą, natomiast w falloucie na dobrą sprawę zmienna jest tylko kolejność wykonywania zadań (co w stalkerze też jest, choć zadań jest dużo mniej), a "życie" świata można traktować jako zwykłą animację, niemającą na nic wpływu.


Jako przykład mogę podać sytuację, w której podczas rozmieszczania detektorów w Janowie, "fabularnej" ekipie pomogła w walce z potworami grupka stalkerów idąca akurat drogą. NPC ubili kilka "fabularnych" potworów, co miało bezpośredni wpływ na rozgrywkę. Przeszedłem Zew Prypeci kilka razy i tylko raz się z taką sytuacją spotkałem. Czy w falloucie byłoby takie coś możliwe?
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez meJKu w 14 Gru 2011, 21:03

Hitler nie mógł pozostawić tej sytuacji bez komentarza ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 11:46
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Glaeken w 14 Gru 2011, 21:22

Jeśli Siergiej rzeczywiście ma problemy osobiste o których było mówione w pierwotnym źródle to ten filmik będzie tu zupełnie nie na miejscu.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez jalkavaki w 14 Gru 2011, 21:25

Do połowy, czyli konfliktu z 4A nawet filmik daje radę. Potem to już żałosne jest.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez MacTavish w 15 Gru 2011, 00:32

Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
MacTavish
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 07 Lis 2010, 18:22
Ostatnio był: 24 Lis 2016, 02:25
Miejscowość: Катовице/Katowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 7

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez xionc w 15 Gru 2011, 13:19

Oj dobra dobra, stolkery wcale nie sa takie wspaniałe, do dupy jest taka gra jak nie moge jej skończyć bo kluczowa postać dla wątku została zabita gdzieś na drugim końcu mapy. Poziom budżetowej gry z zachodu. Taki troche kibel z fajnym klimatem. GSC jak musi to niech zdycha, płakać nie będe a szczerze to obchodzi mnie to jak zeszłoroczny śnieg. Pamiętam jak po premierze wywiało z forum kupe osób bo szumnie zapowiadana rewelacja okazała sie zwykłym gniotem.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soviet, Pijawol,
Negative Szpagin, Fender, tomasz4815.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Glaeken w 15 Gru 2011, 15:21

Główny redaktor "Videomanii", multiplatformowego video dodatku do popularnego rosyjskojęzycznego czasopisma o grach pt."Igromania" Anton Logwinow, na swoim blogu umieścił krótką informację na temat obecnej sytuacji w GSC:

Image
Logwinow i Grigorowicz

"Na razie GSC przygotowuje oficjalny komunikat o swoim zamknięciu, poniżej nieoficjalna, ale dodająca nieco otuchy informacja:
Zespół tworzący drugiego Stalkera wierzy w projekt i cieszy się na myśl o tym co już udało im się opracować, dlatego teraz omawiają z Grigorowiczem możliwość kontynuowania tworzenia gry z potencjalnym postronnym inwestorem. Ostatecznej decyzji w tej sprawie nie ma, ale najwyraźniej zespół jest poważnie nastawiony na walkę o przetrwanie projektu - życzę im powodzenia, bo tam rzeczywiście znajdują się ideowo nastawieni i kochający Stalkera ludzie.
O ile dobrze rozumiem, Siergiej po prostu nie chce samodzielnie finansować projektu i dlatego otwarty jest na propozycje. To dotyczy także linii ubrań i innych wchodzących w skład franczyzy produktów
."

Powyższe info jest rzecz jasna nieoficjalne.
Ostatnio edytowany przez Glaeken 15 Gru 2011, 21:33, edytowano w sumie 9 razy
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Cromm Cruac w 15 Gru 2011, 15:36

Też żem o tym słyszał ale z innego źródła. PODOBNO zainteresowany jest jakiś duży wydawca. Co z tego będzie, zobaczymy.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 19 Wrz 2024, 22:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości